7 توصيه تا وزن کمتر

 

7توصیه تاوزن کمتر

 

آمار نشان مي‌دهد از 80 درصد افراد چاقي که تصميم به کاهش وزن مي‌گيرند 58 درصد معتقدند نمي‌توانند موفق شوند.به ياد داشته باشيد چاقي مي‌تواند احتمال ابتلا به ناراحتي‌هاي قلبي، ديابت، پرفشاري خون و... را افزايش دهد. در ضمن تحقيقات سال 2008 ميلادي لانست نيز نشان داده بين چاقي و 20 نوع سرطان از جمله سرطان آندومتر و سرطان بيضه رابطه‌اي وجود دارد. از شما مي‌خواهيم هيچ يک از وعده‌هاي غذايي خود را حذف نکنيد. تنها در کنار آنها به اين 8 توصيه عمل کنيد.

 

صبحانه را شاهانه بخوريد نتايج تحقيقاتي که در انگليس روي 6764 زن و مرد 40 تا 75 ساله انجام شده است، نشان مي‌دهد کساني که بيشترين ميزان کالري روزانه خود را در وعده صبحانه دريافت مي‌کنند، وزن متعادل‌تري دارند. اين به آن معني است که از ميان 3 وعده اصلي غذاي روزانه، صبحانه مهم‌ترين است، پس آن را کامل بخوريد.

 

در رستوران، قبل از سفارش دادن، اطلاعات به دست آوريد وقتي به رستوران مي‌رويد، قبل از آنکه سفارش دهيد از گارسون در مورد نحوه پخت غذا سوال کنيد.براي مثال، اگر در منو نوشته شده «ماهي قزل‌آلا» بپرسيد ماهي کبابي است يا سرخ شده. فراموش نکنيد انواع سس‌ها هم که به غذاي شما افزوده مي‌شوند کالري بالايي دارند، پس تا حد ممکن به سالاد خود سس نيفزاييد.

 

مصرف نمک را تا حد ممکن کاهش دهيد طبق تحقيقات پژوهشگران دانشگاه هلسينکي افزايش ميزان چاقي در آمريکا رابطه مستقيمي با افزايش مصرف نمک در اين کشور دارد. بررسي‌ها نشان داده است مصرف سرانه مردم آمريکا بين سال‌هاي دهه 1980 تا 1990 ميلادي حدود 55 درصد افزايش داشته است. جالب است بدانيد مصرف نمک و تشنگي ناشي از آن مردم را به سمت مصرف نوشيدني‌هاي قنددار جلب مي‌کند و همين امر خود سبب چاقي مي‌شود.

 

7توصیه تاوزن کمتر

 

کالري مصرفي روزانه را حساب کنيد در صورتي که تمامي مواد غذايي که در بشقاب غذاي‌تان هست را ببينيد و در حين خوردن به ميزان کالري هر يک فکر کنيد، لاغر شدن آسان مي‌شود. در اين حالت خواه ناخواه بشقاب پر غذايي را جلوي تلويزيون فورا تمام نمي‌کنيد.

 

غلات کامل مصرف کنيد طبق تحقيقاتي که در سال 2008 ميلادي توسط پژوهشگران دانشگاه پنسيلوانيا انجام شد، مصرف غلات کامل مانند نان جو و برنج قهوه‌اي نه تنها بر کاهش وزن و آب شدن چربي‌هاي ناحيه دور کمر تاثير مي‌گذارد، بلکه از التهاب عروق خوني و بروز انواع ناراحتي‌هاي قلبي هم پيشگيري مي‌کند.

 

بين مصرف و سوزاندن انرژي تعادل ايجاد کنيد چند بار در هفته ورزش مي‌کنيد؟ آيا مي‌دانيد در روز چه‌قدر کالري مصرف کرده‌ايد و در يک جلسه ورزشي چه‌قدر سوزانده‌ايد؟ توصيه ما به شما اين است که به کمک يک متخصص تغذيه و يک متخصص طب ورزش ميزان کالري مصرفي روزانه و ميزان کالري که در جلسات ورزشي مي‌سوزانيد را محاسبه کرده و بين آنها تعادل ايجاد کنيد.

 

تلويزيون را خاموش کنيد تحقيقات اخير مرکز Disease control & prevention آمريکا نشان داده است افرادي که 4 ساعت يا بيشتر در روز تلويزيون نگاه مي‌کنند يا پشت رايانه مي‌نشينند بيش از سايرين در معرض ابتلا به چاقي قرار دارند، پس تلويزيون را خاموش کرده و کمي تحرک داشته باشيد.

منبع: ريدرزدايجست


ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اگر کودک تان چاق است ...
    درمان چاقی کودک به سن او و سایر شرایط پزشکی اش بستگی دارد. معمولا درمان شامل تغییر در رژیم غذایی......
تله های چاقی را بشناسید
  اگر قصد لاغر شدن دارید، چشمان تان را ببندید و به یاد بیاورید که در طول روز، چه زمان هایی بوده که باعث......
دلایل عدم موفقیت در کاهش وزن
      زمانی که مردم به سمت ورزش و پیروی از برنامه های غذایی خاصی رو می آورند تصور می کنند که بعد از مدتی......
شام دير هنگام و چاقي، افسانه يا واقعيت؟!
  اين يک عادت غذايي معمول در خيلي از افراد چاق است که در قبل از ظهر اشتهايي به خوردن نداشته ولي در ساعات......
آيا ممكن است ورزش موجب افزايش وزن شود؟
      اين يك موضوع جنجالي و بحث برانگيز است كه در نتيجه يك مطالعه بيان شد. آيا اين موضوع حقيقت دارد ؟......
چاقی کودکانتان از کجا آب می خورد ؟
    عوامل مختلفی در چاقی کودکان دخیل است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد،...   وقتی نوزادی......
توصیه هایی برای کودکان چاق
  قابل توجه والدینی که کودکشان چاق است؟آیا می دانید،شما می توانید به سادگی وزن کودکتان را کاهش دهید؟     با......
رازهای نگهداری از کوچولوهای تپل
    امروزه تخمین‌زده می‌شود که بیشتر از 65درصد از مردم از اضافه‌وزن رنج می‌برند و حدود 30درصد از مردم......
بایدها و نبایدهای تغذیه پس از ورزش
      همه ما از فواید ورزش آگاهیم، در این میان برخی به طور حرفه ای و برخی به عنوان یک تفریح و برخی به......
تغذیه قبل و پس از ورزش
      همه ما از فواید ورزش آگاهیم. در این میان برخی به طور حرفه‌ای، برخی به عنوان یک تفریح و برخی به......

پخش اخبار زنده