تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۲۲
شفر: کمی دیر به استقلال آمدم و الا ....
وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود. ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. سرمربی استقلال از استراتژی تیمش در بازی با ذوب آهن دفاع کرد. وینفرد شفر در نشست خبری قبل از بازی با سپیدرود پاسخ خبرنگاران داد.
وریا بهترین بازیکن ما بود یک ذره وقت داریم چون من کمی زود رسیدم. یک مقدار می خواهم راجع به بازی قبلیمان صحبت کنم. بعضی وقت ها من لبخند می زنم راجع به چیزهایی که می خوانم و می بینم. مثلا چیزهایی که درباره ما می گویند. شنیدم یک آنالیزی راجع به بازی ما بوده است. درباره جای وریا در زمین. او در نیمه اول بهترین بازیکن زمین بود.
ما سمت چپ حریف را بستیم و برنامه ما بود که به ذوب آهن فشار وارد کنیم. به وریا می گویم گل نزند می توانم به وریا بگویم که وریا گل نزن شاید آنالیزور برنامه 90 نخواهد تو گل بزنی. یک شوت هم زد که نمی دانم گل شد یا نه. یک شانس گل خوب دیگر هم داشت. شاید کسی که آن آنالیز را کرده بود، مرد شوخی بود. ما بازی را به شش دقیقه اول نیمه دوم باختیم.
ما یک بر صفر جلو بودیم و داخل زمین رفتیم ولی پرسینگ که می کردیم را انجام ندادیم. به بازیکنانم گفته بودم نباید به حریفمان شانس دهیم که مرتب توپ بلند برای بازیکن 99 بفرستند. آنها بیشتر برنامه شان موقعیت پیدا کردن در پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی بود. در 6 دقیقه دو اوت، دو ایستگاهی و سه کرنر داشتند. ما این ذهنیت را به حریف دادیم که می توانند بازی را برگردانند.
بعد از یک بر یک به بازی برگشتیم. به همین دلیل شجاعیان به چپ رفت و برزای را بیرون آوردیم و پادوانی هم وارد زمین شد. وقتی که آمار بازی را در برنامه های بین المللی ببینید، ما سه چهار شانس برای گل دوم داشتیم. تعویض پادوانی هم درست و دقیق بود. فوتبال ایران رو به پیشرفت است وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود.
ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. با همان بازیکنان که از جلسه اول تمرینی بودند، کار کرده ایم. 4 بازیکن هم از جمع ما مثل بیت سعید و یعقوب جدا شدند. با همان تیم و بازیکنان از انتهای جدول به بالا آمدیم و حالا شاید برخی ها بگویند که ما خوب نیستیم.
شاید برخی بازیکنان مثل شهباززاده و کریمی آن زمان برای این تیم ما آماده نبودند. همه آن بازیکنانی که از بازی اول بودند، برای ما بازی می کنند. چیزی که گفته ام این است که روش بازی ما رو به جلو است. شما می بینید سایپا و علی دایی با سبک ما چقدر خوب بازی می کنند. الان باید خوشحال باشیم که سطح فوتبال ایران بهتر شده و کی روش هم باید از این جهت خوشحال باشد که فوتبال در ایران بهتر شده است.
نمی دانم آن کسی که آن آنالیز را انجام داده با کشتی آشنا بوده یا فوتبال. کریمی در دبی بازیکن من بود بازی فردا اصلا راحت نیست. شنیده ام سرمربی حریف مان علی کریمی است و خوشحالم که او را می بینم. در دوبی بازیکن من بود. عملکرد بسیار خوبی در بایرن مونیخ داشت و در شالکه هم بازی کرد. کریمی دیر به فوتبال اروپا رفت فکر می کنم کمی دیر علی کریمی از فوتبال امارات به فوتبال آلمان اضافه شد چون فاصله آنها زیاد است.
در سن 26-27 سالگی وارد آلمان شدن دیر است. او مربی ای داشت به نام ماگات. ماگات روی دویدن و کارهای بدنی اصرار داشت و شنیدم که 8 کیلو وزن کریمی را کم کرد. او بازیکن بسیار خوبی بود. فردا بازی سختی است. آنها می جنگند. به بازیکنانم گفتم که بازی فردا مثل فینال است چون هفته بعد باید مقابل الریان در آسیا به میدان بروید و همه باید بدانند که ما به دنبال یک برگشت خوب هستیم.
ما باید بجنگیم و فوتبال بازی کنیم. مثل تنیمه اول ذوب آهن باید توپ را به حرکت در آوریم. می خواهم بازیکنانم موقعیت های گلزنی داشته باشند. پنالتی ای که به ذوب آهن دادیم، تقصیر حسینی نبود. باید هماهنگی ها را بیشتر کنیم و تمرکزمان را بالاتر ببریم. نظم تاکتیکی چیزی است که همه باید رعایت کنند. حضور تیام و بویان در استقلال دنیای فوتبال بسیار کوچک است.
منتظری صبح گفت که تیم ملی ایران مقابل مقدونیه که بویان در آن بوده، بازی کرده است. تیام یک مهاجم بسیار خوب است. مشکل اینجاست که بازیکنانی که قراردادی با جایی ندارند، شاید بازی نکرده باشند و باید با آنها کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند. این بازیکنان تمرین می کردند ولی تمرین مسابقه کردن خیلی متفاوت است.
یک کار بسیار طولانی ای بود تا این دو بازیکن به ما اضافه شوند. دفعه قبل به شما گفتم که با خیلی از بازیکنان صحبت کردیم ولی یک سری از افراد اطراف و از ایران زنگ زدند و نظر آنها را برگردانند ولی این دو خودشان گفتند که می خواهند به ایران بیایند. مدیرعامل استقلال فیلم این بازیکنان را دید و سپس با بازیکنان و مدیر برنامه آنها صحبت شد.
من باید این نکته را بگویم که وقتی تیام آمد، توفیقی با من ساعت 2 صبح به من زنگ زد. او در فرودگاه بود. من با ایجنت این بازیکن صحبت کردم و عملا 3 صبح خیالمان راحت شد که او می آید. این یک کار گروهی خیلی خوب بین مربیان، آقای افتخاری و توفیقی بود که انجام شد. من خودم به بازیکنان می گفتم چرا من در ایران هستم؟ اینجا هیچ مشکلی ندارد.
ژورنالیست های خوبی دارد، شهر خوبی است و تیم خوبی داریم. پس بیایید حالا باید با بازیکنان کار کنیم و آرام آرام به ما اضافه شوند. روحیه تیمی برای ما خیلی مهم است. نه فقط مربیان و من، بلکه بازیکنان هم خوشحالند که این دو به ما اضافه شده اند. همه می خواهیم برنده شویم. اعتراض باقری به نیمکت نشینی؟ بله اینکه برای مردم این مسائل جذاب است مشخص است.
اما درباره سوال باید بگویم که ما یک تیم داریم و نگاه می کنیم که کدام بازیکن در آن پوزیشن مقابل حریف، بهترین است؟ در نیمه نهایی جام حذفی حریف یک بازیکن عراقی داشت که قبلا در استقلال هم بوده، ما صحبت کردیم که اگر این بازیکن مهار شود، 30 درصد از شانس موقعیت حریف کم می شود. ما کسی را می خواستیم که بتواند این بازیکن را مهار کند.
او ضربه ایستگاهی هم خوب می زند و در بازی لیگ هم این را نشان داد. آن فضا برای فوتبال خیلی خوب بود. این طبیعی است که همه بازیکنان شرایط بازی در آن موقعیت را نداشته باشند. روزبه بازیکن ملی است و تجربه بیشتری دارد. ما به نظرمان آمد که او در کنار ابراهیمی در آن موقعیت بهتر است و ما درست فکر کردیم چون بردیم و فینالیست شدیم.
فرشید باقری هم شانس بازی در فینال را دارد. اگر من بروم نیمکت پاری سن ژرمن را ببینم، یکی از بهترین مهاجمان آلمانی که 40 میلیون است روی نیمکت این تیم نشسته است. تا حالا شنیده اید کسی به این مسئله اعتراض کند؟ نه. کسی در این باره صحبت نمی کند. فوتبال یک ورزش و کار گروهی و تیمی است. وقتی یک بازیکن نتواند بپذیرد روی نیمکت بنشیند، باید تنیس بازی کند چون این ورزش یک به یک است.
ما اینجا یک تیم هستیم. کسی که تصمیم گیرنده است من هستم و آن بازی گفتم چشمی و ابراهیمی بهتر هستند و یک روز هم شاید بگویم باقری و ابراهیمی بهترند. این مسئله درباره دروازه بانان هم هست. در فینال جام جهانی هم همین بود. یواخیم لو گوتزه را که همه بازی ها بازی کرد را نیمکت نشین کرد. جایی دیدید در این باره چیزی بنویسند؟ او 15 دقیقه بازی کرد و گل هم زد و قهرمان شدند.
فوتبال و رفتار حرفه ای همین است. البته باقری جریمه نشده است. من با او صحبت کردم. نمی خواهم کسی از نیمکت نشینی خوشحال باشد. قبل از بازی به بازیکنانم گفتم که شما بسیار بسیار مهم هستید و شاید 10 دقیقه بازی کنید ولی باید به تیم کمک کنید. به نورافکن نگاه کنید. وارد زمین شد و در ده دقیقه آخر چند ضربه ایستگاهی گرفت و توپ را نگه داشته بود.
ندیدم بگوید چرا فیکس بازی نکردم. او آمد و تشکر کرد و خوشحال بود که فینالیست شدیم. شانس قهرمانی استقلال؟ من یک مقدار دیر آمدم. وقتی آمدم تیم رده پایینی داشت. شکست ذوب آهن تقصیر چشمی نبود این مشکل روزبه یا هافبک و دفاع ما نبود. مشکل این بود که مهاجم ما در بازی قبلی و در نیمه دوم به جای فشار آوردن عقب رفت و توپ بلند آنها به یک ضربه ایستگاهی و اوت منجر شد و مدام توپ بلندی بود که روی دروازه ما می آمد.
این مشکل روزبه نبود. مشکل از پرس نکردن مهاجمان ما بود. در نیمه اول 6 توپ بلند برای بازیکن 99 حریف آمد و در 5 دقیقه نیمه دوم هم 6 توپ برای او ارسال شد. پادوانی آمد و توپ های زیادی را قطع کرد. آنها یک خطا روی اسماعیلی کردند ولی همان توپ به گل ما رفت چون خطایی اعلام نشد. منتظری هم خیلی خوب کار کرد و پاس های خوبی داد.
او نیمه اول از بهترین های ما بود. ما می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. نیمه دوم خیلی خوب بازی نکردیم. داریوش را به سمت چپ بردیم. فرصت خوبی برای گلزنی داشتیم. در فوتبال توپ می تواند به هر سمتی برود ولی برای ما نبود. در پنالتی هم مجید اول توپ را زد و برخوردش به بازیکن حریف بدشانسی ما بود. ما باید 90 دقیقه تمرکزمان را داشته باشیم.

کد خبر: 1002655  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: چند ثانیه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

۱۴ کشته و زخمی در حمله راکتی به «سلحب» سوریه شفقنا  ۲۵ دقیقه پیش

شفقنا- یک منبع امنیتی در سوریه از کشته و زخمی شدن شماری غیر نظامی در نتیجه اصابت راکت به یک شهر واقع در غرب این کشور خبر داد.

انتقاد دادستان تهران از دور زدن قانون در حوزه عرضه مواد غذایی شفقنا  ۲۵ دقیقه پیش

شفقنا- دادستان تهران گفت: بعضا مشاهده می‌شود رستوران غیرمجاز را تعطیل کرده‌ایم اما چند روز بعد با اخذ حکم از دیوان عدالت اداری یا طریق دیگر رفع پلمب شده است.به گزارش ایسنا، هشتمین همایش تخصصی دادسراهای استان تهران با موضوع «بهداشت عمومی و امنیت غذایی»، روز شنبه پنجم اسفند ماه...

آیسسکو در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه 2 مدرسه می سازد شبکه ایران  ۳۱ دقیقه پیش

ایران آنلاین /پنجمین اجلاس وزرای امور کودک کشورهای اسلامی با موضوع مبارزه با خشونت علیه کودکان طی دو روز در مقر سازمان آیسسکو در شهر رباط پایتخت کشور مراکش برگزار شد. در این اجلاس اسناد مربوط به شکل‌های مختلف خشونت علیه کودکان و شیوه‌های مقابله با آن موردبررسی قرار گرفت و پس از بررسی در هیئت‌های...

فرزادحیدری به عنوان مدیرکل امور ورزشی کارگران معرفی شد چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

فرزادحیدری به عنوان مدیرکل امور ورزشی کارگران معرفی شد مراسم معارفه مدیرکل جدید اداره امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عصر امروز با حضور دکتر صادقی فر معاون وزیر برگزار شد و آقای فرزاد حیدری رسما به عنوان مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی معرفی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ورزشی ، در مراسم معارفه فرزاد حیدری به عنوان مدیرکل...

امیر معافی: حاضرم به قهرمانان گرفتار مواد مخدر کمک کنم چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

امیر معافی: حاضرم به قهرمانان گرفتار مواد مخدر کمک کنم قهرمان قصه ما تا آخر خط رفته است! آخر خط قهرمانی و بعد آخر خط مواد لعنتی. مواد مخدر. راحت همه چیز را می گوید. اما به کلمه مادر که میرسد اشک و گریه امانش نمی دهد: من می خوام سد شکن باشم. می خواهم خودم را به جامعه بشناسانم تا سایر قهرمانانی که که وارد این دالان تاریک مواد می شوند بدانند که همیشه راه...

قتل ورزشكار پرورش اندام با شليك مأموران قلابي روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

صبح ديروز تيراندازي افراد ناشناس به يك دستگاه خودرو در كيلومتر‌35 جاده ايرانشهر به خاش به مأموران پليس اعلام شد. مأموران پليس با حضور در محل معلوم شد افرادي كه لباس پليس به تن داشتند به دو سرنشين خودرو شليك كرده و از محل متواري شده‌اند. در جريان تيراندازي يكي از سرنشينان مجروح شد و دومين نفر به علت شدت...

سواری‌ها بیشترین سهم تصادفات برون شهری را داشتند ایلنا  ۱ ساعت پیش

سواری‌ها بیشترین سهم تصادفات برون شهری را داشتندبه گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به اینکه سواری‌‌‌ها با ۶۳ درصد بیشترین تصادفات برون‌شهری بهمن ماه را به خود اختصاص دادند، گفت: در بهمن ماه پس از سواری‌‌ها، بیشترین تصادفات با ۱۳ درصد متعلق به موتورسیکلت‌ها بوده است. وی افزود: در عین حال وانت‌بارها و...

زلزله 4.4 ریشتری حوالی سومار را لرزاند ایلنا  ۱ ساعت پیش

زلزله 4.4 ریشتری حوالی سومار را لرزاندبه گزارش ایلنا، گزارش مقدماتی این زمین‌لرزه به شرح زیر است:  بزرگی: 4.4  محل وقوع: عراق - حوالی سومار(کرمانشاه)  تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1396/12/05 19:56:34 طول جغرافیایی: 44.92 عرض جغرافیایی: 33.97 عمق زمین‌لرزه: 16 کیلومتر  نزدیک‌ترین شهرها: 67 کیلومتری...

همیشه مردم باید مدعی و قوای سه‌گانه پاسخگو باشند/توضیح هاشمی درباره 12 معضل سلامت تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سیدحسن هاشمی در همایش تخصصی بهداشت عمومی و امنیت غذایی که به میزبانی دادسراهای عمومی و انقلاب استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت آب و غذا در کشور مناسب است و نباید خودزنی کنیم چرا که بیشترین شایعات حتی در کشورهای پیشرفته نیز در حوزه غذا است و نباید فکر کنیم که با...

دبیرکل حزب‌الله لبنان:حزب الله آراء مردم را با پول نمی خرد و آن را حرام می داند / ناسزا و افتراء... شفقنا  ۱ ساعت پیش

شفقنا – سید حسن نصر الله تصریح کرد:ناسزا و افتراء در هر انتخابات حرام است اما انتقاد امری طبیعی است و از مهم‌ترین مسایلی که به بحث درباره آن فرامی‌خوانم این است که نمایندگان حزب‌الله در دوره قبل چه چیزی به ما ارائه دادند زیرا نمایندگان حزب‌الله بخشی از‌ آن هستندبه گزارش...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده