تعداد بازدید: ۱۹
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۶:۵۱
دادستان کل کشور: دراویش پوششی برای توطئه های دشمن
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حجت الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور در مراسم تکریم و معارفه دادستان بندرعباس اظهار کرد: از زحمات دادستان سابق استان تقدیر و تشکر می‌کنم و برای دادستان جدید آرزوی موفقیت دارم که با توجه به وظایف سنگینی که به عهده دادستان به موجب قانون است بتوانند در این زمینه ایفای وظیفه کنند.
وی ادامه داد: در این محفل به مناسبت معرفی دادستان و نقش و وظایف دادستان به موجب قانون نکاتی را بیان می‌کنم هرچند به اندازه اینکه برخی از این وظایف را تبیین و تحلیل کنم فرصت کافی نیست، اما به حداقل اکتفا می‌کنم. دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: به اعتبار جایگاه و مسئولیتی که دارم برای دادستان‌ها چند امر را در اولویت می‌بینم و آن‌ها را یاداوری می‌کنم و انتظارم بر این است که این نکات را کاملا مورد توجه قرار دهیم یکی از بزرگترین مقوله‌هایی که در همه حوزه‌های زندگی نقش مهمی دارد مساله امنیت است که هم در آیات شریفه قرآن و هم در روایات و فرمایشات معصومین مورد توجه قرار دارد.
یکی از شاخص‌ترین آن حدیث نبوی معروفی است که در ان اشاره شده: دو نعمت است که برای مردم پوشیده شده است یعنی قدر و جایگاهش آنگونه که باید شناخته نشده است. حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: اولین نعمتی که وجود دارد و انسان قدرش را نمی‌داند امنیت است اگر امنیت باشد در سایه امنیت همه حوزه‌های زندگی در مسیر تکامل قرار خواهد گرفت، اقتصاد، اشتغال، پیشرفت علمی، آسایش و شادمانی مردم و پیشرفت کشور در همه ابعاد مرهون وجود امنیت است؛ امنیت مجموعه‌ای از خدماتی که دستگاه‌های مختلف می‌کشند.
وی با بیان اینکه ایجاد امنیت چند پایه دارد، تصریح کرد: پایه اول آن خود مردم هستند؛ پایه دوم کسانی که نقش آفرینی در برابر توطئه دشمن می‌کنند و دشمن این امنیت را هدف قرار داده است. حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: ما اطلاعات مستند قابل توجهی داریم که دشمن برای از بین بردن امنیت در کشور ما فوق العاده سرمایه گذاری مطالعه و بررسی و کارشناسی دقیق می‌کند که یک نمونه آن ایجاد جریان تکفیری و داعش بود که این‌ها را در آستین صهیونیست پرورش دادند و با پول‌ها و دلار‌های شیوخ خبیث عرب و آل سعود و سایر کشور‌ها تقویت کردند و چند نقطه از جمله ایران را هدف قرار دادند که فرزندان شما آن‌ها را در ۴۰ کیلومتری مرز زمین گیر کردند و در مقابله با آن‌ها در مناطقی از عراق و سوریه آن‌ها را تضعیف و زمین گیر کردند، این در حالی است که آن‌ها استراتژی خود و راهبرد خود را همچنان دارند، اما تاکتیک را تغییر دادند.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: اگر شما گهگاهی ملاحظه می‌کنید که در برخی از نقاط کشور اغتشاشات و آشوب‌هایی می‌شود نباید خیلی ساده به آن نگریست البته مردم ما بصیرت و آشنایی دارند و هرجا آثاری از حضور دشمن را می‌بینند با حضور چشمگیر خود توطئه‌های آن‌ها را خنثی می‌کنند، اما باید توجه کنیم که آن‌ها دست بردار نیستند یک روز مانند حادثه دی ماه؛ یک روز به صورت حادثه دو شب قبل در خیابان پاسداران تهران اقداماتی را می‌کنند و از هر پوششی هم استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: به عنوان مثال دراویش پوششی برای این‌ها شد که بتوانند در آن قالب کار خود را انجام بدهند، کسی نگوید این حرف‌ها توهم است خیر حقیقت است چراکه ما اسناد و مدارک داریم و برخی از تصاویر هم در برخی از رسانه‌ها دیده شد که برخی از سران این‌ها در آمریکا و بعضی از کشور‌های غربی جلسه داشتند آیا حضور آن‌ها در آن محافل غیر از این است که آن‌ها خطوطی را برای عناصری تعیین کرده و این خطوط توسط یک مشت افراد غافل و مزدور پیاده می‌شود.
حادثه خیابان پاسدران دقیقا یکی از توطئه‌هایی است که دشمن به دنبال آن است که تحت پوششی ایجاد آشوب کند. ما با حدسیات صحبت نمی‌کنیم یقین داریم اسناد مستند و غیرقابل انکاری در این زمینه وجود دارد. حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه راهبرد‌های ما باید مشخص باشد، تصریح کرد: تاکتیک‌های ما باید متناسب با تاکتیک‌های دشمنان به روز باشد و مراقب باشیم و هرگز غفلت نکنیم.
دادستان کل کشور تصریح کرد: مسئله نفوذ امروز یکی از مهمترین مسایلی است که دشمن روی آن سرمایه گذاری کرده است، موضوعی که مقام معظم رهبری نسبت به آن از سال‌ها قبل هشدار داده بودند. حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه آدم نفوذی هیچگاه علم نفوذی بودن به دست نمی گیرد و نشانه ای از خود به جای نمی گذارد، افزود: حتی به گونه ای عمل می کند که اعتماد عده ای را به خود جلب کند.
وی به جریانی که در حوزه محیط زیست اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: از چند ماه قبل آن را رصد می کردیم و کارهای خوبی توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی انجام شد که اندکی از آن در رسانه ملی ملاحظه کردید، می ایند از کسی که استاد دانشگاه امام صادق (ع) بوده است که از دانشگاه های به نام کشور است تحت پوشش خدمت به مردم و صیانت از محیط زیست وارد می شوند و استفاده می کنند.
این فرد در اولین جلسه بازجویی وقتی با اسناد و مدارک و مطالبی که عنصر اصلی در حضورش مطرح می کند مواجه می شود از بازجو درخواست فرصت می کند که با این درخواست موافقت می شود. حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد:  این فرد در فاصله اتاق بازجویی تا محل نگهداری و بازداشت  تصمیم خودش را گرفته  بود و فیلمی که از حرکات وی در اتاق وجود دارد و ثبت و ضبط شده است نشان می دهد که با چه کیفیت و به چه ترتیب این تصمیم را گرفته است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد:  این فرد در فاصله اتاق بازجویی تا محل نگهداری و بازداشت  تصمیم خودش را گرفته  بود و فیلمی که از حرکات وی در اتاق وجود دارد و ثبت و ضبط شده است نشان می دهد که با چه کیفیت و به چه ترتیب این تصمیم را گرفته است. وی افزود: وقتی این فرد می بیند خیلی از مسایل لو رفته است و قابل انکار نیست تصمیم به خودکشی می گیرد و خودکشی را راه نجات خود می داند البته این بدبختی یک فرد است که فکر می کند خودکشی یک راه نجات است.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با توجه به مساله مهم نفوذ و عناصر خائنی که توسط دشمن مهره چینی شده است گفت: در مساله نفوذی ها و دو تابعیتی ها تا این اندازه تاکید وجود داد دو تابعیتی ها خود را برملا نمی کنند و کشف انها نیز مشکل است اما سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیروهای جان برکف اطلاعات سپاه و وزرات اطلاعات و دستگاه های انتظامی ابزار لازم را دارند ما انتظار داریم ریاست جمهوری برای شناسایی عناصر نفوذی و دوتابعیتی ها به جد وارد شوند و هیئتی را تشکیل دهند و به جاهایی که دشمن می تواند طمع کند را شناسایی کنند چرا که این مساله ارزش هزینه کردن را دارد.
چرا باید آقایی میلیاردها از سرمایه کشور را بر دارد و فرار  کند؟ این نشان می دهد که ما اگر به کارهای اطلاعاتی و شناخت عوامل نفوذ بیشتر اهتمام می دادیم دچار این وضعیت نمی شدیم یک بخشی از این موراد قابل رصد است. دادستان کل کشور اضافه کرد: البته ما هم در دستگاه قضایی وظیفه داریم چراکه دادستان کل و دادستان های مراکز استانها و شهرستانها تنها  یک مقام قضایی نیستند بلکه باید در صحنه های سیاسی حضور پیدا کنیم و مسایل را رصد کنیم و تعامل و هم افزایی با بردران عزیزمان در سپاه پاسدران و نیروی انتظامی امنیتی و اطلاعاتی داشته باشیم که خروجی آن آرامش و امنیت خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین خاطرنشان کرد: سه نفر از عزیزان ما را در نیروی انتظامی و دونفر از بسیجیان ما مظلومانه و ناجوانمردانه و داعش‌صفتانه در حادثه خیابان پاسدران شهید کردند و عده ای با انحا مختلف حرفهایی می زنند که موجب تاسف است رسانه های معاند و خارجی و شبکه‎های اجتماعی  مزدور که در اختیار صهیونیست و آمریکا هستند هر چه می خواهند بگویند اما در درون گهگاهی ما مطالبی می شنویم که به نوعی حرکت در مسیری است که دشمن ترسیم کرده است.
دادستان کل کشور خطاب به دادستان بندر عباس گفت: بحث امنیت را باید در اولویت کاری قراردهید و همچنین این استان یکی از مبادی ورودی کالای قاچاق است که باید در این زمینه اقدامات لازم انجام گیرد. وی اضافه کرد: پیگیری حقوق عمومی از سال 94 که قانون آیین دادرسی جدید لازم الاجرا شد گسترش پیدا کرد و ما برنامه ریزی هایی در این زمینه کردیم که الحمدالله کارهای خوبی در این زمینه انجام گرفته است از دادستان ها می خواهم بحث دفاع از حقوق عمومی را نیز در اولویت کاری خود قرار دهند.
دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: همچنین نظارت بر دادسراها نیز  در قانون جدید بر عهده دادستان گذاشته شده است که این امر قطعا موجبات رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت چرا که دادسراهای ما پیشانی دستگاه قضایی هستند و اگر به درستی عمل کنند نقش مهمی در افزایش رضایتمندی عمومی خواهند داشت.      

کد خبر: 1020827  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

ترامپ از تماسش با پوتین دفاع کرد ایرنا  ۵۷ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، ترامپ روز چهارشنبه به وقت محلی در تویتی نوشت: روسها می توانند در حل مشکلات با کره شمالی، سوریه، اوکراین، داعش، ایران و حتی مسابقه تسلیحاتی آتی کمک کنند.ترامپ افزود: [جورج] بوش سعی کرد [با روسیه] سازگاری پیدا کند اما «هوشمندی» نداشت. [باراک] اوباما و [هیلاری] کلینتون...

ترامپ از تماس با پوتین دفاع کرد ایرنا  ۵۷ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا، دونالد ترامپ که از روز سه شنبه به دلیل اعلام تماس تلفنی با پوتین مورد انتقاد شدید رسانه ها قرار گرفته بود، روز چهارشنبه در یادداشت های توئیتری خود نوشت: من پیروزی پوتین رئیس جمهوری روسیه را در انتخابات خود تبریک گفتم.وی با یادآوری این که در گذشته هم اوباما چنین کاری را انجام...

جدول | چگونگی و الزامات حمایت از کالای ایرانی دفتر نشر آثار رهبری  ۱ ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در بخشی از سخنان خود با بیان چگونگی حمایت از کالای ایرانی و الزامات آن، شعار سال ۱۳۹۷ سال «حمایت از کالای داخلی ایرانی» را تبیین کردند، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR این موارد را در جدولهای زیر مرور میکند.الف) چگونگی حمایت از کالای ایرانی مخاطبوظیفهمردمتلاش...

سیداحمد خاتمی: برخی می‌گویند، بگذارید شاد باشیم/ شادی را عبور از خطوط قرمز خدا می‌دانند/ این... نامه  ۲ ساعت پیش

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی سه شنبه شب در آیین شب شهادت امام هادی (ع) و آغاز سال نو در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) در طرقبه افزود: چند سالی است که کاخ سفید هم مراسم نوروز را برپا می کند و در کاخ سفید که حقیقتا کاخ سیاه است، سفره هفت سین پهن می کنند. اما مردم ایران زمان تحویل سال...

کناره گیری لاوروف از وزارت خارجه روسیه خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

کناره گیری لاوروف از وزارت خارجه روسیه به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا؛ شبکه تلویزیونی RTVI گرجستان با استناد به منابع نزدیک به وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که لاوروف 68 ساله از سمت خود کناره گیری می کند. این منابع می گویند لاوروف قبلا برای کنار رفتن از سمت وزیر خارجه روسیه که از سال 2004 بر عهده دارد، ابراز تمایل کرده...

جنگنده سعودی در آسمان یمن هدف قرار گرفت ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا) ، یک منبع آگاه در نیروی پدافند هوایی این کشور گفت: سامانه ضد هوایی توانستند یک فروند جنگنده f15 ائتلاف متجاوزان که درحال بمباران شهر صعده و اطراف آن بود را هدف قرار دادند.وی اضافه کرد: نیروهای پدافند هوایی عملیات رصد و هدف قراردادن این جنگنده را با جدیدترین فناوری پیشرفته...

پیشرفت های جزیره قشم در سطح کشور بیشتر بیان شود ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، همچنین محمود واعظی به همراه دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور شامگاه چهارشنبه در جریان بازدید ازستاد نوروزی قشم واقع در مرکز بین المللی این جزیره افزود: همچنین باید با همکاری اپراتورهای مخابراتی، بسته های تبلیغی شامل اطلاعات گردشگری و ظرفیت های تجاری در اختیار مسافران و گردشگران قرار گیرد....

سرنگونی جنگنده اف-۱۵ سعودی در آسمان استان صعده یمن نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، پدافند هوایی ارتش یمن یک هواپیمای جنگنده اف-15 عربستان سعودی را در استان صعده سرنگون کرد. منبع: باشگاه خبرنگاران var clickyab_ad =...

وزیرخارجه انگلیس:تلاش می کنیم ارزش حفظ برجام را به واشنگتن گوشزدکنیم نامه  ۳ ساعت پیش

وزیرخارجه انگلیس روز چهارشنبه طی اظهاراتی در کمیته روابط خارجی مجلس عوام افزود: برجام فی نفسه بسیار حائز اهمیت است و می خواهیم که این توافق ادامه پیدا کند.به گزارش نامه نیوز، وی در پاسخ به سئوال یکی از نمایندگان مجلس درباره آنچه آمریکا نقایص برجام درباره بند غروب می خواند، گفت: این مساله یکی از موضوعاتی...

حق السکوت 150 میلیون دلاری به یک مدل دیپلماسی ایران  ۳ ساعت پیش

کارین مک دوگال مدل نشریات غیراخلاقی با طرح شکایت قضایی خواستار لغو توافقنامه حقوقی شد که او را از سخن گفتن درباره روابط نامشروع با رئیس جمهور آمریکا منع می کند. به گزارش عصر ایران، وکیل مک دوگال شکایت قضایی را علیه شرکت «آمریکن مدیا» مطرح کرد که در سال 2016 مبلغ 150 میلیون دلار...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده