تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۲:۱۹
تیترها از «پاسخ به شایعات سقوط» تا «پایان حقوق‌های نجومی»

شفقنا رسانه- امروز برخی روزنامه‌ها با توجه به رویکرد خود به حواشی سانحه هواپیمای آسمان در ارتفاعات دنا از زاویه‌های مختلف پرداختند و برخی دیگر به مسائل روز واکنش داشتند. روزنامه آفتاب یزد در تیتر و عکس یک خود به موضوع مهمی پرداخت و نوشت: «گروکشی از خلبان». در توضیح بالای تیتر هم خبر داد شرکت‌های هواپیمایی از خلبانان وثیقه‌های سنگین (۶۰۰ میلیونی) می‌گیرند اما در متن توضیحی بیش از این ندارد. بهتر بود روزنامه علاوه بر یک منبع بدون اسم، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست می‌آورد و پس از بررسی دقیق آن را در جایگاه تیتر یک قرار می‌داد. صرفا با یک شنیده و یک ادعا نمی‌توان چنین نتیجه‌گیری داشت.   
هفت صبح هم در تیتر و عکس یک خود سعی کرده به دنبال جواب ابهامات موجود در این حادثه باشد.روزنامه نوشت«گزارش یک هشدار»تیتر صریح و کوتاه است. این روزها هر اطلاعات تازه و تکمیلی که نتیجه یافته‌های روزنامه باشد می‌تواند برای خواننده جالب باشد.
روزنامه ایران تیتری خبری نوشت و در متن به مرور اطلاعات منتشر شده در فرایند انتقال اجساد و شرایط جوی پرداخت. روزنامه می‌توانست به سوالات اساسی پیدا کردن سرنخ‌های این حادثه از دید کارشناسان بپردازد تا بتواند تأثیرگذاری خود را در چنین حوادثی بیشتر نشان دهد.عکس هم انتخابی معمولی است.
روزنامه جمهوری اسلامی کار تولیدی انجام داد و مصاحبه‌ای اختصاصی با مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان داشت. از آنجا که کمتر ممکن است مطلب تولیدی به صفحه اول این روزنامه بیاید، این مطلب که با اتفاقات روز ارتباط دارد، برای این روزنامه مهم است. با این حال مثل روزهای گذشته تیتری طولانی و کلی نوشت. اگر یکی از جزئیات و پاسخ به شایعات را به تیتر یک خود می‌آورد، برای خواننده جذابیت بیشتری داشت. عکس هم کیفیت ندارد و در جای خوبی قرار نگرفته است.
سیاست روز هم از ابهامات موجود در مدیریت شرکت هواپیمایی نوشت. تیتر طولانی است و از آنجا که دیروز در رسانه‌ها رفع ابهام شد، چندان جذابیتی برای روتیتر ندارد. روزنامه می‌توانست از زاویه‌ای جدیدتر به موضوع نگاه کند و با گزارش‌ها و مصاحبه‌های تولیدی خود تلاش می‌کرد نگاه استدلالی در رفع ابهام از ابعاد حادثه را تقویت کند و به خواننده اطلاعات بیشتری بدهد.
قانون و جام جم به مصوبات دیروز مجلس شورای اسلامی پرداختند. قانون و جام جم هر دو از پایان یافتن حقوق‌های نجومی نوشتند. تیتر روزنامه قانون بهتر، صریح و آهنگین است. اما هر دو روزنامه در متن به آنچه در مجلس گذشت بسنده کردند و تحلیلی بر این ماجرا نداشتند در حالی که می‌توانستند برای مخاطب تشریح و مرور کنند در سال‌های گذشته به خاطر این خلاء قانونی چه اتفاقاتی افتاده و تأثیر آینده‌ی این مصوبه چه خواهد شد و حتی موارد مشابه چنین نقایصی را در روزهای آینده شناسایی و معرفی کند.

روزنامه وقایع اتفاقیه و همشهری از سیاست خارجی نوشتند. وقایع اتفاقیه تیتر و عکس یک خود را به پاسخ‌های محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه با PBS اختصاص داد.تیتر کوتاه و انتقادی است و روتیتر باعث تکمیل شدن تیتر می‌شود. عکس هم کیفیت خوبی دارد و با تیتر هماهنگ است. همشهری به دیدار مقامات چند کشور با روحانی و امضای قراردادها پرداخت و نوشت «تهران روی ریل دیپلماسی». تیتر آهنگین و خبری است و روزنامه می‌توانست به تحلیل این قراردادها و اهداف این سفر بپردازد. اما حداقل در صفحه اول بویژه در انتخاب عکسها نگاهی رسمی و خبری به آنها داشت.

شهروند یکی از تیترهای خود را به کار تکنیسین‌های موش در یکی از مناطق تهران اختصاص داد و نوشت «شب‌های شکار». تیتر کوتاه، جالب و با عکس هماهنگ است. سوتیترها به درستی انتخاب شده‌اند و خواننده را ترغیب به ادامه مطلب می‌کند چون گزارش از نوع میدانی و مصاحبه با وضعیت کار این تکنیسین‌ها است که احتمالا مطلب را خواندنی‌تر می‌کند.
روزنامه روزان هم عکس یک خود را به دیدار ظریف با مقامات اسپانیا و هلند اختصاص داد و از «دیپلماسی تهران» مقابل آنچه «آهن قراضه مونیخ» دانسته، نوشت. این روزنامه در صفحه یک اشتباهی انجام داد و به جای عکس آیدا پناهنده که تیتر مصاحبه در بالای صفحه آمده، عکس ساره بیات را منتشر کرد. دقت در چینش صفحه اول بسیار مهم است و باید حتما یک ناظر نهایی همه‌ی تیتر و عکس‌ها را پیش از انتشار بررسی کند.
روزنامه سپید در تیتر و عکس یک خود به انعکاس صحبت‌های حسین راغفر در نشست نگاهی به طرح تحول سلامت پرداخت. تیتر عددی و نامفهوم است. هر چند روزنامه در سوتیتر به صحبت‌های دیگر این مدرس دانشگاه اشاره کرده و تلاش کرده مفهوم این اعداد را توضیح دهد ولی تیتر با این همه عدد برای صفحه اول جذابیتی ندارد.

کد خبر: 1020551  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شفقنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

موافقت پلیس با پخش مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی ایلنا  ۲۵ دقیقه پیش

موافقت پلیس با پخش مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادیبه گزارش ایلنا پلیس اعلام کرد جهت رعایت حال کسانیکه از قبل بلیط تهیه کرده بودند و به استادیوم آزادی مراجعه کرده‌اند، باپخش فوتبال ایران و اسپانیا موافقت و امنیت آن را تامین می‌کند.  

ورود زنان به استادیوم آزادی بعد از سال ها / ببینید خبرگزاری برنا  ۵۱ دقیقه پیش

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ با گذشت 4 دهه از آغاز ممانعت زنان برای ورود به استادیوم آزادی ؛امشب زنان ایرانی برای تماشای پخش بازی ایران - اسپانیا وارد ورزشگاه آزادی شدند.

مؤافقت پلیس با پخش فوتبال ایران و اسپانیا در استادیوم آزادی آنا  ۱ ساعت پیش

پلیس ضمن موافقت پخش فوتبال ایران - اسپانیا از استادیوم آزادی، اعلام کرد: کافی شاپ ها تا پایان ساعت پخش این مسابقه می توانند باز باشند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، بنا بر اعلام پلیس اماکن ناجا، کافی...

مشکل حضور مردم در ورزشگاه‌ آزادی حل شد ایلنا  ۱ ساعت پیش

مشکل حضور مردم در ورزشگاه‌ آزادی حل شدمحسن نسج همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص مشکلات پیش آمده برای پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی گفت:خوشبختانه مشکل حل شده و مردم می‌توانند به ورزشگاه آزادی مراجعه کنند. وی ادامه داد: یک ناهماهنگی اداری پیش آمده بود و مشکل خاص دیگری نیست.  

دیدار ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی پخش می‌شود ایلنا  ۱ ساعت پیش

دیدار ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی پخش می‌شودبه گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقه امشب گفت: پخش مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا مطابق برنامه‌ریزی‌های قبلی در ورزشگاه انجام خواهد شد و در این خصوص مشکلی وجود ندارد پیش از این اعلام شده بود که به دلیل برخی مشکلات در زیرساخت‌های...

تکذیب ممانعت دادستانی از پخش دیدار ایران - اسپانیا در ورزشگاه آزادی تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پی انتشار شایعاتی مبنی بر ممانعت دادستانی از پخش بازی دیدار تیم‌های فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی یک منبع مطلع در دادستانی در این باره اعلام کرد: متولی این کار استانداری تهران است و دادستانی تهران هیچ ممانعتی برای پخش بازی به عمل نیاورده است.انتهای...

موافقت پلیس با پخش دیدار فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، نیروی انتظامی با پخش دیدار فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی موافقت کرده و اعلام کرد امنیت پخش این دیدار را تامین می‌کند.براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس نیروی انتظامی به منظور رعایت حال افرادی که برای دیدن مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه...

اقدام شوم مرد افغان با کودک تهرانی خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

اقدام شوم مرد افغان با کودک تهرانی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، روز گذشته بود که مرد جوان افغانی توسط پلیس بازداشت و به شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران آورده شد. این مرد که متهم تعرض به پسربچه شش ساله ای بود با قرار بازداشت به زندان Prison فرستاده شد. شاکی به شعبه ششم آمد و در طرح شکایت خود به قضات گفت: روز...

پخش بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی لغو شد/ مردم به ورزشگاه مراجعه نکنند خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، قرار بود امشب بازی ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی پخش شود اما پیگیری‌های خبرنگار فارس حاکی از آن است که به علت مشکلات زیرساختی این امر امکانپذیر نیست.یک منبع آگاه با اعلام این خبر اعلام کرد: به علت وجود مشکلات زیرساختی که در ورزشگاه آزادی به وجود آمده است...

خودکشی ناکام جوان ۲۶ ساله در مترو نواب آنا  ۲ ساعت پیش

خودکشی یک جوان ۲۶ ساله در ایستگاه مترو ناکام ماند. به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حوالی ساعت ۱۸ بعد از ظهر امروز یک جوان (آقا) حدود ۲۶ ساله به قصد خودکشی در ایستگاه متروی نواب خود را به زیر قطار انداخت.ماموران اورژانس سریعا...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده