اتاق خواب مشترک

 

اتاق خواب مشترک

 


والدین گرامی خوب می دانند که تمام کودکان به جنب وجوش و بازی نیاز دارند.
گذشته از این که پدران ومادران عزیز شرایط تفریح وگردش بیرون از منزل ودویدن در فضای باز را برای کودک ونوجوان شان فراهم می کنند ، لازم است در محیط منزل نیز به این نیاز بچه ها توجه نشان دهند. کودکان بازی کردن در خانه و از این اتاق به آن اتاق رفتن را دوست دارند.بنابراین اگر درخانه کوچکی زندگی می کنید که به تعداد کافی اتاق ندارد، باید به فکر چاره باشید. فضای اتاق ها را پر از اسباب و اثاثیه کردن ، زیاد مطلوب نیست و همیشه هم نتیجه خوبی در پی ندارد، چون پس از مدت کوتاهی ، احساس کسالت وافسردگی به سراغ افرادخانواده می آید. ضمن این که اگر بتوانیم اتاقی یا گوشه ای از نشیمن را برای بازی بچه های کوچک تر اختصاص دهیم ، بسیاری از مشکلات را حل کرده ایم . در این صورت فرزندان ما محدوده خاص خودشان را در اختیار دارند واسباب بازی هایشان را در دیگر بخش های خانه پراکنده نمی کنند.

 

اتاق خواب مشترک

 


فراموش نکنید که بچه ها خیلی دوست دارند برای خودشان جا و مکان مخصوص وشخصی داشته باشند. اگر شما در منزل تان با کمبود جا مواجه هستید و قرار است دو فرزند شما با هم یک اتاق خواب داشته باشند ، می توانید در همان اتاق مشترک ، با حداقل هزینه برای هر کدام از بچه هایتان فضای مخصوص به خودش را درست کنید.

 

اتاق خواب مشترک

 

 

ممکن است تصور کنید این اتاق ها، اتاق مشترک فرزندان دوقلوست ؛ البته می تواند چنین باشد، اما پیشنهاد ما به شما این است که اتاق کودکان یا نوجوانان هم سن وسال تان را به همین شیوه شبیه به هم از نظر طرح و رنگ ، تزیین نمایید. مراقب باشید که با رنگ ها و مبلمان مختلف فضای اتاق بچه ها را از یکدیگر متمایز نسازید؛ چون این کار باعث دلخوری آنها می شود، حتی اگر این نکته را به زبان نیاورند. هنگامی که اتاق را با مبلمان وتخت خواب مناسب ، شبیه یکدیگر و هم رنگ تزیین کنید ، یا به عبارت دیگر اتاق خواب را به صورت قرینه بچینید ، مانع از بگو مگو ورنجش کودکان تان می شوید. بهتراست از تصاویر و لوازم مانند هم با یک رنگ وطرح استفاده کنید، بدون این که وسایل زیادی یا بی مصرف درآن قرار دهید. از سوی دیگر، بسیار خوب است که درچیدمان اتاق ، نظر فرزندان تان را نیز بپرسیدو خواسته های آن ها را در نظر بگیرید. بسیاری از مواقع ، کودکان مسائلی را مطرح می کنند که شاید ما بزرگ ترها اصلا به آن فکر نکرده باشیم ، یا موضوع از نظر ما اهمیتی نداشته باشد.

 

اتاق خواب مشترک

 


اختصاص دادن فضای مساوی به هر کودک ، یکی از مسائل مهم در اتاق های مشترک است . قرار دادن تخت ها ومیزها به شکل قرینه راه حل خوب وکارآمدی است ، که درعین حال شکل زیبایی هم به اتاق می دهد. از طرفی ، می توانید اتاق را به طور یکنواخت و مساوی به وسیله یک کمد یا قفسه تقسیم بندی نمایید و بعد مبلمان و تخت خواب ها را به موازات هم در اتاق بچینید. همین طور ممکن است بالای تخت ها سایبان یا توری (پشه بند ) آویزان کنید که هم باعث می شود نور کمی به تخت خواب بتابد وهم این که بچه ها احساس کنند محیطی خصوصی و راحت برای خود دارند.

 

اتاق خواب مشترک

 

 

با این همه ، اگر اتاق خواب بچه ها خیلی کوچک است ، از تخت های دوطبقه بهره بگیرید. توجه داشته باشید که این نوع تخت خواب ها را نیز با روتختی و بالش یک شکل بیارایید ، تا هم بتوانید اتاق را زیبا تر جلوه دهید وهم بین دو کودک تفاوتی قائل نشده باشید. طرح ورنگ نیز درچنین اتاق خوابی مهم است .بهترین حالت این است که فرزندان شما تفاوت سنی زیادی نداشته واز یک جنس باشند، که بنابراین برای انتخاب رنگ مناسب مشکلی نخواهید داشت و با توافق هر دو کودک یک رنگ دلخواه آنان را برمی گزینید؛

 

اتاق خواب مشترک

 

 

اما چنانچه یک دختر و یک پسر دارید، کارتان اندکی مشکل می شود. در چنین شرایطی ، بهترین تصمیم این است که فضای اتاق رابا رنگ های آبی ، سبز و زرد یا رنگ های خنثی نظیر کرم وسفید بیارایید .هم چنین برای بافت های پارجه ای از نقش حیوانات مثل ماهی ، ستاره دریایی وانواع پرندگان یا از عناصر طبیعی همانند درخت وگل وستاره استفاده کنید، به طوری که تداعی کننده محیط صرفا دخترانه یا پسرانه نباشد؛بدین ترتیب ، به سادگی می توانید محیطی دلنشین برای عزیزانتان فراهم آورید وهر دو کودک را راضی نگه دارید.

 

اتاق خواب مشترک

 

 

منبع : seemorgh

اتاق خواب مشترک , بچه , بچه ها , اتاق مشترک فرزندان دوقلو , کودک , فضای , روتختی , بالش , پسرانه , دخترانه , دکوراسیون,گالری عکس دکوراسیون,لوازم تزئینی,گالری عکس لوازم تزئینی,دکوراسیون داخلی,گالری عکس دکوراسیون داخلی,دکوراسیون منزل,گالری عکس دکوراسیون منزل,دکوراسیون اتاق,گالری عکس دکوراسیون اتاق,دکوراسیون خانه,گالری عکس دکوراسیون خانه,دکوراسیون اتاق خواب,گالری عکس دکوراسیون اتاق خواب,عکس دکوراسیون,عکس های دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون,عکس های طراحی دکوراسیون,دکورررراسیون مغازه,گالری عکس دکوراسیون مغازه,دکوراسیون منزل 2010,دکوراسیون منزل 1389,دکوراسیون آشپزخانه,دکراسیون میز غذا خوری,دکوراسیون فروشگاه,گالری عکس دکوراسیون فروشگاه,دکوراسیون حمام,گالری عکس دکوراسیون حمام,دکوراسیون مبل,تصاویری از دکوراسیون منزل,تصاویری از دکوراسیون خانه,دکور اسیون لوازم تزئینی برای منزل, اتاق خواب مشترک , بچه , بچه ها , اتاق مشترک فرزندان دوقلو , کودک , فضای , روتختی , بالش , پسرانه , دخترانه , دکوراسیون,گالری عکس دکوراسیون,لوازم تزئینی,گالری عکس لوازم تزئینی,دکوراسیون داخلی,گالری عکس دکوراسیون داخلی,دکوراسیون منزل,گالری عکس دکوراسیون منزل,دکوراسیون اتاق,گالری عکس دکوراسیون اتاق,دکوراسیون خانه,گالری عکس دکوراسیون خانه,دکوراسیون اتاق خواب,گالری عکس دکوراسیون اتاق خواب,عکس دکوراسیون,عکس های دکوراسیون منزل,طراحی دکوراسیون,عکس های طراحی دکوراسیون,دکورررراسیون مغازه,گالری عکس دکوراسیون مغازه,دکوراسیون منزل 2010,دکوراسیون منزل 1389,دکوراسیون آشپزخانه,دکراسیون میز غذا خوری,دکوراسیون فروشگاه,گالری عکس دکوراسیون فروشگاه,دکوراسیون حمام,گالری عکس دکوراسیون حمام,دکوراسیون مبل,تصاویری از دکوراسیون منزل,تصاویری از دکوراسیون خانه,دکور اسیون لوازم تزئینی برای منزل,

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

طراحي کابينت هاي اشپزخانه
    اگر به آشپزخانه هاي مختلف نگاه کنيم متوجه مي شويم که در تمامي آنها قسمت زيادي از فضا به کابينت ها......
چطور نورپردازی خوب در خانه داشته باشیم؟
    مبانی نورپردازی در داخل اتاق‌ها، نور خوب، نور طبیعی و نور در اتاق بزرگسالان بپردازیم، یکی از اصولی......
تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد
  شما با تغيير تاج تختان مي‌توانيد براحتي هم تغيير دکوراسيون دراتاق خوابتان دهيد و هم جلوه‌اي منحصر به......
ابتکارهايي براي آشپزخانه
    آشپزخانه به مثابه قلب خانه است و خانم هاي خانه دار اکثر اوقات روزشان را در اين مکان سپري مي کنند.......
اتاق‌هاي رنگارنگ براي کودکان
    اولين کاري بايد انجام دهيد اين است که رنگ سفيد و رنگ‌هاي خسته کننده و خنثي را از روي ديوارها پاک......
طرحی مناسب انتخاب کنید
        اگر از شلوغی و به هم ریختگی اتاق خوابتان ناراحت اید و دلتان می خواهد در اتاقی تمیز و مرتب بخوابید،......
10 ایده منحصر به فرد برای تزئینات پرده (2)
  با ایده هایی که در اینجا آورده شده است شما می توانید خیلی سریع پرده خود را از سادگی درآورید.   6.نوعی......
شما به رنگ مشکي علاقه داريد؟
    مشكي رنگ فوق‌العاده‌اي براي دكوراتورهاست. ژاپني‌ها اغلب از آن استفاده مي‌كنند، روي آن را لاك الكل......
عکس هاي دکوراسيون منزل جديد
  در این مجموعه شما کاربران عزیز می توانید با جدیدترین و شیک ترین دکوراسیون از منازل آشنا شوید و آن......
طراحی اتاق خواب پسربچه
        استفان سینت انج ، طراح خانه و باغ با اضافه کردن رنگهای براق و بالاسری های تخت ، طرحهایی برای......

پخش اخبار زنده