تعداد بازدید: ۳۵
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۵۱
اختلاف افکنان خائن به ملت و انقلاب هستند
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رییس مجلس که به استان اصفهان سفر کرده است، امشب (پنج شنبه، 19 بهمن ماه) در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مصلی زرین شهر شهرستان لنجان برگزار می‌شود، گفت: حضور در این مراسم برای بنده افتخار است.
به هیئت منتظران لنجان که جوانان پرنشاطی هستند و اینگونه مراسم را ساماندهی کردند آفرین می‌گویم چرا که در وادی درخشانی ورود کرده اند که خدمت به شهدا و خانواده شهدا است. رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از کوهکن نماینده مردم فلاورجان ادامه داد: برای بنده افتخار است که  در این مراسم شرکت کنم و عرض ادبی به شهدای حرم و خانواده های معظم شان داشته باشم؛ شهدا برای همه ما عزیز هستند.
مجاهدت در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است دکتر لاریجانی افزود: شهدای مدافع حرم برای همه ما عزیز هستند چرا که این شهدا هم اجر مهاجرت و هم اجر مجاهدت رامی برند، این دو واژه در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و درجات کسانی که مجاهدت می کنند نسبت به مومنان خانه‌نشین متفاوت است و کسانی که با اموال و جان‌هایشان در راه اسلام مجاهدت می‌کنند از کسانی که در خانه هستند جایگاه‌شان با ارزش‌تر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجاهدان بر مومنان خانه نشین برتری دارند و خداوند مقام و مرتبه و پاداش بالایی به مجاهدان می دهد، امام علی (ع) می فرمایند هر کس لباس جهاد را از تن بیرون آورد لباس خواری بر تن کرده است. وی گفت: گاهی برخی ها می گفتند که چرا شهدای مدافع حرم به سوریه و عراق رفتند یا چرا پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها و لبنانی ها و ایرانی ها به عراق و سوریه می روند؛ البته ایران به درخواست سوریه و عراق برای کمک به ملت این دو کشور رفت اما نکته اینجاست که برخی ها از اول انقلاب غفلت داشته‌اند، یا موضوع را نمی‌فهمند یا خود را به نفهمی می‌زنند و حقایق را نمی بینند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: امام خمینی (ره) حقیقت را به ملت ایران و مستضعفان جهان نشان داد و با فهم حقیقت است که می‌توان مجاهدت کرد. امام راحل این مجاهدت را در ایران و ملت‌های منطقه احیاء کرد و ایران در همه کشورهای منطقه تحرک و نوآوری به وجود آورد که اینها ناشی از فهم حقیقت است، البته آنها درک نمی‌کنند و گاهی مفهوم مجاهدت را با تروریست یکی می‌دانند.
یکسان دانستن مفهوم مجاهدت و تروریسم نشان دهنده بدبختی دشمنان است رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه مفهوم مجاهدت را با مفهوم تروریست یکی می‌دانند نشان از بدبختی دشمنان است چون تروریست‌ها متجاوز هستند اما مجاهدان جان خود را برای رهایی دیگران می‌دهند که این دو موضوع متفاوت است. وی ادامه داد: وظیفه مسلمانان این است که به یاری مسلمانان در مقابل متجاوزان بروند و شهید مطهری فرمودند زاهد واقعی دل مشغولی برای مردم دارد و سعادت خود را در گرو سعادت دیگران می‌بیند، زاهدان واقعی شهدا هستند که سعادت ملت های دیگر را بر خود ارجح دانستند و به کشورهای دیگر رفته و جان خود را فدای دین کردند.
دکتر لاریجانی گفت: در مکتب اسلامی اگر تجاوزی صورت گیرد نباید مسلمانان نظاره‌گر باشند و باید در برابر تجاوز برافروخته شده و به میدان مجاهدت روند. براساس تعالیم اسلامی باید جلوی خطاکاران و متجاوزان ایستاد رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس تعالیم اسلامی باید انسان‌ها جلوی خطاکاران و متجاوزان بایستند و اگر انسان‌های مجاهد نبودند عبادتگاه‌های مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و مسلمانان منهدم می‌شد بنابراین اگر مجاهدت نباشد و جلوی متجاوز گرفته نشود دین از بین می‌رود.
وی تصریح کرد: آقای ترامپ نمی‌فهمد مجاهدان عاشق حقیقت اسلام هستند و پای دین ایستاده‌اند و تصور نکنند اگر بساطی در سوریه ایجاد می‌کنند می‌توانند زورگویی جدیدی به راه بیندازند چرا که همین افغانستانی‌ها، پاکستانی‌ها و لبنانی‌ها و مسلمان‌ها جلویشان می‌ایستند و بدانند که این ما نیستیم که مجاهدان را به جایی بفرستیم بلکه این حقیقت در کانون فکر اسلامی است که باید در برابر تجاوز ایستاد.
دکتر لاریجانی افزود: داعش می‌خواست سیمای اسلام را از بین ببرد و در گزارش‌های خبری نیز دیده‌اید که وقتی داعش در سوریه شروع به ماجراجویی کرد علاوه بر مسلمانان، مراکز مسیحیت و ادیان دیگر را نابود کرد. انقلاب اسلامی، انقلابی مردمی بود رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم انسان نجات یافته‌ای باشیم باید به موضوع هم‌سرنوشتی توجه کنیم و نباید فراموش کرد انقلاب اسلامی، انقلاب حکومت‌ها نبود، شوروی از انقلاب ما دفاع نکرد و آمریکایی‌ها حدود 10هزار مستشار در ایران داشتند،کشورهای عربی نیز به دو بلوک شرق و غرب وابسته بودند بنابراین انقلاب ملت ایران، انقلاب مردمی بود و به رهبری امام خمینی و توده مردم که با فکر اسلامی آشنا بودند، انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند.
وی تصریح کرد: در 39 سال پس از انقلاب دشمنان نقشه‌های مختلف برای نظام طراحی کردند اما نتوانستندکاری کنند، در جنگ تحمیلی اروپایی‌ها سلاح شیمیایی به عراق داده و کشورهای عربی به جز 2 الی 3 کشور پول، امکانات و نیرو به عراق دادند. دکتر لاریجانی افزود: چند سال پیش به یک کشور که در حال حاضر با ما خیلی دشمنی می‌کند سفری داشته و با یکی از مسئولان آن کشور جلسه‌ای خارج از روال دیپلماتیک داشتم، به وی گفتم حال که جلسه غیررسمی است، به این سوال بنده پاسخ بدهید، چرا به تروریست‌ها پول و امکانات می‌دهید، او پاسخ داد که قبول دارند که آن کشور دو اشتباه کرده که یکی از آن اشتباهات کمک به تروریست‌ها در چند کشور بوده و اشتباه دیگرشان کمک 40 میلیارد دلاری به صدام بوده است.
ملت ایران انقلاب اسلامی را از خود می داند رئیس مجلس شورای اسلامی  گفت: ملت ایران انقلاب را از خود می‌داند و در این راه صدها شهید،جانباز و آزاده داده ، حال امروز عده‌ای به دریوزگی افتادند تا مردم کشور را مأیوس کنند چرا که دشمن فهمیده که اگر ملت متحد باشد از مشکلات عبور می‌ کنند.
روز ۲۲ بهمن روز ملی ایرانیان است وی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حتی برای 22 بهمن دل مردم را خالی کنند اما به آنها می‌گویم که اشتباه می‌کنند چرا که ملت ایران هوشیار هستند زیرا روز 22 بهمن ماه روز ملی ایرانیان است. دکتر لاریجانی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا نقش خارق‌العاده‌ای برای خود تلقی می‌کند و می‌گوید امکانات می دهیم تا در ایران اختلاف ایجاد کنیم و رسما می‌گوید به گروه‌ها پول پرداخت می کنیم که در ایران آشفتگی ایجاد کنند اما آنها اشتباه می کنند چرا که هر کاری در چند سال گذشته برای بر هم زدن امنیت ایران انجام داده‌اند، منجر به شکست شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: چند روز پیش نیروی زمینی سپاه گزارشی ارائه کرد که در تلویزیون نیز پخش شد که بر اساس آن گروهی داعشی می‌خواستند وارد ایران شوند و منطقه ای را بگیرند و سر و صدا راه بیندازند اما آنها دستگیر و سرکوب شدند و عده ای از آنان هم به هلاکت رسیدند و این مسائل نشان می دهد که سپاه پاسداران بخشی از ملت ایران است.
وی ادامه داد: دشمنان هر کاری برای بر هم زدن امنیت ایران انجام دادند و در حال حاضر دو هدف را پیگیری می‌کنند، نخست اینکه امنیت ایران را بر هم بزنند حال در این راستا  تلاش می کنند که گروه‌های ورشکسته را تقویت کرده تا ناامنی ایجاد کنند که در این رابطه موفق نبودند زیرا با وجود بحران های منطقه ای، جمهوری اسلامی ایران اقتدار خود را به فضل الهی حفظ کرده است.
توجه به بحران کمبود آب و اشتغال زایی در لایحه بودجه ۹۷ دکتر لاریجانی گفت: یکی دیگر از اهداف دشمنان ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم است از این رو چند چالش مانند بحران کمبود آب و اشتغالزایی باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد و در سال آتی درصدی از مشکلات حل شود. رئیس مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: مقام معظم رهبری راه را مشخص کرده و باید سیاست‌گذاران 3 قوه، احزاب و صفوف متحد مردم را حفظ کنند تا مشکلات اقتصادی حل شود.
برخی غلوها درباره مشکلات اقتصادی قابل قبول نیست وی افزود: بعضی از غلوها که در زمینه مشکلات اقتصادی بیان می‌شود را قبول ندارم چرا که اگر متحد باشیم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. دشمنان به دنبال فشارهای اقتصادی و ایجاد ناامنی در کشور هستند دکتر لاریجانی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند با فشار اقتصادی و ایجاد ناامنی برای کشور مسئله ایجاد کنند که این موضوعات در اسناد غیرعلنی و اطلاعاتی که از آنها به ما می‌رسد دیده شده و گاهی نیز علنا آن را بیان می کنند.
اگر می خواهیم اقتدار ایران حفظ و از کیان انقلاب و خانواده های شهدا صیانت شود باید وحدت داشته باشیم. برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند رئیس مجلس شورای اسلامیگفت: برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند اما باید به فرموده امام خمینی (ره) همواره به این موضوعات توجه داشته باشیم و با اتحاد و پیروی از ولایت فقیه نگذاریم انقلاب لطمه ببیند.
برجسته کردن اختلاف ها در کشور هنر نیست وی افزود: یک عده می‌خواهند اختلافی به وجود آید و آن را بزرگ کنند، برجسته کردن اختلاف‌ها هنر نیست بلکه هنر این است که اختلاف ها جمع شود و با اتحاد به سوی تعالی کشور حرکت کنیم. اختلاف افکنان اگر عرضه و توان دارند، مشکلات اقتصادی را حل کنند وی گفت: به اختلاف افکنان می گویم اگر عرضه دارید اختلاف را حل کنید تا مشکلات اقتصادی سامان یابد.
اینکه سر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دیپلماسی اختلاف باشد، یک امر معمولی است چرا که در یک کشور، عقاید مختلفی وجود دارد بنابراین هنر سیاست ورزان این است که اختلافات را به سمت منافع ملی کشور همگرا کنند نه اینکه اختلافات را عمیق کنند. دکتر لاریجانی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند تا به مشکلات اصلی پرداخته نشود.
پس از انقلاب کارهای بسیاری در کشور انجام شده و نباید فراموش کرد قبل از انقلاب 2 الی 3 شهر آباد بودند اما پس از انقلاب جهاد سازندگی کارهای زیادی انجام داد. اقدامات زیربنایی و زیرساختی کشور پس از انقلاب چشمگیر است/باید چرخه ثروت در کشور اصلاح شود رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی کارهای زیربنایی انجام گرفته اما باید چرخه ثروت در کشور درست شود، در این راستا مجلس مصوبه‌ای داشت که با برداشت از صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد اشتغال در روستاها فراهم شود.
وی گفت: نباید حواس ها پرت و مردم ناامید شوند بلکه باید با شناخت راه درست و فعال کردن مردم در اقتصاد، مشکلات را حل کرد. مقام معظم رهبری سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را ابلاغ کردند بنابراین اقتصاد باید در دست مردم باشد. دکتر لاریجانی ادامه داد: امنیت کشور باید حفظ شده و پای امنیت هزینه داد، اینکه دشمنان می‌گویند ایران موشک نسازد به معنای ان است که دشمنان امنیت ما را رصد کرده و می‌خواهند امنیت را از بین ببرند.
دشمنان از بنیه موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی هراس دارند رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما روی مسئله موشک تأکید داریم به خاطر امور دفاعی است چون دشمنان می‌خواهند موشک را بگیرند تا هجمه کنند اما بدانند این موشک از دست ملت ایران قابل خروج نیست، این تکنولوژی بومی شده و دشمنان از این موضوع هراس دارند.
دشمنان به دنبال پمپاژ یاس و نامیدی در جامعه هستند وی افزود: امنیت را باید جدی گرفت و پای آن بایستیم چرا که امنیت نباشد اقتصاد شکوفا نمی‌شود و ملت آسایش را از دست می‌دهد البته هزینه آن را هم می‌دهیم، همه اراده‌ها باید برای رفع مشکلات کشور معطوف شود؛ اینکه دشمنان می‌خواهند یأس پمپاژ کنند به این دلیل است که ذهن مردم به دنبال حل مسئله نرود.
اختلاف افکنان می خواهند دل مردم را خالی کنند دکتر لاریجانی ادامه داد: کسانی که به دنبال اختلاف‌افکنی در کشور هستند؛ خائن به مردم و انقلاب شمرده می‌شوند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند اما بدانند در رأس این انقلاب رهبری پارسا وجود دارد . رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنها که می‌خواهند منافع ملی از بین برود قصد دارند حرکت عظیم انقلاب اسلامی در حل مشکلات ناتوان باشد اما با همت ملت دشمنان موفق نخواهند شد.
فضا باید برای سرمایه گذاری و کارآفرینی فراهم شود وی افزود: باید فضا برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کشور فراهم شود و در این راستا تلاش می‌شود. دکتر لاریجانی گفت: نمایندگان استان اصفهان در مجلس برای رفع مشکلات تلاش می کنند.  

کد خبر: 1004796  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

واژگونی تریلر در جاده بروجرد - اراک 2 کشته بر جا گذاشت ایرنا  ۲۷ دقیقه پیش

محمد کرمی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این حادثه که شامگاه امشب در 30 کیلومتری جاده بروجرد به اراک رخ داد راننده و سرنشین تریلر در دم جان باختند.وی افزود: عملیات رها سازی جانباختگان این حادثه توسط نیروهای امدادی پایگاه زالیان شهرستان بروجرد انجام شد.7190/7273

اقدامات تروریستی در شمال پاکستان افزایش یافت ایرنا  ۲۷ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، روزنامه 'داون' پاکستان سه شنبه در خبری به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: 12 مهاجم و ستیزه جو با حمله به یک ایستگاه ایست بازرسی پلیس در 'گاه کچ' گلگیت بلتستان، این پاسگاه را به آتش کشیدند.اگرچه این اقدام ستیزه جویان، خسارت جانی نداشته است، در این حمله غافلگیرکننده حداقل 12 تروریست حضور...

سفیر ایران با رییس مهمترین تشکل اقتصادی بخش خصوصی ژاپن دیدار کرد ایلنا  ۲۸ دقیقه پیش

سفیر ایران با رییس مهمترین تشکل اقتصادی بخش خصوصی ژاپن دیدار کردبه گزارش ایلنا، مرتضی رحمانی موحد، سفیر ایران در ژاپن با اشاره به همکاری خوب دو طرف در سال‌های اخیر، کیدانرن را ظرفیت مناسبی برای تعمیق و گسترش روابط عنوان کرد.  وی با بیان ظرفیت‌های اقتصادی ایران در منطقه و نقش آن در تامین امنیت انرژی جهان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه...

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته خبرگزاری فارس  ۳۴ دقیقه پیش

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته (سه‌شنبه، 30 مرداد) را در اینجا مشاهده می‌کنید:   هواپیمای رزمی و آموزشی «کوثر» رونمایی شد+مشخصات اولین جنگنده بومی پیشرفته مجهز به سامانه های اویونیک و کنترل آتش بومی نسل 4 با نام کوثر با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.   نگاهی به تسلیحاتی که ناوهای هواپیمابر...

کاربران فضای مجازی از خجالت شرکت اسلحه سازی «لاکهید مارتین» آمریکا درآمدند! +عکس جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، خبرگزاری CNN در روز شنبه طی گزارشی مشخصات بمبی که بر سر کودکان یمنی فرود آمد را منتشر کرد.   به گزارش این خبرگزاری بمب مذکور بمبی ۲۲۷ کیلوگرمی از نوع MK 82 ساخت کارخانجات لاکهید مارتین آمریکا است که منجر به کشته شدن 40 کودک یمنی شد.   شرکت آمریکایی لاکهید مارتین یکی از...

تمجید امید دانا از فیلم سینمایی «لاتاری» با چاشنی انتقاد از اصغر فرهادی جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، سرانجام پس از گذشت حدود 4 ماه از پایان اکران فیلم سینمایی لاتاری، ساخته محمدحسین مهدویان، نسخه نمایش خانگی این فیلم سینمایی منتشر شد.   این فیلم سینمایی از همان ابتدای اکران با استقبال مخاطبان همراه شد و بیش از 14 میلیارد تومان فروش رفت. این در حالی است که این فیلم در جشنواره...

پیام عیدانه روحانی: مسلمانان با تمسک به صفات والای پیامبران بر خشونت و افراط گرایی فائق می... آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این پیام تصریح کرد: «با کمال مسرت، فرا رسیدن عید سعید قربان، عید طنین انداز شدن نوای اطاعت و درخشش زیباترین جلوه های بندگی در برابر خالق یکتا را صمیمانه تبریک می گویم.پیام رئیس جمهوری می افزاید: امیدوارم به...

امام جمعه مشهد: مردم کوفه امام علی(ع) را به دلیل شجاعت دوست داشتند، اما به عنوان ولی امر قبول... آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر سه شنبه در رواق امام خمینی (ره) در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهار کرد:حضرت علی (ع) را سرسخت‌ترین دشمنانش هم دوست داشتند، ولی امامت او را قبول نداشتند، دوست داشتن امام علی (ع) منهای ولایت او زمینه انحراف انسان از مسیر اصلی را فراهم می‌سازد، چرا...

سردار سلیمانی: پاسخ به ترامپ در شأن رییس جمهور ما نیست هموطن سلام  ۱ ساعت پیش

سردار قاسم سلیمانی صبح پنجشنبه در یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان خطاب به مقامات آمریکا اظهار داشت: با ۱۱۰ هزار سرباز و هزاران دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هواپیمای جنگی به افغانستان حمله کردید و پس از شکست بارها از طالبان برای صلح و گفت‌وگو التماس کردید و اکنون برای ما خط و نشان می کشید؟ وی...

آماده همکاری با دانشگاه سیستان و بلوچستان هستیم ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا ماریا دوتسنکو سه شنبه شب در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اینک 18 سازمان، صندوق و برنامه تخصصی زیرمجموعه سازمان ملل با دعوت دولت ایران در راستای منافع مردم این کشور فعالیت می کنند. وی افزود: با توجه به فعالیت و ارتباطات علمی بسیار خوب دانشگاه سیستان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده