تعداد بازدید: ۱۷
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۰۶
قبض آب، راز جنایت را فاش کرد
به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، با اعلام این موضوع به ما، بلافاصله گروهی ویژه از متخصصان پزشکی قانونی، بررسی صحنه جرم و کارآگاهان جنایی،همراه بازپرس ویژه قتل راهی محل شدیم. به محض حضور در محل با جنازه مردی حدود 30 تا 35 سال رو به رو شدیم که آثار ضرب و جرح روی بدن او به خوبی مشاهده می‌شد. از نحوه قتل و محل کشف جسد مشخص بود که مرد جوان، قربانی جنایت هولناکی شده است.
  در بررسی جیب‌های قربانی هیچ مدرک هویتی بدست نیامد اما قبض آبی را داخل یکی از جیب‌های مقتول بدست آوردیم. آدرس موجود روی قبض آب متعلق به یکی از شهرک‌های اطراف و به نام کیومرث بود . کارآگاهان راهی آدرس مورد نظر شدند. کیومرث در تحقیقات مدعی شد که خانه مورد نظر را به مردی به نام کامران و همسرش اجاره داده است.
از آنجایی که احتمال می‌رفت فردی که به قتل رسیده باشد کامران باشد از همسر کامران خواستیم برای شناسایی جسد به پزشکی قانونی برود.   بدهی میلیونی همسر کامران برای شناسایی جسد به پزشکی قانونی رفت و با شناسایی جسد همسرش، هویت قربانی پرونده به نام کامران شناسایی شد.   همسر کامران در تحقیقات گفت: «ساعت 4و30 دقیقه 20 بهمن همسرم برای خرید از خانه خارج شد، اما خبری از او نشد.
تا ساعت 8 شب با همسرم تماس گرفتم اما تلفن را پاسخ نداد. از آنجایی که همسرم بیشتر مواقع بیرون از خانه و همراه دوستانش بود به این موضوع اهمیت ندادم و حتی شب که به خانه هم نیامد نگران نشدم.»   در ادامه بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد کامران به چند نفر بدهی داشته و حتی چندین بار طلبکاران سراغ او آمده و درخواست طلبشان را کرده‌اند.
باتوجه به این‌که احتمال قتل با انگیزه مالی مطرح بود، طلبکاران مرد جوان شناسایی شدند و در میان آنها معلوم شد که کامران 15 میلیون تومان به مردی بدهی داشته است. حتی حکم جلب کامران را نیز گرفته است. بلافاصله طلبکار کامران به نام هومن شناسایی و برای تحقیقات به اداره آگاهی انتقال داده شد.   هومن گفت:«روز حادثه با کامران قرار داشتم.
او را سوار خودروام کردم و در رابطه با بدهی ام باهم صحبت کردیم. همین که از خودروی من پیاده شد، چند نفر او را به زور سوار خودرویی کردند و رفتند.» با اظهارات هومن، تحقیقات در رابطه با بررسی اظهاراتش ادامه یافت و حتی سراغ همسر هومن رفتیم تا در رابطه با زمان حضور او در خانه و ادعای آدمربایی کامران از او سوالاتی بپرسیم، اما همسر هومن اظهارات همسرش را تائید نکرد.
    مدارکی برای یک جنایت به هومن مشکوک شده بودیم. با مجوز قضائی به بازرسی از خانه تنها مظنون پرونده پرداختیم. داخل خانه آنها یک شلوار کردی و پیراهن مردانه که آثار لکه خون روی آن دیده می‌شد پیدا کردیم. از طرفی با بررسی‌های تیم کارشناسی تشخیص هویت، آثار خون داخل خودروی پرشیای هومن نیز بدست آمد.
هر چند که هومن داخل خودرو را شسته بود اما با تجهیزات پلیسی آثار خون داخل آن کشف شد. باتوجه به مدارک بدست آمده و اظهارات ضد و نقیض هومن، تحقیقات دوباره از او صورت گرفت. هومن که راهی برای کتمان حقیقت نمی‌دید این‌بار ادعای جدیدی را مطرح کرد و از حضور شخص سومی در این جنایت خبر داد. او گفت: «ساعت 5 بعد از ظهر، یک روز قبل از کشف جسد، برای تزریق آمپول از خانه خارج شدم که یکی از طلبکاران کامران را دیدم.
او سوار خودروام شد و در طول مسیر از بدهی میلیونی کامران و فرار از پرداخت آن صحبت کرد. ما که هم درد بودیم تصمیم گرفتیم سراغ کامران برویم و طلبمان را از او بگیریم. به همین دلیل سراغ کامران رفتیم و او را سوار خودرومان کردیم. مرد جوان که از کامران طلب داشت با او درگیر شد و او را به قتل رساند. بعد از جنایت با همکاری هم جنازه را به بیرون از شهر بردیم و در کنار جاده رها کردیم.
» با اعتراف هومن به حضور شخص سومی در این جنایت، ماموران وارد عمل شدند و مرد جوان را که خسرو نام داشت دستگیر کردند. خسرو در رابطه با قتل کامران به افسر پرونده گفت:«من در این جنایت بی تقصیر هستم و از مرگ کامران بی‌خبرم. من هیچ انگیزه‌ای برای قتل او نداشتم، چرا که طلبی را که از کامران می‌خواستم مدتی قبل نقد شد و به غیر از این طلب ما هیچ درگیری و اختلافی باهم نداشتیم.
از طرفی حدود یک‌سال است که هومن را ندیده ام و او چطور می‌گوید که روز حادثه ما باهم بوده ایم.» مدرکی جدید باتوجه به اظهارات دومین مظنون پرونده، برای اثبات اظهارات هر دو مظنون پرونده، به بررسی دوربین‌های مداربسته محلی پرداختیم که قربانی سوار خودروی هومن شده بود. بی شک اگر در این جنایت هر دو متهم نقش داشتند، دوربین‌ها فیلمبرداری کرده بودند.
در بررسی فیلم دوربین‌ها مشخص شد که کامران سوار خودروی پرشیای سفید رنگ هومن شده اما از سومین نفر در خودرو خبری نبود. بی شک اظهارات هومن در این جنایت دروغ بوده است. باتوجه به قوت گرفتن احتمال جنایت از سوی هومن کارآگاهان به تحقیقات محلی پرداختند و موفق به شناسایی دو شاهد شدیم. یکی از شاهدان در تحقیقات گفت:«روز حادثه، هوا تاریک شده بود و من متوجه سر و صدا از داخل خانه هومن شدم.
فردی فریاد می‌زد و کمک می‌خواست. بعد از دقایقی دیدم که خودروی هومن از خانه بیرون آمد، چون هوا تاریک بود به خوبی نمی‌توانستم ببینم. اما داخل خودرو پسر هومن را دیدم که یک چیزی را به زور نگه داشته بود که بعد احتمال دادم سر قربانی بوده که با زور آن را زیر صندلی نگه داشته بود.» به‌دنبال اظهارات دو شاهد پرونده،پسر هومن نیز بازداشت و برای تحقیقات به اداره آگاهی انتقال داده شد.
هومن و پسرش که چاره‌ای جز اعتراف نمی‌دیدند در تحقیقات به جنایت اعتراف کردند. هومن گفت:«روز حادثه با کامران قرار گذاشتم تا با هم سر بدهی‌اش صحبت کنیم. اما کامران به جای آنکه عذرخواهی کند و از من مهلت بخواهد شروع به فحاشی کرد. من و پسرم هم عصبانی شدیم و شروع به کتک زدن او کردیم. برای آنکه فرار نکند او را با طناب بستیم، سپس به بیرون شهر رفتیم.
در راه متوجه شدم که کامران جان باخته است به همین دلیل جنازه او را در کنار جاده رها کردیم و همراه پسرم به خانه برگشتیم.» متهمان که سعی داشتند با سناریوهای دروغین مسیر تحقیقات را تغییر دهند در نهایت به قتل مرد جوان با انگیزه مالی اعتراف کردند. پدر و پسر پس از بازسازی صحنه قتل، با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.
قتل مرد جوان به خاطر بدهی یکی از خاطرات سرهنگ عالیزاده، رئیس پلیس سابق استان اردبیل است

کد خبر: 1004280  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای

کندوی توهم! جام نیوز  ۱۶ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، مرد 43 ساله که در پی سوء ظن هایی با عناوین «خیانت، رابطه و ...» شریک زندگی اش را با ضربات سهمگین قفل کتابی به قتل رسانده بود، با سرو وضعی آشفته و دستانی لرزان، وارد کلانتری شد و در حضور رئیس کلانتری پنجتن مشهد راز جنایتی هولناک را فاش کرد.   او که کلاف...

کشف 15 تن جگر غیر بهداشتی قاچاق از یک باند در زنجان +عکس جام نیوز  ۱۶ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سردار علی آزادی، رئیس پلیس استان زنجان درباره این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال « حمایت از کالای ایرانی » و مقابله قاطعانه با قاچاق از فعالیت یک باند قاچاق مواد غذایی مطلع شدند.   وی افزود:...

مرد شکاک همسرش را با ضربات سهمگین قفل کتابی به قتل رساند جام نیوز  ۱۹ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، مرد43 ساله که کلاف پیچیده سوء ظن هایش را به تباهی خود و نزدیکانش گره زده بود، گفت: زندگی خوبی داشتم چرا که همسرم دوشادوش من برای سعادت خانواده ام زحمت می کشید تا جایی که وقتی من دچار تألمات روحی شدم و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کردم، او بخش زیادی از تامین هزینه های...

این پسر در وحشتناک ترین آلرژی زنده زنده سوخت جام نیوز  ۲۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، تصاویری از زخم‌های وحشتناک یک پسر جوان که به دلیل حساسیت (آلرژی) به لاموتریژین ( داروی ضد تشنج) زنده زنده سوخت منتشر شد.   بر این اساس، کریستوفر وول که 21 سال دارد پس از 10 روز استفاده از داروی ضد تشنج لاموتریژین، حساسیت شدیدی به این دارو نشان داد و تمام بدنش...

معتاد پس از کشتن همسایه خودکشی کرد جام نیوز  ۲۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، مرد معتاد پس از کشتن جوان همسایه به آپارتمانش برگشت و چند لحظه بعد ساکنان مجتمع با شنیدن صدای شلیک گلوله‌ای پی بردند که این گلوله در آپارتمان همین مرد شلیک شده است و وقتی وارد خانه‌اش شدند او را غرق در خون دیدند و متوجه شدند که او پس از ورود به آپارتمان با شلیک...

نوعی آگهی‌ که جرم است! جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار امیر رحمت الهی - فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به انتشار مطلبی با عنوان «حراج نسخ خطی»، ضمن قدردانی از دوستداران میراث‌فرهنگی و اهالی رسانه در انتقال سیاست‌های راهبردی یگان حفاظت و سازمان میراث‌فرهنگی...

قتل با ضربات سنگ جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سرهنگ حسین ارجمند گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان از طریق مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ از کشف یک جسد در حوالی سد تنگاب این شهرستان مطلع و سریعاَ جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: پس از حضور ماموران پلیس آگاهی، پزشکی قانونی و قاضی کشیک ویژه قتل در محل وقوع جرم،...

حادثه رانندگی برای حسین الله کرم جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، حسین الله‌کرم دیشب در حالی که با موتورسیکلت عازم سخنرانی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در حسینیه فاطمه الزهرای پادگان ولیعصر(عج) بود در مسیر کمربندی شهر ری بزرگراه شهید کریمی دچار سانحه تصادف و مصدوم شد.   الله کرم پس از برخورد با موتور سیکلت فرد ضارب از...

عجیب اما واقعی؛ تومور 3 کیلوگرمی از شکم زن 25 ساله خارج شد جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سجاد احمدی جورقی سرپرست این بیمارستان گفت: این تومور به روده خانمی ۲۵ ساله چسبیده بود که با تلاش پزشکان، خارج شد.     مجید فروزش متخصص جراح عمومی و سرپرست تیم جراحی نیز گفت:وضعیت عمومی این بیمار مساعد است و پس از انجام آزمایش پاتولوژی  اقدامات درمانی...

پسری خانواده خود را سوزاند جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، پسری خانواده خود را در کلیبر به دلیل اختلافات خانوادگی و ارث و میراث مقابل یکی از ادارات کلیبر سوزاند. این پسر پدر، مادر و خواهر خود را در شهرستان کلیبر به آتش کشید و خودش نیز به شدت مصدوم شد. پدر و مادر این فرد در همان روز حادثه آتش سوزی جان خود را از دست دادند و خواهرش...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده