عينك آفتابی ضدگلوله به بازار آمد(+عکس)

 

عينك آفتابی ضدگلوله به بازار آمد

 

اين عينكها كه از لنزهايی با تركيبی سری ساخته ‌شده‌اند همچنين سربازان را در برابر خاك و آوار و باقيمانده‌های بمب‌گذاری‌های جاده‌ای كه به ابزار انفجاری اصلاح شده موسوم هستند، محفاظت می‌كند.

 

سربازان خط مقدم انگلیس در افغانستان به زودی از عینك‌های آفتابی و عینك ایمنی محافظ برخوردار خواهند شد كه می‌تواند در برابر انفجار گلوله تفنگ در فاصله تیراندازی تا هدف مقاومت كند.

 

این عینكها كه از لنزهایی با تركیبی سری ساخته ‌شده‌اند همچنین سربازان را در برابر خاك و آوار و باقیمانده‌های بمب‌گذاری‌های جاده‌ای كه به ابزار انفجاری اصلاح شده موسوم هستند، محفاظت می‌كند.

 

 

عينك آفتابی ضدگلوله به بازار آمد

 

 

وزارت دفاع انگلیس تاكنون 92 هزار جفت عینك به ارزش 3.4 میلیون پوند (5.5 میلیون دلار) برای سربازان خود سفارش داده است.

 

این عینك توسط كارخانه‌های تجهیزات نظامی ریویژن كانادا ساخته شده و از ماه سپتامبر قرار است تمام سربازان انگلیسی در افغانستان با آن تجهیز شوند.

 

قیمت هر عینك حدود 40 پوند (در حدود 65 هزار تومان) است. آزمایش‌های ایمنی نشان داده كه لنزهای پلی‌كربنات در عینكهای جدید می‌تواند در برابر انفجار گلوله شلیك شده از تفنگ ساچمه‌ای 12 گیج از فاصله پنج متر مقاومت كند.

 

در آزمایش‌های انجام شده توسط سازندگان این عینكها،‌37 بار به سوی این عینكها شلیك شد و حتی یكبار نیز سوراخی در لنزهای آنها ایجاد نشد.

 

این عینك كه در حال حاضر در میان سربازان آمریكایی مورد استفاده قرار گرفته، از سه لنز قابل تعویض ساده، ‌افزایش دهنده نو و مقاوم در برابر آفتاب برخوردار است. آنها همچنین از خاصیت مه‌شكن،‌ مقاوم در برابر خش و وضوح تصویری بی‌سابقه‌ای برخوردارند.

 

 


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

لنز های چشمي
      لنز های چشمي     عدسي‌هاي تماسي (Contact Lense) وسايلي هستند كه عمدتاً براي اصلاح عيوب انكساري......

ادب و هنر

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرآنلاین؛ حمید گودرزی حالا بار دیگر بعد از چند سال به پای ثابت برنامه‌های تلویزیونی تبدیل......

پخش اخبار زنده