استفاده درست از لیزر ، عوارضی به همراه ندارد

 

 

استفاده درست ازلیزر عوارضی به همراه ندارد

 

بيشترين استفاده از ليزر براي از بين بردن موهاي زائد بدن است و اگر از اين روش درماني به‌ درستي استفاده شود، عوارضي به‌ همراه نخواهد داشت.

 

دكتر سيما رسايي اظهار كرد: ليرز در زمينه علوم پزشكي و درماني، استفاده‌هاي بسياري دارد كه يكي از مهم‌ترين استفاده‌هاي آن در زمينه درمان بيماري‌هاي پوستي است و بيش‌ترين استفاده از روش درماني ليزر در درمان بيماري‌هاي پوستي، براي از بين بردن موهاي زائد است.

 

رسايي تصريح كرد: در صورت استفاده صحيح از روش درماني ليزر، معمولا مشكلي براي بيمار ايجاد نمي‌شود. در استفاده از روش درماني ليزر، به ‌ندرت ممكن است فردي دچار سوختگي شود كه آن ‌هم پس از چند روز بهبود مي‌يابد و اثرات سوختگي از بين مي‌رود.

 

اين متخصص پوست خاطرنشان كرد: از بين بردن خال و تاتو و درمان زگيل از ديگر موارد استفاده از روش درماني ليزر است كه در اين موارد نيز معمولا مشكل خاصي براي بيمار ايجاد نمي‌شود. از بين بردن جاي جوش‌هاي صورت نيز مورد ديگري است كه معمولا براي درمان آن از روش ليزر استفاده مي‌شود كه به سه روش ليزر سطحي، عمقي متوسط و عميق انجام مي‌شود.

 

عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم پزشكي جندي‌ شاپور اهواز اظهار داشت: در روش درماني ليزر عميق، لازم است پس از انجام ليزر مراقبت‌هاي بيش‌تر و دقيق‌تري از پوست انجام شود و تا حد امكان محلي كه مورد درمان قرار گرفته، نبايد در معرض تابش مستقيم نور خورشيد قرار گيرد.

 

رسايي گفت: پيش از انتخاب روش درماني ليزر، لازم است بيمار مورد معاينه متخصص پوست قرار گيرد و اگر پزشك تشخيص داد كه انجام ليزر عارضه‌اي براي بيمار به‌ همراه نخواهد داشت و پوست بيمار پذيرش ليزر را دارد، مي‌توان از روش درماني ليزر استفاده كرد.

 

وي افزود: برخي پوست‌هاي داراي جاي جوش، شرايط انجام ليزر را ندارند و ممكن است پس از ليزر، زخمي كوچك بر روي پوست ايجاد شود و قرمزي سطح پوست تا مدت‌ها باقي بماند. در چنين مواردي ليزر CO2 استفاده نمي‌شود و به‌جاي آن از روش ميكرودرم استفاده مي‌شود.

 

اين متخصص پوست تصريح كرد: در روش ميكرودرم با استفاده از دستگاهي ويژه از پوست مراقبت مي‌شود آلودگي‌ها، چربي‌ها، گرد و غبار و موادي زائدي كه روي سطح پوست قرار دارند، از سطح پوست برداشته مي‌شوند. استفاده مكرر از اين روش مي‌تواند موجب تقويت فيبرهاي كلاژن پوست شود و در نتيجه سطح پوست درخشان‌تر مي‌شود.

 

رسايي گفت: افزايش قوام پوست و از بين رفتن جاي جوش و از بين رفتن چين و چروك‌هاي خفيف سطح پوست از ديگر مزاياي استفاده از روش ميكرودرم است.

منبع:سلامت نیوز

ليزر,موهاي زائد ,موهاي زائد بدن ,روش درماني ليزر,بيماري‌هاي پوستي,خال,تاتو ,زگيل,درمان زگيل ,از بين بردن خال,جوش,ميكرودرم,كلاژن پوست ,چين و چروك‌,از بين رفتن چين و چروك‌,از بين رفتن جاي جوش ,پوست ,پوست صورت, پوست و مو ,زیبایی پوست,متخصص پوست, رنگ پوست ,مراقبت از پوست ليزر,موهاي زائد ,موهاي زائد بدن ,روش درماني ليزر,بيماري‌هاي پوستي,خال,تاتو ,زگيل,درمان زگيل ,از بين بردن خال,جوش,ميكرودرم,كلاژن پوست ,چين و چروك‌,از بين رفتن چين و چروك‌,از بين رفتن جاي جوش ,پوست ,پوست صورت, پوست و مو ,زیبایی پوست,متخصص پوست, رنگ پوست ,مراقبت از پوست

ارسال برای دوستان
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

شیوه‌های جدید و کاربردی برای جوان‌سازی چهره
      توجه انسان به زیبائی و مشکل پیری پوست و جست‌و‌جوی راه‌های مشابه با آن، دانشمندان را تشویق به تحقیق......
لیزروکاربردآن درزیبایی پوست
    لیزر یك نوع نور برانگیخته شده و پرانرژی است كه در شرایط عادی در طبیعت دیده نمی‌شود ولی با تكنولوژی......
درمان موهای زائد
  درمان موهای زائد درمان موهای زائد 1- درمان هیرسوتیسم(پرمویی) به چند روش انجام مى شود؟ دو روش دارویى......
«جوجوبا» با چین و چروک مقابله می کند
    روغن طبیعی جوجوبا از دانه گیاه جوجوبا که در مناطق صحرایی آریزونا و مکزیک به عمل می آید، گرفته می......
این 12 کار را با پوست و مویتان نکنید!
      اگر به اطراف‌تان نگاه کنید، احتمالا بسیاری از دوستان و آشنایانتان را می‌بینید که عادت‌های غلطی......
زنبور درمانی
    یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذاها استفاده می کردند. بعدها، نیش زنبور برای درمان......
درمان قطعی موهای زائد چیست ؟
      آیا می دانید چه راه حلی برای درمان موهای زائد وجود دارد و چه باید کرد؟لیزر ، درمان قطعی موهای......
قرمزی پوست صورت ، علت ها و درمان
    1) یکی از شایعترین انواع قرمزی ، قرمزی بعد از اکنه یا جوش ( لک بعد از جوش اکثر قهو های وتیره......
تاثیر افزایش سن بر صورت و روش‌ مقابله با آن
      حتی اگر شما ژن‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشید و بسیار جوان‌تر از سن واقعی‌تان به نظر برسید، تغییرات......
لیزر موهای زائد
      گاهی اوقات خانم‌ها یا آقایان به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند با اینکه روش اصلاح خود را به ‌طور......

پخش اخبار زنده