پول برق تان کم می شود اگر ...

 

 

 

پول برق

 


اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که موضوعات مرتبط با هدفمند کردن یارانه ها و واقعی شدن قیمت های آب و برق را دنبال می کنند، به طور قطع قبل از اجرای این قانون به سراغ شیوه هایی خواهید رفت که بتوانید تا حداقل ممکن، قیمت قبوضتان را کنترل کنید و اجازه دهید تا سهمی اندک را برای پرداخت بهای آب و برق در سبد هزینه های مصرفی خانوار خود در نظر بگیرید.

 

در این جا است که کم کم به سراغ شیوه ها و ابزارهایی می روید که به ساده ترین روش بتوانند تاثیر بسزایی در قبوض آب و برق شما داشته باشند.

 

یکی از این راهکارهای ساده، کنترل و نحوه انتخاب سیستم های گرمایشی و سرمایشی منزل است.

 

باید توجه داشت که برای سرمایش و گرمایش محیط، باید انرژی و هزینه بیشتری نسبت به سایر سیستم‌های برقی خانگی به كار برد. برای نمونه، 44 درصد از مبلغ قبوض خصوصا در تابستان و زمستان، مربوط به فرایند سرمایش و گرمایش است.


این مسأله كه شما از چه نوع سیستم گرمایش، تهویه و هواساز در منزل استفاده می‌كنید اهمیت چندانی ندارد؛ زیرا می‌توانید با نگهداری درست و ارتقای تجهیزات خانه، آسایش خود را بالا برده و در هزینه صرفه‌جویی كنید.

 

اما به خاطر داشته باشید كه در مقایسه با سیستم‌های كلی خانگی یك دیگ با كاركرد بهینه، به تنهایی نخواهد توانست مخارج انرژی را كاهش دهد. بنابراین، با انجام كارهایی نظیر نگهداری خاص از سیستم‌ها، ارتقای سیستم با عایق‌های ویژه، هوابندی و تنظیم ترموستات شما خواهید توانست مبلغ صورت حساب انرژی خود را كاهش داده و آلودگی ایجاد شده را نصف كنید. در این رابطه، درجه ترموستات را تا جایی كه مقدور است در زمستان، پاییز و تابستان، بالا ببرید.

 

همچنین فیلتر دیگ‌ها را هر یك ماه یا هر زمان كه نیاز دارید تمیز یا تعویض نمایید و خروجی هوای گرم و رادیاتورهای خود را با توجه به نیاز نظافت كنید. از بابت پوشیده نشدن این ادوات با فرش، مبلمان و پارچه، اطمینان حاصل نمایید و رادیاتورها را حداقل یك یا دو بار در هر فصل هواگیری كنید.

 

همچنین می‌توانید از فن تهویه در آشپزخانه، حمام و سایر نقاط، به شكل معقول استفاده نمایید. این گونه فن‌ها می‌توانند در طول یك ساعت مقدارقابل توجهی از هوای گرم یا سرد را از خانه خارج كنند، بنابراین به محض پایان كار، آنها را خاموش كنید.


در فصول گرم سال، جلوی پنجره‌های جنوبی ساختمان، سایبان یا پرده نصب كنید و در زمستان نیز درطول روز پرده را كنار بزنید تا نور وارد شود و در طول شب برای جلوگیری از ورود هوای سرد، آن را بسته نگه دارید.

 


همچنین می‌توانید در فصول گرم سال در طول روز سایه‌بان و پوشش پنجره را جهت جلوگیری از دریافت حرارت خورشیدی بسته نگه دارید. اینها راهکارهای ساده ای هستند که اگرچه در نگاه اول ممکن است به نظر ساده بیایند، اما می توانند نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی داشته باشند.

اسرار خانه داری , مهارت های زندگی , شستشو , نظافت , لکه گیری , شستشوی منزل , نظافت منزل , نکات مهم آشپزی , گل و گیاه , , نکات آشپزی , نکته های آشپزی ,پول برق , هزینه های منزل , سرمایش , گرمایش , آشپزخانه , انرژی اسرار خانه داری , مهارت های زندگی , شستشو , نظافت , لکه گیری , شستشوی منزل , نظافت منزل , نکات مهم آشپزی , گل و گیاه , , نکات آشپزی , نکته های آشپزی ,پول برق , هزینه های منزل , سرمایش , گرمایش , آشپزخانه , انرژی

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

چگونه برق مصرفی یخچال راکاهش دهیم؟
      چگونه برق مصرفی یخچال و فریزر را کاهش دهیم؟ با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، اتخاذ تدابیری......
جلوگیری از دوده گرفتن مبل در زمستان
      هرچه هوا سردتر می‌شود، نیاز به اضافه كردن لوازم گرمازای كمكی در خانه بیشتر می‌شود. در همین راستا......
نگران قبض های انرژی نباشید
        با جدی شدن بحث هدف مندی یارانه ها ، یکی از نگرانی های شایع بین خانواده های ایرانی ، بالا رفتن......
میکروب زدایی بادهان شویه در نظافت خانه
        صفحه کلید کامپیوتر به دلیل استفاده زیاد و اغلب توسط کاربران متعدد به سرعت آلوده می شود تا جایی......
بلوز ساده و زيباي زمستاني
        مدلي كه اين هفته قصد داريم به شما آموزش دهيم، يك مدل زيبا و ساده تركيبي است كه توسط بافت 2 ميل......
تزئین هویج
    در این مقاله به راه های ساده برای تزئین هویج اشاره شده است.که امیدواریم از این تزیینات برای زیباتر......
آموزش ساخت گل یوكا
        ابتدا برشهایی با فاصله یكسان از سمت بیرون به سمت مركز دایره ایجاد می كنیم به صورتی كه انتهای......
پلوپز مناسب انتخاب کنید
          هنگام خرید لوازم برقی منزل علاوه بر توجه به قیمت و ظاهر آن، برچسب مصرف انرژی را از یاد نبرید.   پلوپزهای......
زمستانی گرم با بخاری‌های مطمئن
        با وزیدن اولین بادهای خنك پاییزی آنهایی كه كمی سرمایی‌تر از دیگران هستند به فكر آوردن بخاری‌های......
نکات جادویی خانه داری
        1. رفع لکه هاي شمع از فرش :اگر تکه شمع داغي روي فرش افتاده ، يک برگ کاغذ خشک کن يا کاغذ قهوه......

پخش اخبار زنده