برای زندگی بهتر صفحه ۶
              زندگي مي تواند به زيبائي و تنوع روياهايمان باشد; به شرط آنکه باور داشته باشيم که مي توانيم کردار نيکو و پندار نيکو و رفتار نيکو داشته باشيم; اين نسخه ايست که خالق زيبائيها، يعني خداوند هستي...... ادامه »
در دنياي ماشيني و شلوغ، بايد دنبال راه هايي باشيم که با کمک آن ها با سختي هاي زندگي مقابله کنيم. در چنين وضعي هورمون هايي که در بدن مان مقابل استرس ترشح مي شوند باعث مي شوند، در مقابل موقعيت...... ادامه »
          چه کاري را بهتر از هر کسي انجام مي دهيد؟چه کاري را اگر شما انجام دهيد سود زيادي نصيب سازمان شما مي شود؟      کليد اول   تخصص عبارت است از توانايي شما در بکار بستن استعدادتان آنهم در قسمتي...... ادامه »
              مي خواهم بخوابم، اما نمي توانم داشتن تخيلي فعّال و خلاق، نعمتي بزرگ و فوق العاده است. با اين حال، گاهي اوقات هنگامي که مي خواهيم بخوابيم، اين قوه خلاق اصلا خوشايند نمي باشد؛ در واقع، مي تواند...... ادامه »
            وقتي دانشمندان علوم اعصاب فعاليت مغز را در طول يک آزمايش تصميم‌گيري ساده بررسي کردند، متوجه شدند که افراد معمولاً 10 ثانيه قبل از اينکه آگاه شوند تصميم گرفته‌اند، تصميم مي‌گيرند.     چشم‌انداز...... ادامه »
1) قانون علت و معلول هر چيز به دليلي رخ مي دهد. براي هر علتي معلولي است و براي هر معلولي، علت يا علت هاي به خصوصي وجود دارد، چه از آن ها اطلاع داشته باشيد چه نداشته باشيد. چيزي به اسم اتفاق وجود...... ادامه »
      اگر عادت دارید دائم بر روی کمبودها و نقاط ضعف خود تاکید کنید، این عادت را کنار بگذارید و به جنبه های مثبت خود (که بسیار زیاد هم هست) فکر کنید.   هنگامی که بیش از حد از خود انتقاد می کنید، درباره...... ادامه »
        قانون زندگی قانون باورهاست .باورهای عالی سرچشمه همه موفقیتهای بزرگ است .توانمندییك انسان را باورهای او تعیین می‌كند .     دانشمندان برای بررسی تعیین میزان قدرت باورها بر كیفیت زندگی انسانها آزمایشی...... ادامه »
          با الهام از نیروی ایمان، خود را به سوی موفقیت سوق دهید.   به پیروزی خود ایمان پیدا کنید وآن را به چنگ آورید.   بی اعتقادی ونیروی ویرانگر حاصل از آن را نابود کنید.   از بزرگ اندیشی, نتایجی بزرگ...... ادامه »
        تسلیت دادن مصیبت زده از آدابی است که رعایت آن موجب تسلی مصیبت زدگان و بالا بردن روحیه افراد است که دچار حادثه ناگوار شده اند و موجب تألیف قلوب است که در روایت به آن تأکید شده و برای آن فضایلی...... ادامه »
        در دنیا تنها کسی موفق می شود که به انتظار دیگران ننشیند و همه چیز را از خود بخواهد.اعتماد به نفس یکی از کلید های طلایی و اساسی برای رسیدن به موفقیت در زندگی است. عزت نفس احساس ارزشمند بودن می...... ادامه »
        تفکر مثبت، موجب آرامش درونی، موفقیت، روابط بهتر و سلامتی بیشتر می شود. امور روزمره زندگی با تفکر مثبت به آسانی سپری می شوند. زندگی، امیدوارانه تر و مسرت بخش تر می شود و خوشبختی و رضایت خاطر بیشتری...... ادامه »
          بطور کلی مهارتهای زندگی عبارتند از توانایی هایی که منجر به ارتقای بهداشت روانی افراد جامعه ، غنای روابط انسانی ، افزایش سلامت و رفتارهای سلامتی در سطح جامعه می گردند. دنیای امروز دنیای ارتباطات...... ادامه »
          در فرهنگ دینی ما مهمان موجب برکت است و تا حدی محترم شمرده شده که از آن به حبیب خدا تعبیر کرده اند.بی احترامی به مهمان به هیچ دلیلی موجه نیست حتی اگر مهمان ،دشمن باشد .هر کس با هر نسبتی مادامیکه...... ادامه »
        در مقاله ی قبل ، به بررسی انواع ناکامی ها ی زندگی از قبیل احساس تحت فشار بودن ، ناتوانی در تصمیم گیری ها و درگیر شدن با انواع تعارضات ، وقایع و دگرگونی های زندگی و تاثیر آن بر روح و روان انسان...... ادامه »

پخش اخبار زنده