برای زندگی بهتر صفحه ۱۰
      مثبت اندیشی به معنای آن است که تصور خوبی از خود داشته باشیم نه آ ن که همواره خود را سرزنش کنیم. مثبت اندیش بودن یعنی نیک اندیشیدن درباره دیگران و با آنان به صورت مثبت برخورد کردن.   این واژه به...... ادامه »
      اگر می خواهید زندگی تان تغییر کند باید طرز فکرتان را تغییر دهید.«همین امروز طرزتفکرتان را عوض  کنید.»   البته در کلام خیلی ساده است: «طرز تفکرت را عوض کن تا زندگی ات تغییر کند.» ولی چطور می توان...... ادامه »
      شکسپیر در نمایشنامه «آنطور که شما دوست دارید» درباره هفت مرحله زندگی یک مرد می نویسد. شاید  به این خاطر که این جملات مشهور از زبان ژاک مالیخولیایی بیان می شود، خوش بینانه نیستند. شکسپیر از...... ادامه »
      فکر می کنید که روان شناسی فقط به درد دانشجویان و استادان می خورد؟ اگر این گونه فکر می کنید بهتر  است در آن تجدید نظر کنید. زیرا روان شناسی، موضوعی نظری و کاربردی است و به شیوه های گوناگون می...... ادامه »
      در میدان مهر و محبت، مهم‌تر از هر مسأله‌ای، «ارزشمندی محبوب و معشوق» است. چرا که تنها عاشق‌پیشگی و  دلدادگی نیست که از انسان موجودی متفاوت می‌سازد، بلکه مهم‌تر از آن ارزشمندی و بزرگی موجودی...... ادامه »
      دائم با خودمان فکر می کنیم چرا بعضی ها توی زندگی شان همیشه موفق هستند و ما نیستیم؟! چرا بعضی آدم ها به هر چیزی که می خواهند می رسند و ما یا نمی رسیم یا باید خودمان را بکشیم تا به آن برسیم؟!! چرا...... ادامه »
      کسانی هستند که می‌دانند از زندگی‌شان چه می‌خواهند اما در جهت رسیدن به آن هیچ کاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها  منتظرند روزی به آنچه می‌خواهند برسند. آن روز همین حالاست، فقط کافی است تصمیم بگیرید....... ادامه »
      جرأت ورزي، يعني دفاع از حقوق خود و بيان افکار و احساسات خويش که به شيوه مستقيم، صادقانه و  مناسب انجام شود. افراد جرأت‌ورز براي خود و ديگران احترام قائل هستند...   ارتباط يکي از مهم‌ترين زمينه‌هاي...... ادامه »
      احساس اضطراب در زندگی اجتناب ناپذیر است و زمانی اتفاق می‌افتد كه یك اتفاق یا یك محل جدید، شما را دچار چالش می‌كند.   راه‌كار اول این است كه پرتقال را بعنوان بخشی از رژیم ضداضطراب خود درنظر داشته...... ادامه »
      نظر شما راجع به خودتان چیست؟ آیا انسان شادی هستید یا اینکه فکر می کنید شادی به اندازه کافی در زندگی تان وجود ندارد؟ مطالعه ها نشان می دهند که شاد بودن آدم ها ارثی نیست و این محیط زندگی و شرایط آنهاست...... ادامه »
      هرگز خودم را به دلیل شكست سرزنش نمی‌كنم. چرا كه دقیقا می‌دانم چگونه دوباره به برتری دست یابم. مهارت و  استعداد را مانند ماهیچه‌های بدن می‌توان قوی كرد.   بیش از دو دهه، اریكسون بر این باور بود كه...... ادامه »
      این روزها کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از استرس و عوارض ناشی از آن شاکی نباشد.یک دکتر روانشناس  معتقد است این استرس‌های‌ دایمی می‌تواند باعث بروز افکار غیرمنطقی هم شود. ایشان درباره همین افکار غیرمنطقی...... ادامه »
      تا شقایق هست، زندگی باید کرد.متنی را که برای چاپ ارسال کردم، یادداشتی است پزشکی  فلسفی. این متن برای همکاران پزشک بامفهو م تر است.   بار فلسفی این مقاله بیشتر از بار پزشکی آن است. این متن رویارویی...... ادامه »
      فوایدی که از بودن کنار افراد مثبت ‌اندیش عایدمان می‌شود کاملاً ملموس هستند و کسانیکه بالاترین میزان  خوش‌ بینی را دارند تا 20 درصد احتمال زنده‌ ماندنشان بالاتر بوده است.   بودن درکنار افرادی شاد...... ادامه »
      تاکنون از خود پرسیده‌اید که آیا می‌توان شادی را اندازه گرفت؟اندازه‌گیری احساسات و عواطف انسانی، یکی  از آرزوهای دانشمندان علوم روانشناختی است. به نظر می‌رسد که حداقل در مورد اندازه‌گیری شادی، آنها...... ادامه »

پخش اخبار زنده