تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۰ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۵۳
محمدخانی:اصل ستاره مربوط به پرسپولیس است نه استقلال!/محرمی: به هاشمی‌نسب من گفتم به استقلال برود
به گزارش نامه نیوز ، حرف‌های جالب دو بازیکن اسبق پرسپولیس را با خبرورزشی بخوانید.* بهترین شهرآورد که در یادتان مانده؟محمدخانی: همان شهرآوردی که سال ۶۵ استقلال را ۳ بر صفر شکست دادیم. یادش بخیر. شب قبل از آن بازی بهروز سلطانی از آلمان به تیم ما ملحق شد و کلی روحیه‌مان بالا رفت. وحید قلیچ دقیقه ۳۰ آن دیدار به شدت مصدوم و خوشبختانه بهروز سلطانی‌ وارد زمین شد.
خیلی اوضاع‌مان خوب شد چون اگر بهروز نبود یک دروازه‌بان جوان داشتیم که او باید بازی می‌کرد. یادش بخیر بعد از آن شهرآورد تیتر زدند فرارهای ۸ برای سه گل.محرمی: در آن شهرآورد که در جام حذفی برگزار شد و در ضربات پنالتی استقلال را شکست دادیم پیروزی خوبی را کسب کردیم و بعداً قهرمان جام حذفی شدیم. آن دیدار برای ما فراموش‌نشدنی است.
شهرآوردی که در آن به عنوان بازیکن جایگزین به جای خدابیامرز فریبرز مرادی به زمین رفتم و اتفاقاً اولین پنالتی پرسپولیس را هم من زدم.* بهترین خاطره‌تان به کدام دیدار برمی‌گردد؟محمدخانی: بعد از بازی ۳ بر صفر کیهان ورزشی یک صفحه عکس مرا زد که بعد از آن به این مجله اخطار دادند که ستاره‌سازی نکنید و... در حالی که الان ما می‌بینیم ماشاءا.
.. عکس‌های قدی بازیکنان هر روز در روزنامه‌هاست و...محرمی: یادش بخیر همان سال که آقاناصر از آن به عنوان بهترین شهرآوردش یاد می‌کند من در تیم شاهین بودم. همزمان با آن دیدار ۲ بر صفر پاس را زدیم و حریف پرسپولیس شدیم که آن دیدار را هم با ضربه کاشته ناصر محمدخانی باختیم و دوم شدیم. از طرف من بنویس بهترین خاطره‌ام گلزنی ناصر است.
(ناصر و مجتبی هر دو می‌خندند)* کدام‌یک از شماها بهتر کاشته می‌زدید؟محمدخانی: مجتبی محرمی.محرمی: آقاناصر در کاشته‌ها بی‌نظیر بود. کاشته‌اش در جاکارتا به تیم اندونزی یا اصلاً خود تیم ملی چین و چند بازی باشگاهی دیگر از یاد هیچ‌کس نمی‌رود.* چطور پرسپولیسی شدید؟محمدخانی: من عاشق پرسپولیس بودم و بعد از بازی در چند تیم وقتی علی‌آقا پیشنهاد داد بدون یک لحظه درنگ به پرسپولیس رفتم.
محرمی: در نیروی زمینی بودم. علی‌آقا در امجدیه بازی‌های ما را می‌دید. بعد در راه‌آهن که بودم یک طرفدار به نام حسین راه‌آهنی داشتیم که خدابیامرزدش، علی‌آقا از طریق او خبر داد که مرا می‌خواهد. من و نادر محمدخانی برای صحبت پیش علی‌آقا رفتیم. همان موقع علی‌آقا بحث این که یک پولی هم باید بدهید و بیایید پرسپولیس را پیش کشید.
نادر محمدخانی گفت پیام به او ۴۰۰ هزار تومان می‌دهد و... و به پرسپولیس نیامد اما من با پرسپولیس قرارداد امضا کردم البته نادر هم چند سال بعد به پرسپولیس آمد.* از شهرآوردی بگویید که اصلاً فکر برد را نداشتید اما پیروز شدید؟محمدخانی:‌ مجتبی تو بگو!محرمی:‌ آن سالی که ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، محمد پنجعلی و حمید درخشان به قطر رفته بودند و ما با کلی غایب به مصاف استقلال رفتیم.
همه از این موضوع حرف می‌زدند که با ۳، ۴ گل به استقلال می‌بازیم. انصافاً آن دوره هم استقلال از ما قوی‌تر بود اما با گل رضا عابدیان آن دیدار را بردیم.* بهترین بازیکن شهرآورد از دید شما چه بازیکنی بوده؟محمدخانی: مرحوم صفر ایرانپاک.محرمی: صفر ایرانپاک و مرحوم بهزادی.* کمی بعدتر از چه بازیکنانی نام می‌برید؟محمدخانی: مجتبی محرمی، البته مجتبی تو از من نام نبر چون فقط در شهرآوردها کتک می‌خوردم!محرمی: ناصر محمدخانی (الان می‌گویند نان به هم قرض می‌دهند.
)* بین بازیکنان فعلی پرسپولیس و استقلال شهرآوردبازترها چه کسانی هستند؟محمدخانی: در پرسپولیس علی علیپور،‌ وحید امیری و در استقلال امید ابراهیمی.محرمی: در پرسپولیس علی علیپور و وحید امیری در استقلال هم از بازیکنی نام نمی‌برم چون پرسپولیسی‌ام (می‌خندد).* در مورد شفر و تأثیرش در استقلال چه صحبتی دارید؟محمدخانی: انصافاً استقلال از زمانی که شفر آمده خوب بازی می‌کند و تبدیل به تیم بهتری شده است.
محرمی: شفر مربی خوبی است و استقلال با او بهتر شده اما به همان اندازه که شفر تأثیرگذار بوده برانکو دو برابر آن تأثیر گذاشته و در لیگ کولاک کرده و ان‌شاءا... در آسیا هم تیم با هدایت او از گروهش صعود می‌کند.* کدام تیم شهرآورد را می‌برد؟محمدخانی: شرایط روحی و روانی پرسپولیس بهتر است و به بازیکنان کمک می‌کند تا آنها راحت‌تر و بهتر بازی کنند در حالی که مثلاً زمان ما شهرآوردها سالی یا دو سال یک بار برگزار می‌شد و استرس خیلی بازیکنان ما را اذیت می‌کرد.
محرمی:‌ پرسپولیس شرایطش بهتر است اما شهرآورد همیشه حساسیت خاص خودش را دارد و دو تیم می‌آیند که بهترین بازی‌شان را ارائه دهند. استقلالی‌ها می‌آیند تا از آبرویشان دفاع کنند به همین دلیل شروع کردند به کلی کری‌خوانی و... اما کری را ما باید بخوانیم.* برانکو حرف از سورپرایز برای شهرآورد زده؛ به نظرتان سورپرایز او چیست؟محمدخانی: احتمالاً حضور محسن مسلمان در خط میانی خواهد بود.
محرمی:‌ سیامک نعمتی احتمالاً سورپرایز برانکو خواهد بود.* از بهترین خاطره‌تان جدا از دیدار شهرآورد حرف بزنید؟محمدخانی: جام در جام آسیا که در عربستان صفر- صفر شدیم و به زیارت خانه خدا رفتیم بهترین خاطره من است. بعد از آن هم قهرمان آسیا شدیم.محرمی: بازی‌مان با المحرق بحرین که با گل محمدحسن انصاری‌فرد قهرمان شدیم و جام در جام را کسب کردیم.
* در حالی حرف از قهرمانی در جام در جام می‌زنید که استقلالی‌ها مدعی‌اند دوستاره‌اند چون دو بار قهرمان آسیا شده‌اند؟!محمدخانی:‌ ستاره اصلی متعلق به پرسپولیس است چون هم بیشترین قهرمانی سال‌های اخیر را در لیگ داشته و هم قهرمان جام در جام شده در حالی که قهرمانی‌های استقلال متعلق به خیلی سال پیش است.محرمی:‌ آقا از قول من بنویس قهرمانی آنها متعلق به زمان هیتلر است.
(می‌خندد) ما آن موقع قهرمان شدیم و همه تیم‌های قدر را در دیدار رفت و برگشت شکست می‌دادیم اما مسابقات استقلال متمرکز بود.* یاغی چه بازیکنی بود؟محمدخانی: یاغی کیه، به نظر من هیچ‌کدام از دو تیم سرخابی بازیکن یاغی نداشتند و من اصلاً این بحث را قبول ندارم.محرمی: من نمی‌توانم در مورد خودم بگویم که یاغی بودم اما انصافاً مهدی هاشمی‌نسب یاغی اصلی بود که من خودم به او گفتم به استقلال برود.
آقا از قول من حتماً این را بنویس اگر قرار است فحش بدهند اجازه بدهید این فحش را به من بدهند. بنده ‌خدا مهدی در آن مقطع در شرایط سختی قرار داشت. اوضاع مالی‌اش خیلی خوب نبود به همین دلیل به او گفتم برو استقلال و او هم رفت البته این را هم بگویم که وقتی گفت از پرسپولیس برگشته آن را از ته دلش نگفت!محمدخانی:‌ (دوست دارم وارد حرف مجتبی بشوم) مجتبی محرمی یاغی نبود، مجتبی غیرتی بازی می‌کرد و همه وجودش را خرج بازی می‌کرد.
محرمی: حالا که ناصر این حرف را زد اجازه بدهید من هم بپرسم چرا در شهرآورد دائم از درگیری من و امیر قلعه‌نویی حرف می‌زنند؟! بعد از من استیلی- نوازی یا چند دعوای دیگر هم اتفاق افتاد.* از یک اتفاق جالب حرف بزنید؟محمدخانی: بازی‌ای که مقابل ژاندارمری ۴ بر صفر پیروز شدیم و سه گلش را هم مجتبی محرمی زد و تک‌گلش را هم فرشاد پیوس عالی بود.
محرمی: در مسابقات سال ۱۹۹۶ وقتی پنالتی‌ام را به تیرک زدم دوست عزیز گزارشگر از این موضوع حرف زد که محرمی پنالتی خراب کرده و می‌خندد و بعداً هم گفتند من عمدی پنالتی را از دست دادم در حالی که این حرف‌ها واقعاً اذیتم کرد. در آن دیدار آقای مایلی‌کهن دقایق زیادی به من بازی نداد وقتی به زمین رفتم اصلاً انتظار نداشتم پنالتی‌ام را از دست بدهم و از ناراحتی خنده‌ام گرفت.
اصلاً اگر پنالتی‌ام را هم عمداً می‌خواستم از دست بدهم توپ را به بیرون می‌زدم نه به تیر دروازه.* دوست داریم باز هم از خاطرات خاص شهرآوردتان حرف بزنید.محمدخانی:‌ بازیکنان استقلال خصوصاً اصغر حاجیلو و جعفر مختاری‌فر جزو رفیقانم بودند اما در بازی رفیق نمی‌شناختم و تا می‌توانستم دریبل‌شان می‌زدم و از آنها می‌گذشتم.
محرمی: شب یکی از شهرآوردها، شاهین بیانی مرا به خانه‌شان دعوت کرد جای شما خالی. شام سبزی‌پلو با ماهی سفید بود. غذا عالی بود اما روز شهرآورد تا می‌شد شاهین را کتک زدم و خیلی اذیتش کردم شاهین به من گفت، ماهی سفید چشمتو بگیره، من هم خندیدم و گفتم،‌ ماهی سفید برای قبل از شهرآورد است و شهرآورد قضیه‌اش فرق می‌کنه!* نتیجه شهرآورد را چه پیش‌بینی می‌کنید؟ناصر محمدخانی: پرسپولیس ۲ بر صفر پیروز می‌شود و علی علیپور و منشا گل می‌زنند.
مجتبی محرمی: پرسپولیس ۲ بر یک پیروز می‌شود و شجاع خلیل‌زاده و علی علیپور گل‌های پرسپولیس را می‌زنند.* در بحث بین کریمی و کی‌روش حق را به کدام‌یک از طرفین می‌دهید؟محمدخانی: علی کریمی دوره کی‌روش حضور داشته و ضعف‌ها را دیده و نظراتش را بیان کرد.محرمی:‌ منظور کریمی فدراسیون فوتبال بود اما نمی‌دانم چرا کی‌روش خودش را وسط انداخت.
علی کریمی حرف‌های درستی زد.* علی کریمی در مربیگری موفق می‌شود؟محمدخانی: علی کریمی حتماً موفق می‌شود و در سپیدرود هم این تیم را حفظ خواهد کرد. علی یکی، دو بار در نفت تهران هم که بود زنگ زد و از من مشاوره گرفت.محرمی: علی کریمی می‌تواند در مربیگری هم یک استثنا باشد مثل بکن باوئر، یوهان کرویف و...* دوست نداشتید قبل از شهرآورد مقابل فان‌باستن و اینفانتینو بازی می‌کردید؟محمدخانی: چرا دوست داشتیم اما کسی از ما دعوت نکرد.
محرمی: آقا مگر می‌شود جایی توپ، زمین خوب و تماشاگر باشد ما نباشیم اما به قول ناصرخان از ما دعوت نکردند.* تأثیرگذارترین مربیان‌تان چه کسانی بودند؟محمدخانی: ناصر ابراهیمی، اردشیر لارودی و علی پروین.محرمی: نصرا... عبداللهی، علی پروین، عباس رضوی و پرویز دهداری.* حرف خاصی اگر مانده...محرمی: آقا در آن دیدار که جمال شریف را زدم و محروم شدم به فرشاد پیوس گفتم، فرشاد پاتو باز کن و بعد از بین پاهای او جمال شریف را زدم.
بعد فرشاد گفته بود که آقا چرا مرا محروم کردند و... (می‌خندد)ناصر محمدخانی: مجتبی واقعاً فوتبالیست بی‌نظیری بود. او در همه مسابقات ملی و باشگاهی زحمات زیادی کشیده، فوتبالیست بی‌نظیری که بهترین شماره ۸ تاریخ پرسپولیس و تیم ملی است.منبع : خبرورزشی var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 1029159  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

خواهر رونالدو: می‌خواهند برادرم را نابود کنند نود  ۳۶ دقیقه پیش

خواهر رونالدو: می‌خواهند برادرم را نابود کنند در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - خواهر فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید به اخراج این بازیکن در لیگ قهرمانان واکنش نشان داد. به گزارش وبسایت نود، اخراج کریستیانو رونالدو در جریان بازی تیم های یوونتوس و والنسیا در دور گروهی لیگ قهرمانان به واکنش تند خواهر این بازیکن...

آلگری: اخراج رونالدو نشان داد به VAR در لیگ قهرمانان نیاز داریم نود  ۳۶ دقیقه پیش

آلگری: اخراج رونالدو نشان داد به VAR در لیگ قهرمانان نیاز داریم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی یوونتوس خواهان استفاده از کمک داور ویدیویی در لیگ قهرمانان اروپا شد. به گزارش وبسایت نود، ماسیمیلیانو الگری پس از پیروزی ۰-۲ تیمش مقابل والنسیا به انتقاد از تصمیم داور برای اخراج کریستیانو رونالدو در نیمه اول پرداخت. آلگری...

حضور پادوانی و سرخابی‌ها در مراسم عزاداری شب عاشورا (فیلم+عکس) ایلنا  ۱ ساعت پیش

حضور پادوانی و سرخابی‌ها در مراسم عزاداری شب عاشورا (فیلم+عکس)   حجم ویدئو: 6.26M | زمان ویدئو: 00:00:20 دانلود فایل ویدئویی

احتمال محرومیت سه جلسه‌ای رونالدو پس از اخراج برابر والنسیا (عکس) ایلنا  ۱ ساعت پیش

احتمال محرومیت سه جلسه‌ای رونالدو پس از اخراج برابر والنسیا (عکس)به گزارش ایلنا و به نقل از میرر، مهاجم پرتغالی در دقیقه 29 دیدار برابر والنسیا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با کارت قرمز مستقیم از زمین مسابقه اخراج شد. تکرار صحنه آهسته نشان می‌دهد دلیل اخراج رونالدو برخورد با جیسون موریو است. رونالدو که در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا 121 گل به ثمر...

لیگ قهرمانان؛ پیروزی منچستریونایتد، یوونتوس و بایرن مونیخ در شب اخراج رونالدو نود  ۲ ساعت پیش

لیگ قهرمانان؛ پیروزی منچستریونایتد، یوونتوس و بایرن مونیخ در شب اخراج رونالدو در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - رونالدو در اولین مسابقه اش با پیراهن یوونتوس در لیگ قهرمانان، اخراج شد.به گزارش وبسایت نود، رقابت های لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب ادامه یافت که منچستریونایتد موفق شد 3-0 یانگ بویز را شکست دهد، بایرن مونیخ و یوونتوس هم هر دو با...

لیگ قهرمانان؛ پیروزی رئال مادرید بدون رونالدو، شکست عجیب منچسترسیتی در خانه نود  ۲ ساعت پیش

لیگ قهرمانان؛ پیروزی رئال مادرید بدون رونالدو، شکست عجیب منچسترسیتی در خانه در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - رئال مادرید در خانه مقابل آ اس رم به برد رسید.به گزارش وبسایت نود، رقابت های لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب ادامه یافت که در مسابقات گروه های ششم و هفتم، رئال مادرید در خانه آ اس رم را شکست داد و لیون در انگلیس دست به کار بزرگی زد...

فوتبال جهان| برتری رئال مادرید در شب اخراج رونالدو / شکست خانگی منچسترسیتی و پیروزی یوونتوس... تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه شب دوم از هفته اول لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های فوتبال رئال مادرید، یوونتوس، بایرن مونیخ  و منچستریونایتد رقبای‌شان را شکست دادند و منچسترسیتی در خانه خود شکست خورد.در حساس‌ترین بازی و در گروه هفتم رقابت‌ها، رئال مادرید در خانه‌اش...

برتری یوونتوس 10 نفره بدون رونالدو/قهرمان با برد آمد؛پیروزی منچستر، بایرن‌مونیخ و شکست سیتی خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2018/19 از ساعت 23 و 30 دقیقه 6 دیدار در گروه‌های مختلف برگزار شد که در حساس‌ترین بازی رئال مادرید مدافع عنوان قهرمانی در ورزشگاه برنابئو به مصاف آاس‌رم رفت و من‌سیتی مقابل لیون قرار گرفت. در‌مهم‌ترین دیدار امشب در گروه G رئال مادرید...

استارت آژاکس با شکست عقاب‌های یونانی / توقف هافنهایم در خانه شاختار دونتسک ایلنا  ۳ ساعت پیش

استارت آژاکس با شکست عقاب‌های یونانی / توقف هافنهایم در خانه شاختار دونتسکبه گزارش ایلنا، دو دیدار ابتدایی شب دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا با برتری آژاکس و توقف هافنهایم همراه بود. آژاکس با ارائه فوتبال زیبا و منطقی در آمستردام با نتیجه سه بر صفر آاک آتن یونان را از پیش رو برداشت. در این دیدار تالیافیگو در دقایق 46  و 90 دی‌بک در دقیقه 77 گلزنان نماینده...

تساوی سمپدوریا و فیورنتینا در شب گلزنی پسر سیمئونه ایلنا  ۳ ساعت پیش

تساوی سمپدوریا و فیورنتینا در شب گلزنی پسر سیمئونهبه گزارش ایلنا، امشب دیدار معوقه هفته اول سری آ بین تیم‌های سمپدوریا و فیورنتینا برگزار شد که در نهایت دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند. در این مسابقه ابتدا جیوانی سیمئونه در دقیقه 16 بنفش پوشان را پیش انداخت اما در دقیقه 60 این کاپراری بود که گل تساوی را برای میزبان به ثمر رساند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده