ورزش عمومی صفحه ۳
        ساعت زنگ مي‌زند. واي چه قدر بد. بايد بيدار شوم. پتو، تشك و بالش چون آهنربا شده‌اند و ذرات تن من هم چون براده‌هاي آهن. كمي بيشتر بخوابم. چرا روي پلك‌هايم وزنه آويزان است؟ نه بايد بيدار شوم به سركار...... ادامه »
      این سئوال افرادی را مخاطب قرار می‌دهد که یا تا به حال تحرک نداشته اند یا چندین سال است که فعالیت ورزشی شان را رها کرده اند....   از چهل سالگی به بعد چه ورزش هایی می‌توان انجام داد؟   در واقع، در...... ادامه »
      ● ورزش​​های سر و صورت چه هستند؟   ▪ ورزش​​های سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت می​شوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزش​​های سر...... ادامه »
      پیاده روی، تنها ورزشی است که کمتر کسی می تواند از انجام دادن آن به دلایل واهی فرار کند، اما اگر کسی هنوز نیاز دارد تا دلایل محکمی برای ضرورت پیاده روی بداند، توصیه می کنیم تا انتهای مطلب با ما...... ادامه »
      در این مقاله هشت ورزشی را که در عین ساده بودن ولی بسیار مفید هستند را معرفی می کنیم .   اولین ورزش : دوچرخه سواری است .   دوچرخه سواری یک ورزش ساده و کم هزینه است و نیازی به پرداخت شهریه و رفتن...... ادامه »
      تمرین دوچرخه سواری اجازۀ فعالیتی طولانی مدت و شدید را به شما می‌دهد و اگر بخواهیم دقیق بگوییم ، باعث بیشترین حد اکسیداسیون چربی های می‌شود.   وزن کم کردن:   دربارۀ رابطۀ دوچرخه سواری و کاهش وزن...... ادامه »
      نتایج تحقیقات دو گروه از دانشمندان تایوانی و استرالیایی نشان می دهد در شرایطی که اعتیاد به تلویزیون از طول عمر می کاهد، انجام روزانه ۱۵ دقیقه فعالیتهای ورزشی می تواند ۳ سال به عمر انسان بیفزاید.   پژوهشگران...... ادامه »
      چگونه پياده روی گروهی را آغاز کنيم:آغاز کردن تيم پياده روی نيازمند چيز زيادی نيست. خيلی راحت اين موضوع را به ديگران بگوئيد و تيمتان را سازمان دهيد. به زودی به سمت داشتن زندگی سالم­تر حرکت خواهيد...... ادامه »
      به لحاظ تخصصي ثابت شده است كه ورزش صبح زود متابوليسم بدن را تقويت مي‌كند و با توليد انرژي اضافي يك روز پرثمرتر را براي شما فراهم مي‌سازد.   دلايل متعددي وجود دارد كه ثابت مي‌كند بايد صبح‌ها ورزش...... ادامه »
      طبق آمار جهانی و براساس نتایج مطالعه های انجام شده، تعداد کودکان چاق و دارای اضافه وزن روزبه روز  در حال افزایش است و علت اصلی آن هم کاهش فعالیت های بدنی کودکان است. در اثر کاهش فعالیت، میزان...... ادامه »
      همه ما از فواید ورزش کردن آگاهیم. اما وقتی دچار بیماری و استرس می‌شویم، آیا به ورزش کردن اهمیت می‌دهیم؟   ورزش کردن در هوای آزاد   * ورزش کردن با شکم پر خوب نیست، اما این را هم بدانید که ورزش سبک...... ادامه »
      پیاده‌روی یكی از بهترین ورزش‌ها و فعالیت‌های جسمی شناخته شده برای تناسب اندام و حفظ بیشتر سلامت بدن است.   این ورزش بسیار ساده و كم هزینه است اما متاسفانه دلایلی وجود دارند كه باعث می‌شوند مردم...... ادامه »
      خیلی فکری هستید و در کل اعصابتان رفته است روی ویبره و مشکلات از چندسو ناجوانمردانه حمله ور  شدند و هیچ کس نیست به دادتان برسد یا فکر می کنید کسی نیست به دادتان برسد یا اصلاً خیلی احساس روزمرگی...... ادامه »
      بدون شک ورزش و تربیت بدنی در جوامع امروزی دارای کارکردهای اجتماعی و فرهنگی فراوانی است و باید در حوزه پژوهش های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه ای به آن مبذول شود. ورزش و تربیت بدنی پس از پیشرفت سریع...... ادامه »
      وقتی حرف سرانه ورزش کردن پیش می آید، خیلی ها بهانه کمبود وقت و نداشتن شرایط و امکانات رامی گیرند! اما واقعیت این است که با یک برنامه ریزی ساده و کمی سحرخیزی می توان زمان نسبتا خوبی به ورزش اختصاص...... ادامه »

پخش اخبار زنده