تعداد بازدید: ۳۷
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۳:۰۲
اگر می خواهیم اقتدار و کیان انقلاب حفظ شود باید وحدت داشته باشیم
به گزارش ایرنا، علی لاریجانی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مصلای زرین شهر از توابع شهرستان لنجان برگزار ‌شد افزود: برجسته کردن اختلافات در کشور هنر نیست و اختلاف افکنان خائن به ملت و انقلاب هستند.وی اضافه کرد: برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند اما باید به فرموده امام خمینی (ره) همواره به این موضوع توجه داشته باشیم و با اتحاد و پیروی از ولایت فقیه نگذاریم انقلاب لطمه ببیند.
وی ادامه داد: کسانی که به دنبال اختلاف‌افکنی در کشور هستند؛ خائن به مردم و انقلاب هستند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند اما بدانند در رأس این انقلاب رهبری مدیر و مدبر وجود دارد .رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنها که می‌خواهند منافع ملی از بین برود قصد دارند حرکت عظیم انقلاب اسلامی در حل مشکلات ناتوان باشد اما با همت ملت، دشمنان موفق نخواهند شد.
وی افزود: باید فضا برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کشور فراهم شود و در این راستا تلاش شود .رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب راه را مشخص کرده و باید سیاست‌گذاران 3 قوه، احزاب و صفوف متحد مردم را حفظ کنند تا مشکلات اقتصادی حل شود.وی افزود: بعضی از غلوها که در زمینه مشکلات اقتصادی بیان می‌شود را قبول ندارم چرا که اگر متحد باشیم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک عده می‌خواهند اختلافی به وجود آید و آن را بزرگ کنند، برجسته کردن اختلاف‌ها هنر نیست بلکه هنر این است که اختلاف ها جمع شود و با اتحاد به سوی تعالی کشور حرکت کنیم.وی با بیان اینکه اختلاف سر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دیپلماسی ، یک امر معمولی است و در یک کشور، عقاید مختلفی وجود دارد گفت: هنر سیاست ورزان این است که اختلافات را به سمت منافع ملی کشور همگرا کنند نه اینکه اختلافات را عمیق کنند.
وی با بیان اینکه در 39 سال پس از انقلاب دشمنان نقشه‌های مختلف برای نظام طراحی کردند اما نتوانستندکاری کنند،تصریح کرد: ملت ایران انقلاب را از خود می‌داند و در این راه صدها شهید،جانباز و آزاده داده ، حال امروز عده‌ای به دریوزگی افتادند تا مردم کشور را مأیوس کنند چرا که دشمن فهمیده که اگر ملت متحد باشد از مشکلات عبور می‌ کنند.
وی با بیان اینکه 22 بهمن ماه روز ملی ایرانیان است ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حتی برای 22 بهمن دل مردم را خالی کنند اما به آنها می‌گویم که اشتباه می‌کنند چرا که ملت ایران هوشیار هستند .لاریجانی با اشاره به تاریخ دشمنی دولت مردان امریکا با ایران و استمرار این دشمنی گفت: رئیس جمهوری آمریکا امکانات مختلفی به دشمنان می دهند تا در ایران اختلاف و آشفتگی ایجاد کنند اما آنها اشتباه می کنند چرا که هر کاری در چند سال گذشته برای بر هم زدن امنیت ایران انجام داده‌اند، منجر به شکست شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان از راههای مختلف تلاش می کنند تا امنیت ایران را بر هم بزنند و در این راستا تلاش می کنند که گروه‌های ورشکسته را تقویت کرده تا ناامنی ایجاد کنند اما راه به جایی نبرده اند، زیرا با وجود بحران های منطقه ای، جمهوری اسلامی ایران اقتدار خود را حفظ کرده است.رئیس قوه مقننه در تشریح خصومت امریکا با دنیای اسلام و تلاش استکبار برای خدشه وارد کردن به سیمای اسلام و مسلمین افزود: وظیفه مسلمانان این است که به یاری مسلمانان بروند لذا مسلمانان نیاید در مقابل تجاوز نظاره‌گر باشند و باید در برابر تجاوز برافروخته شده و به میدان مجاهدت روند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر مجاهدت نباشد و جلوی متجاوز گرفته نشود دین از بین می‌رود ادامه داد: بر اساس تعالیم اسلامی باید انسان‌ها جلوی خطاکاران و متجاوزان بایستند و اگر انسان‌های مجاهد نبودند عبادتگاه‌های مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و مسلمانان منهدم می‌شد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم هم اجر مهاجرت و هم اجر مجاهدت رامی برند، افزود: این دو واژه در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و درجات کسانی که مجاهدت می کنند نسبت به مومنان خانه‌نشین متفاوت است.
لاریجانی گفت: ایران اسلامی به درخواست کشورهای سوریه و عراق به به ملت این دو کشور کمک کرد اما برخی ها از اول انقلاب غفلت داشته‌اند، یا موضوع را نمی‌فهمند یا خود را به نفهمی می‌زنند و حقایق را نمی بینند.وی با بیان اینکه یکسان دانستن مفهوم مجاهدت و تروریسم نشان دهنده بدبختی دشمنان است افزود: اینکه مفهوم مجاهدت را با مفهوم تروریست یکی می‌دانند نشان از بدبختی دشمنان است چون تروریست‌ها متجاوز هستند اما مجاهدان جان خود را برای رهایی دیگران می‌دهند .
وی با بیان اینکه مجاهدان عاشق حقیقت اسلام هستند و پای دین ایستاده‌اند گفت: داعش می‌خواست سیمای اسلام را از بین ببرد و وقتی داعش در سوریه شروع به ماجراجویی کرد علاوه بر مسلمانان، مراکز مسیحیت و ادیان دیگر را نابود کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب حکومت‌ها نبود، گفت: انقلاب ملت ایران، انقلاب مردمی بود و به رهبری امام خمینی و توده مردم بود، که انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند.
لاریجانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تاکید ما بر روی مسئله موشکی به خاطر امور دفاعی است افزود: دشمنان می‌خواهند موشک را از ما بگیرند تا بتوانند به کشور ما هجمه کنند . لاریجانی با بیان اینکه امنیت کشور باید حفظ شده و پای امنیت هزینه داد، گفت: دشمنان می‌گویند ایران موشک نسازد به معنای ان است که دشمنان امنیت ما را رصد کرده و می‌خواهند امنیت را از بین ببرند.
وی تاکید کرد: تکنولوژی ساخت موشک از دست ملت ایران قابل خروج نیست، این تکنولوژی در کشور ما بومی سازی شده و دشمنان از این موضوع هراس دارند. رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مجلس در لایحه بودجه 97 توجه ویژه ای به بحران کمبود آب و اشتغال زایی دارد گفت: ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم یکی دیگر از اهداف دشمنان است و چند چالش مانند بحران کمبود آب و اشتغالزایی باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد .
لاریجانی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند تا به مشکلات اصلی پرداخته نشود گفت: پس از انقلاب کارهای بسیاری در کشور انجام شده و نباید فراموش کرد قبل از انقلاب 2 الی 3 شهر آباد بودند اما پس از انقلاب جهاد سازندگی کارهای زیادی انجام داد.رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی کارهای زیربنایی انجام گرفته اما باید چرخه ثروت در کشور درست شود، در این راستا مجلس مصوبه‌ای داشت که با برداشت از صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد اشتغال در روستاها فراهم شود.
وی گفت: نباید حواس ها پرت و مردم ناامید شوند بلکه باید با شناخت راه درست و فعال کردن مردم در اقتصاد، مشکلات را حل کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح پنجشنبه وارد اصفهان شده است امشب در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم ( جبهه مقاومت ) که از سوی هیئت مذهبی ' منتظران ' شهرستان لنجان در مصلای این شهر برگزار شد، سخنرانی کرد.
لاریجانی را در این سفر نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی همراهی می کنند. مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم ( جبهه مقاومت ) امشب با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه، افغانستان و پاکستان در مصلا زرین شهر مرکز شهرستان لنجان برگزار شد. شهرستان لنجان در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
استان اصفهان تاکنون 45 شهید برای دفاع از حریم اهل البیت(ع) و مبازره با گروه های تکفیری و تروریستی در سوریه تقدیم کرده است. از این تعداد 24 شهید تبعه افغانستان هستند که در اصفهان مقیم می باشند. اصفهان پس از استان‌ های خراسان‌ رضوی و قم، سومین استانی است که بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) را تقدیم جهان اسلام کرده است.
ت 7150 /خبرنگار: علی نعمانی ** انتشار: سلطانمرادی

کد خبر: 1003851  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

روایت عضو خبرگان از دیدار امام‌‌خامنه‌ای با آیت‌الله وحید خراسانی تسنیم  ۳۷ دقیقه پیش

آیت‌الله محمدهادی عبد خدایی عضو مجلس خبرگان رهبری که در مراسم غبارروبی حرم مطهر امام‌رضا (ع) حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به دیدار و احترام آیت‌الله وحید خراسانی به مقام معظم رهبری، گفت: آیت‌الله وحید خراسانی همواره علاقه خود به رهبر معظم انقلاب...

محمدیان: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد چند قرن اخیر است تسنیم  ۳۷ دقیقه پیش

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم  به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جمع دانشجومعلمان نخبه و سرآمد دانشگاه فرهنگیان کشور، با اشاره به اهمیت نقش و...

عمران خان به دنبال جانشینی سلطان قابوس/استقبال بیلبوردی تهران از حزب انصاف شبستان  ۳۷ دقیقه پیش

عمران خان به دنبال جانشینی سلطان قابوس/استقبال بیلبوردی تهران از حزب انصافبه گزارش خبرگزاری شبستان، تاریخ پاکستان نشانگر تلاش مردم و دولت این کشور برای حفظ استقلال، آزادی و اجرای قوانین اسلامی و روابط دوستانه و برادرانه با جمهوری اسلامی ایران بوده است و تاکنون هیچ جنگی بین دو کشور صورت نگرفته و دو طرف در بسیاری از بحران‌ها به یکدیگر کمک کرده‌اند. با این وجود قدرت‌های...

تحریم ها تیرهای زهرآگین روانی و رسانه ای دشمن است شبستان  ۳۷ دقیقه پیش

تحریم ها تیرهای زهرآگین روانی و رسانه ای دشمن استبه گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، سرهنگ حسن موحد مسئول بسیج رسانه استان کرمانشاه، سه شنبه(23 مرداد) در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار، گفت: نام بسیج دریای وسیع و شجره طیبه ای است متعلق به آحاد مختلف جامعه است.   وی افزود: خبرنگاران باید در یک خط واحد در خیمه عاشورایی بسیج رسانه همان گونه که امام...

نقش اول ایران در بودجه دفاعی آمریکا جام نیوز  ۴۱ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه متن نهایی لایحه موسوم به «قانون اختیارات دفاع ملی»(NDAA) که سیاست‌ها و بودجه دفاعی این کشور برای سال مالی ۲۰۱۹ در آن مشخص شده است، به امضا رساند و آن را به قانون تبدیل کرد. بودجه در نظر...

ماجرای درخواست ۵۰۰ میلیونی یک نماینده از ربیعی جام نیوز  ۴۱ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار با بیان اینکه علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه استیضاح خود مطالبی را عنوان کرد که به دور از واقعیت است، اظهار داشت: در جلسه روز استیضاح بنده و برخی از نمایندگان مدارکی دال بر تخلفات آقای ربیعی به علی لاریجانی رئیس مجلس...

۱۲ و ۱۳ سپتامبر؛ تاریخ احتمالی سومین دیدار رهبران دو کره نامه  ۵۳ دقیقه پیش

یک مقام ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد نشست بعدی میان کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی احتمالا در تاریخ ۱۲-۱۳ سپتامبر برگزار می‌شود.به گزارش نامه نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک خبرگزاری ژاپنی به نقل از مون چونگ این، مشاور ویژه مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی...

آیا سهم ایران در دریای خزر کم شد؟/ کارشناس حقوق بین الملل: با اجرایی شدن کنوانسیون، اتفاق مثبتی... نامه  ۵۳ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز محمد اکبری در خبرآنلاین نوشت: پس از تصویب کنواسیون رژیم حقوقی دریای خزر در قزاستان، رسانه های دیداری شنیداری گفتاری و فضای مجازی این موضوع را با دیدگاه های متفاوت براساس احساسات و شایعه نشر کردند. یکی از بحث هایی که در سالیان اخیر در این باره بر سر زبان ها افتاده، این است که ایران...

ترامپ بودجه دفاعی ۷۰۰ میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد خبرگزاری برنا  ۵۵ دقیقه پیش

ترامپ بودجه دفاعی ۷۰۰ میلیارد دلاری آمریکا را امضا کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه لایحه بودجه دفاعی آمریکا را امضا کرد.  ترامپ این لایحه را «تاریخی» خواند و گفت که این قانون، تعهد تزلزل‌ناپذیر آمریکا به نیروهای نظامی این کشور را نشان می‌دهد.    ...

سرنوشت شکایات‌ از دولت‌های نهم و دهم چه شد؟ آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : «رئیس دستگاه قضا در نامه‌ای به رهبری خواستار مجوز برای تسریع در رسیدگی به مفاسد اقتصادی شد که با پاسخ مثبت مواجه گردیده است. این که دستگاه قضا تلاش کند به موضوع مفاسد اقتصادی رسیدگی شود و برخورد جدی و قاطعی با خطاکاران صورت گیرد، امری مبارک است و باید از آن استقبال شود. لکن سوال مهمی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده