تعداد بازدید: ۲۳
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۶:۳۲
افتتاح 141 طرح عمرانی در سراسر سیستان و بلوچستان
به گزارش ایرنا همزمان با ایام الله دهه فجر طرح های عمرانی مختلفی در کنار اجرای ویژه برنامه های متنوع در 19 شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار، میرجاوه و کنارک افتتاح شده به طوری که در هفتمین روز از این ایام افزون بر 141 طرح به بهره برداری رسیده است.
** سربازفرماندار سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 65 طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با هفتمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری رسید.حمیدالدین یوسفی اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح ها در بخش های برق رسانی، بهداشت و درمان، دهیاری ها و ورزش 780 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.وی گفت: 133 طرح عمرانی، برق رسانی، بهداشت و درمان، آموزشی و غیره همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این شهرستان در حال بهره برداری است.
یوسفی اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح ها 447 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.وی افزود: بیشترین طرح های دهه فجر امسال شهرستان سرباز با 59 طرح به حوزه برق رسانی اختصاص دارد.**زاهدانسرپرست فرمانداری زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: 19 طرح عمرانی در هفتمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری رسید.
عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: این طرح ها در بخش های کشاورزی، فضاهای آموزشی و عمرانی افتتاح شده است.وی اعتبار صرف شده برای راه اندازی طرح های هفتمین روز دهه فجر در زاهدان را حدود 170 میلیارد ریال ذکر کرد.سرپرست فرمانداری زاهدان گفت: بیش از 196 طرح همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان در حال افتتاح و کلنگ زنی است.
شهنوازی اظهار داشت: این طرح ها در زمینه های عمران شهری و روستایی، کشاورزی، منابع طبیعی، خدمات و غیره آماده افتتاح است.وی افزود: هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این طرح ها هزینه شده است.وی ادامه داد: با افتتاح و کلنگ زنی این طرح ها برای بیش از 274 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.
سرپرست فرمانداری زاهدان تصریح کرد: حدود هزار و 760 خانوار شهری و روستایی از خدمات این طرح ها در زمینه های گوناگون بهره مند خواهند شد.**زهکفرماندار زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: 14 طرح برق رسانی با اعتبار 36 هزار و 768 میلیون ریال در هفتمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری رسید.جمشید رخشانی نسب اظهار داشت: با راه اندازی این طرح ها 705 هزار نفر از مردم شهرستان زهک از مزایای آنها بهره مند شدند.
وی گفت: 24 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر در شهرستان زهک در حال بهره برداری است.فرماندار زهک اظهار داشت: برای ساخت این طرح ها 66میلیارد و 626 میلیون ریال هزینه شده است.رخشانی اظهار داشت: با راه اندازی این طرح ها زمینه اشتغال 117 نفر در شهرستان زهک فراهم می شود.**دلگانفرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: هشت طرح عمرانی همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان به بهره برداری رسید.
هوشنگ بامری اظهار داشت: طرح برق رسانی با اعتبار پنج میلیارد و 160میلیون ریال، سه بوستان روستایی با اعتبار2میلیارد و 40 میلیون ریال، سه مهدکودک روستایی با 150 میلیون ریال و 2 طرح آبیاری تحت فشار در گستره 60 هکتار با اعتبار 62 میلیارد ریال طرح های امروز شهرستان دلگان را تشکیل می دهند.وی ادامه داد: همچنین امروز عملیات اجرای یک طرح آبخیزداری با اعتبار 15 میلیارد ریال در این شهرستان آغاز شد.
فرماندار دلگان گفت: 90 طرح همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این شهرستان درحال بهره برداری است.بامری اظهار داشت: برای راه اندازی این طرح ها 70 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.وی ادامه داد: این طرح ها در بخش های کشاورزی و منابع طبیعی، اصلاح شبکه برق رسانی، راه و شهرسازی، بوستان روستایی و بهداشتی درمانی افتتاح می شود.
وی افزود: با راه اندازی این طرح ها سه هزار و 500 خانوار در دلگان از مزایای آنها بهره مند خواهند شد.**بزمانمعاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: 9 طرح عمرانی و بهداشتی در هفتمین روز دهه مبارک فجر در بزمان کلنگ زنی و افتتاح شد.نبی بخش داودی اظهار داشت: این طرح ها در زمینه کشاورزی، بهداشت و درمان، کارگاه های تولیدی و عمرانی بود.
وی افزود: افتتاح برق پنج روستا با اعتباری افزون بر 10 میلیارد و 130 میلیون ریال، کارگاه تولیدی محصولات فرآوری شده خرما با 450 میلیون ریال، مرکز تسهیلات زایمانی با اعتبار سه میلیارد ریال و افتتاح نمایشگاه های صنایع دستی و محصولات غذایی دانش آموزان طرح های امروز بزمان بوده است.وی بیان کرد: همچنین طرح انتقال گاز به بزمان با اعتباری افزون بر 120 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
وی گفت: برای کلنگ زنی و افتتاح این طرح ها اعتباری افزون بر 136 میلیارد و 450 میلیون ریال هزینه شده است.** هامونسرپرست فرمانداری هامون در شمال سیستان و بلوچستان گفت: چهار طرح برق رسانی با اعتبار 20 میلیارد ریال در هفتمین روز دهه فجر در این شهرستان افتتاح شد.علیرضا کیخا اظهار داشت: مرحله نخست برق رسانی به ایستگاه پمپاژ طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان در شهرستان هامون افتتاح شد.
وی بیان کرد: بیش از 60 طرح عمرانی با اعتبار 110 هزار میلیون ریال تا پایان دهه فجر در شهرستان هامون افتتاح می شود. ** سیب و سورانفرماندار سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یک واحد مرغداری 30 هزار قطعه ای در هفتمین روز دهه فجر در این شهرستان افتتاح شد. عبدالصمد عیسی زاده اظهار داشت: بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی این واحد صنعتی هزینه شده است.
وی گفت: همچنین امروز عملیات ساخت طرح آبخیزداری یکی از روستاهای سیب و سوران با اعتبار 34 میلیارد ریال آغاز شد. فرماندار سیب و سوران گفت: 33 طرح عمرانی، خدماتی و بهداشتی با اعتبار 263 میلیارد ریال دراین شهرستان تا پایان دهه فجر به بهره ‌برداری می رسد. ** ایرانشهرمعاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: هشت طرح عمرانی و بهداشتی با اعتبار 12میلیارد ریال همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد.
نبی بخش داودی اظهار داشت: این طرح ها شامل مجتمع خدمات بهزیستی، 11 روستا مهد، مرکز اقامتی و باز توان ترک اعتیاد، 2 پایگاه سلامت اجتماعی، 6 واحد خوداشتغالی و گروه همیار زنان سرپرست خانوار است.وی افزود: با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال 41 نفر فراهم شده است.وی بیان کرد: همچنین امروز 14 واحد مسکونی تحویل مددجویان زیر پوشش بهزیستی شد.
** مهرستانفرماندار مهرستان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: 13 طرح عمرانی همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد.رشید پارسایی اظهار داشت: این طرح ها در زمینه فضاهای آموزشی، دهیاری ها، شبکه دیجیتال و امور عشایری بوده است. وی ادامه داد: برای راه اندازی طرح های هفتمین روز دهه فجر در مهرستان 12 هزار و 303 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
به گفته استاندار سیستان و بلوچستان 979 طرح با افزون بر چهار هزار و 640 میلیارد ریال (464 میلیارد تومان) اعتبار تا پایان ایام الله دهه فجر در این استان به بهره برداری می رسد.سید دانیال محبی اظهار داشت: آمار طرح های افتتاحی امسال این استان ویژه دهه فجر در مقایسه با پارسال 32 درصد رشد داشته است.وی افزود: از لحاظ فراوانی شمار طرح های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان ویژه دهه فجر بیشترین سهم مربوط به حوزه برق با 248 طرح و از لحاظ اعتباری بیشترین فراوانی مربوط به حوزه راه و حمل و نقل با اعتبار بیش از هزار و 280 میلیارد ریال (128 میلیارد تومان) است.
سیستان و بلوچستان دارای 19 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند.سکونت اقوام مختلف بلوچ، سیستانی، کرد، لر و سایر اقوام با مذاهب شیعه و سنی در این استان و زندگی مسالمت آمیز و بدون دغدغه در کنار یکدیگر آن هم با وحدت و انسجام مثال زدنی، سیستان و بلوچستان را به الگویی از وحدت تبدیل کرده است.
وجود بیش از 1100 کیلومتر مرز خاکی با افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در سواحل دریای عمان این استان را در موقعیت بسیار حساس و مهمی قرار داده است.7316**3042 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: محدثه حیدری گرجی

کلمات کلیدی:
کد خبر: 1002173  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

کدام نمایندگان هنوز به کمپین #شفافیت_آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی تسنیم  ۲۰ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش با یک فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس مخالفت کردند و قرار شد این طرح به صورت عادی در پارلمان بررسی شود.کمپین #شفافیت_ آرا با 70 امضا تشکیل شد + اسامیگزارش|گرایش سیاسی نمایندگانی که به کمپین #شفافیت_آرا پیوستند +...

چرا وزیر نفت در نشست اوپک پیش‌‌رو شرکت نخواهد کرد؟ نامه  ۳۶ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز درحالی که کم‌تر از چهار روز به دیدار نمایندگان اوپک باقی‌مانده است، وزیرنفت کشورمان اعلام کرده است در این نشست شرکت نخواهد کرد.به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛دلیل عدم حضور زنگنه در نشست اوپکقرار است نمایندگان کشورهای عضو کمیته وزارتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)...

روحانی عربستانی: عاشورا روز جهانی اهدای خون اعلام شود ایرنا  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، محمد النمر برادر شیخ باقر النمر روحانی فقید و سرشناس عربستانی در حساب توئیتری خود نسبت به تعداد اهدا کنندگان خون در عربستان در مقایسه با کشورهای پیشرفته ابراز تاسف کرد.وی همچنین ابراز امیدواری کرد که عاشورا به عنوان روز جهانی اهدای خون معرفی و اعلام شود. النمر همچنین گفت...

دفاع مقدس روایتگر حماسه راست قامتان جاودانه ایرنا  ۵۶ دقیقه پیش

جنگ نزد همه ملل پدیده ای مزموم و ناپسند بوده اما دفاع در مقابل ظالم و متجاوز امری مقدس است که همگان را در مجامع انسانی به سوی خود می خواند و برای حفظ داشته ها ایثار، سلحشوری و اخلاص طلب می کند. دوران دفاع مقدس به عقیده بسیاری برشی زرین از تاریخ صلابت مردمی است که در عین دفاع از حقانیت خود و کشورشان...

آیا می‌توان به سرانجام برجام امیدوار بود؟ نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  هرچند مسئولین کشور خواستار حفظ کشورهای اروپایی ازجمله آلمان در برجام هستند تا این توافق را بدون آمریکا حفظ کنند؛ ولی آلمانی­‌ها تمایلی به تداوم همکاری با ایران به دلیل تحریم‌های ثانویه آمریکا ندارند. پس از خروج آمریکا از برجام مقامات اروپایی ضمن اظهار تأسف، اعلام کردند...

سفیر ایران با رئیسان دو مجلس اسپانیا خداحافظی کرد ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش جمعه شب ایرنا، فدائی فرد در دیدار با گارسیا اسکودرو، با تأکید بر اهمیت نقش مجالس در کمک به گسترش و تحکیم روابط میان دو کشور، سفر سال گذشته رئیس مجلس سنا اسپانیا به تهران را نقطه عطفی در روابط پارلمانی برشمرد و نسبت به استمرار تعاملات و همکاری های رو به گسترش پارلمانی دو کشور ابراز امیدواری...

معاون دادستان کل آمریکا بدنبال عزل ترامپ بود ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، این روزنامه آمریکایی در گزارش خود نوشت که «راد روزنستاین» معاون وزیر دادگستری آمریکا سال گذشته پیشنهاد کرده بود که از دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در کاخ سفید استراق سمع کرده و اغتشاشی را که دولت وی را دربرگرفته افشا کنند.بر اساس این گزارش ، طرح روزنستاین این بوده که...

عملکرد غیرقابل دفاع دولت در عرصه اقتصادی باعث انتقاد بسیاری از موافقان روحانی شده است خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه امروز ابراز پشیمانی از رای به آقای روحانی دیگر ارزشی ندارد، گفت: امروز بسیاری از افرادی که پیش از این تمام قد ایستادند تا آقای روحانی علی‌رغم چهار سال ناتوانی و ایجاد عقب‌افتادگی...

اوج بحران حقوق بشر در آمریکا/ آمار تکان دهنده از مرگ هزازان نفر براثر تیر اندازی درسال+ تصاویر نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  سازمان عفو بین‌الملل در جدیدترین گزارش خود اعلام می‎گوید که خشونت با سلاح گرم در آمریکا یک بحران حقوق بشری است و شکست آمریکا در حمایت از شهروندان خود در برابر این خشونت‌ها نقض حقوق آن‌ها به شمار می‌رود.عفو بین‌الملل در گزارش خود آورده است: آمریکا با شکست در محافظت از اشخاص و...

نشست وزیران امور خارجه ایران و گروه ۴+۱ برگزار می شود خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

نشست وزیران امور خارجه ایران و گروه ۴+۱ برگزار می شود به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، خبرگزاری رویترز روز جمعه نوشت: نشست وزیران امور خارجه ایران، چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه در ارتباط با موضوع برجام عصر روز دوشنبه به وقت نیویورک در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود.     ...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده