تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: جمعه،۲۷ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۲۵
افتتاح ۳۲ نمایشگاه نقاشی، خوشنویسی و عکاسی/ از «شاعرانه‌های شهری» تا «بی‌کران» آینه‌کاری
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از ۳۰ نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.در ادامه جزئیات برنامه گالری‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرور می‌کنیم.
 ۷ ثمر: نمایشگاه عکس‌های سمانه صبوری تا 2 اسفند ماه در گالری ۷ ثمر واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 برپا است.آ: «اولین جشنواره ملی نقاشان حرفه‌ای ایران» با آثاری از هنرمندان خارج از پایتخت تا ۸ اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ برقرار است.
آران: نمایشگاه آثار اله‌یار نجفی با عنوان «شاعرانه‌های شهری» تا ۱۱ اسفند ماه در این گالری واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۰ برقرار است.آرت سنتر (باغ): نمایشگاه نقاشی جلال‌الدین مشمولی با عنوان «باد از شرق می‌وزد» تا ۲ اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۷، باغ انجمن خوشنویسان برپاست.
آرت هاب آریانا: آثار آینه‌کاری بابک سلیمانی با عنوان «بی‌کران» تا ۳ اسفند در این گالری به نشانی الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای خیابان فرشته (شهید فیاضی)، شماره ۹ برقرار است.آرته: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «منظر» با آثاری از ۵ عکاسی تا ۶ اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲متری دوم، پلاک۳ برپاست.
آیریک: نمایشگاه نقاشی‌خط امین هنامی تا ۳ اسفند ماه در گالری آیریک برگزار می‌شود. این گالری در اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا آذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه ۳، واحد ۱۰۲ قرار دارد.احسان: نمایشگاه گروهی نقاشی خط با عنوان «مشق مستان۱» تا 2 اسفند در گالری احسان به نشانی اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 222 برگزار می‌شود.
اعتماد: نمایشگاه آثار فرشید مثقالی در گالری اعتماد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه به نشانی خیابان نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، پلاک ۴ مراجعه کنند.اعتماد باغ نگارستان: نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی با عنوان «گل مردگی» تا 15 اسفند ماه در این گالری به نشانی میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان به نمایش در می‌آید.
افرند: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «96+» تا 25 اسفند در این گالری به نشانی  بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان نوزدهم (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک‌شهر، پلاک ۴۸ برقرار است.ایده پارسی: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها شو» تا 2 اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸ برقرار است.
تم: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «زندگی زیباست» تا 3 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 برقرار است.خانه نگار ۱۴: نمایشگاه نقاشی‌های جهانگیر شهدادی با عنوان «طبیعت ساکن» تا 25 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، پلاک 14 برپاست.
دنا: نمایشگاه طراحی و نقاشی احسان ارجمند با عنوان «بیگورکسیا» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک4، طبقه 2 برقرار است.زیرزمین دستان: آثار سرمیناز بارسقیان با عنوان «آپتیناز با مسئولیت محدود» تا 4 اسفند ماه در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره 6 برقرار است.
ساتیا: نمایشگاه گروهی چاپ دستی با عنوان «پاپ بازی» تا 19 اسفند در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان شبدیز، بن‌بست افشار، پلاک 14 برقرار است.ساربان: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بحران» شامل آثار ۱۰ هنرمند تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبشش شهید یوسفی، پلاک 130، طبقه اول برقرار است.
شفق: نمایشگاه خوشنویسی امیرعباس توفیق و ۱۸ تن از هنرجویانش تحت عنوان «مشق مهربانی۳» تا 8 اسفند در نگارخانه فرهنگسرای شفق به نشانی خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) خیابان 21 بوستان شفق برگزار می‌شود.شکوه: نمایشگاه گروهی نقاشی آبرنگ ۵ هنرمند تا 2 اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 برقار است.
شلمان: نمایشگاه نقاشی سحر بیگلری با عنوان «پراکندگی» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 مراجعه کنند.شیرین: نمایشگاه نقاشی پیام گلچین با عنوان «شیهه» تا 9 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 برپاست.
فرمانفرما: نمایشگاه نقاشی و پرفورمنس سونا عبدالعظیم‌زاده با عنوان «سونات صلح» تا 11 اسفند ماه در این گالری به نشانی تهران میدان هفت‌تیر، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 برقرار است.کاوه: نمایشگاه زیورهای مینایی «شیما خدام» با عنوان «تن رویا» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 دایر است.
گلستان: نمایشگاه نقاشی‌های جمیله پورنیا تا 2 اسفند در این گالری به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برپاست.گویا: نمایشگاه گروهی نقاشی «نگاهی نو» تا سوم اسفندماه در نگارخانه گویا واقع در کریم‌خان زند، روبروی ایرانشهر، پلاک 89 برپا می‌شود.لاله: هفتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران با حضور بیش از ۲۰۰ اثر از ۷۶ هنرمند تا ۲۵ اسفند در نگارخانه لاله واقع در ضلع شمالی پارک لاله برپاست.
نات: نمایشگاه عکس و چیدمان چنگیز جلایر با عنوان «من» تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان قائم‌مقام‌فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد‌مطهری، کوچه شبنم، پلاک 3 برقرار است.نقش‌جهان: نمایشگاه گروهی نقاشی سه هنرمند با عنوان «آینه خیال» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی۲، پلاک ۹ برگزار می‌شود.
نقش و خط: این گالری تازه‌تأسیس با گرامیداشت مرتضی ممیز و برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه از آثار اساتید هنر ایران افتتاح می‌شود. این گالری در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه روشنایی، شماره 12 واقع شده است.نگر: نمایشگاه نقاشی مانا کازرانی با عنوان «پریشانی» تا 2 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم برقرار است.
والی: نمایشگاه نقاشی‌خط حامده مشیتی با عنوان «خطکشان» تا 20 اسفند ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 722 برپاست. 

کد خبر: 1012465  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

راه‌اندازی بانک تلاوت قاریان ایرانی و مصری در سایت شبکه قرآن خبرگزاری فارس  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس؛ محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما پایگاه جدید اطلاع‌رسانی این شبکه را گنجینه‌ای ارزشمند برای مخاطبان قرآنی و معارفی دانست و گفت: به جهت خدمت‌رسانی و سرویس‌دهی بهتر در فضای مجازی و بهره‌مندی بینندگان عزیز، سایت جدید با نشانی www.qurantv.ir طراحی...

کلیساهای خانگی شما را به چه محبتی دعوت می‌کنند؟/ آتش‌زدن 300 فقره چک برگشتی خبرگزاری فارس  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری فارس، استاد حسین انصاریان مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآن کریم در تازه‌ترین جلسه اخلاق خود در حسینیه همدانی‌ها به موضوع «قرآن، معمار ساختمان سعادت بشر» اشاره کرد که مشروح آن در ادامه می‌آید: قرآن، گفتاری برای همه جهانیان سخن درباره پنج شناخت بود؛ به پایان...

رونمایی از آلبومی با آواز داود آزاد ایلنا  ۵۱ دقیقه پیش

رونمایی از آلبومی با آواز داود آزادبه گزارش ایلنا، آلبوم «تو مست‌تری یا من» با خوانندگی داود آزاد و آهنگسازی جاهد محمدی دوشنبه چهارم تیر ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود. این آلبوم با الهام از موسیقی خانقاهی و رعایت نشانه‌های این موسیقی پدید آمده است.  این آلبوم شامل شش تصنیف است...

مهمانانی از ۱۳ کشور در پنجمین عرس بیدل ایلنا  ۵۱ دقیقه پیش

مهمانانی از ۱۳ کشور در پنجمین عرس بیدلبه گزارش ایلنا، مهمانان عرس پنجم از کشورهای اردن، ارمنستان، اسپانیا، افغانستان، آذربایجان، بنگلادش، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، رومانی، گرجستان، هندوستان و لهستان هستند که به زودی به تهران سفر می‌کنند. این مهمانان شامل استادان و پژوهشگران زبان و ادب فارسی و نیز بیدل‌پژوهان شناخته‌شده...

رقابت فورد و فراری سوژه یک فیلم سینمایی شد شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /این فیلم را که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده «جیمز منگولد» کارگردان فیلم «لوگان» با فیلمنامه‌ای از «جز باتر ورث» و «جان هنری باتر ورث» مقابل دوبین خواهد برد که در واقع اقتباسی از کتاب «برو مثل جهنم: فورد، فراری و جنگ برای سرعت...

آخرین خبرها از وضعیت درمانی جمشید مشایخی/این بازیگر از بخش مراقبت های ویژه خارج شده شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /وی ادامه داد: ایشان از بخش مراقبت های ویژه خارج شده و از وضعیت عمومی خوبی در تکلم و … برخوردار است. مشایخی درباره ترخیص از بیمارستان نیز گفت: احتمالا تا یکی دو روز آینده پدر می تواند از بیمارستان مرخص شود. فرزند جمشید مشایخی در پایان عنوان کرد: من از همه کسانیکه در این مدت با...

رژیم صهیونیستی غزه را تهدید به جنگ کرد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری 'عربی 21 '، رژیم صهیونیستی در واکنش به مقاومت حماس، تداوم راهپیمایی های بازگشت و استفاده از بادبادک های آتش زا، غزه را تهدید به یک جنگ بزرگ کرد. روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از 'آیلیت شاکید' وزیر دادگستری این رژیم نوشت: رویارویی نظامی باز در غزه همچنان گزینه ای پابرجاست...

پایگاه اورژانس هوایی در گناباد فعال شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد در این مراسم گفت: با پیگیری انجام شده این شهرستان به عنوان یکی از 44 نقطه مصوب برای استقرار اورژانس هوایی در سطح کشور امسال انتخاب شد.دکتر جواد باذلی افزود: اورژانس هوایی گناباد مجهز به یک دستگاه بالگرد BK117 به عنوان تنها بالگرد تخصصی و مجهز...

سری جدید «منبع موثق» از امشب روی آنتن شبکه چهار خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، میثم تربتی تهیه کننده «منبع موثق»گفت: سری اول و دوم آن با رویکرد تحلیلی ،اطلاع رسانی و با استفاده از زبان طنز در سال گذشته از شبکه چهار سیما به صورت زنده پخش شد، در سری سوم نیز با همان رویکرد و سیاست های گذشته پخش آن از سر گرفته خواهد شد.وی افزود: سری جدید تغییرات...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده