تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۲۱
بنده سیاسی نیستم/ هر کسی در راستای ناامیدی مردم حرف بزند به دشمن خدمت کرده است
به گزارش خبرگزاری برنا از قم، امیر «عبدالرحیم موسوی»، فرمانده کل ارتش، در نشست بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد چهارمردان قم برگزار شد،‌ اظهار کرد: امروزه افرادی که با خط‌کش مادی و دنیایی و مقیاس‌های معمول دنیایی نگاه می‌کنند هیمنه دروغین استکبار را همانند کف روی رودخانه می‌بینند و به صورت قطعی منافع انسان‌ها در این کف دیده نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی به‌عنوان حق توانست بر رژیم شاهنشاهی به‌عنوان باطل پیروز شود، اضافه کرد:‌ مستکبران فکر می‌کردند که با نیروی هوایی خود می‌توانند رژیم وابسته و دست‌نشانده پهلوی را در ایران نگه‌دارند اما رخدادهای دیگری رقم زده شد و نتیجه تغییر یافت؛ نیروی هوایی آموزش‌دیده آمریکایی که رژیم شاهنشاهی روی آن حساب باز کرده بود در صحرای طبس از بین رفت.
فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی باید به‌دست صاحب اصلی آن امام زمان(عج) سپرده شود، خاطرنشان کرد: 22 بهمن‌ماه را پیروزی نخستین گام انقلاب اسلامی می‌دانیم چراکه در این روز حق بر باطل پیروز شد. وی از صف‌آرایی جبهه باطل در دوران دفاع مقدس مقابل انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: عرصه هنرنمایی مدافعان حرم نیز از دیگر عرصه‌های نمایش غلبه حق بر باطل است چراکه در این مورد اردوگاه باطل با وجود نیروها و تجهیزات بسیار بازهم نتوانست به نتیجه برسد موسوی خاطرنشان کرد: درحالی که دشمن در دوران دفاع مقدس جنگ نظامی پرشدت را با محوریت نیروهای مسلح و سلاح‌های گرم و همراه تحریم نظامی دنبال می‌کرد، امروزه باطل در قالب جنگ ترکیبی به مصاف جمهوری اسلامی و انقلاب آمده است.
وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از نیروهای داعش به دنبال تضعیف انقلاب اسلامی بود، گفت: برخی‌ها می‌پرسیدند که آیا امکان حضور داعش در تهران نیز وجود دارد؟؛ گردباد داعش تا 40 کیلومتری مرز ایران اسلامی آمده بود به همین علت نیروهای مختلف نظامی ایران رفتند و آن‌ها را بیرون انداختند و دستگاه خلافت آن‌ها را درهم پیچیدند.
موسوی ادامه داد: با داعش یک قدم به جنگ ترکیبی نزدیک شدیم چراکه جنگ روانی نیز در مورد داعش وجود داشت و اقدامات نظامی و روانی باهم دنبال می‌شد تا همه به این نتیجه برسند که با حضور داعش، تنها راهکار جاخالی دادن و فرار کردن است، همان اتفاقی که در مورد موصل رخ داد. فرمانده کل ارتش با اشاره به اینکه نیروی دشمن با استفاده از گسل‌های مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به دنبال جنگ روانی است، مطرح کرد: اکنون سلاح‌های تهاجمی و سپرهای دفاعی تغییر یافته است به همین علت روش‌های مبارزه در این میدان نیز باید تغییر کند.
وی با بیان اینکه در دورانی دشمن به دنبال گرفتن یک منطقه بود، اضافه کرد: اکنون ناامیدسازی و بی‌اعتمادسازی مردم نسبت به نظام اسلامی و انقلاب را دنبال می‌کنند تا با استفاده از این روش بتوانند به براندازی نظام اسلامی برسند. موسوی ادامه داد: بنده سیاسی نیستم و حرف‌های سیاسی نمی‌گویم بلکه یک نظامی هستم که کار نظامی بلد بوده و فقط به‌عنوان یک شخصیت نظامی و دفاعی که کار نظامی‌گری انجام داده است و مسؤول دفاع از امنیت کشور است می‌گویم که امروزه هر فردی حرفی بزند و کاری کند که ملت را ناامید کند به دشمن خدمت و کمک کرده است.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی، ملت بزرگی است که می‌تواند به کوری چشم دشمنان مشکلات را با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی رفع کند و شجره خبیثه آمریکا که باشد که بخواهد با شجره طیبه ملت ایران دست به یقه شود. این شخصیت نظامی از هراس مستکبران از پیشرفت‌های نظامی ایران اسلامی یاد کرد و افزود: برخلاف عرف دیپلماتیک جهان رئیس جمهور کشوری مسؤولان کشورهای مختلف را در یک نشست دعوت می‌کند و به آن‌ها ناهار می‌دهد.
وی با بیان اینکه اکنون دزد‌ترین دزد در عالم معاصر آمریکای جنایتکار است،‌ گفت: امروزه هیچ فردی شک ندارد که سرگردنه بگیرترین عالم آمریکای جنایتکار است و در تاریخ سیاه آمریکا هیچ فرد دقیق و پژوهشگری پیدا نمی‌شود که به آمریکایی‌ها اعتماد کند چراکه اقدامات آمریکا پر از ظلم، ستم و فریبکاری است.
موسوی اضافه کرد: زمانی که آمریکایی‌ها آن جنایت را در ژاپن رقم زدند درکل انبارهای خود دو بمب هسته‌ای داشتند، با یکدیگر مشورت کردند و به این نتیجه رسیدند که هر دو بمب را برای ژاپن استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: عده ای انسان‌های مظلوم و بی‌پناه را در یمن محاصره کرده و شبانه‌روز آن‌ها بمب‌باران می‌کنند اما با این وجود آمریکا‌ی جنایتکار همچنان از آن‌ها حمایت می‌کنند.
موسوی با اشاره به اینکه عقده‌ای‌تر و حسودتر از سعودی‌ها نسبت به ایرانی‌ها نداریم، گفت: از رژیم صهیونیستی نیز خبیث‌تر و وحشی‌تر نداریم، این رژیم در نزدیکی مرزهای ما نشست و همراه آمریکایی‌ها و سعودی‌ها فتنه دی‌ماه را دنبال کرد اما سرانجام در این فتنه نیز حق بر باطل پیروز شد چراکه پیروزی همیشگی حق بر باطل یک وعده تخلف‌ناپذیر الهی است و هیچ شک و تردیدی در آن نیست.
فرمانده کل ارتش ادامه داد: ملت ایران کلینتون، بوش و اوباما را سرجای خود نشاندند و رئیس جمهور کنونی آمریکا را نیز سرجای خود می‌نشاند، این مردم دست‌به دست یکدیگر با انسجام و توجه به فرمایشات رهبری مشکلات را رفع می‌کنند و سعودی‌ها و آمریکایی‌ها آرزوی نابودی نظام اسلامی را به گور می‌برند.
وی با بیان اینکه ملت ایران با لطف الهی جشن پایان عمر رژیم منحوس صهیونیستی را به چشم خود خواهد دید، گفت: آنگاه باری دیگر «اذا جاء نصرالله والفتح» را خواهیم خواند و با پایبندی به قولی که به استقامت داده همچنان به حرکت خود ادامه می‌دهیم. موسوی یادآور شد: 22 بهمن‌ماه امسال یک خندق دیگر و روز تودهنی زدن به آمریکا، سعودی‌ها، رژیم صهیونیستی و ترامپ، اجتماع دشمنان ایران و مصاف دوباره حق و باطل و اسلام و کفر است که در این روز ضربت ذوالفقار که از عبادت ثقلین افضل بوده و است با نام امیرالمومنین(ع) بر سر دشمنان اسلام فرود آورده می‌شود.
وی حفظ نظام را از اوجب واجبات دانست و گفت: جان همه ما فدای نظام اسلامی است که با محوریت این نظام، قرار است در سطح جهانی حق بر باطل به پیروزی برسد. فرمانده کل ارتش ادامه داد: بعد از هر پیروزی حق بر باطل، مردم به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود، نخست گروه یاوران حق که روسفیدان می‌شوند و دوم گروه دشمنان حق که روسیاه می‌شوند و دسته دیگر نیز افراد دارای تردید هستند که در پشیمانی خود می‌مانند و امیدواریم خداوند متعال ما را در دسته روسفیدان قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص)، ائمه اطهار(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س) و امام زمان(عج) به این مردمی که برای دفاع از دین اسلام، جان خود را مقابل تیرهای رژیم شاهنشاهی قرار دادند افتخار کرده‌اند. موسوی با تاکید بر اینکه مردم هر ساله حضور پرشورتری در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه خواهند داشت، گفت: ترامپ در این روز متوجه می‌شود که اینجا ایران، خاستگاه انقلاب شکوهمند اسلامی است؛ دشمنان باید بدانند که ملت ایران، آمریکای جهان‌خوار را در اوج قدرت سرکوب خواهد کرد و جشن این سرکوب را به چشم خود خواهد دید.


کد خبر: 1004369  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

تشکیل حزب از سوی لاریجانی را تکذیب می کنم شبستان  ۱۷ دقیقه پیش

تشکیل حزب از سوی لاریجانی را تکذیب می کنم  به گزارش خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان، محمدجواد محمدی نوری، دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت درخصوص برگزاری کنگره حزب رفاه ملت ایران به خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان گفت: این کنگره با حضور جمعی از نمایندگان ادوار مجلس و معاونان وزارتخانه ها برگزار شد و پس از آن برخی گمانه زنی ها در رسانه ها به...

اظهارات پنس و پمپئو صرفا در راستای تبلیغات سیاسی بیان شده است شبستان  ۱۷ دقیقه پیش

  به گزارش خبرگزاری شبستان، محمدعلی وکیلی، عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مرداد) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی درباره محکومیت سخنان پنس معاون رئیس جمهور و پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران...

کارشناسان خارجی: احتمال تحت فشار اقتصادی قرار گرفتن ایران ضعیف است/ فیلم جام نیوز  ۲۱ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، شبکه من و تو در گزارشی با عنوان "برنده اصلی تحریم‌های نفتی ایران کیست؟" به بررسی نتایج تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران پرداخته است که قرار است از 13 آبان اجرایی شود.   شبکه من و تو در این گزارش با اشاره به افزایش قیمت نفت در پی اجرای تحریم های نفتی...

ظریف: اروپا هنوز آماده هزینه کردن نیست جام نیوز  ۲۱ دقیقه پیش

به گزارش سروسی سیاسی جام نیوز، سایت شبکه بی بی سی با انعکاس اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران  مبنی بر "عدم آمادگی اروپا برای هزینه کردن عملی برای حفظ برجام" این خبر را به عنوان تیتر یک خود بازتاب داده است.     به گزار بی بی سی،  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه...

اخطار سلیمی به لاریجانی: گزارش دوتابعیتی‌ها ناقص است/ لاریجانی: کمیسیون امنیت نمایندگان را... نامه  ۳۲ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، علیرضا سلیمی در اخطار اصل ۸۴ قانون اساسی خطاب به علی لاریجانی در خصوص گزارش تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها گفت:‌ آقای رئیس در گزارش کمیسیون امنیت ملی خلأهایی وجود دارد؛ به طور مثال درخصوص ارزیابی، کمیته تحقیق و تفحص از وزارت امور خارجه بیان می‌کند استعلاماتی که از سوی وزارتخانه مذکور...

تغییرات ولایتی در دانشگاه آزاد/ «رهبر» عزل شد/ تهرانچی سرپرست شد نامه  ۳۲ دقیقه پیش

جلسه فوق‌العاده و فوری هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی تشکیل شد و با تصمیم اعضاء فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی عزل شد.به گزارش نامه نیوز،؛ جلسه فوق‌العاده و فوری هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی‌اکبر ولایتی تشکیل شد و با تصمیم اعضاء فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه...

واکنش اقلیت‌های دینی مجلس به سخنان دو مقام آمریکایی خبرگزاری برنا  ۳۵ دقیقه پیش

واکنش اقلیت‌های دینی مجلس به سخنان دو مقام آمریکایی به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، متن این بیانیه که توسط یک عضو هیئت رئیسه مجلس قرائت شد، به شرح زیر است: «سخنان اخیر معاون رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حقوق اقلیت های دینی در ایران کلا بی پایه و اساس بوده و انطباقی با واقعیت های موجود ندارد و صرفا در راستای تبلیغات...

طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام وصول شد خبرگزاری برنا  ۳۵ دقیقه پیش

طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام وصول شد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علی اصغر یوسف نژاد»، عضو هیات رئیسه مجلس، طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی را با 33 امضا اعلام وصول کرد.  

آیا مرحوم هاشمی در استخر فرح پهلوی جان باخت؟ آفتاب نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : رسوایی بزرگی که تابلوی تهدیدآمیز در تجمع روز پنجشنبه طلاب در مدرسه فیضیه قم برای برگزارکنندگان و برنامه‌ریزان این تجمع به وجود آورد این سوال را هم در ذهن‌ها برجسته کرد که استخر مورد اشاره این تابلو که آن را به فرح پهلوی منتسب کرده در کجا بوده؟پاسخ این است که ملکی که استخر محل جان باختن...

ذوالنور: زندگی اقتصادی مسئولان باید در اتاق شیشه‌ای برای مردم قابل رصد باشد آفتاب نیوز  ۳۹ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام مجتبی ذوالنور شامگاه شنبه در نشست روشنگری که از سوی حوزه مقاومت بسیج ۱۷ امام حسین و پایگاه مقاومت بسیج عاشورا در مسجد امام زمان(عج) قم برگزار شد، عنوان کرد: باید سامانه‌ای طراحی شود تا وضعیت اقتصادی مسئولان را پایش کند.حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور افزود: زندگی اقتصادی مسئولان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده