تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۸:۵۱
شفر: از ایران بازیکنان مد نظر ما را منصرف می‌کردند/ معترضان بروند بازی تنیس!
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، وینفرد شفر بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: یک ذره وقت داریم چون من کمی زود رسیدم. یک مقدار می‌خواهم راجع به بازی قبلی‌مان صحبت کنم. بعضی وقت‌ها من لبخند می‌زنم راجع به چیزهایی که می‌خوانم و می‌بینم.
مثلا چیزهایی که درباره ما می‌گویند. شنیدم یک آنالیزی راجع به بازی ما بوده است. درباره جای وریا در زمین. او در نیمه اول بهترین بازیکن زمین بود. ما سمت چپ حریف را بستیم و برنامه ما بود که به ذوب آهن فشار وارد کنیم. او افزود: نمی توانم به وریا بگویم که وریا گل نزن شاید آنالیزور برنامه ۹۰ نخواهد تو گل بزنی.
یک شوت هم زد که نمی‌دانم گل شد یا نه. یک شانس گل خوب دیگر هم داشت. شاید کسی که آن آنالیز را کرده بود، مرد شوخی بود. ما بازی را به شش دقیقه اول نیمه دوم باختیم. ما یک بر صفر جلو بودیم و داخل زمین رفتیم ولی پرسینیگی که می‌کردیم را انجام ندادیم. به بازیکنانم گفته بودم نباید به حریف‌مان شانس دهیم که مرتب توپ بلند برای بازیکن ۹۹ بفرستند.
آن‌ها بیش‌تر برنامه‌شان موقعیت پیدا کردن در پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی بود. در ۶ دقیقه دو اوت، دو ایستگاهی و سه کرنر داشتند. ما این ذهنیت را به حریف دادیم که می‌توانند بازی را برگرداننند. بعد از یک بر یک به بازی برگشتیم. به همین دلیل شجاعیان به چپ رفت و برزای را بیرون آوردیم و پادوانی هم وارد زمین شد.
وقتی که آمار بازی را در برنامه‌های بین‌المللی ببینید، ما سه چهار شانس برای گل دوم داشتیم. تعویض پادوانی هم درست و دقیق بود. سرمربی استقلال اضافه کرد: وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه‌های پایین جدول نزدیک بود. ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می‌دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود.
با همان بازیکنان که از جلسه اول تمرینی بودند، کار کرده‌ایم. ۴ بازیکن هم مثل بیت سعید و یعقوب از جمع ما جدا شدند. با همان تیم و بازیکنان از انتهای جدول به بالا آمدیم و حالا شاید برخی‌ها بگویند که ما خوب نیستیم. شاید برخی بازیکنان مثل شهباززاده و کریمی آن زمان برای این تیم ما آماده نبودند. همه آن بازیکنانی که از بازی اول بودند، برای ما بازی می‌کنند.
چیزی که گفته‌ام این است که روش بازی ما رو به جلو است. شما می‌بینید سایپا و علی دایی با سبک ما چقدر خوب بازی می‌کنند. الان باید خوشحال باشیم که سطح فوتبال ایران بهتر شده و کی‌روش هم باید از این جهت خوشحال باشد که فوتبال در ایران بهتر شده است. نمی‌دانم آن کسی که آن آنالیز را انجام داده با کشتی آشنا بوده یا فوتبال.
بازی فردا اصلا راحت نیست. شنیده‌ام سرمربی حریف‌مان عیلی کریمی است و خوشحالم که او را می‌بینم. در دوبی بازیکن من بود. عملکرد بسیار خوبی در بایرن مونیخ داشت و در شالکه هم بازی کرد. او افزود: فکر می‌کنم علی کریمی کمی دیر از فوتبال امارات به فوتبال آلمان اضافه شد چون فاصله آن‌ها زیاد است.
در سن ۲۷-۲۶ سالگی وارد آلمان شدن دیر است. او مربی‌ای داشت به نام ماگات. ماگات روی دویدن و کارهای بدنی اصرار داشت و شنیدم که ۸ کیلو وزن کریمی را کم کرد. او بازیکن بسیار خوبی بود. فردا بازی سختی است. آن‌ها می‌جنگند. به بازیکنانم گفتم که بازی فردا مثل فینال است چون هفته بعد باید مقابل الریان در آسیا به میدان بروید و همه باید بدانند که ما به دنبال یک برگشت خوب هستیم.
ما باید بجنگیم و فوتبال بازی کنیم. مثل نیمه اول ذوب آهن باید توپ را به حرکت در آوریم. می‌خواهم بازیکنانم موقعیت‌های گلزنی داشته باشند. پنالتی‌ای که به ذوب آهن دادیم، تقصیر حسینی نبود. باید هماهنگی‌ها را بیش‌تر کنیم و تمرکزمان را بالاتر ببریم. نظم تاکتیکی چیزی است که همه باید رعایت کنند.
شفر درباره دو خرید خارجی استقلال گفت: دنیای فوتبال بسیار کوچک است. منتظری صبح گفت که تیم ملی ایران مقابل مقدونیه که بویان در آن بوده، بازی کرده است. تیام یک مهاجم بسیار خوب است. مشکل این‌جاست که بازیکنانی که قراردادی با جایی ندارند، شاید بازی نکرده باشند و باید با آن‌ها کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند.
این بازیکنان تمرین می‌کردند ولی تمرین مسابقه کردن خیلی متفاوت است. یک کار بسیار طولانی‌ای بود تا این دو بازیکن به ما اضافه شوند. دفعه قبل به شما گفتم که با خیلی از بازیکنان صحبت کردیم ولی یک سری از افراد اطراف و از ایران زنگ زدند و نظر آن‌ها را برگردانند ولی این دو خودشان گفتند که می‌خواهند به ایران بیایند.
مدیرعامل استقلال فیلم این بازیکنان را دید و سپس با بازیکنان و مدیر برنامه آن‌ها صحبت شد. من باید این نکته را بگویم که وقتی تیام آمد، توفیقی با من ساعت ۲ صبح به من زنگ زد. او در فرودگاه بود. من با ایجنت این بازیکن صحبت کردم و عملا ۳ صبح خیال‌مان راحت شد که او می‌آید. این یک کار گروهی خیلی خوب بین مربیان، آقای افتخاری و توفیقی بود که انجام شد.
من خودم به بازیکنان می‌گفتم چرا من در ایران هستم؟ این‌جا هیچ مشکلی ندارد. ژورنالیست‌های خوبی دارد، شهر خوبی است و تیم خوبی داریم. پس بیایید. حالا باید با بازیکنان کار کنیم و آرام آرام به ما اضافه شوند. روحیه تیمی برای ما خیلی مهم است. نه فقط مربیان و من، بلکه بازیکنان هم خوشحالند که این دو به ما اضافه شده‌اند.
همه می‌خواهیم برنده شویم. او درباره اعتراض باقری و نیمکت نشینی این بازیکن در مصاف قبلی، عنوان کرد: بله این که برای مردم این مسائل جذاب است مشخص است. اما درباره سوال باید بگویم که ما یک تیم داریم و نگاه می‌کنیم که کدام بازیکن در آن پوزیشن مقابل حریف، بهترین است؟ در نیمه نهایی جام حذفی حریف یک بازیکن عراقی داشت که قبلا در استقلال هم بوده، ما صحبت کردیم که اگر این بازیکن مهار شود، ۳۰ درصد از شانس موقعیت حریف کم می‌شود.
ما کسی را می‌خواستیم که بتواند این بازیکن را مهار کند. او ضربه ایستگاهی هم خوب می‌زند و در بازی لیگ هم این را نشان داد. آن فضا برای فوتبال خیلی خوب بود. این طبیعی است که همه بازیکنان شرایط بازی در آن موقعیت را نداشته باشند. روزبه بازیکن ملی است و تجربه بیش‌تری دارد. ما به نظرمان آمد که او در کنار ابراهیمی در آن موقعیت بهتر است و ما درست فکر کردیم چون بردیم و فینالیست شدیم.
فرشید باقری هم شانس بازی در فینال را دارد. اگر من بروم نیمکت پاری سن ژرمن را ببینم، یکی از بهترین مهاجمان آلمانی که ۴۰ میلیون ارزش دارد روی نیمکت این تیم نشسته است. تا حالا شنیده‌اید کسی به این مساله اعتراض کند؟ نه. کسی در این باره صحبت نمی‌کند. فوتبال یک ورزش و کار گروهی و تیمی است. وقتی یک بازیکن نتواند بپذیرد روی نیمکت بنشیند، باید تنیس بازی کند چون این ورزش یک به یک است.
ما این‌جا یک تیم هستیم. کسی که تصمیم گیرنده است من هستم و آن بازی گفتم چشمی و ابراهیمی بهتر هستند و یک روز هم شاید بگویم باقری و ابراهیمی بهترند. این مساله درباره دروازه‌بانان هم هست. در فینال جام جهانی هم همین بود. یواخیم لو، گوتزه که همه بازی‌ها بازی کرده بود را نیمکت نشین کرد. جایی دیدید در این باره چیزی بنویسند؟ او ۱۵ دقیقه بازی کرد و گل هم زد و قهرمان شدند.
فوتبال و رفتار حرفه‌یی همین است. البته باقری جریمه نشده است. من با او صحبت کردم. نمی‌خواهم کسی از نیمکت نشینی خوشحال باشد. قبل از بازی به بازیکنانم گفتم که شما بسیار بسیار مهم هستید و شاید ۱۰ دقیقه بازی کنید ولی باید به تیم کمک کنید. به نورافکن نگاه کنید. وارد زمین شد و در ۱۰ دقیقه آخر چند ضربه ایستگاهی گرفت و توپ را نگه داشته بود.
ندیدم بگوید چرا فیکس بازی نکردم. او آمد و تشکر کرد و خوشحال بود که فینالیست شدیم. او در پاسخ به سوالی درباره شانس قهرمانی استقلال در لیگ برتر، گفت: من یک کمی دیر آمدم. وقتی آمدم تیم رده پایینی داشت. شفر درپاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند حضور چشمی در هافبک استقلال به ضرر این تیم مقابل ذوب آهن شد؟ گفت: این مشکل روزبه یا هافبک و دفاع ما نبود.
مشکل این بود که مهاجم ما در بازی قبلی و در نیمه دوم به جای فشار آوردن عقب رفت و توپ بلند آن‌ها به یک ضربه ایستگاهی و اوت منجر شد و مدام توپ بلندی بود که روی دروازه ما می‌آمد. این مشکل روزبه نبود. مشکل از پرس نکردن مهاجمان ما بود. در نیمه اول ۶ توپ بلند برای بازیکن ۹۹ حریف آمد و در ۵ دقیقه نیمه دوم هم ۶ توپ برای او ارسال شد.
پادوانی آمد و توپ‌های زیادی را قطع کرد. آن‌ها یک خطا روی اسماعیلی کردند ولی همان توپ به گل ما رفت چون خطایی اعلام نشد. منتظری هم خیلی خوب کار کرد و پاس‌های خوبی داد. او نیمه اول از بهترین‌های ما بود. ما می‌توانستیم گل‌های بیش‌تری بزنیم. نیمه دوم خیلی خوب بازی نکردیم.
داریوش را به سمت چپ بردیم. فرصت خوبی برای گلزنی داشتیم. در فوتبال توپ می‌تواند به هر سمتی برود ولی برای ما نبود. در پنالتی هم مجید اول توپ را زد و برخوردش به بازیکن حریف بدشانسی ما بود. ما باید ۹۰ دقیقه تمرکزمان را داشته باشیم.

کد خبر: 1002387  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

توقف خانگی حریف پرسپولیس مقابل الریان خبرگزاری فارس  ۳۱ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، از هفته چهارم رقابت‌های لیگ ستارگان قطر، الدحیل حریف پرسپولیس میزبان الریان بود و این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. الدحیل سه شنبه هفته آینده از پرسپولیس ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پذیرایی خواهد کرد.

رقبای سابریست های ایران مشخص شدند ایلنا  ۱ ساعت پیش

رقبای سابریست های ایران مشخص شدندبه گزارش ایلنا، در روز دوم بازی‌های آسیایی 2018 و در رشته شمشیربازی فردا (دوشنبه) نمایندگان اسلحه سابر ایران به مصاف رقبای خود می‌روند. علی پاکدامن سابریست ایران در گروه C با نمایندگان ژاپن، هنگ‌کنگ، ویتنام، اندونزی و قطر همگروه شد.  مجتبی عابدینی دیگر ملی‌پوش ایران در این...

مورینیو: تاوان اشتباهات‌مان را دادیم؛ از من نخواهید از شاگردانم انتقاد کنم نود  ۱ ساعت پیش

مورینیو: تاوان اشتباهات‌مان را دادیم؛ از من نخواهید از شاگردانم انتقاد کنم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی منچستریونایتد اذعان کرده اشتباهات مرگبار شاگردانش باعث شکست مقابل برایتون شد. به گزارش وبسایت نود، ژوزه مورینیو پس از شکست ۳-۲ تیمش مقابل برایتون عنوان کرد اشتباهات فردی منجر به شکست در خانه برایتون برای دومین فصل پیاپی شد. مورینیو...

گواردیولا: آگوئرو هیچ وقت اینقدر آماده نبوده است نود  ۱ ساعت پیش

گواردیولا: آگوئرو هیچ وقت اینقدر آماده نبوده است در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی منچسترسیتی به تمجید از ستاره آرژانتینی تیمش پرداخته است.به گزارش وبسایت نود، پپ گواردیولا پس از پیروزی ۶-۱ تیمش مقابل هادرسفیلد به تمجید از سرخیو آگوئرو که در این بازی هت تریک کردپرداخت. گواردیولا به اسکای اسپورت گفته:در مدت...

ژوپیلر لیگ بلژیک | سومین شکست شارلوا با حضور 3 بازیکن ایرانی تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب هفته چهارم ژوپیلر لیگ بلژیک امشب (یکشنبه) تیم خنک با نتیجه 3 بر یک از سد شارلوا گذشت. گل‌های تیم خنک در دقایق 45، 77 و 90 به ثمر رسیدند. بناونته نیز در دقیقه 27 زننده تنها گل تیم شارلوا بود.کاوه رضایی و علی‌ قلی‌زاده، 2 بازیکن ایرانی در ترکیب اصلی تیم...

سری A| برتری دیرهنگام رم در خانه تورینو تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه هفته اول رقابت‌های سری A ایتالیا، تیم رم در خانه تورینو به برتری یک بر صفر دست یافت. هر 2 تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند و در نهایت ژکو با گلزنی در دقیقه 89، برتری دیرهنگام رم را رقم زد تا تیم پایتخت ایتالیا اولین 3 امتیاز فصل را به دست بیاورد. انتهای...

جهانبخش و یارانش مقابل منچستر یونایتد پیروز شدند جام نیوز  ۱ ساعت پیش

  به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، هفته دوم لیگ برتر انگلیس با برگزاری یک مسابقه ادامه یافت که در آن منچستر یونایتد با نتیجه سه بر دو در خانه برایتون شکست خورد. شب ضعیف مدافعان خط میانی یونایتد باعث شد برایتون نهایت استفاده را ببرد و در همان نیمه نخست، سه بار دروازه این تیم را باز کند. برای...

حسن یزدانی: تمام تلاشم را کردم تا دل مردم ایران را شاد کنم خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

حسن یزدانی: تمام تلاشم را کردم تا دل مردم ایران را شاد کنم به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حسن یزدانی، قهرمان جهان و المپیک، درباره کسب مدال طلا بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: تمام تلاشم را کردم تا دل مردم ایران را شاد کنم. خوشحالم که اولین مدال طلای کاروان ایران را من کسب کردم و امیدوارم ورزشکاران دیگر هم موفق باشند و خوشرنگ‌رین مدال...

جهانبخش و یارانش مقابل منچستر یونایتد پیروز شدند خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

جهانبخش و یارانش مقابل منچستر یونایتد پیروز شدند به گزارش گروه ورزشی خبر گزاری برنا، هفته دوم لیگ برتر انگلیس با برگزاری یک مسابقه ادامه یافت که در آن منچستر یونایتد با نتیجه سه بر دو در خانه برایتون شکست خورد. شب ضعیف مدافعان خط میانی یونایتد باعث شد برایتون نهایت استفاده را ببرد و در همان نیمه نخست، سه بار دروازه این تیم را باز کند. برای...

پرسپولیسی‌ها با کودکان مشتاقشان عکس نگرفتند آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : تمرین تیم فوتبال پرسپولیس عصر امروز از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه شهید کاظمی پیگیری شد. بازیکنان ابتدا دقایقی در سالن بدن‌سازی به تمرین پرداختند و در ادامه با حضور در زمین چمن به تمرین کار با توپ پرداختند.با توجه به مکان جغرافیایی ورزشگاه شهید کاظمی و بادی که در این مجموعه می‌وزید، گرد و خاک...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده