تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱۷ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۵۵
عملکرد ۱۰ ماهه بانک سپه تشریح شد
به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، محمدکاظم چقازردی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: بانک سپه به عنوان یکی از بانک های مهم و تأثیرگذار در حمایت از طرح های کلان و ملی کشور، کمک به رفع مشکلات اقشار مختلف مردم به ویژه افراد کم برخوردار را همواره مدنظر داشته و در این راستا طی ده ماهه سال جاری بابت تسهیلات پرداختی به خانواده های متوسط و کم برخوردار جامعه بیش از 36 هزار میلیارد ریال منابع خود را اختصاص داده است.
* کمک به خودکفایی 18 هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رئیس هیئت مدیره بانک سپه اظهار داشت: براساس اعلام مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) بانک سپه با پرداخت حدود 22 هزار میلیارد ریال تسهیلات به توانمندسازی و خوداتکایی 18 هزار و 243 خانواده تحت پوشش این کمیته طی پنج سال 1390 تا 1395 کمک کرده است.
وی ضمن تأکید برادامه حمایت بانک سپه از خوداتکایی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: این بانک در قالب اجرای تبصره 26 قانون بودجه سال 1395، با پرداخت 277 میلیارد ریال تسهیلات به 2 هزار طرح اشتغالزا به عنوان دومین بانک کشور در اعطای تسهیلات به خانواده های محروم کشور شناخته شد. چقازردی ادامه داد: بانک سپه در ده ماهه سال جاری 5432 فقره تسهیلات به مبلغ 916 میلیارد ریال به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پرداخت کرده است.
* پیشگامی بانک سپه در کمک به زلزله زدگان غرب کشور با اختصاص 1000 میلیارد ریال اعتبار بازسازی مدیرعامل بانک سپه گفت: پس از زلزله دلخراش غرب کشور، بانک سپه به عنوان اولین بانک 1000 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله استان های غربی کشور اختصاص داد. وی کمک بانک سپه به هموطنان در هنگام وقوع حوادث طبیعی را مورد اشاره قرار داد و افزود: بانک سپه در نه ماه سال جاری به 4700 خانواده آسیب دیده ناشی از حوادث طبیعی بیش از 228 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
* آغاز زندگی مشترک 80 هزار زوج جوان با وام ازدواج بانک سپه رئیس هیئت مدیره بانک سپه ضمن اشاره به عملکرد مطلوب این بانک در پرداخت تسهیلات ازدواج، خاطر نشان کرد: در ده ماهه سال جاری 80 هزار و 471 زوج جوان با تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک سپه زندگی مشترک خود را آغاز کردند. وی افزود: بانک با اختصاص 6 هزار میلیارد ریال از منابع خود گام مؤثری در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج مورد تأکید بانک مرکزی برداشت.
چقازردی اضافه کرد: بانک سپه بابت پرداخت تسهیلات ازدواج به زوج های جوان در ده ماهه سال جاری 8 هزار و 407 میلیارد ریال از منابع خود را اختصاص داد. * پرداخت 3700 فقره تسهیلات طرح مشاغل خانگی رئیس هیئت مدیره بانک سپه گفت: این بانک در ده ماهه سال جاری 3731 فقره تسهیلات به مبلغ 395 میلیارد ریال در قالب طرح مشاغل خانگی در استان های مختلف کشور پرداخت کرده است.
* نوسازی و بهسازی 8100 واحد مسکونی با حمایت بانک سپه چقازردی اظهار داشت: بانک سپه برای نوسازی و بهسازی مسکن شهری و روستایی در نه ماهه سال جاری هزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد. * پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مسکن و درمان به 2800 خانواده معظم شهدا و ایثارگران مدیرعامل بانک سپه از پرداخت 2800 فقره تسهیلات قرض الحسنه درمان و مسکن به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی ده ماهه سالجاری خبر داد و افزود: هزار و 886 میلیارد ریال منابع بانک به پرداخت این تسهیلات اختصاص یافت.
* اختصاص 25 هزار میلیارد ریال به طرح های ملی و استانی اشتغال زا رئیس هیئت مدیره بانک سپه ضمن اشاره به تعامل مطلوب شعب بانک با فعالان اقتصادی در اقصی نقاط کشور به ویژه در استان های مرزی، تصریح کرد: این بانک 25 هزار میلیارد ریال منابع خود را برای اعطای تسهیلات به طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در استان های مختلف کشور اختصاص داده است.
* اعطای تسهیلات به 1300 واحد تولیدی کوچک و متوسط چقازردی به همراهی بانک سپه با سیاست های اقتصادی دولت و تلاش برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بانک سپه برای کمک به رونق تولید و اشتغال در نه ماهه سال جاری 6 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات به 1300 واحد تولیدی کوچک و متوسط پرداخت کرده است.
* صدور 166 هزار کارت اعتباری مدیرعامل بانک سپه با تأکید بر ضرورت مشارکت بانک ها برای حمایت از رونق تولید و اشتغال، تصریح کرد: بانک سپه برای تحریک تقاضا و کمک به افزایش امکان خرید مردم در نه ماهه سال جاری 166 هزار کارت اعتباری به مبلغ 23 هزار میلیارد ریال صادر کرد. * بانک سپه بهترین بانک کشور در فعالیت های ارزی پسابرجام رئیس هیئت مدیره بانک سپه گفت: براساس آمار دریافتی از بانک مرکزی در دوره پسابرجام، بانک سپه با 8 میلیارد و 276 میلیون دلار، بهترین عملکرد ارزی را در سیستم بانکی کشور طی سال 1395 و 9 ماه اول سال 1396 داشته است.
وی افزود: سهم بانک سپه از شبکه بانکی کشور در حوزه عملیات ارزی در سال گذشته 12.58 درصد و 9 ماهه ابتدای سال جاری 14.39 درصد است. چقازردی با بیان اینکه حجم فعالیت های ارزی از جمله شاخص های حضور موفق بانک ها در عرصه داخلی و بازارهای جهانی است، اظهار داشت: بانک سپه با داشتن نیروهای توانمند در این عرصه موفقیت های چشمگیری را در مدت کوتاه پس از برجام به دست آورده است.
* رشد 68 درصدی صدور حواله های ارزی وی ادامه داد: در ده ماهه سال جاری صدور حواله های ارزی بانک سپه با 68 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5 میلیارد و 312 میلیون دلار رسیدکه یک میلیارد و 540 میلیون دلار از این حواله های ارزی بابت واردات کالا بوده است. مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به فعالیت شعب خارجی این بانک در چند کشور اروپایی، تصریح کرد: 1532 فقره اعتبارات اسنادی به مبلغ حدود 2 میلیارد دلار در ده ماهه سال جاری در بانک سپه گشایش یافته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد رشد نشان می دهد.
* عاملیت و مشارکت برای تخصیص 11 میلیارد دلار منابع ارزی صندوق توسعه ملی برای طرح های کلان و ملی کشور مدیرعامل بانک سپه از عاملیت و مشارکت 11 میلیارد و 176 میلیون دلار منابع ارزی برای اجرای طرح های کلان و ملی نظیر؛ پتروشیمی بیدبلند، نفت و گاز صبا اروند، سروک آذر، حفاری داناکیش، نفت و گاز کنگان، نیروگاه هریس، فولاد کاوه اروند، پتروشیمی های خط مرکز شامل؛ پتروشیمی های فیروزآباد، فسا، جهرم و داراب از محل منابع صندوق توسعه ملی توسط این بانک خبر داد.
چقازردی با بیان اینکه منابع فوق بدون احتساب تسهیلات اعطائی از طریق منابع داخلی به بخشهای مختلف اقتصادی است، افزود: از این محل، طی سال 1395 حدود 6 میلیارد و 660 میلیون دلار تسهیلات به مشتریان پرداخت و معادل 3 میلیارد و 370 میلیون دلار نیز اعتبارات اسنادی گشایش شد. وی ضمن تأکید بر مسئولیت پذیری بانک سپه در کمک به توسعه بخشهای مختلف اقتصادی کشور، تصریح کرد: طرح پالایش گاز بیدبلند؛ بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور؛ با گشایش اعتبار اسنادی یک میلیارد دلاری با عاملیت بانک سپه در حال اجرا است.
* مشارکت در امضای 9.5 میلیارد یورو قرارداد فاینانس برای تأمین مالی طرح های اولویت دار کشور رئیس هیئت مدیره بانک سپه اظهار داشت: این بانک به همراه چند بانک داخلی با کارگزاران سه بانک کره جنوبی، اتریش و دانمارک قراردادهای اعتباری خارجی میان مدت (فاینانس) به مبلغ 9 میلیارد و 500 میلیون یورو برای تأمین مالی طرح های کلان و اولویت دار کشور امضاء کرده است.
وی افزود: بانک سپه همچنین به همراه چند بانک داخلی دیگر، قرارداد اعتباری خارجی میان مدت (فاینانس) بدون مبلغ برای تأمین مالی پروژه های ملی و کلان کشور با یک بانک روسی امضاء کرده است. * پرداخت 840 میلیون دلار تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی مدیرعامل بانک سپه از تعامل مطلوب این بانک با صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: بانک سپه در ده ماهه سال جاری 32 فقره اعتبار اسنادی از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ یک میلیارد و 30 میلیون دلار گشایش و معادل 840 میلیون دلار تسهیلات به فعالان اقتصادی اعطا کرده است.
      

کد خبر: 1000192  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: اکو ویژن
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

الاکلنگ قیمت دلار و طلا/ کاهش ارزش دلار و افزایش بهای طلا آفتاب نیوز  ۲۹ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز :  هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۰۸ دلار رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون ۱.۳ درصد رشد داشته است.در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۲۱۲.۷۰ دلار ایستاد.بارناباس...

واکنش پکن به تحریم آمریکا علیه ارتش چین پول نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

 پول‌نیوز - سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اعمال تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه یک فرد و نهاد چینی، خواستار صرف نظر واشنگتن از این اقدام شد.سخنگوی وزارت خارجه چین به اعمال تحریم وزارت خزانه داری آمریکا علیه یک تبعه و همچنین یک نهاد نظامی این کشور واکنش نشان داد.«گنگ شو آنگ» سخنگوی...

ترامپ اوپک را به افزایش قیمت نفت متهم کرد پول نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

 پول‌نیوز - دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در آستانه نشست روز یکشنبه نمایندگان اوپک و غیراوپک در الجزایر، از تولیدکنندگان خاورمیانه خواست برای کاهش قیمت‌های نفت اقدام کنند.به گزارش ایسنا به نقل از پلاتس، ترامپ در توییتی نوشت: "ما از کشورهای خاورمیانه حمایت می کنیم. آنها بدون ما مدت چندانی...

تسهیلات جدید گمرکی برای واردات شمش طلا بورس نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش بورس نیوز، با هدف ارائه تسهیلات جدید در واردات شمش استاندارد فلزات گرانبها دریافت­­ مجوز از بانک مرکزی برای واردات انواع شمش فلزات گرانبها حذف شد.بنابراین گزارش؛ بر اساس ابلاغیه جدید به گمرکات کشور دریافت ­مجوز بانک مرکزی جهت ثبت سفارش شمش استاندارد فلزات گرانبها طبق ردیف تعرفه های 71081200...

بورس‌کالا در حاشیه دستورات ضد سهامداری/ میخ زیر چرخ عرضه‌ها بورس نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

محمدرضا اسلامی کارشناس بورس‌کالا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: در شرایط فعلی تولیدکنندگان مواد پلاستیکی و پلیمری برای خرید از بورس با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند اما درحال‌حاضر باید به موازات افزایش قیمت‌ها، سطح عرضه نیز با رشد همراه شود.وی ادامه داد: کارکرد و پتانسیل بورس‌کالا تنها محدود به یک...

35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد ایلنا  ۴۴ دقیقه پیش

35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شدبه گزارش ایلنا از روابط عمومی گمرک ایران، این مقدار طلای قاچاق در گمرک رازی و هنگام خروج یک تویوتا لندکروز، هنگام خروج از کشور به سمت ترکیه توقیف شده است. این گزارش می افزاید: ماموران گمرک رازی در جریان بازرسی ها به سپر خودرو مشکوک می شوند و در ادامه این عملیات اقدام به بازرسی محتوای داخل سپر خودرو...

پیام رییس باشگاه یوونتوس برای رونالدو ایران اکونومیست  ۵۰ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از آس، کریستیانو رونالدو چهارشنبه شب برای نخستین بار اخراج در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد. مهاجم پرتغالی در حالی برای اولین بار با پیراهن یوونتوس در این بازیها به میدان رفت که در دقیقه ۳۰ به خاطر کشیدن موی بازیکن والنسیا کارت قرمز دریافت کرد. ستاره...

35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد ایران اکونومیست  ۵۰ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ این مقدار طلای قاچاق در گمرک رازی و هنگام خروج یک تویوتا لندکروز، هنگام خروج از کشور به سمت ترکیه توقیف شده است. این گزارش می افزاید: ماموران گمرک رازی در جریان بازرسی ها به سپر خودرو مشکوک می شوند و در ادامه این عملیات اقدام...

قیمت هر بشکه نفت‌خام به بیش از ۷۰ دلار رسید آنا  ۵۳ دقیقه پیش

قیمت هر بشکه نفت خام با افزایش جزئی نسبت به روز گذشته به بیش از ۷۰ دلار رسید. به گزارش خبرنگار گروه نفت و انرژی خبرگزاری آنا، قیمت هر بشکه نفت‌خام با افزایش 0.23 درصدی به 71.35 دلار در هر بشکه رسید.پیش از این افزایش قیمت آنا خبر...

کاهش تولید وانت در مرداد ماه مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

کاهش تولید وانت در مرداد ماهبه گزارش مرور نیوز، براساس جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در این مدت تولید انواع وانت از ۷۰۷۹ دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به ۴۳۹۳ دستگاه کاهش یافت. تولید انواع وانت در گروه صنعتی ایران خودرو کاهش یافته و از ۱۱۳۸ دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به ۹۶۳ دستگاه رسید. در این...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده