تعداد بازدید: ۳۲
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۱۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۲۲
شفر: کمی دیر به استقلال آمدم و الا ....
وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود. ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. سرمربی استقلال از استراتژی تیمش در بازی با ذوب آهن دفاع کرد. وینفرد شفر در نشست خبری قبل از بازی با سپیدرود پاسخ خبرنگاران داد.
وریا بهترین بازیکن ما بود یک ذره وقت داریم چون من کمی زود رسیدم. یک مقدار می خواهم راجع به بازی قبلیمان صحبت کنم. بعضی وقت ها من لبخند می زنم راجع به چیزهایی که می خوانم و می بینم. مثلا چیزهایی که درباره ما می گویند. شنیدم یک آنالیزی راجع به بازی ما بوده است. درباره جای وریا در زمین. او در نیمه اول بهترین بازیکن زمین بود.
ما سمت چپ حریف را بستیم و برنامه ما بود که به ذوب آهن فشار وارد کنیم. به وریا می گویم گل نزند می توانم به وریا بگویم که وریا گل نزن شاید آنالیزور برنامه 90 نخواهد تو گل بزنی. یک شوت هم زد که نمی دانم گل شد یا نه. یک شانس گل خوب دیگر هم داشت. شاید کسی که آن آنالیز را کرده بود، مرد شوخی بود. ما بازی را به شش دقیقه اول نیمه دوم باختیم.
ما یک بر صفر جلو بودیم و داخل زمین رفتیم ولی پرسینگ که می کردیم را انجام ندادیم. به بازیکنانم گفته بودم نباید به حریفمان شانس دهیم که مرتب توپ بلند برای بازیکن 99 بفرستند. آنها بیشتر برنامه شان موقعیت پیدا کردن در پرتاب اوت و ضربات ایستگاهی بود. در 6 دقیقه دو اوت، دو ایستگاهی و سه کرنر داشتند. ما این ذهنیت را به حریف دادیم که می توانند بازی را برگردانند.
بعد از یک بر یک به بازی برگشتیم. به همین دلیل شجاعیان به چپ رفت و برزای را بیرون آوردیم و پادوانی هم وارد زمین شد. وقتی که آمار بازی را در برنامه های بین المللی ببینید، ما سه چهار شانس برای گل دوم داشتیم. تعویض پادوانی هم درست و دقیق بود. فوتبال ایران رو به پیشرفت است وقتی من آمدم استقلال خیلی به رتبه های پایین جدول نزدیک بود.
ما الان شانس دوم یا سوم شدن در لیگ را داریم و فینالیست جام حذفی هم هستیم. من می دانم دو سال پیش هم استقلال در فینال جام حذفی بود. با همان بازیکنان که از جلسه اول تمرینی بودند، کار کرده ایم. 4 بازیکن هم از جمع ما مثل بیت سعید و یعقوب جدا شدند. با همان تیم و بازیکنان از انتهای جدول به بالا آمدیم و حالا شاید برخی ها بگویند که ما خوب نیستیم.
شاید برخی بازیکنان مثل شهباززاده و کریمی آن زمان برای این تیم ما آماده نبودند. همه آن بازیکنانی که از بازی اول بودند، برای ما بازی می کنند. چیزی که گفته ام این است که روش بازی ما رو به جلو است. شما می بینید سایپا و علی دایی با سبک ما چقدر خوب بازی می کنند. الان باید خوشحال باشیم که سطح فوتبال ایران بهتر شده و کی روش هم باید از این جهت خوشحال باشد که فوتبال در ایران بهتر شده است.
نمی دانم آن کسی که آن آنالیز را انجام داده با کشتی آشنا بوده یا فوتبال. کریمی در دبی بازیکن من بود بازی فردا اصلا راحت نیست. شنیده ام سرمربی حریف مان علی کریمی است و خوشحالم که او را می بینم. در دوبی بازیکن من بود. عملکرد بسیار خوبی در بایرن مونیخ داشت و در شالکه هم بازی کرد. کریمی دیر به فوتبال اروپا رفت فکر می کنم کمی دیر علی کریمی از فوتبال امارات به فوتبال آلمان اضافه شد چون فاصله آنها زیاد است.
در سن 26-27 سالگی وارد آلمان شدن دیر است. او مربی ای داشت به نام ماگات. ماگات روی دویدن و کارهای بدنی اصرار داشت و شنیدم که 8 کیلو وزن کریمی را کم کرد. او بازیکن بسیار خوبی بود. فردا بازی سختی است. آنها می جنگند. به بازیکنانم گفتم که بازی فردا مثل فینال است چون هفته بعد باید مقابل الریان در آسیا به میدان بروید و همه باید بدانند که ما به دنبال یک برگشت خوب هستیم.
ما باید بجنگیم و فوتبال بازی کنیم. مثل تنیمه اول ذوب آهن باید توپ را به حرکت در آوریم. می خواهم بازیکنانم موقعیت های گلزنی داشته باشند. پنالتی ای که به ذوب آهن دادیم، تقصیر حسینی نبود. باید هماهنگی ها را بیشتر کنیم و تمرکزمان را بالاتر ببریم. نظم تاکتیکی چیزی است که همه باید رعایت کنند. حضور تیام و بویان در استقلال دنیای فوتبال بسیار کوچک است.
منتظری صبح گفت که تیم ملی ایران مقابل مقدونیه که بویان در آن بوده، بازی کرده است. تیام یک مهاجم بسیار خوب است. مشکل اینجاست که بازیکنانی که قراردادی با جایی ندارند، شاید بازی نکرده باشند و باید با آنها کار کنیم تا به فرم مطلوب برسند. این بازیکنان تمرین می کردند ولی تمرین مسابقه کردن خیلی متفاوت است.
یک کار بسیار طولانی ای بود تا این دو بازیکن به ما اضافه شوند. دفعه قبل به شما گفتم که با خیلی از بازیکنان صحبت کردیم ولی یک سری از افراد اطراف و از ایران زنگ زدند و نظر آنها را برگردانند ولی این دو خودشان گفتند که می خواهند به ایران بیایند. مدیرعامل استقلال فیلم این بازیکنان را دید و سپس با بازیکنان و مدیر برنامه آنها صحبت شد.
من باید این نکته را بگویم که وقتی تیام آمد، توفیقی با من ساعت 2 صبح به من زنگ زد. او در فرودگاه بود. من با ایجنت این بازیکن صحبت کردم و عملا 3 صبح خیالمان راحت شد که او می آید. این یک کار گروهی خیلی خوب بین مربیان، آقای افتخاری و توفیقی بود که انجام شد. من خودم به بازیکنان می گفتم چرا من در ایران هستم؟ اینجا هیچ مشکلی ندارد.
ژورنالیست های خوبی دارد، شهر خوبی است و تیم خوبی داریم. پس بیایید حالا باید با بازیکنان کار کنیم و آرام آرام به ما اضافه شوند. روحیه تیمی برای ما خیلی مهم است. نه فقط مربیان و من، بلکه بازیکنان هم خوشحالند که این دو به ما اضافه شده اند. همه می خواهیم برنده شویم. اعتراض باقری به نیمکت نشینی؟ بله اینکه برای مردم این مسائل جذاب است مشخص است.
اما درباره سوال باید بگویم که ما یک تیم داریم و نگاه می کنیم که کدام بازیکن در آن پوزیشن مقابل حریف، بهترین است؟ در نیمه نهایی جام حذفی حریف یک بازیکن عراقی داشت که قبلا در استقلال هم بوده، ما صحبت کردیم که اگر این بازیکن مهار شود، 30 درصد از شانس موقعیت حریف کم می شود. ما کسی را می خواستیم که بتواند این بازیکن را مهار کند.
او ضربه ایستگاهی هم خوب می زند و در بازی لیگ هم این را نشان داد. آن فضا برای فوتبال خیلی خوب بود. این طبیعی است که همه بازیکنان شرایط بازی در آن موقعیت را نداشته باشند. روزبه بازیکن ملی است و تجربه بیشتری دارد. ما به نظرمان آمد که او در کنار ابراهیمی در آن موقعیت بهتر است و ما درست فکر کردیم چون بردیم و فینالیست شدیم.
فرشید باقری هم شانس بازی در فینال را دارد. اگر من بروم نیمکت پاری سن ژرمن را ببینم، یکی از بهترین مهاجمان آلمانی که 40 میلیون است روی نیمکت این تیم نشسته است. تا حالا شنیده اید کسی به این مسئله اعتراض کند؟ نه. کسی در این باره صحبت نمی کند. فوتبال یک ورزش و کار گروهی و تیمی است. وقتی یک بازیکن نتواند بپذیرد روی نیمکت بنشیند، باید تنیس بازی کند چون این ورزش یک به یک است.
ما اینجا یک تیم هستیم. کسی که تصمیم گیرنده است من هستم و آن بازی گفتم چشمی و ابراهیمی بهتر هستند و یک روز هم شاید بگویم باقری و ابراهیمی بهترند. این مسئله درباره دروازه بانان هم هست. در فینال جام جهانی هم همین بود. یواخیم لو گوتزه را که همه بازی ها بازی کرد را نیمکت نشین کرد. جایی دیدید در این باره چیزی بنویسند؟ او 15 دقیقه بازی کرد و گل هم زد و قهرمان شدند.
فوتبال و رفتار حرفه ای همین است. البته باقری جریمه نشده است. من با او صحبت کردم. نمی خواهم کسی از نیمکت نشینی خوشحال باشد. قبل از بازی به بازیکنانم گفتم که شما بسیار بسیار مهم هستید و شاید 10 دقیقه بازی کنید ولی باید به تیم کمک کنید. به نورافکن نگاه کنید. وارد زمین شد و در ده دقیقه آخر چند ضربه ایستگاهی گرفت و توپ را نگه داشته بود.
ندیدم بگوید چرا فیکس بازی نکردم. او آمد و تشکر کرد و خوشحال بود که فینالیست شدیم. شانس قهرمانی استقلال؟ من یک مقدار دیر آمدم. وقتی آمدم تیم رده پایینی داشت. شکست ذوب آهن تقصیر چشمی نبود این مشکل روزبه یا هافبک و دفاع ما نبود. مشکل این بود که مهاجم ما در بازی قبلی و در نیمه دوم به جای فشار آوردن عقب رفت و توپ بلند آنها به یک ضربه ایستگاهی و اوت منجر شد و مدام توپ بلندی بود که روی دروازه ما می آمد.
این مشکل روزبه نبود. مشکل از پرس نکردن مهاجمان ما بود. در نیمه اول 6 توپ بلند برای بازیکن 99 حریف آمد و در 5 دقیقه نیمه دوم هم 6 توپ برای او ارسال شد. پادوانی آمد و توپ های زیادی را قطع کرد. آنها یک خطا روی اسماعیلی کردند ولی همان توپ به گل ما رفت چون خطایی اعلام نشد. منتظری هم خیلی خوب کار کرد و پاس های خوبی داد.
او نیمه اول از بهترین های ما بود. ما می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. نیمه دوم خیلی خوب بازی نکردیم. داریوش را به سمت چپ بردیم. فرصت خوبی برای گلزنی داشتیم. در فوتبال توپ می تواند به هر سمتی برود ولی برای ما نبود. در پنالتی هم مجید اول توپ را زد و برخوردش به بازیکن حریف بدشانسی ما بود. ما باید 90 دقیقه تمرکزمان را داشته باشیم.

کد خبر: 1002655  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: چند ثانیه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

555 سارق پایتخت در رعد پلیس گرفتار شدند آنا  ۱ ساعت پیش

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 555 سارق در اجرای چهاردهمین طرح رعد، خبر داد. به گزارش خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای چهاردهمین طرح رعد اظهار کرد: در مجموع در راستای اجرای این طرح 330 حکم قضائی...

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی آنا  ۱ ساعت پیش

مدیرکل امور اداری سازمان تامین اجتماعی از ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز سال ٩٧ درقالب قرارداد پیمانی جهت مدیریت‌های درمان سراسر کشور و ادارات کل استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مرکزی، همدان و البرز در شهریورماه سال جاری خبر داد. ...

تاثیر نوسانات بازار کاغذ بر وضعیت مدارس و چاپ کتاب‌های درسی تسنیم  ۲ ساعت پیش

حسین طلایی زواره در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که نوسانات قمیت کاغذ بر چاپ کتا‌ب‌های درسی تأثیر گذاشته است؟ اظهار کرد: برای سال تحصیلی جدید با توجه به تمهیداتی که از قبل داشتیم به مشکلی برنخوردیم و کتاب‌ها چاپ شده‌اند.وی افزود: برای چاپ کتاب‌های...

اعلام آمادگی بهزیستی استان تهران برای دریافت قربانی و نذورات مردمی آنا  ۳ ساعت پیش

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران، نحوه اهدای نذورات و قربانی شهروندان تهرانی را توضیح داد و از مردم خواست، نذورات خود را به مراکز بهزیستی و آسایشگاه سالمندان و معلولان اهدا کنند. مهشید چوبکار در گفتگو با خبرنگار حوزه...

ایران در صدد متصل شدن به کریمه و داد و ستد با این شبه جزیره است چند ثانیه  ۳ ساعت پیش

ایران در صدد متصل شدن به کریمه و داد و ستد با این شبه جزیره استمقام‌های شبه جزیره کریمه از اجرای پروژه‌ای بزرگ برای وصل شدن «کریمه» به ساحل دریای خزر در ایران خبر دادند. برخی مقام‌های شبه جزیره کریمه، از تمایل ایران برای داد و ستد با این منطقه خبر دادند. آنطور که وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» روز سه شنبه گزارش کرد، «گئورگی مرادوف» نماینده دائمی کریمه در ریاست جمهوری...

ترامپ: "اون" را دوست دارم چند ثانیه  ۳ ساعت پیش

ترامپ: رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه "به احتمال زیاد" دوباره با رهبر کره‌شمالی ملاقات خواهد کرد، از اقداماتش برای متقاعد کردن پیونگ‌یانگ به کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خودش دفاع کرد. ه‌رغم تردیدهای گسترده‌ای که درباره تمایل کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی به کنار گذاشتن زرادخانه‌هایش وجود دارد دونالد ترامپ،...

چگونه مامور قلابی را شناسایی کنیم؟/ شگرد مامورنما برای فریب مردم آنا  ۴ ساعت پیش

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در یادداشتی به تشریح راه‌های مختلف شناسایی افرادی که با عنوان جعلی مامور نظامی و انتظامی، اقدام به فریب و سرقت از شهروندان می‌کنند، پرداخت. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ...

ابر و باران در راه استان‌های شمالی/ پیش‌بینی گرد و خاک در سیستان‌ و بلوچستان آنا  ۴ ساعت پیش

سازمان هواشناسی کشور از پیش‌بینی گرد و خاک و وزش باد شدید برای برخی مناطق سیستان‌ و‌ بلوچستان و به‌ویژه زابل خبر داد. به گزارش خبرنگار شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا بنابر اعلام سازمان هواشناسی کشور، طی دو روز آینده افزایش ابر و بارش‌های...

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت: قیمت دارو تغییر نمی کند چند ثانیه  ۵ ساعت پیش

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت: قیمت دارو تغییر نمی کندمدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت: همه دارو‌های کشور با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی تامین می‌شود بنابراین قیمت آن‌ها تغییر نخواهد کرد. رضا مسائلی با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه از زمان آغاز تحریم‌ها در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی، ​سلسله اقدامات متراکمی در وزارت بهداشت انجام شده است، افزود:...

ویزیت یک‌هزار و ۸۸۰ نفر از حجاج/ گرمازدگی یک حاجی چند ثانیه  ۵ ساعت پیش

ویزیت یک‌هزار و ۸۸۰ نفر از حجاج/ گرمازدگی یک حاجیرئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان این‌که حال عمومی حجاج مساعد است، گفت: امروز (سه‌شنبه) فقط یک نفر از حجاج دچار گرمازدگی شده است. دکتر سیدعلی مرعشی با اشاره به این‌که ارائه خدمات پزشکی و درمانی به حجاج در منا از روز گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: از صبح امروز (سه‌شنبه) با ورود حجاج مرد کشورمان به منا،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده