پیشنهادهایی برای تغییر دکوراسیون دیوار

دکوراسیون دیوار , پیشنهاد هایی برای تغییر دکوراسیون
دکوراسیون و چیدمان - چنانچه خودتان از چنین هنری برخوردارید می توانید روی برخی از قسمت های دیوارهای ساده خانه خود به طراحی و نقاشی نقوش و طرح هایی زیبا بپردازید و اگر در خودتان نمی بینید اما علاقه به چنین دكوراسیونی برای دیوارها دارید از فردی ماهر برای این كار كمك بگیرید.

یكی از رازهای مهم موفقیت یك دكوراسیون رسیدگی به جزئیات دكوراسیون دیوارها است. كاغذ دیواری ، قاب ها ، و حتی کاشی كاری و دیگر تكنیك ها روی دیوار می تواند به مقدار زیادی جذابیت و گیرایی را به دكوراسیون فضا اضافه كند.

خطوط پهن و عریض
ایجاد خطوط عریض بر روی دیوار یكی از راه هاییست كه با كمك آن ها به خوبی می توان به یك اتاق ساده هویت و روح داد. این یکی این خطوط جلوه ای با ثبات و قوی به دكوراسیون می دهند.

به نمایش گذاشتن علایق خود بر دیوار
كمی از رنگ و کاغذ فراتر برویم : اگر یک پارچه ای را خیلی دوست دارید و با دیدن و لمس ان احساس خوشایندی به شما دست می دهد هیچ اشكالی ندارد كه به جای كاغذ و رنگ دیوار خود را پارچه پوشش دهید این كار نه تنها عجیب و دور از ذهن نیست بلكه بسیار هنرمندانه و مبتكرانه است.

چوب های دكوراتیو
یكی دیگر از عناصر دكوراتیوی كه می تواند جلوه دیوارها و دكوراسیون اتاق را دارای بافت و بسیار شیك كند، تخته های چوبی است كه هم می توان به شکل طبیعی با همان گره های طبیعی و به صورت رنگ شده از آن ها استفاده كرد و هم می توان از انواع طرح دار آن ها استفاده نمود. تخته های چوبی دكوراتیو بر دیوار به دلیل طبیعی بودن احساس لطیفی را در كنار زیبایی به دیوارها و در نتیجه به دكوراسیون اتاق القا می كنند.

طراحی دستی بر دیوار
چنانچه خودتان از چنین هنری برخوردارید می توانید روی برخی از قسمت های دیوارهای ساده خانه خود  به طراحی و نقاشی نقوش و طرح هایی زیبا بپردازید و اگر در خودتان نمی بینید اما علاقه به چنین دكوراسیونی برای دیوارها دارید از فردی ماهر برای این كار كمك بگیرید.

موزائیك كاری
استفاده از هنر موزائیك كاری روی دیوار حتی اگر به نصب یك تخته كوچك موزائیك كاری شده روی بخشی از دیوار خلاصه شود می تواند جلوه دكوراسیون دیوار و كل فضا را متحول و دگرگرن سازد. هنر موزائیك كاری به دكوراسیون اصالت و هویت می بخشد و از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از سنگ
پیاده كرده انواع سنگ های بر روی دیوار نیز یك ایده زیبا برای دكوراسیون دیوار است سنگ هایی از قبیل مرمر، سنگ رودخانه و ... هر یك احساسی منحصر به فرد را وارد فضا می كنند و سبب وزین شدن جلوه دیوارها و دكوراسیون فضا می شوند. شما می توانید به تناسب فضا و كاربرد آن از انواع سنگ های به صورت كلی و یا بر قسمتی از دیوار استفاده نمایید.

طیف های رنگ آبی
كاشی كاری بر دیوار با كاشی های آبی در فضاهایی از قبیل سرویس بهداشتی و رخت شوی خانه می تواند جلوه تسكین دهنده و لطیف را خلق كند. این كار بسیار دارای سبك و شكیل است و جلوه ای كلاسیك و اصیل دارد.

پتینه
هنری پتینه كاری از دیگر تكنیك هایی است كه از آن می توانید دیوار ها را از سادگی و بی روحی نجات دهید و رنگ های متنوع و بافت را به آن ها بیافزائید. این هنر بسیار گسترده و در عین حال ساده است تنها كافیست ابزار لازم آن را فراهم كنید و نكاتی ساده را رعایت كنید.

دیوار آشپزخانه
دكوراسیون قسمتی از دیوار آشپزخانه كه در حد فاصل كابینت های بالایی و پایینی قرار دارد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نقش موثر و تعیین كننده ای بر دكوراسیون آشپزخانه دارد. برای این قسمت موارد متعددی برای دكوراسیون وجود دارد كه استفاده از انواع كاشی ها از جمله رایج ترن و پرطرفدارترین انتخاب برای دكوراسیون این بخش است. نكته ای كه مهم است این است كه دكوراسیونی كه برای این قسمت از دیوار انتخاب می كنید باید متناسب با سبك دكوراسیون آشپزخانه باشد.
منبع : manzelmag.com

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

یک چینش منحصر به فرد
        رنگ‌های زنده، دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای هستند که می‌توانند تنها با چند تركیب خاص،‌ فضای......
نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری
    نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری انتخاب يك كاغذ ديواری صحيح و خوب كاري سخت و هراسناك است؛ به......
نوسازی و ترمیم یک آشپزخانه ی کوچک
      در اینجا صاحب خانه تغییرات زیادی را در فضای کوچک این آشپزخانه به وجود آورده و آنرا به صورت مدرن......
تغییردکوراسیون یک اتاق غذاخوری زیبا و شیک !
      این اتاق غذاخوری که بسیار بی رنگ و روح است را می توان با تغییراتی که طی سه مرحله روی آن انجام می......
کارهایی که در تغییر دکوراسیون نباید انجام داد.
    جلوه کلی دکوراسیون برخی از خانه ها به دلیل وجود اشتباهات دکوراسیونی به دل نمی نشیند؛ همانطور که می......
جذابیت در تلفیق رنگ‌های آبی و قهوه‌ ای
    رنگ آبی از رنگ های سرد است که با یادآوری صدای دلنواز دریا آرامش و سکون در افراد به وجود می‌آورد.......
فضايي به ظاهر بزرگ
      هنگامی كه فضایی از وسعت كمی برخوردار بوده و صرف نظر از كارایی، به لحاظ ظاهری نیز كوچك و دلگیر به......
5 توصيه براي آشپزخانه
    محيط آشپزخانه را طوري تزئين کنيد که از بودن در آن لذت ببريد. شما آزاديد هر طور که مايليد فضا را......
اتاق‌هاي رنگارنگ براي کودکان
    اولين کاري بايد انجام دهيد اين است که رنگ سفيد و رنگ‌هاي خسته کننده و خنثي را از روي ديوارها پاک......
10 گزینه از کف‌پوش‌های برگزیده
      با انتخاب یک کف‌پوش ابتکاری، ملایمت و گرمی ‌و جذابیت و شخصیت به اتاقتان بدهید. فکر و جستجو کنید......

پخش اخبار زنده