تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: جمعه،۲۰ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۵۱
اختلاف افکنان خائن به ملت و انقلاب هستند
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رییس مجلس که به استان اصفهان سفر کرده است، امشب (پنج شنبه، 19 بهمن ماه) در مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مصلی زرین شهر شهرستان لنجان برگزار می‌شود، گفت: حضور در این مراسم برای بنده افتخار است.
به هیئت منتظران لنجان که جوانان پرنشاطی هستند و اینگونه مراسم را ساماندهی کردند آفرین می‌گویم چرا که در وادی درخشانی ورود کرده اند که خدمت به شهدا و خانواده شهدا است. رییس مجلس شورای اسلامی با قدردانی از کوهکن نماینده مردم فلاورجان ادامه داد: برای بنده افتخار است که  در این مراسم شرکت کنم و عرض ادبی به شهدای حرم و خانواده های معظم شان داشته باشم؛ شهدا برای همه ما عزیز هستند.
مجاهدت در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است دکتر لاریجانی افزود: شهدای مدافع حرم برای همه ما عزیز هستند چرا که این شهدا هم اجر مهاجرت و هم اجر مجاهدت رامی برند، این دو واژه در ادبیات اسلامی از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و درجات کسانی که مجاهدت می کنند نسبت به مومنان خانه‌نشین متفاوت است و کسانی که با اموال و جان‌هایشان در راه اسلام مجاهدت می‌کنند از کسانی که در خانه هستند جایگاه‌شان با ارزش‌تر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجاهدان بر مومنان خانه نشین برتری دارند و خداوند مقام و مرتبه و پاداش بالایی به مجاهدان می دهد، امام علی (ع) می فرمایند هر کس لباس جهاد را از تن بیرون آورد لباس خواری بر تن کرده است. وی گفت: گاهی برخی ها می گفتند که چرا شهدای مدافع حرم به سوریه و عراق رفتند یا چرا پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها و لبنانی ها و ایرانی ها به عراق و سوریه می روند؛ البته ایران به درخواست سوریه و عراق برای کمک به ملت این دو کشور رفت اما نکته اینجاست که برخی ها از اول انقلاب غفلت داشته‌اند، یا موضوع را نمی‌فهمند یا خود را به نفهمی می‌زنند و حقایق را نمی بینند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: امام خمینی (ره) حقیقت را به ملت ایران و مستضعفان جهان نشان داد و با فهم حقیقت است که می‌توان مجاهدت کرد. امام راحل این مجاهدت را در ایران و ملت‌های منطقه احیاء کرد و ایران در همه کشورهای منطقه تحرک و نوآوری به وجود آورد که اینها ناشی از فهم حقیقت است، البته آنها درک نمی‌کنند و گاهی مفهوم مجاهدت را با تروریست یکی می‌دانند.
یکسان دانستن مفهوم مجاهدت و تروریسم نشان دهنده بدبختی دشمنان است رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه مفهوم مجاهدت را با مفهوم تروریست یکی می‌دانند نشان از بدبختی دشمنان است چون تروریست‌ها متجاوز هستند اما مجاهدان جان خود را برای رهایی دیگران می‌دهند که این دو موضوع متفاوت است. وی ادامه داد: وظیفه مسلمانان این است که به یاری مسلمانان در مقابل متجاوزان بروند و شهید مطهری فرمودند زاهد واقعی دل مشغولی برای مردم دارد و سعادت خود را در گرو سعادت دیگران می‌بیند، زاهدان واقعی شهدا هستند که سعادت ملت های دیگر را بر خود ارجح دانستند و به کشورهای دیگر رفته و جان خود را فدای دین کردند.
دکتر لاریجانی گفت: در مکتب اسلامی اگر تجاوزی صورت گیرد نباید مسلمانان نظاره‌گر باشند و باید در برابر تجاوز برافروخته شده و به میدان مجاهدت روند. براساس تعالیم اسلامی باید جلوی خطاکاران و متجاوزان ایستاد رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس تعالیم اسلامی باید انسان‌ها جلوی خطاکاران و متجاوزان بایستند و اگر انسان‌های مجاهد نبودند عبادتگاه‌های مسیحیان، یهودیان، زرتشتیان و مسلمانان منهدم می‌شد بنابراین اگر مجاهدت نباشد و جلوی متجاوز گرفته نشود دین از بین می‌رود.
وی تصریح کرد: آقای ترامپ نمی‌فهمد مجاهدان عاشق حقیقت اسلام هستند و پای دین ایستاده‌اند و تصور نکنند اگر بساطی در سوریه ایجاد می‌کنند می‌توانند زورگویی جدیدی به راه بیندازند چرا که همین افغانستانی‌ها، پاکستانی‌ها و لبنانی‌ها و مسلمان‌ها جلویشان می‌ایستند و بدانند که این ما نیستیم که مجاهدان را به جایی بفرستیم بلکه این حقیقت در کانون فکر اسلامی است که باید در برابر تجاوز ایستاد.
دکتر لاریجانی افزود: داعش می‌خواست سیمای اسلام را از بین ببرد و در گزارش‌های خبری نیز دیده‌اید که وقتی داعش در سوریه شروع به ماجراجویی کرد علاوه بر مسلمانان، مراکز مسیحیت و ادیان دیگر را نابود کرد. انقلاب اسلامی، انقلابی مردمی بود رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم انسان نجات یافته‌ای باشیم باید به موضوع هم‌سرنوشتی توجه کنیم و نباید فراموش کرد انقلاب اسلامی، انقلاب حکومت‌ها نبود، شوروی از انقلاب ما دفاع نکرد و آمریکایی‌ها حدود 10هزار مستشار در ایران داشتند،کشورهای عربی نیز به دو بلوک شرق و غرب وابسته بودند بنابراین انقلاب ملت ایران، انقلاب مردمی بود و به رهبری امام خمینی و توده مردم که با فکر اسلامی آشنا بودند، انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم زدند.
وی تصریح کرد: در 39 سال پس از انقلاب دشمنان نقشه‌های مختلف برای نظام طراحی کردند اما نتوانستندکاری کنند، در جنگ تحمیلی اروپایی‌ها سلاح شیمیایی به عراق داده و کشورهای عربی به جز 2 الی 3 کشور پول، امکانات و نیرو به عراق دادند. دکتر لاریجانی افزود: چند سال پیش به یک کشور که در حال حاضر با ما خیلی دشمنی می‌کند سفری داشته و با یکی از مسئولان آن کشور جلسه‌ای خارج از روال دیپلماتیک داشتم، به وی گفتم حال که جلسه غیررسمی است، به این سوال بنده پاسخ بدهید، چرا به تروریست‌ها پول و امکانات می‌دهید، او پاسخ داد که قبول دارند که آن کشور دو اشتباه کرده که یکی از آن اشتباهات کمک به تروریست‌ها در چند کشور بوده و اشتباه دیگرشان کمک 40 میلیارد دلاری به صدام بوده است.
ملت ایران انقلاب اسلامی را از خود می داند رئیس مجلس شورای اسلامی  گفت: ملت ایران انقلاب را از خود می‌داند و در این راه صدها شهید،جانباز و آزاده داده ، حال امروز عده‌ای به دریوزگی افتادند تا مردم کشور را مأیوس کنند چرا که دشمن فهمیده که اگر ملت متحد باشد از مشکلات عبور می‌ کنند.
روز ۲۲ بهمن روز ملی ایرانیان است وی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حتی برای 22 بهمن دل مردم را خالی کنند اما به آنها می‌گویم که اشتباه می‌کنند چرا که ملت ایران هوشیار هستند زیرا روز 22 بهمن ماه روز ملی ایرانیان است. دکتر لاریجانی تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا نقش خارق‌العاده‌ای برای خود تلقی می‌کند و می‌گوید امکانات می دهیم تا در ایران اختلاف ایجاد کنیم و رسما می‌گوید به گروه‌ها پول پرداخت می کنیم که در ایران آشفتگی ایجاد کنند اما آنها اشتباه می کنند چرا که هر کاری در چند سال گذشته برای بر هم زدن امنیت ایران انجام داده‌اند، منجر به شکست شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: چند روز پیش نیروی زمینی سپاه گزارشی ارائه کرد که در تلویزیون نیز پخش شد که بر اساس آن گروهی داعشی می‌خواستند وارد ایران شوند و منطقه ای را بگیرند و سر و صدا راه بیندازند اما آنها دستگیر و سرکوب شدند و عده ای از آنان هم به هلاکت رسیدند و این مسائل نشان می دهد که سپاه پاسداران بخشی از ملت ایران است.
وی ادامه داد: دشمنان هر کاری برای بر هم زدن امنیت ایران انجام دادند و در حال حاضر دو هدف را پیگیری می‌کنند، نخست اینکه امنیت ایران را بر هم بزنند حال در این راستا  تلاش می کنند که گروه‌های ورشکسته را تقویت کرده تا ناامنی ایجاد کنند که در این رابطه موفق نبودند زیرا با وجود بحران های منطقه ای، جمهوری اسلامی ایران اقتدار خود را به فضل الهی حفظ کرده است.
توجه به بحران کمبود آب و اشتغال زایی در لایحه بودجه ۹۷ دکتر لاریجانی گفت: یکی دیگر از اهداف دشمنان ایجاد مشکلات اقتصادی برای مردم است از این رو چند چالش مانند بحران کمبود آب و اشتغالزایی باید در بودجه سال آینده مورد توجه قرار گیرد و در سال آتی درصدی از مشکلات حل شود. رئیس مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: مقام معظم رهبری راه را مشخص کرده و باید سیاست‌گذاران 3 قوه، احزاب و صفوف متحد مردم را حفظ کنند تا مشکلات اقتصادی حل شود.
برخی غلوها درباره مشکلات اقتصادی قابل قبول نیست وی افزود: بعضی از غلوها که در زمینه مشکلات اقتصادی بیان می‌شود را قبول ندارم چرا که اگر متحد باشیم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. دشمنان به دنبال فشارهای اقتصادی و ایجاد ناامنی در کشور هستند دکتر لاریجانی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند با فشار اقتصادی و ایجاد ناامنی برای کشور مسئله ایجاد کنند که این موضوعات در اسناد غیرعلنی و اطلاعاتی که از آنها به ما می‌رسد دیده شده و گاهی نیز علنا آن را بیان می کنند.
اگر می خواهیم اقتدار ایران حفظ و از کیان انقلاب و خانواده های شهدا صیانت شود باید وحدت داشته باشیم. برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند رئیس مجلس شورای اسلامیگفت: برخی ها متخصص اختلاف افکنی در کشور هستند اما باید به فرموده امام خمینی (ره) همواره به این موضوعات توجه داشته باشیم و با اتحاد و پیروی از ولایت فقیه نگذاریم انقلاب لطمه ببیند.
برجسته کردن اختلاف ها در کشور هنر نیست وی افزود: یک عده می‌خواهند اختلافی به وجود آید و آن را بزرگ کنند، برجسته کردن اختلاف‌ها هنر نیست بلکه هنر این است که اختلاف ها جمع شود و با اتحاد به سوی تعالی کشور حرکت کنیم. اختلاف افکنان اگر عرضه و توان دارند، مشکلات اقتصادی را حل کنند وی گفت: به اختلاف افکنان می گویم اگر عرضه دارید اختلاف را حل کنید تا مشکلات اقتصادی سامان یابد.
اینکه سر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دیپلماسی اختلاف باشد، یک امر معمولی است چرا که در یک کشور، عقاید مختلفی وجود دارد بنابراین هنر سیاست ورزان این است که اختلافات را به سمت منافع ملی کشور همگرا کنند نه اینکه اختلافات را عمیق کنند. دکتر لاریجانی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند حواس‌ها را پرت کنند تا به مشکلات اصلی پرداخته نشود.
پس از انقلاب کارهای بسیاری در کشور انجام شده و نباید فراموش کرد قبل از انقلاب 2 الی 3 شهر آباد بودند اما پس از انقلاب جهاد سازندگی کارهای زیادی انجام داد. اقدامات زیربنایی و زیرساختی کشور پس از انقلاب چشمگیر است/باید چرخه ثروت در کشور اصلاح شود رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از انقلاب اسلامی کارهای زیربنایی انجام گرفته اما باید چرخه ثروت در کشور درست شود، در این راستا مجلس مصوبه‌ای داشت که با برداشت از صندوق توسعه ملی زمینه ایجاد اشتغال در روستاها فراهم شود.
وی گفت: نباید حواس ها پرت و مردم ناامید شوند بلکه باید با شناخت راه درست و فعال کردن مردم در اقتصاد، مشکلات را حل کرد. مقام معظم رهبری سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی را ابلاغ کردند بنابراین اقتصاد باید در دست مردم باشد. دکتر لاریجانی ادامه داد: امنیت کشور باید حفظ شده و پای امنیت هزینه داد، اینکه دشمنان می‌گویند ایران موشک نسازد به معنای ان است که دشمنان امنیت ما را رصد کرده و می‌خواهند امنیت را از بین ببرند.
دشمنان از بنیه موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی هراس دارند رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما روی مسئله موشک تأکید داریم به خاطر امور دفاعی است چون دشمنان می‌خواهند موشک را بگیرند تا هجمه کنند اما بدانند این موشک از دست ملت ایران قابل خروج نیست، این تکنولوژی بومی شده و دشمنان از این موضوع هراس دارند.
دشمنان به دنبال پمپاژ یاس و نامیدی در جامعه هستند وی افزود: امنیت را باید جدی گرفت و پای آن بایستیم چرا که امنیت نباشد اقتصاد شکوفا نمی‌شود و ملت آسایش را از دست می‌دهد البته هزینه آن را هم می‌دهیم، همه اراده‌ها باید برای رفع مشکلات کشور معطوف شود؛ اینکه دشمنان می‌خواهند یأس پمپاژ کنند به این دلیل است که ذهن مردم به دنبال حل مسئله نرود.
اختلاف افکنان می خواهند دل مردم را خالی کنند دکتر لاریجانی ادامه داد: کسانی که به دنبال اختلاف‌افکنی در کشور هستند؛ خائن به مردم و انقلاب شمرده می‌شوند و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند اما بدانند در رأس این انقلاب رهبری پارسا وجود دارد . رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آنها که می‌خواهند منافع ملی از بین برود قصد دارند حرکت عظیم انقلاب اسلامی در حل مشکلات ناتوان باشد اما با همت ملت دشمنان موفق نخواهند شد.
فضا باید برای سرمایه گذاری و کارآفرینی فراهم شود وی افزود: باید فضا برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در کشور فراهم شود و در این راستا تلاش می‌شود. دکتر لاریجانی گفت: نمایندگان استان اصفهان در مجلس برای رفع مشکلات تلاش می کنند.  

کد خبر: 1004796  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

نیروهای مسلح برای توسعه قدرت دفاعی منتظر لبخند هیچ قدرتی نیستند ستاره ها  ۴۴ دقیقه پیش

نیروهای مسلح برای توسعه قدرت دفاعی منتظر لبخند هیچ قدرتی نیستند به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، صبح امروز (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس گفت: با وجود تمام تلاش های موثری که برای توسعه این سرزمین و پیشرفت آن اتفاق افتاده است امیدواریم با تلاش و اولویت دهی مجلس، مابقی مشکلات مردم خوزستان نیز حل شود. رئیس ستاد...

ظریف: سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است ستاره ها  ۴۴ دقیقه پیش

ظریف: سیاست خارجی آمریکا استیجاری شده است به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات وقیحانه و مداخله‌جویانه وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، اظهار کرد: همانطور که آقای لاریجانی در صحن مجلس اعلام کردند صحبت‌های پمپئو آنقدر بی‌حساب...

ظریف در پاسخ به تسنیم: اظهارات پامپئو گویای ورشکستگی سیاست خارجی آمریکا است تسنیم  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره اظهارات ضدایرانی وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: آقای پامپئو و سایر مسئولین دولت کنونی آمریکا نه تنها زندانی تصورات و توهمات غلط خود ، بلکه زندانی...

تشکیل کمیته‌های تعامل در فراکسیون «امید» برای انتخابات هیئت‌رئیسه تسنیم  ۵۵ دقیقه پیش

جلیل رحیمی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برنامه‌های این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه پارلمان در سال سوم مجلس دهم، گفت: طبق تصمیم هیئت‌رئیسه فراکسیون امید (اصلاح‌طلبان) مجلس، کمیته‌هایی برای تعامل با فراکسیون‌های...

فرهنگیان تا کی باید قول بشنوند/وعده و وعید دردی از دردهای فرهنگیان دوا نمی کند شبستان  ۵۵ دقیقه پیش

فرهنگیان تا کی باید قول بشنوند/وعده و وعید دردی از دردهای فرهنگیان دوا نمی کندبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، روح الله بابایی صالح، نماینده بویین زهرا و آوج در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه 2 خرداد و در طرح سوال خود از وزیر اموزش و پرورش در مورد دلایل عدم توجه به مطالبات معلمان و سند تحول بنیادین گفت: متاسفانه حقوق معلمان حق التدریسی پرداخت نشده است. معلمی از شهرستان...

توافق صدا و سیما و وزارت صنعت به منظور تبلیغ رایگان کالاهای ایرانی شبستان  ۵۵ دقیقه پیش

توافق صدا و سیما و وزارت صنعت به منظور تبلیغ رایگان کالاهای ایرانی  به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران راجع به توافق انجام شده بین وزارت متبوع وی و صدا و سیما به منظور تبلیغ رایگان کالاهای ایرانی گفت: تبلیغات کالاهای ایرانی باید در وقت های مناسب و در بین برنامه های پربیننده...

پامپئو: خواسته‌هایمان از ایران بسیار ساده است جام نیوز  ۵۹ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه شب گفت خواسته‌های این کشور از ایران، درخواست‌های دشواری نیستند. او که در اقدامی از پیش اعلام نشده در نشست خبری روزانه وزارت خارجه آمریکا حاضر شده بود، گفت: «وظایفی که ایران باید انجام دهد، دشوار...

ترامپ: از برجام هیچ‌چیز گیرمان نیامد جام نیوز  ۵۹ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) بار دیگر علیه توافق هسته‌ای با ایران صحبت کرد. او که در گردهمایی سالانه مرکز ضدسقط جنین «سوزان آنتونی» در واشنگتن صحبت می‌کرد، در بخشی از سخنرانی‌اش...

مسوول دفتر جریان «صدر»: با ایران منافع مشترک داریم / دیکته‌های آمریکا درمورد تهران را نمی‌پذیریم... نامه  ۱ ساعت پیش

'ضیاء الاسدی' مسوول دفتر سیاسی جریان صدر عراق به رهبری مقتدا صدر گفت: دیکته های امریکا در مورد رابطه با جمهوری اسلامی ایران، غیر قابل قبول است. به گزارش نامه نیوز، الاسدی درگفتگو با شبکه المیادین درخصوص اظهارت اخیر مقامات آمریکایی در مورد ایران گفت: جریان صدر و سایر شرکای عراقی، این همه مبارزه...

وزارت ارتباطات: از نصب نسخه‌های غیررسمی تلگرام خودداری کنید / هیچ سروری در اختیار این نسخه‌ها... نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز در این اطلاعیه آمده است:با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست در خصوص نسخه‌های فارسی پیام‌رسان تلگرام که موجب ایجاد سردرگمی در بین کاربران شده است؛ تاکید می‌شود:۱- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون هیچ گونه سروری در اختیار تلگرام یا نسخه‌های غیررسمی آن قرار نداده است و آنچه از...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده