تعداد بازدید: ۳۱
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۳:۰۲
اگر می خواهیم اقتدار و کیان انقلاب حفظ شود باید وحدت داشته باشیم
به گزارش ایرنا، علی لاریجانی پنجشنبه شب در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مصلای زرین شهر از توابع شهرستان لنجان برگزار ‌شد افزود: برجسته کردن اختلافات در کشور هنر نیست و اختلاف افکنان خائن به ملت و انقلاب هستند.وی اضافه کرد: برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند اما باید به فرموده امام خمینی (ره) همواره به این موضوع توجه داشته باشیم و با اتحاد و پیروی از ولایت فقیه نگذاریم انقلاب لطمه ببیند.
وی ادامه داد: کسانی که به دنبال اختلاف‌افکنی در کشور هستند؛ خائن به مردم و انقلاب هستند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند اما بدانند در رأس این انقلاب رهبری مدیر و مدبر وجود دارد .رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنها که می‌خواهند منافع ملی از بین برود قصد دارند حرکت عظیم انقلاب اسلامی در حل مشکلات ناتوان باشد اما با همت ملت، دشمنان موفق نخواهند شد.
وی افزود: باید فضا برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کشور فراهم شود و در این راستا تلاش شود .رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب راه را مشخص کرده و باید سیاست‌گذاران 3 قوه، احزاب و صفوف متحد مردم را حفظ کنند تا مشکلات اقتصادی حل شود.وی افزود: بعضی از غلوها که در زمینه مشکلات اقتصادی بیان می‌شود را قبول ندارم چرا که اگر متحد باشیم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک عده می‌خواهند اختلافی به وجود آید و آن را بزرگ کنند، برجسته کردن اختلاف‌ها هنر نیست بلکه هنر این است که اختلاف ها جمع شود و با اتحاد به سوی تعالی کشور حرکت کنیم.وی با بیان اینکه اختلاف سر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دیپلماسی ، یک امر معمولی است و در یک کشور، عقاید مختلفی وجود دارد گفت: هنر سیاست ورزان این است که اختلافات را به سمت منافع ملی کشور همگرا کنند نه اینکه اختلافات را عمیق کنند.
وی با بیان اینکه در 39 سال پس از انقلاب دشمنان نقشه‌های مختلف برای نظام طراحی کردند اما نتوانستندکاری کنند،تصریح کرد: ملت ایران انقلاب را از خود می‌داند و در این راه صدها شهید،جانباز و آزاده داده ، حال امروز عده‌ای به دریوزگی افتادند تا مردم کشور را مأیوس کنند چرا که دشمن فهمیده که اگر ملت متحد باشد از مشکلات عبور می‌ کنند.
وی با بیان اینکه 22 بهمن ماه روز ملی ایرانیان است ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حتی برای 22 بهمن دل مردم را خالی کنند اما به آنها می‌گویم که اشتباه می‌کنند چرا که ملت ایران هوشیار هستند .لاریجانی با اشاره به تاریخ دشمنی دولت مردان امریکا با ایران و استمرار این دشمنی گفت: رئیس جمهوری آمریکا امکانات مختلفی به دشمنان می دهند تا در ایران اختلاف و آشفتگی ایجاد کنند اما آنها اشتباه می کنند چرا که هر کاری در چند سال گذشته برای بر هم زدن امنیت ایران انجام داده‌اند، منجر به شکست شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دشمنان از راههای مختلف تلاش می کنند تا امنیت ایران را بر هم بزنند و در این راستا تلاش می کنند که گروه‌های ورشکسته را تقویت کرده تا ناامنی ایجاد کنند اما راه به جایی نبرده اند، زیرا با وجود بحران های منطقه ای، جمهوری اسلامی ایران اقتدار خود را حفظ کرده است.رئیس قوه مقننه در تشریح خصومت امریکا با دنیای اسلام و تلاش استکبار برای خدشه وارد کردن به سیمای اسلام و مسلمین افزود: وظیفه مسلمانان این است که به یاری مسلمانان بروند لذا مسلمانان نیاید در مقابل تجاوز نظاره‌گر باشند و باید در برابر تجاوز برافروخته شده و به میدان مجاهدت روند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر مجاهدت نباشد و جلوی متجاوز گرفته نشود دین از بین می‌رود ادامه داد: بر اساس تعالیم اسلامی باید انسان‌ها جلوی خطاکاران و متجاوزان بایستند و اگر انسان‌های مجاهد نبودند عبادتگاه‌های مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و مسلمانان منهدم می‌شد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم هم اجر مهاجرت و هم اجر مجاهدت رامی برند، افزود: این دو واژه در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و درجات کسانی که مجاهدت می کنند نسبت به مومنان خانه‌نشین متفاوت است.
لاریجانی گفت: ایران اسلامی به درخواست کشورهای سوریه و عراق به به ملت این دو کشور کمک کرد اما برخی ها از اول انقلاب غفلت داشته‌اند، یا موضوع را نمی‌فهمند یا خود را به نفهمی می‌زنند و حقایق را نمی بینند.وی با بیان اینکه یکسان دانستن مفهوم مجاهدت و تروریسم نشان دهنده بدبختی دشمنان است افزود: اینکه مفهوم مجاهدت را با مفهوم تروریست یکی می‌دانند نشان از بدبختی دشمنان است چون تروریست‌ها متجاوز هستند اما مجاهدان جان خود را برای رهایی دیگران می‌دهند .
وی با بیان اینکه مجاهدان عاشق حقیقت اسلام هستند و پای دین ایستاده‌اند گفت: داعش می‌خواست سیمای اسلام را از بین ببرد و وقتی داعش در سوریه شروع به ماجراجویی کرد علاوه بر مسلمانان، مراکز مسیحیت و ادیان دیگر را نابود کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب حکومت‌ها نبود، گفت: انقلاب ملت ایران، انقلاب مردمی بود و به رهبری امام خمینی و توده مردم بود، که انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند.
لاریجانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تاکید ما بر روی مسئله موشکی به خاطر امور دفاعی است افزود: دشمنان می‌خواهند موشک را از ما بگیرند تا بتوانند به کشور ما هجمه کنند . لاریجانی با بیان اینکه امنیت کشور باید حفظ شده و پای امنیت هزینه داد، گفت: دشمنان می‌گویند ایران موشک نسازد به معنای ان است که دشمنان امنیت ما را رصد کرده و می‌خواهند امنیت را از بین ببرند.
وی تاکید کرد: تکنولوژی ساخت موشک از دست ملت ایران قابل خروج نیست، این تکنولوژی در کشور ما بومی سازی شده و دشمنان از این موضوع هراس دارند. رئیس مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مجلس در لایحه بودجه 97 توجه ویژه ای به بحران کمبود آب و اشتغال زایی دارد گفت: ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم یکی دیگر از اهداف دشمنان است و چند چالش مانند بحران کمبود آب و اشتغالزایی باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد .
لاریجانی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند تا به مشکلات اصلی پرداخته نشود گفت: پس از انقلاب کارهای بسیاری در کشور انجام شده و نباید فراموش کرد قبل از انقلاب 2 الی 3 شهر آباد بودند اما پس از انقلاب جهاد سازندگی کارهای زیادی انجام داد.رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی کارهای زیربنایی انجام گرفته اما باید چرخه ثروت در کشور درست شود، در این راستا مجلس مصوبه‌ای داشت که با برداشت از صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد اشتغال در روستاها فراهم شود.
وی گفت: نباید حواس ها پرت و مردم ناامید شوند بلکه باید با شناخت راه درست و فعال کردن مردم در اقتصاد، مشکلات را حل کرد.رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح پنجشنبه وارد اصفهان شده است امشب در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم ( جبهه مقاومت ) که از سوی هیئت مذهبی ' منتظران ' شهرستان لنجان در مصلای این شهر برگزار شد، سخنرانی کرد.
لاریجانی را در این سفر نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی همراهی می کنند. مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم ( جبهه مقاومت ) امشب با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه، افغانستان و پاکستان در مصلا زرین شهر مرکز شهرستان لنجان برگزار شد. شهرستان لنجان در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
استان اصفهان تاکنون 45 شهید برای دفاع از حریم اهل البیت(ع) و مبازره با گروه های تکفیری و تروریستی در سوریه تقدیم کرده است. از این تعداد 24 شهید تبعه افغانستان هستند که در اصفهان مقیم می باشند. اصفهان پس از استان‌ های خراسان‌ رضوی و قم، سومین استانی است که بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) را تقدیم جهان اسلام کرده است.
ت 7150 /خبرنگار: علی نعمانی ** انتشار: سلطانمرادی

کد خبر: 1003851  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

تعطیلات زمستانی مدارس به کجا رسید؟ تسنیم  ۳۶ دقیقه پیش

سید جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مطرح شدن موضوع تعطیلات زمستانی مدارس، گفت: لایحه تعطیلات زمستانی مدارس سال گذشته نیز به مجلس آمد اما نمایندگان نظر مثبتی نسبت به این لایحه نداشتند لذا در این باره به جمع‌بندی...

پرونده 2 سالگی پارلمان دهم -1|"مجلس دهم"؛ ضعف جدی در تحقیق و تفحص + آمار و جدول تسنیم  ۳۶ دقیقه پیش

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- 7 خردادماه 97 سالگرد دوسالگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. مجلسی که در 8 خرداد 95 با حضور 288 نماینده تشکیل شد و عمر آن در 7 خرداد 97 به نیمه رسید.خبرگزاری تسنیم به مناسبت دومین سالگرد تاسیس مجلس دهم، در پرونده‌ای به بررسی اقدامات مجلس در این دو سال می‌پردازد.«تحقیق...

اقدام تحریک آمیز آمریکا؛ ورود دو ناو جنگی به آب های چین خبرگزاری برنا  ۵۵ دقیقه پیش

اقدام تحریک آمیز آمریکا؛ ورود دو ناو جنگی به آب های چین به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، وزارت دفاع چین طی بیانیه کوتاهی اعلام کرد: «اقدام آمریکا به شدت به حاکمیت چین لطمه وارد کرده است زیرا ناوهای این کشور بدون اجازه به آب‌های سرزمینی ما وارد شده‌اند.»

اتحادیه اروپا به دنبال حفظ و تقویت برجام است ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در مسقط ، «توماس فریدریش شنایدر» در دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر کشورمان در عمان ، افزود: آلمان برای تقویت برجام تلاش های گسترده ای را در چارچوب اتحادیه اروپا و همکاری نزدیک با تهران آغاز کرده است .سفیر آلمان در مسقط به اقدام...

حزب پنج ستاره ایتالیا خواستار استیضاح رئیس جمهوری شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «لوئیجی دی مایو» که حزبش بیشترین کرسی پارلمان ایتالیا را در اختیار گرفته، خواستار استیضاح «سرجیو ماتارلا» رئیس جمهوری این کشور شد.ماتارلا روز یکشنبه گزینه پیشنهادی «جوزپه کونته» نخست وزیر جدید ایتالیا برای تصدی پست وزارت اقتصاد را به دلیل آنکه...

بالگرد رزمی طوفان 2 + عکس تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، از جمله دستاورهای صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران ساخت بالگرد رزمی طوفان 2 است. این بالگرد در حقیقت اجرای یک ارتقا روی بالگردهای کبرا است که براساس این ارتقا، بالگرد به سامانه‌های دید در شب، سامانه‌های بومی الکترونیک و اپتیک و هدفگیری تجهیز شده است تا...

بحرین به مستعمره آمریکا و عربستان تبدیل شده است ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، «پیتر فورد» درگفت و گو با شبکه خبری المیادین افزود که در صورت تحقق سناریوی جنگ میان اسرائیل از یک سو و لبنان، سوریه و ایران از سوی دیگر، بحرین به دلیل نزدیک بودن به ایران و اوضاع ناآرام داخلی با خطر بیشتری رو به رو خواهد بود.وی با ابراز شگفتی از اظهارات اخیر خالد بن احمد...

مرد ایذه‌ای در تصادف با کمباین جان‌ باخت ایرنا  ۲ ساعت پیش

علی اکبر آبسته یکشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سانحه در جاده روستای سر قلعه هلایجان این شهرستان رخ داد.وی افزود: در این حادثه‌ دردناک، راننده وانت پیکان به دلیل شدت جراحات وارده شده به سر و گردن، جان خود را از دست داد.وی اضافه کرد: با توجه به رسیدن فصل برداشت محصول، رانندگانی...

روحانی: نباید اجازه دهیم اشتباهات اقتصادی ۹۰ و ۹۱ تکرار شود شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

  به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اساتید و فعالان اقتصادی افزود:آنها (آمریکایی ها) دروغ می گویند که هدفشان از تحریم ها مردم ایران نیست؛ آنها ملت ما را هدف گرفته اند. وی با یادآوری اینکه 'برای...

ترامپ:کره شمالی کشور اقتصادی بزرگی می شود ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پیشتر دیدارش با رهبر کره شمالی را لغو کرده بود، ورود هیات دیپلماتیک کاخ سفید به این کشور را تائید کرد.ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: تیم ایالات متحده برای هماهنگی دیدار میان کیم جونگ اون و من به کره شمالی رسیده است.واقعا باور دارم که کره...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده