تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: جمعه،۲۷ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۲۵
افتتاح ۳۲ نمایشگاه نقاشی، خوشنویسی و عکاسی/ از «شاعرانه‌های شهری» تا «بی‌کران» آینه‌کاری
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از ۳۰ نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.در ادامه جزئیات برنامه گالری‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرور می‌کنیم.
 ۷ ثمر: نمایشگاه عکس‌های سمانه صبوری تا 2 اسفند ماه در گالری ۷ ثمر واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 برپا است.آ: «اولین جشنواره ملی نقاشان حرفه‌ای ایران» با آثاری از هنرمندان خارج از پایتخت تا ۸ اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ برقرار است.
آران: نمایشگاه آثار اله‌یار نجفی با عنوان «شاعرانه‌های شهری» تا ۱۱ اسفند ماه در این گالری واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۰ برقرار است.آرت سنتر (باغ): نمایشگاه نقاشی جلال‌الدین مشمولی با عنوان «باد از شرق می‌وزد» تا ۲ اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۷، باغ انجمن خوشنویسان برپاست.
آرت هاب آریانا: آثار آینه‌کاری بابک سلیمانی با عنوان «بی‌کران» تا ۳ اسفند در این گالری به نشانی الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای خیابان فرشته (شهید فیاضی)، شماره ۹ برقرار است.آرته: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «منظر» با آثاری از ۵ عکاسی تا ۶ اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲متری دوم، پلاک۳ برپاست.
آیریک: نمایشگاه نقاشی‌خط امین هنامی تا ۳ اسفند ماه در گالری آیریک برگزار می‌شود. این گالری در اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا آذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه ۳، واحد ۱۰۲ قرار دارد.احسان: نمایشگاه گروهی نقاشی خط با عنوان «مشق مستان۱» تا 2 اسفند در گالری احسان به نشانی اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 222 برگزار می‌شود.
اعتماد: نمایشگاه آثار فرشید مثقالی در گالری اعتماد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه به نشانی خیابان نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، پلاک ۴ مراجعه کنند.اعتماد باغ نگارستان: نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی با عنوان «گل مردگی» تا 15 اسفند ماه در این گالری به نشانی میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان به نمایش در می‌آید.
افرند: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «96+» تا 25 اسفند در این گالری به نشانی  بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان نوزدهم (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک‌شهر، پلاک ۴۸ برقرار است.ایده پارسی: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها شو» تا 2 اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸ برقرار است.
تم: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «زندگی زیباست» تا 3 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 برقرار است.خانه نگار ۱۴: نمایشگاه نقاشی‌های جهانگیر شهدادی با عنوان «طبیعت ساکن» تا 25 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، پلاک 14 برپاست.
دنا: نمایشگاه طراحی و نقاشی احسان ارجمند با عنوان «بیگورکسیا» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک4، طبقه 2 برقرار است.زیرزمین دستان: آثار سرمیناز بارسقیان با عنوان «آپتیناز با مسئولیت محدود» تا 4 اسفند ماه در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره 6 برقرار است.
ساتیا: نمایشگاه گروهی چاپ دستی با عنوان «پاپ بازی» تا 19 اسفند در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان شبدیز، بن‌بست افشار، پلاک 14 برقرار است.ساربان: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بحران» شامل آثار ۱۰ هنرمند تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبشش شهید یوسفی، پلاک 130، طبقه اول برقرار است.
شفق: نمایشگاه خوشنویسی امیرعباس توفیق و ۱۸ تن از هنرجویانش تحت عنوان «مشق مهربانی۳» تا 8 اسفند در نگارخانه فرهنگسرای شفق به نشانی خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) خیابان 21 بوستان شفق برگزار می‌شود.شکوه: نمایشگاه گروهی نقاشی آبرنگ ۵ هنرمند تا 2 اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 برقار است.
شلمان: نمایشگاه نقاشی سحر بیگلری با عنوان «پراکندگی» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 مراجعه کنند.شیرین: نمایشگاه نقاشی پیام گلچین با عنوان «شیهه» تا 9 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 برپاست.
فرمانفرما: نمایشگاه نقاشی و پرفورمنس سونا عبدالعظیم‌زاده با عنوان «سونات صلح» تا 11 اسفند ماه در این گالری به نشانی تهران میدان هفت‌تیر، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 برقرار است.کاوه: نمایشگاه زیورهای مینایی «شیما خدام» با عنوان «تن رویا» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 دایر است.
گلستان: نمایشگاه نقاشی‌های جمیله پورنیا تا 2 اسفند در این گالری به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برپاست.گویا: نمایشگاه گروهی نقاشی «نگاهی نو» تا سوم اسفندماه در نگارخانه گویا واقع در کریم‌خان زند، روبروی ایرانشهر، پلاک 89 برپا می‌شود.لاله: هفتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران با حضور بیش از ۲۰۰ اثر از ۷۶ هنرمند تا ۲۵ اسفند در نگارخانه لاله واقع در ضلع شمالی پارک لاله برپاست.
نات: نمایشگاه عکس و چیدمان چنگیز جلایر با عنوان «من» تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان قائم‌مقام‌فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد‌مطهری، کوچه شبنم، پلاک 3 برقرار است.نقش‌جهان: نمایشگاه گروهی نقاشی سه هنرمند با عنوان «آینه خیال» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی۲، پلاک ۹ برگزار می‌شود.
نقش و خط: این گالری تازه‌تأسیس با گرامیداشت مرتضی ممیز و برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه از آثار اساتید هنر ایران افتتاح می‌شود. این گالری در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه روشنایی، شماره 12 واقع شده است.نگر: نمایشگاه نقاشی مانا کازرانی با عنوان «پریشانی» تا 2 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم برقرار است.
والی: نمایشگاه نقاشی‌خط حامده مشیتی با عنوان «خطکشان» تا 20 اسفند ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 722 برپاست. 

کد خبر: 1012465  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

دل کندن «تعطیلات رویایی» از پایتخت/ تصویر نادیدنی‌های جنوب در دل قصه شیرین ۲ برادر خبرگزاری فارس  ۷ ساعت پیش

** خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیون: قصه خانواده‌ای که در تعطیلات نوروز ایرانگردی را به بودن در شهر خود ترجیح دادند تا به حال دستمایه تعدادی از سریال‌های تلویزیونی شده است که «پایتخت» یکی از شاخص‌ترین این سریال‌هاست. خانواده‌ای که بنا به رسم و رسومات خودشان...

۵ دوربین مناسب برای ثبت خاطرات سفر خبرگزاری فارس  ۷ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، با فرا رسیدن تعطیللات نوروزی یکی از دغدغه مسافران ثبت لحظات شیرین سفر است، به همین دلیل برای عکاسی در مسافرت از تلفن‌های همراه و انواع دوربین‌های عکاسی بهره می‌برند.اما مسلماً بهره‌گیری از دوربین‌های مناسب، کیفیت بهتری را نسبت به تلفن‌های...

اولین آمار رسمی فروش فیلمهای نوروز ۹۷ اعلام شد ایلنا  ۹ ساعت پیش

اولین آمار رسمی فروش فیلمهای نوروز ۹۷ اعلام شدبه گزارش خبرنگار ایلنا، اکران فیلمهای سینمایی نوروز ۹۷  از ۲۳ اسفند آغاز شده است و بر اساس پیگیرهای خبرنگار ایلنا و اعلام سیستم مکانیزه فروش فیلم سینمایی مصادره تاکنون به فروشی معادل ۸۷۱ میلیون ۴۶۰ هزار تومان، لاتاری به فروشی معادل ۴۶۱ میلیون و ۱۰۶ هزار تومان، به وقت شام به فروشی معادل ۳۹۰ میلیون...

پیام تبریک محمدرضا گلزار از آمریکا به مناسبت آغاز سال نو+فیلم ایلنا  ۹ ساعت پیش

پیام تبریک محمدرضا گلزار از آمریکا به مناسبت آغاز سال نو+فیلمبه گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا گلزار که در نوروز ۹۷به کالیفرنیا ولس آنجلس سفر کرده است با انتشار یک پیام ویدئویی فرارسیدن سال ۹۷ را تبریک گفت. گلزار در پیام خود با اشاره به اتفاقات سال ۹۶ گفت: هرچند در سال ۹۶ اتفاقات بدی رخ داد اما این اتفاقات باعث شد تا ما به هم نزدیکتر شویم پس بیایم همدیگر را ببخشیم...

برگزاری نمایشگاه «دیوان‌های شعر» در موزه قرآن شبکه ایران  ۱۴ ساعت پیش

ایران آنلاین / حجت‌الاسلام امیر لهراسبی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: این نمایشگاه شامل هفت نسخه نفیس خطی شامل دیوان‌های حافظ، کلیات سعدی، خمسه نظامی، گلشن راز، گزیده اشعار امیرشاهی و مجموعه دیوان انوری، ظهیر فاریابی، کمال‌الدین اسماعیل و ابن یمین است. به گفته‌ او، کتابت این...

بهار از راه مى‌آید ولى دل‌ها بهارى نیست/ میان سفره‌ها عیدى به جز چشم انتظارى نیست خبرگزاری فارس  ۱۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمد مهدى عبدالهى از شاعران کشورمان در آستانه سال نو شعری سروده است.بهار از راه مى‌آید ولى دل‌ها بهارى نیستمیان سفره‌ها عیدى به جز چشم انتظارى نیستنمى‌خواهم شود تحویل سالى بى‌گل رویتبهاران جاى خود اما مرا لیل و نهارى...

استیکر داعشی‌ها برای دعوت مخاطب به تماشای فیلم تازه حاتمی‌کیا شبکه ایران  ۱۵ ساعت پیش

ایران آنلاین /تازه ترین اثر ابراهیم حاتمی کیا با عنوان «به وقت شام» این روزها در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است و عوامل این فیلم در کنار برگزاری مراسم های اکران در شهرها و پردیس های سینمایی مختلف به تبلیغات حقیقی و مجازی پرداخته اند. از تازه ترین تبلیغات «به وقت شام» می...

نگاه شهدا به نوروز جام نیوز  ۱۶ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، شهید ابوالقاسم صفدری در بخشی از نامه‌ای که در آستانه سال نو برای خانواده‌اش فرستاده، چنین می‌نویسد:   برای عید نوروز تنها تبریکی که می‌توانم برای شما بفرستم خبر پیروزی عملیات است. دوستان گرامی! من از شما کمال رضایت را داشته و دارم و از شما می‌خواهم که...

پخش «پنج ستاره» در نوروز شبکه ایران  ۱۷ ساعت پیش

ایران آنلاین / با فرارسیدن نوروز ۹۷ مسابقه «پنج ستاره» با اجرای اشکان خطیبی در چهار قسمت برای پخش در شب‌های پنجشنبه و جمعه هفته اول و دوم فروردین در نظر گرفته شده است. فصل اول «پنج ستاره» ۵۵ قسمت است که به صورت هفتگی و با اجرای اشکان خطیبی، پنجشنبه شب‌ها و در ایام...

تبریک متفاوت فرخ نژاد و بازیگر هندی دختر شیطان برای آغاز سال۹۷+فیلم ایلنا  ۱۸ ساعت پیش

تبریک متفاوت فرخ نژاد و بازیگر هندی دختر شیطان برای آغاز سال۹۷+فیلمبه گزارش خبرنگار ایلنا، سازندگان فیلم سینمایی دختر شیطان به کارگردانی قربان محمد پورکه هم اکنون در هند حضور دارند با انتشار یک پیام ویدئویی فرا رسیدن سال ۱۳۹۷ را به ایرانیان تبریک گفتند. در این پیام تصویری حمید فرخ نژاد بازیگر، قربان محمدپور کارگردان و همچنین بازیگر هندی فیلم سال نو راتبریک گفتند.   ...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده