یژن نوباوه: اگر ندانی فکر می کنی«بغض» را یک آیت ا.. ساخته است!

اظهارات جالب نماینده «مجلس» در برنامه «هفت»:

بیژن نوباوه: اگر ندانی فکر می کنی«بغض» را یک آیت ا.. ساخته است/«آتشکار» یکی از مبتذلترین آثار سینمای ایران است

با کمی حذف و تعدیل «بغض» را می توان یکی از بهترین آثاری دانست که درباره مقوله خیر و شر و آثار رفتارهای آدمی سخن می گوید. به جرات می گویم تصویری که «بغض» ارائه می دهد دقیقا منطبق با تصویری است که مثلا یک آیت ا.. از مقوله خیر و شر ارائه می دهد و اگر ندانی فکر می کنی یک آیت ا.. آن را ساخته است.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش شبکه ایران میزگرد شب گذشته برنامه «هفت» همچنان با محوریت بحث اخلاق در سینما دنبال شد. در این میزگرد سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما و بیژن نوباوه نماینده مجلس حضور داشتند.

اصلی ترین محور بحث در این میزگرد درباره مشکلات تعدادی از آثار سال گذشته جشنواره فیلم فجر بود که به دلیل تصویرگری خیانتهای زناشویی اکران آنها با مشکل مواجه شده است. ساداتیان که تهیه کننده یکی از همین فیلمها است با انتقاد از رویه در پیش گرفته شده از سوی حوزه هنری که عملا اعلام کرده فیلمهایی که دربرگیرنده خرده خیانتهای زناشویی هستند را نشان نمی دهد از سیاه و سفید دیدن سینما ابراز گلایه کرد و گفت:«به عنوان سینماگر وظیفه خود می دانم که معضلات اجتماعی را در برابر دیدگان مخاطبان قرار دهم تا اثرات سوء معضل خود را نشان داده و مخاطب از رفتن به سمت آن پرهیز کند.»

ساداتیان ادامه داد:«کار من به عنوان سینماگر مانند پزشکی است که واکسن را به بدن انسان تزریق می کند تا بدن در برابر بیماری مقاوم باشد نه اینکه کلا از ایرادات و عیبهای موجوددر جامعه چشم پوشی کنیم.»بیژن نوباوه هم که ادعا می کرد در کلیات مشکلی با ساداتیان ندارد از گسترده بودن طیف مخاطبان سینما سخن گفت و اظهار داشت:«نمی توان همان نسخه ای را که برای مخاطب حاضر در شهر تهران می پیچید برای مخاطبی که مثلا در شهرستان یزد زندگی می کند بپیچید چون هر کس براساس سطح شعور دریافت خاصی از فیلمها دارد.»

نوباوه با اشاره به فیلمی با نام «بغض» اظهار داشت:«با کمی حذف و تعدیل «بغض» را می توان یکی از بهترین آثاری دانست که درباره مقوله خیر و شر و آثار رفتارهای آدمی سخن می گوید. به جرات می گویم تصویری که «بغض» ارائه می دهد دقیقا منطبق با تصویری است که مثلا یک آیت ا.. از مقوله خیر و شر ارائه می دهد و اگر ندانی فکر می کنی یک آیت ا.. آن را ساخته است.»

نوباوه همچنین به انتقاد از «آتشکار» پرداخت و گفت:«این فیلم یکی از مبتدلترین آثاری است که در سینمای ایران ساخته شده است و واقعا به سطحی ترین شکل ممکن به بررسی یک پدیده پرداخته است.جالب اینجاست که ما این فیلم را در کمیسیون فرهنگی مجلس دیدیم و اغلب هم با آن مخالف بودیم اما دو هفته بعد فیلم اکران شد!»/شبکه ایران

 


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پخش اخبار زنده