تعداد بازدید: ۲۴
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۲۲
شفر: کمی دیر به استقلال آمدم و الا ....
وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود. ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. سرمربی استقلال از استراتژی تیمش در بازی با ذوب آهن دفاع کرد. وینفرد شفر در نشست خبری قبل از بازی با سپیدرود پاسخ خبرنگاران داد.
وریا بهترین بازیکن ما بود یک ذره وقت داریم چون من کمی زود رسیدم. یک مقدار می خواهم راجع به بازی قبلیمان صحبت کنم. بعضی وقت ها من لبخند می زنم راجع به چیزهایی که می خوانم و می بینم. مثلا چیزهایی که درباره ما می گویند. شنیدم یک آنالیزی راجع به بازی ما بوده است. درباره جای وریا در زمین. او در نیمه اول بهترین بازیکن زمین بود.
ما سمت چپ حریف را بستیم و برنامه ما بود که به ذوب آهن فشار وارد کنیم. به وریا می گویم گل نزند می توانم به وریا بگویم که وریا گل نزن شاید آنالیزور برنامه 90 نخواهد تو گل بزنی. یک شوت هم زد که نمی دانم گل شد یا نه. یک شانس گل خوب دیگر هم داشت. شاید کسی که آن آنالیز را کرده بود، مرد شوخی بود. ما بازی را به شش دقیقه اول نیمه دوم باختیم.
ما یک بر صفر جلو بودیم و داخل زمین رفتیم ولی پرسینگ که می کردیم را انجام ندادیم. به بازیکنانم گفته بودم نباید به حریفمان شانس دهیم که مرتب توپ بلند برای بازیکن 99 بفرستند. آنها بیشتر برنامه شان موقعیت پیدا کردن در پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی بود. در 6 دقیقه دو اوت، دو ایستگاهی و سه کرنر داشتند. ما این ذهنیت را به حریف دادیم که می توانند بازی را برگردانند.
بعد از یک بر یک به بازی برگشتیم. به همین دلیل شجاعیان به چپ رفت و برزای را بیرون آوردیم و پادوانی هم وارد زمین شد. وقتی که آمار بازی را در برنامه های بین المللی ببینید، ما سه چهار شانس برای گل دوم داشتیم. تعویض پادوانی هم درست و دقیق بود. فوتبال ایران رو به پیشرفت است وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود.
ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. با همان بازیکنان که از جلسه اول تمرینی بودند، کار کرده ایم. 4 بازیکن هم از جمع ما مثل بیت سعید و یعقوب جدا شدند. با همان تیم و بازیکنان از انتهای جدول به بالا آمدیم و حالا شاید برخی ها بگویند که ما خوب نیستیم.
شاید برخی بازیکنان مثل شهباززاده و کریمی آن زمان برای این تیم ما آماده نبودند. همه آن بازیکنانی که از بازی اول بودند، برای ما بازی می کنند. چیزی که گفته ام این است که روش بازی ما رو به جلو است. شما می بینید سایپا و علی دایی با سبک ما چقدر خوب بازی می کنند. الان باید خوشحال باشیم که سطح فوتبال ایران بهتر شده و کی روش هم باید از این جهت خوشحال باشد که فوتبال در ایران بهتر شده است.
نمی دانم آن کسی که آن آنالیز را انجام داده با کشتی آشنا بوده یا فوتبال. کریمی در دبی بازیکن من بود بازی فردا اصلا راحت نیست. شنیده ام سرمربی حریف مان علی کریمی است و خوشحالم که او را می بینم. در دوبی بازیکن من بود. عملکرد بسیار خوبی در بایرن مونیخ داشت و در شالکه هم بازی کرد. کریمی دیر به فوتبال اروپا رفت فکر می کنم کمی دیر علی کریمی از فوتبال امارات به فوتبال آلمان اضافه شد چون فاصله آنها زیاد است.
در سن 26-27 سالگی وارد آلمان شدن دیر است. او مربی ای داشت به نام ماگات. ماگات روی دویدن و کارهای بدنی اصرار داشت و شنیدم که 8 کیلو وزن کریمی را کم کرد. او بازیکن بسیار خوبی بود. فردا بازی سختی است. آنها می جنگند. به بازیکنانم گفتم که بازی فردا مثل فینال است چون هفته بعد باید مقابل الریان در آسیا به میدان بروید و همه باید بدانند که ما به دنبال یک برگشت خوب هستیم.
ما باید بجنگیم و فوتبال بازی کنیم. مثل تنیمه اول ذوب آهن باید توپ را به حرکت در آوریم. می خواهم بازیکنانم موقعیت های گلزنی داشته باشند. پنالتی ای که به ذوب آهن دادیم، تقصیر حسینی نبود. باید هماهنگی ها را بیشتر کنیم و تمرکزمان را بالاتر ببریم. نظم تاکتیکی چیزی است که همه باید رعایت کنند. حضور تیام و بویان در استقلال دنیای فوتبال بسیار کوچک است.
منتظری صبح گفت که تیم ملی ایران مقابل مقدونیه که بویان در آن بوده، بازی کرده است. تیام یک مهاجم بسیار خوب است. مشکل اینجاست که بازیکنانی که قراردادی با جایی ندارند، شاید بازی نکرده باشند و باید با آنها کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند. این بازیکنان تمرین می کردند ولی تمرین مسابقه کردن خیلی متفاوت است.
یک کار بسیار طولانی ای بود تا این دو بازیکن به ما اضافه شوند. دفعه قبل به شما گفتم که با خیلی از بازیکنان صحبت کردیم ولی یک سری از افراد اطراف و از ایران زنگ زدند و نظر آنها را برگردانند ولی این دو خودشان گفتند که می خواهند به ایران بیایند. مدیرعامل استقلال فیلم این بازیکنان را دید و سپس با بازیکنان و مدیر برنامه آنها صحبت شد.
من باید این نکته را بگویم که وقتی تیام آمد، توفیقی با من ساعت 2 صبح به من زنگ زد. او در فرودگاه بود. من با ایجنت این بازیکن صحبت کردم و عملا 3 صبح خیالمان راحت شد که او می آید. این یک کار گروهی خیلی خوب بین مربیان، آقای افتخاری و توفیقی بود که انجام شد. من خودم به بازیکنان می گفتم چرا من در ایران هستم؟ اینجا هیچ مشکلی ندارد.
ژورنالیست های خوبی دارد، شهر خوبی است و تیم خوبی داریم. پس بیایید حالا باید با بازیکنان کار کنیم و آرام آرام به ما اضافه شوند. روحیه تیمی برای ما خیلی مهم است. نه فقط مربیان و من، بلکه بازیکنان هم خوشحالند که این دو به ما اضافه شده اند. همه می خواهیم برنده شویم. اعتراض باقری به نیمکت نشینی؟ بله اینکه برای مردم این مسائل جذاب است مشخص است.
اما درباره سوال باید بگویم که ما یک تیم داریم و نگاه می کنیم که کدام بازیکن در آن پوزیشن مقابل حریف، بهترین است؟ در نیمه نهایی جام حذفی حریف یک بازیکن عراقی داشت که قبلا در استقلال هم بوده، ما صحبت کردیم که اگر این بازیکن مهار شود، 30 درصد از شانس موقعیت حریف کم می شود. ما کسی را می خواستیم که بتواند این بازیکن را مهار کند.
او ضربه ایستگاهی هم خوب می زند و در بازی لیگ هم این را نشان داد. آن فضا برای فوتبال خیلی خوب بود. این طبیعی است که همه بازیکنان شرایط بازی در آن موقعیت را نداشته باشند. روزبه بازیکن ملی است و تجربه بیشتری دارد. ما به نظرمان آمد که او در کنار ابراهیمی در آن موقعیت بهتر است و ما درست فکر کردیم چون بردیم و فینالیست شدیم.
فرشید باقری هم شانس بازی در فینال را دارد. اگر من بروم نیمکت پاری سن ژرمن را ببینم، یکی از بهترین مهاجمان آلمانی که 40 میلیون است روی نیمکت این تیم نشسته است. تا حالا شنیده اید کسی به این مسئله اعتراض کند؟ نه. کسی در این باره صحبت نمی کند. فوتبال یک ورزش و کار گروهی و تیمی است. وقتی یک بازیکن نتواند بپذیرد روی نیمکت بنشیند، باید تنیس بازی کند چون این ورزش یک به یک است.
ما اینجا یک تیم هستیم. کسی که تصمیم گیرنده است من هستم و آن بازی گفتم چشمی و ابراهیمی بهتر هستند و یک روز هم شاید بگویم باقری و ابراهیمی بهترند. این مسئله درباره دروازه بانان هم هست. در فینال جام جهانی هم همین بود. یواخیم لو گوتزه را که همه بازی ها بازی کرد را نیمکت نشین کرد. جایی دیدید در این باره چیزی بنویسند؟ او 15 دقیقه بازی کرد و گل هم زد و قهرمان شدند.
فوتبال و رفتار حرفه ای همین است. البته باقری جریمه نشده است. من با او صحبت کردم. نمی خواهم کسی از نیمکت نشینی خوشحال باشد. قبل از بازی به بازیکنانم گفتم که شما بسیار بسیار مهم هستید و شاید 10 دقیقه بازی کنید ولی باید به تیم کمک کنید. به نورافکن نگاه کنید. وارد زمین شد و در ده دقیقه آخر چند ضربه ایستگاهی گرفت و توپ را نگه داشته بود.
ندیدم بگوید چرا فیکس بازی نکردم. او آمد و تشکر کرد و خوشحال بود که فینالیست شدیم. شانس قهرمانی استقلال؟ من یک مقدار دیر آمدم. وقتی آمدم تیم رده پایینی داشت. شکست ذوب آهن تقصیر چشمی نبود این مشکل روزبه یا هافبک و دفاع ما نبود. مشکل این بود که مهاجم ما در بازی قبلی و در نیمه دوم به جای فشار آوردن عقب رفت و توپ بلند آنها به یک ضربه ایستگاهی و اوت منجر شد و مدام توپ بلندی بود که روی دروازه ما می آمد.
این مشکل روزبه نبود. مشکل از پرس نکردن مهاجمان ما بود. در نیمه اول 6 توپ بلند برای بازیکن 99 حریف آمد و در 5 دقیقه نیمه دوم هم 6 توپ برای او ارسال شد. پادوانی آمد و توپ های زیادی را قطع کرد. آنها یک خطا روی اسماعیلی کردند ولی همان توپ به گل ما رفت چون خطایی اعلام نشد. منتظری هم خیلی خوب کار کرد و پاس های خوبی داد.
او نیمه اول از بهترین های ما بود. ما می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. نیمه دوم خیلی خوب بازی نکردیم. داریوش را به سمت چپ بردیم. فرصت خوبی برای گلزنی داشتیم. در فوتبال توپ می تواند به هر سمتی برود ولی برای ما نبود. در پنالتی هم مجید اول توپ را زد و برخوردش به بازیکن حریف بدشانسی ما بود. ما باید 90 دقیقه تمرکزمان را داشته باشیم.

کد خبر: 1002655  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: چند ثانیه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

تصاویر صفحه نخست روزنامه‌‌های امروز (چهارشنبه، 2 خرداد) در قسمت پایین، قابل مشاهده است:   

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته (سه‌شنبه، اول خرداد ) را در اینجا مشاهده می‌کنید: فیلم/ وعده‌های روحانی در مناظرات انتخابات 96/ از رفع تحریم‌های غیر هسته‌ای تا وعده همیشگی تکمیل مسکن مهردر انتخابات اردیبهشت ماه سال گذشته همه کاندیداها وعده هایی را...

سوالات امتحانات نهایی باز هم لو رفت/خرید و فروش در تلگرام تسنیم  ۵ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، چند سالی است امتحانات نهایی دانش‌آموزان به بازاری برای کسب درآمد توسط افراد فرصت طلب تبدیل شده است. بازاری که با سوءاستفاده از نوجوانان کشور به بهانه فروش امتحانات نهایی، درآمدهایی را نصیب برخی افراد می‌کند.این شبکه‌ها که عمدتا در فضای مجازی و کانال‌های...

ملّت ایران از او تهدید بشنید و فقط/ من به او اینگونه می‌گویم ترامپ کردی غلط خبرگزاری فارس  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، مجتبی نقدی تجره دانشجو معلم رشته ادبیات عرب مرکز آموزش عالی شهدای مکه استان تهران، روایتی منظوم از روز دیدار دانشجومعلمان و فرهنگیان سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب، سروده است:رهبرم در ابتدا ما را عزیز خود شمـرد/ جایگاه تربیت را با معلِّم نام بردگفت...

ایرانیان سالانه 5 بار خدمات درمان سرپایی می‌گیرند آنا  ۶ ساعت پیش

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از ۲۰۰میلیون مراجعه سرپایی ۴۰میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت در سال خبر داد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در مراسم رونمایی از پایگاه خبری سازمان...

توئیتر رفع فیلتر نمی‌شود آنا  ۶ ساعت پیش

دادستان کل کشور گفت: توئیتر رفع فیلتر نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در حاشیه بیستمین جشن انجمن حمایت زندانیان مرکز، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که "لیست 100 نفره‌ای از مدیران دوتابعیتی...

فرار به جلو پورسیدآقایی در ماجرای طرح ترافیک خبرنگاران تسنیم  ۷ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، داستان طرح ترافیک خبرنگاران تمامی ندارد، خبرنگارانی که علی رغم ارسال مدارکشان نتواستند  مجوز ورود به طرح ترافیک دریافت کنند و این در حالی است که تعداد قابل توجهی از خبرنگاران در طی روز برای تهیه خبر در محدوده طرح تردد دارند.محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل...

بارش شدید سبب آبگرفتگی معابر کرج شد آفتاب نیوز  ۸ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمد یساولی اظهار داشت: آبگرفتگی معابر به ویژه زیر گذرها و تقاطع های غیر همسطح کرج سبب گرفتاری تعدادی از خودروها از جمله یکدستگاه اتوبوس خدمات شهری با تعدادی سر نشین در میان سیلاب شد. وی افزود: به دنبال این بارش ، تیم های آتش نشانی کرج در مناطق مختلف شهر به خدمات رسانی پرداختند و...

دادستان کل کشور: برخی موسسات مالی وعده سود 70 درصدی می‌دادند تسنیم  ۱۰ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در بیستمین جشن حمایت از خانواده زندانیان نیازمند اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های اهل بیت در طول زندگی پر برکت‌شان، ایثار و انفاق است.دادستان کل کشور اضافه کرد: به هر کسی هر کمکی می‌کنیم، فقط باید برای خدا باشد. متاسفانه در...

دادستان کل کشور: توییتر رفع فیلتر نمی‌شود تسنیم  ۱۰ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که اخیرأ شش وزیر و دو نماینده مجلس و عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه  در نامه‌ای خواستار  رفع فیلتر از  توییتر شده و اعلام  کردند آیا  این درخواست مورد قبول واقع می شود، گفت: دیروز  با...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده