درمان با ورزش صفحه ۳
      همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ( در هر ناحیه از بدن که باشد ) باید فعالیت چربی‌سوز  بیشتری انجام شود.آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب هم استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای...... ادامه »
      چگونه از بروز درد پس از انجام تمرینات ورزشی شدید پیشگیری كنیم؟   اسیدلاکتیک معمولاً در طول تمرینات سخت و نفس گیر تشکیل می گردد و مقدار زیاد اسیدلاکتیک در عضلات می تواند منجر به گرفتگی عضلانی گردد.   یک...... ادامه »
      مغز انسان همان جوی آبی است که اگر حرکتی در آن نباشد به سرعت تبدیل به گندابی می‌شود که همه از آن فراری‌اند و این همان دلیلی است که ما از مصاحبت خیلی‌ها فراری هستیم. شما که نمی‌خواهید مغزتان به چنین...... ادامه »
      آیا می دانید با انجام این ورزش ها می توانید حافظه خود را چند برابر کنید؟   ورزش‌های استقامتی حافظه را  تقویت می‌کند   تحقیقات نشان داده ورزش‌های استقامتی و تنفسی منظم از جمله ایروبیک به طور...... ادامه »
        ورزش، در هر سطحی که باشد، اغلب باعث بروز درد می‌شود. بنابراین در ابتدا باید این دردها را به خوبی بشناسیم و بدانیم که در چه قسمت‌هایی از بدن جای می‌گیرند. نگاهی   کوتاه بر انواع دردها و جراحات: در...... ادامه »
      آیا می دانید مناسب ترین ورزش برای این افراد چه ورزشی است؟شنا بهترین ورزش برای هموفیلی هااست.متخصص خون و هماتولوژی گفت: ورزش شنا با تقویت عضلات بدن، استحكام رگ ها و تحمیل نكردن فشار بر عضلات، مناسب...... ادامه »
      درد در ناحیۀ گردن و شانه‌ها در بین افراد، خصوصاً کسانی که با کامپیوتر کار می‌کنند، بسیار رایجاست.   این وضعیت، یعنی قرار گرفتن در مقابل صفحه نمایش، در حالی که دست‌تان روی صفحه کلید قرار دارد، باعث...... ادامه »
      تمرین با استفاده از وزنه برای شکل دادن و به دست آوردن سینه ای رویایی، به لیست تان اضافه کنید. در اینجا ما 3 تمرین برای قوی کردن و فرم دادن سینه به شما ارائه می‌کنیم.   تمرین شماره 1: برای تقویت...... ادامه »
      نتایج ارزیابی‌های بیشتر متخصصان بهداشت عمومی تایید می‌كند که این ورزش برای بیماران قلبی مفید  است.   تای چی برای بیماران قلبی مفید است   نتایج ارزیابی‌های بیشتر متخصصان بهداشت عمومی تایید می‌كند...... ادامه »
      دوچرخه‌سواری از ورزش‌هایی است كه با فعالیت و سوخت‌ و ساز هوازی ضمن تقویت عضلات شرایط تنفسی و  قلبی عروقی را بهبود می‌بخشد...   محدودیت دوچرخه‌سواری جز بیماری‌های داخلی یعنی تنفسی و قلبی برای...... ادامه »
      لپتین، محصول ژن OB، هورمون پروتئینی است که اخیراً کشف شده است و تصور میشود که نقش مهمی در تنظیم وزن بدن داشته باشد (Fried man etal ۱۹۹۸). لپتین بر دستگاه عصبی مرکزی، به ویژه هیپوتالاموس، اثر میکند،...... ادامه »
      همه ما شنيده ايم که ورزش کردن خوب است و بيشترمان هم دوست داريم ورزش کنيم اما ورزش نميكنيم و  علت اصلي مان براي ورزش نکردن هم كمبود وقت است...   با اين حال، اگر بدانيم يک برنامه ورزشي منظم چه...... ادامه »
      از آن جایی که رسالت این صفحه، آشنا کردن شما خوانندگان جان با مباحث مربوط به سلامتی است بنابراین  قرار شد به مسائلی بپردازد که به سلامت جسم مربوط می شود، برای همین تصمیم گرفتیم در گام اول به...... ادامه »
    مهره های پشتی به طور طبیعی دارای یک انحنا می باشد و قوز وقتی مطرح می شود که این انحنا بیش از حد طبیعی باشد . علل و بیماریهای مختلفی می تواند زمینه ساز آن باشد .گاه ممکن است بیماریهایی که باعث درگیری...... ادامه »
  در این مقاله می خوانید :اطلاعات عمومی در مورد سرطان,تأثیر ورزش در پیشگیری از سرطان,چگونه ورزش کنیم تا برای پیشگیری از بیماری‌ها و سرطان مؤثر باشد,جایگاه ورزش در درمان بیماران سرطانی و چگونگی انجام ورزش...... ادامه »

پخش اخبار زنده