تعداد بازدید: ۷
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۸:۵۱
شفر: از ایران بازیکنان مد نظر ما را منصرف می‌کردند/ معترضان بروند بازی تنیس!
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، وینفرد شفر بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپیدرود رشت گفت: یک ذره وقت داریم چون من کمی زود رسیدم. یک مقدار می‌خواهم راجع به بازی قبلی‌مان صحبت کنم. بعضی وقت‌ها من لبخند می‌زنم راجع به چیزهایی که می‌خوانم و می‌بینم.
مثلا چیزهایی که درباره ما می‌گویند. شنیدم یک آنالیزی راجع به بازی ما بوده است. درباره جای وریا در زمین. او در نیمه اول بهترین بازیکن زمین بود. ما سمت چپ حریف را بستیم و برنامه ما بود که به ذوب آهن فشار وارد کنیم. او افزود: نمی توانم به وریا بگویم که وریا گل نزن شاید آنالیزور برنامه ۹۰ نخواهد تو گل بزنی.
یک شوت هم زد که نمی‌دانم گل شد یا نه. یک شانس گل خوب دیگر هم داشت. شاید کسی که آن آنالیز را کرده بود، مرد شوخی بود. ما بازی را به شش دقیقه اول نیمه دوم باختیم. ما یک بر صفر جلو بودیم و داخل زمین رفتیم ولی پرسینیگی که می‌کردیم را انجام ندادیم. به بازیکنانم گفته بودم نباید به حریف‌مان شانس دهیم که مرتب توپ بلند برای بازیکن ۹۹ بفرستند.
آن‌ها بیش‌تر برنامه‌شان موقعیت پیدا کردن در پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی بود. در ۶ دقیقه دو اوت، دو ایستگاهی و سه کرنر داشتند. ما این ذهنیت را به حریف دادیم که می‌توانند بازی را برگرداننند. بعد از یک بر یک به بازی برگشتیم. به همین دلیل شجاعیان به چپ رفت و برزای را بیرون آوردیم و پادوانی هم وارد زمین شد.
وقتی که آمار بازی را در برنامه‌های بین‌المللی ببینید، ما سه چهار شانس برای گل دوم داشتیم. تعویض پادوانی هم درست و دقیق بود. سرمربی استقلال اضافه کرد: وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه‌های پایین جدول نزدیک بود. ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می‌دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود.
با همان بازیکنان که از جلسه اول تمرینی بودند، کار کرده‌ایم. ۴ بازیکن هم مثل بیت سعید و یعقوب از جمع ما جدا شدند. با همان تیم و بازیکنان از انتهای جدول به بالا آمدیم و حالا شاید برخی‌ها بگویند که ما خوب نیستیم. شاید برخی بازیکنان مثل شهباززاده و کریمی آن زمان برای این تیم ما آماده نبودند. همه آن بازیکنانی که از بازی اول بودند، برای ما بازی می‌کنند.
چیزی که گفته‌ام این است که روش بازی ما رو به جلو است. شما می‌بینید سایپا و علی دایی با سبک ما چقدر خوب بازی می‌کنند. الان باید خوشحال باشیم که سطح فوتبال ایران بهتر شده و کی‌روش هم باید از این جهت خوشحال باشد که فوتبال در ایران بهتر شده است. نمی‌دانم آن کسی که آن آنالیز را انجام داده با کشتی آشنا بوده یا فوتبال.
بازی فردا اصلا راحت نیست. شنیده‌ام سرمربی حریف‌مان عیلی کریمی است و خوشحالم که او را می‌بینم. در دوبی بازیکن من بود. عملکرد بسیار خوبی در بایرن مونیخ داشت و در شالکه هم بازی کرد. او افزود: فکر می‌کنم علی کریمی کمی دیر از فوتبال امارات به فوتبال آلمان اضافه شد چون فاصله آن‌ها زیاد است.
در سن ۲۷-۲۶ سالگی وارد آلمان شدن دیر است. او مربی‌ای داشت به نام ماگات. ماگات روی دویدن و کارهای بدنی اصرار داشت و شنیدم که ۸ کیلو وزن کریمی را کم کرد. او بازیکن بسیار خوبی بود. فردا بازی سختی است. آن‌ها می‌جنگند. به بازیکنانم گفتم که بازی فردا مثل فینال است چون هفته بعد باید مقابل الریان در آسیا به میدان بروید و همه باید بدانند که ما به دنبال یک برگشت خوب هستیم.
ما باید بجنگیم و فوتبال بازی کنیم. مثل نیمه اول ذوب آهن باید توپ را به حرکت در آوریم. می‌خواهم بازیکنانم موقعیت‌های گلزنی داشته باشند. پنالتی‌ای که به ذوب آهن دادیم، تقصیر حسینی نبود. باید هماهنگی‌ها را بیش‌تر کنیم و تمرکزمان را بالاتر ببریم. نظم تاکتیکی چیزی است که همه باید رعایت کنند.
شفر درباره دو خرید خارجی استقلال گفت: دنیای فوتبال بسیار کوچک است. منتظری صبح گفت که تیم ملی ایران مقابل مقدونیه که بویان در آن بوده، بازی کرده است. تیام یک مهاجم بسیار خوب است. مشکل این‌جاست که بازیکنانی که قراردادی با جایی ندارند، شاید بازی نکرده باشند و باید با آن‌ها کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند.
این بازیکنان تمرین می‌کردند ولی تمرین مسابقه کردن خیلی متفاوت است. یک کار بسیار طولانی‌ای بود تا این دو بازیکن به ما اضافه شوند. دفعه قبل به شما گفتم که با خیلی از بازیکنان صحبت کردیم ولی یک سری از افراد اطراف و از ایران زنگ زدند و نظر آن‌ها را برگردانند ولی این دو خودشان گفتند که می‌خواهند به ایران بیایند.
مدیرعامل استقلال فیلم این بازیکنان را دید و سپس با بازیکنان و مدیر برنامه آن‌ها صحبت شد. من باید این نکته را بگویم که وقتی تیام آمد، توفیقی با من ساعت ۲ صبح به من زنگ زد. او در فرودگاه بود. من با ایجنت این بازیکن صحبت کردم و عملا ۳ صبح خیال‌مان راحت شد که او می‌آید. این یک کار گروهی خیلی خوب بین مربیان، آقای افتخاری و توفیقی بود که انجام شد.
من خودم به بازیکنان می‌گفتم چرا من در ایران هستم؟ این‌جا هیچ مشکلی ندارد. ژورنالیست‌های خوبی دارد، شهر خوبی است و تیم خوبی داریم. پس بیایید. حالا باید با بازیکنان کار کنیم و آرام آرام به ما اضافه شوند. روحیه تیمی برای ما خیلی مهم است. نه فقط مربیان و من، بلکه بازیکنان هم خوشحالند که این دو به ما اضافه شده‌اند.
همه می‌خواهیم برنده شویم. او درباره اعتراض باقری و نیمکت نشینی این بازیکن در مصاف قبلی، عنوان کرد: بله این که برای مردم این مسائل جذاب است مشخص است. اما درباره سوال باید بگویم که ما یک تیم داریم و نگاه می‌کنیم که کدام بازیکن در آن پوزیشن مقابل حریف، بهترین است؟ در نیمه نهایی جام حذفی حریف یک بازیکن عراقی داشت که قبلا در استقلال هم بوده، ما صحبت کردیم که اگر این بازیکن مهار شود، ۳۰ درصد از شانس موقعیت حریف کم می‌شود.
ما کسی را می‌خواستیم که بتواند این بازیکن را مهار کند. او ضربه ایستگاهی هم خوب می‌زند و در بازی لیگ هم این را نشان داد. آن فضا برای فوتبال خیلی خوب بود. این طبیعی است که همه بازیکنان شرایط بازی در آن موقعیت را نداشته باشند. روزبه بازیکن ملی است و تجربه بیش‌تری دارد. ما به نظرمان آمد که او در کنار ابراهیمی در آن موقعیت بهتر است و ما درست فکر کردیم چون بردیم و فینالیست شدیم.
فرشید باقری هم شانس بازی در فینال را دارد. اگر من بروم نیمکت پاری سن ژرمن را ببینم، یکی از بهترین مهاجمان آلمانی که ۴۰ میلیون ارزش دارد روی نیمکت این تیم نشسته است. تا حالا شنیده‌اید کسی به این مساله اعتراض کند؟ نه. کسی در این باره صحبت نمی‌کند. فوتبال یک ورزش و کار گروهی و تیمی است. وقتی یک بازیکن نتواند بپذیرد روی نیمکت بنشیند، باید تنیس بازی کند چون این ورزش یک به یک است.
ما این‌جا یک تیم هستیم. کسی که تصمیم گیرنده است من هستم و آن بازی گفتم چشمی و ابراهیمی بهتر هستند و یک روز هم شاید بگویم باقری و ابراهیمی بهترند. این مساله درباره دروازه‌بانان هم هست. در فینال جام جهانی هم همین بود. یواخیم لو، گوتزه که همه بازی‌ها بازی کرده بود را نیمکت نشین کرد. جایی دیدید در این باره چیزی بنویسند؟ او ۱۵ دقیقه بازی کرد و گل هم زد و قهرمان شدند.
فوتبال و رفتار حرفه‌یی همین است. البته باقری جریمه نشده است. من با او صحبت کردم. نمی‌خواهم کسی از نیمکت نشینی خوشحال باشد. قبل از بازی به بازیکنانم گفتم که شما بسیار بسیار مهم هستید و شاید ۱۰ دقیقه بازی کنید ولی باید به تیم کمک کنید. به نورافکن نگاه کنید. وارد زمین شد و در ۱۰ دقیقه آخر چند ضربه ایستگاهی گرفت و توپ را نگه داشته بود.
ندیدم بگوید چرا فیکس بازی نکردم. او آمد و تشکر کرد و خوشحال بود که فینالیست شدیم. او در پاسخ به سوالی درباره شانس قهرمانی استقلال در لیگ برتر، گفت: من یک کمی دیر آمدم. وقتی آمدم تیم رده پایینی داشت. شفر درپاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند حضور چشمی در هافبک استقلال به ضرر این تیم مقابل ذوب آهن شد؟ گفت: این مشکل روزبه یا هافبک و دفاع ما نبود.
مشکل این بود که مهاجم ما در بازی قبلی و در نیمه دوم به جای فشار آوردن عقب رفت و توپ بلند آن‌ها به یک ضربه ایستگاهی و اوت منجر شد و مدام توپ بلندی بود که روی دروازه ما می‌آمد. این مشکل روزبه نبود. مشکل از پرس نکردن مهاجمان ما بود. در نیمه اول ۶ توپ بلند برای بازیکن ۹۹ حریف آمد و در ۵ دقیقه نیمه دوم هم ۶ توپ برای او ارسال شد.
پادوانی آمد و توپ‌های زیادی را قطع کرد. آن‌ها یک خطا روی اسماعیلی کردند ولی همان توپ به گل ما رفت چون خطایی اعلام نشد. منتظری هم خیلی خوب کار کرد و پاس‌های خوبی داد. او نیمه اول از بهترین‌های ما بود. ما می‌توانستیم گل‌های بیش‌تری بزنیم. نیمه دوم خیلی خوب بازی نکردیم.
داریوش را به سمت چپ بردیم. فرصت خوبی برای گلزنی داشتیم. در فوتبال توپ می‌تواند به هر سمتی برود ولی برای ما نبود. در پنالتی هم مجید اول توپ را زد و برخوردش به بازیکن حریف بدشانسی ما بود. ما باید ۹۰ دقیقه تمرکزمان را داشته باشیم.

کد خبر: 1002387  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

استقلال 2200 تا از صندلی‌هایش را به الهلال داد/ میزبانی مسقط دوباره به کام سعودی‌ها! نود  ۳۰ دقیقه پیش

استقلال 2200 تا از صندلی‌هایش را به الهلال داد/ میزبانی مسقط دوباره به کام سعودی‌ها! در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود -  کانون هواداران الهلال مدعی شد که باشگاه استقلال به فروش بیشتر سکوهای ورزشگاه السیب در دیدار با این تیم موافقت کرد. به گزارش وبسایت نود،کانون هواداران الهلال خبر داد که باشگاه استقلال به فروش ۳ هزار سکو ورزشگاه السیب مسقط برای دیدار...

بازگشت پوگبا و زلاتان به تمرینات منچستریونایتد در آستانه دیدار با سویا نود  ۳۰ دقیقه پیش

بازگشت پوگبا و زلاتان به تمرینات منچستریونایتد در آستانه دیدار با سویا در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - دو ستاره منچستریونایتد به تمرینات گروهی بازگشته اند.به گزارش وبسایت نود، در آستانه دیدار حساس با سویا در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، مورینیو خوشحال است که چند ستاره تیمش را دوباره در اختیار خواهد داشت. پل پوگبا که به...

ژاوی و پورعلی گنجی در مقابل پرسپولیس جام نیوز  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز،تیم السد از ساعتی دیگر در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه از پرسپولیس پذیرایی می‌کند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، ترکیب دو تیم اعلام شده و مدافع تیم ملی ایران برابر پرسپولیس به میدان خواهد رفت. بنک ورزش 110

زیدان: هر روز می‌جنگم تا مربی رئال بمانم جام نیوز  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، رئال فردا در زمین لگانس بازی عقب افتاده خود را برگزار خواهد کرد. دیداری که جنبه انتقامی هم دارد، چرا که به دست همین تیم از کوپا دل ری حذف شد. زیدان در نشست خبری امروز خود گفت:« کاملا روی بازی با لگانس تمرکز کرده ایم. این اواخر به اوج بازگشته ایم و همه چیز خوب پیش...

ترکیب اصلی استقلال برای بازی با الهلال؛ رحمتی بازگشت، تیام فیکس شد نامه  ۴۷ دقیقه پیش

تیم فوتبال استقلال تهران در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19 به وقت ایران در مسقط به مصاف الهلال عربستان می رود.به گزارش نامه نیوز، با تصمیم شفر استقلال با ترکیب مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، سرور...

ترکیب 11 نفره السد مشخص شد خبرگزاری برنا  ۴۹ دقیقه پیش

ترکیب 11 نفره السد مشخص شد به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19 امروز در قطر به مصاف السد خواهد رفت. ترکیب السد برای دیدار با پرسپولیس: سعد الشیب، حمید اسماعیل، پورعلی گنجی، پدرو، عبدالکریم حسن، سالم الهاجری، ژاوی، یاسر ابوبکر، اکرم عفیف،بغداد بونجاح...

فرصت طلایی رحمتی برای تثبیت در ترکیب استقلال آفتاب نیوز  ۵۴ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : مهدی رحمتی از بازی با پارس جم در هفته ششم لیگ برتر به دلیل مسائل انضباطی جای خود را به سیدحسین حسینی داد و از آن به بعد هرگز جایگاهش تغییر نکرد.البته با تصمیم شفر رحمتی در جام حذفی دروازه بان استقلال است؛ اما این چیزی نبود که کاپیتان آبی ها را راضی کند و او با صبر و حوصله منتظر فرصت بود...

ترکیب الهلال مقابل استقلال آفتاب نیوز  ۵۴ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : ترکیب تیم فوتبال الهلال برای بازی مقابل استقلال در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد.بر این اساس رامون دیاز این ۱۱ نفر را مقابل استقلال به میدان می‌فرستد.علی الحبسی، یاسر الشهرانی، اسامه حوساوی، عبدالله الحفیظ، علی البولایحی، عبدالله عطیف، محمد کانو، نیکلاس میلسی، ازکیل چروتی، اشرف بن...

ترکیب استقلال برابر الهلال مشخص شد؛ بازگشت رحمتی به دروازه شبکه ایران  ۵۷ دقیقه پیش

به گزارش ایران آنلاین، با تصمیم سرمربی استقلال، این تیم برای دیدار با الهلال با ترکیب مهدی رحمتی، وریا غفوری، مجید حسینی، روزبه چشمی، خسرو حیدری، فرشید باقری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، سرور جپارف و تیام به میدان می‌رود. ...

ایران با سه تیم در جدول اصلی تور جهانی والیبال ساحلی شبکه ایران  ۵۷ دقیقه پیش

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایسنا، سومین و آخرین دوره تور جهانی سه ستاره والیبال ساحلی به میزبانی جزیره کیش از صبح امروز (سه‌شنبه) آغاز شد و ۳۲ تیم حاضر در دور نخست مقدماتی به رقابت با همدیگر پرداختند که در پایان ۸ تیم برتر راهی جدول اصلی مسابقه‌ها شدند. در دیدار افتتاحیه تور جهانی والیبال...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده