تعداد بازدید: ۳۴
تاريخ انتشار: جمعه،۲۷ بهمن ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۲۵
افتتاح ۳۲ نمایشگاه نقاشی، خوشنویسی و عکاسی/ از «شاعرانه‌های شهری» تا «بی‌کران» آینه‌کاری
به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی معمولاً روزهای جمعه انجام می‌شود و مردم پایتخت با حضور در گالری‌ها و نگارخانه‌ها از آثار هنرمندان دیدن می‌کنند. این جمعه هم مستثنی نیست و بیش از ۳۰ نمایشگاه در سطح شهر تهران افتتاح می‌شود.در ادامه جزئیات برنامه گالری‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرور می‌کنیم.
 ۷ ثمر: نمایشگاه عکس‌های سمانه صبوری تا 2 اسفند ماه در گالری ۷ ثمر واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 برپا است.آ: «اولین جشنواره ملی نقاشان حرفه‌ای ایران» با آثاری از هنرمندان خارج از پایتخت تا ۸ اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ برقرار است.
آران: نمایشگاه آثار اله‌یار نجفی با عنوان «شاعرانه‌های شهری» تا ۱۱ اسفند ماه در این گالری واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۰ برقرار است.آرت سنتر (باغ): نمایشگاه نقاشی جلال‌الدین مشمولی با عنوان «باد از شرق می‌وزد» تا ۲ اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار اندرزگو، انتهای خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۷، باغ انجمن خوشنویسان برپاست.
آرت هاب آریانا: آثار آینه‌کاری بابک سلیمانی با عنوان «بی‌کران» تا ۳ اسفند در این گالری به نشانی الهیه، انتهای خیابان مریم شرقی، ابتدای خیابان فرشته (شهید فیاضی)، شماره ۹ برقرار است.آرته: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «منظر» با آثاری از ۵ عکاسی تا ۶ اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شیراز جنوبی، پایین‌تر از پل همت، بلوار علی‌خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲متری دوم، پلاک۳ برپاست.
آیریک: نمایشگاه نقاشی‌خط امین هنامی تا ۳ اسفند ماه در گالری آیریک برگزار می‌شود. این گالری در اتوبان ستاری، بلوار فردوس شرق، نبش وفا آذر، مجتمع ایریک سنتر جنوبی، طبقه ۳، واحد ۱۰۲ قرار دارد.احسان: نمایشگاه گروهی نقاشی خط با عنوان «مشق مستان۱» تا 2 اسفند در گالری احسان به نشانی اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره 222 برگزار می‌شود.
اعتماد: نمایشگاه آثار فرشید مثقالی در گالری اعتماد برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ اسفند ماه به نشانی خیابان نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، پلاک ۴ مراجعه کنند.اعتماد باغ نگارستان: نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی با عنوان «گل مردگی» تا 15 اسفند ماه در این گالری به نشانی میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان به نمایش در می‌آید.
افرند: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «96+» تا 25 اسفند در این گالری به نشانی  بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان نوزدهم (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک‌شهر، پلاک ۴۸ برقرار است.ایده پارسی: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها شو» تا 2 اسفندماه در این گالری به نشانی خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ۲۸ برقرار است.
تم: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «زندگی زیباست» تا 3 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 برقرار است.خانه نگار ۱۴: نمایشگاه نقاشی‌های جهانگیر شهدادی با عنوان «طبیعت ساکن» تا 25 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، پلاک 14 برپاست.
دنا: نمایشگاه طراحی و نقاشی احسان ارجمند با عنوان «بیگورکسیا» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک4، طبقه 2 برقرار است.زیرزمین دستان: آثار سرمیناز بارسقیان با عنوان «آپتیناز با مسئولیت محدود» تا 4 اسفند ماه در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره 6 برقرار است.
ساتیا: نمایشگاه گروهی چاپ دستی با عنوان «پاپ بازی» تا 19 اسفند در این گالری به نشانی خیابان فرشته، خیابان شبدیز، بن‌بست افشار، پلاک 14 برقرار است.ساربان: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بحران» شامل آثار ۱۰ هنرمند تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبشش شهید یوسفی، پلاک 130، طبقه اول برقرار است.
شفق: نمایشگاه خوشنویسی امیرعباس توفیق و ۱۸ تن از هنرجویانش تحت عنوان «مشق مهربانی۳» تا 8 اسفند در نگارخانه فرهنگسرای شفق به نشانی خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) خیابان 21 بوستان شفق برگزار می‌شود.شکوه: نمایشگاه گروهی نقاشی آبرنگ ۵ هنرمند تا 2 اسفند در این گالری به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 برقار است.
شلمان: نمایشگاه نقاشی سحر بیگلری با عنوان «پراکندگی» تا 2 اسفند‌ در این گالری به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 مراجعه کنند.شیرین: نمایشگاه نقاشی پیام گلچین با عنوان «شیهه» تا 9 اسفند در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 برپاست.
فرمانفرما: نمایشگاه نقاشی و پرفورمنس سونا عبدالعظیم‌زاده با عنوان «سونات صلح» تا 11 اسفند ماه در این گالری به نشانی تهران میدان هفت‌تیر، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 برقرار است.کاوه: نمایشگاه زیورهای مینایی «شیما خدام» با عنوان «تن رویا» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد، پلاک 26 دایر است.
گلستان: نمایشگاه نقاشی‌های جمیله پورنیا تا 2 اسفند در این گالری به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برپاست.گویا: نمایشگاه گروهی نقاشی «نگاهی نو» تا سوم اسفندماه در نگارخانه گویا واقع در کریم‌خان زند، روبروی ایرانشهر، پلاک 89 برپا می‌شود.لاله: هفتمین نمایشگاه آثار چند نسل هنرمندان معاصر ایران با حضور بیش از ۲۰۰ اثر از ۷۶ هنرمند تا ۲۵ اسفند در نگارخانه لاله واقع در ضلع شمالی پارک لاله برپاست.
نات: نمایشگاه عکس و چیدمان چنگیز جلایر با عنوان «من» تا 7 اسفند در این گالری به نشانی خیابان قائم‌مقام‌فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد‌مطهری، کوچه شبنم، پلاک 3 برقرار است.نقش‌جهان: نمایشگاه گروهی نقاشی سه هنرمند با عنوان «آینه خیال» تا 2 اسفند در این نگارخانه به نشانی نیاوران، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان محمودی۲، پلاک ۹ برگزار می‌شود.
نقش و خط: این گالری تازه‌تأسیس با گرامیداشت مرتضی ممیز و برپایی نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه از آثار اساتید هنر ایران افتتاح می‌شود. این گالری در خیابان پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، کوچه روشنایی، شماره 12 واقع شده است.نگر: نمایشگاه نقاشی مانا کازرانی با عنوان «پریشانی» تا 2 اسفند ماه در این نگارخانه به نشانی قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم برقرار است.
والی: نمایشگاه نقاشی‌خط حامده مشیتی با عنوان «خطکشان» تا 20 اسفند ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 722 برپاست. 

کد خبر: 1012465  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

رهبری به تنهایی در حال دفاع از نظام، انقلاب و مردم است شبستان  ۱ ساعت پیش

رهبری به تنهایی در حال دفاع از نظام، انقلاب و مردم استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، ستار هدایت خواه، مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد شب گذشته (28 شهریور) در جمع عزاداران حسینی که در محل مصلی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) حضور داشتند، اظهار داشت: اصلی ترین محور انقلاب اسلامی، رهبری است.   وی روح دین را...

رییس جدید جشنواره فیلم هنگ‌کنگ منصوب شد خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

رییس جدید جشنواره فیلم هنگ‌کنگ منصوب شد به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ‌کنگ از آلبرت لی یکی از مدیران اجرایی ‌کهنه‌کار صنعت فیلم این کشور به عنوان مدیر جدید این جشنواره یاد کرد. وی جای راجر گارسیا را می‌گیرد و از یکم نوامبر بر صندلی مدیریت این جشنواره می‌نشیند. لی...

«رادیو محرم» حسینه ای به وسعت تاریخ تشیع خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی یادداشتی با موضوع «رادیو محرم» حسینه ای به وسعت تاریخ تشیع نوشته که متن کامل آن در ادامه می‌آید: «کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا»؛ روایتی موجز از سرنوشت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تشیع در طول تاریخ بعد از سال ۶۱ هجری است....

چه نوع مردن‌هایی بهترین نوع مرگ هستند؟/ نظر امام حسین(ع) درباره مرگ و شهادت خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

خبرگزاری فارس- گروه فعالیت‌های قرآنی: در آیه ۱۵۶ سوره آل‌عمران از قول منافقان آمده است که برادران ما که به سفر رفته و یا رزمنده بودند اگر نزد ما بودند نمى‏‌مردند و کشته نمى‏‌شدند. حال خداوند در آیات بعد با بیان دو نکته، به شایعات دلسرد‌کننده‏ منافقان درباره مرگ پاسخ می‌دهد. ابتدا به متن و ترجمه آیات...

خاطرات کودکان و نوجوانان از «شب‌های بمباران» خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

خاطرات کودکان و نوجوانان از «شب‌های بمباران» به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ روز پنجشنبه ۲۹ شهریور کتاب «شب‎های بمباران» در برنامه «هشت خوان» بازخوانی می‌شود. «شب‌های بمباران»، مجموعه‌ای خواندنی و خاطره‌انگیز از خاطرات و نامه‌های کودکان و نوجوانان درباره...

نگاهی به اقدامات ایران در مبارزه مستمر با تروریسم خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

نگاهی به اقدامات ایران در مبارزه مستمر با تروریسم به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به بررسی حمله موشکی ایران به حزب دموکرات کردستان پرداخته و کشته شدن 11 تروریست در این حمله موشکی که 17 شهریور ماه توسط سپاه پاسداران به مقر حزب تروریستی دموکرات کردستان در اقلیم کردستان عراق صورت گرفته است، می پردازد. در این راستا...

لب تشنه سربریدند فرزند مرتضی را+متن و صوت نوحه خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

خبرگزاری فارس ـ گروه مسجد و هیأت: اگرچه همه شیعیان ایرانی، زمزمه‌های مشترکی از مداحان مشهور زیر لب زمزمه می‌کنند، اما برخی نوحه‌ها در هر شهر یا استان، مختص همانجاست. در دهه اول محرم و در مجموعه نوحه نواحی روزانه چند نوحه از مداحان پیرغلام کشور خواهیم گذاشت. ای برادر که جدا کرده سرت از بدنت؟ نوحه‌خوانی...

اشک من روزیِ یک سال مرا با خود داشت/ روزیِ هیچکس اینگونه فراهم نشود خبرگزاری فارس  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کرامت نعمت‌زاده از شاعران کشورمان همزمان با ماه محرم و عاشورای حسینی شعری سروده است که در ادامه تقدیم می‌شود. سایه‌ی لطف تو کاش از سر ما کم نشود اشک ما خرج به جز ماه محرم نشود زهد بسیار بدون تو برایم هیچ است طی این مرحله بی‌اشک دمادم نشود محتسب تا سگ کوی...

آلفابت نامزد دریافت جایزه آمریکایی شد خبرگزاری برنا  ۷ ساعت پیش

آلفابت نامزد دریافت جایزه آمریکایی شد به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ انیمیشن کوتاه «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی نامزد دریافت جایزه از جشنواره فیلم «ریوولشن می» در آمریکا شد. اختتامیه این جشنواره در روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر برابر با یک مهرماه برگزار می شود. «آلفابت» زندگی انسان‌هایی...

ازسینه‌ات زبانه کشید آتش عطش/ آئینه آب می‌شود از سوز آه تو+مقتل، شعر و صوت خبرگزاری فارس  ۹ ساعت پیش

 خبرگزاری فارس ـ گروه دین و اندیشه: حسین آمده تا زمینه حیات طیبه را در زمین خشکیده انسانیت فراهم آورد و بارانی باشد برکویر دل‌های سوخته. حسین آمده؛ با مرگی زندگی آفرین، تا آدمی امکان پاک زیستن را بیابد. حسین آمده تا دیوارهای بردگی یزید را فرو ریزد و پنجره‌ای بگشاید به آسمان بندگی خدا تا پلی بزند به...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده