تعداد بازدید: ۲۴
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۰ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۰۶
محمدخانی:اصل ستاره مربوط به پرسپولیس است نه استقلال!/ محرمی: به هاشمی‌نسب من گفتم به استقلال برود
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حرف‌های جالب دو بازیکن اسبق پرسپولیس را با خبرنگار ما بخوانید.   * بهترین شهرآورد که در یادتان مانده؟ محمدخانی: همان شهرآوردی که سال ۶۵ استقلال را ۳ بر صفر شکست دادیم. یادش بخیر. شب قبل از آن بازی بهروز سلطانی از آلمان به تیم ما ملحق شد و کلی روحیه‌مان بالا رفت.
وحید قلیچ دقیقه ۳۰ آن دیدار به شدت مصدوم و خوشبختانه بهروز سلطانی‌ وارد زمین شد. خیلی اوضاع‌مان خوب شد چون اگر بهروز نبود یک دروازه‌بان جوان داشتیم که او باید بازی می‌کرد. یادش بخیر بعد از آن شهرآورد تیتر زدند فرارهای ۸ برای سه گل. محرمی: در آن شهرآورد که در جام حذفی برگزار شد و در ضربات پنالتی استقلال را شکست دادیم پیروزی خوبی را کسب کردیم و بعداً قهرمان جام حذفی شدیم.
آن دیدار برای ما فراموش‌نشدنی است. شهرآوردی که در آن به عنوان بازیکن جایگزین به جای خدابیامرز فریبرز مرادی به زمین رفتم و اتفاقاً اولین پنالتی پرسپولیس را هم من زدم.   * بهترین خاطره‌تان به کدام دیدار برمی‌گردد؟ محمدخانی: بعد از بازی ۳ بر صفر کیهان ورزشی یک صفحه عکس مرا زد که بعد از آن به این مجله اخطار دادند که ستاره‌سازی نکنید و.
.. در حالی که الان ما می‌بینیم ماشاءا... عکس‌های قدی بازیکنان هر روز در روزنامه‌هاست و... محرمی: یادش بخیر همان سال که آقاناصر از آن به عنوان بهترین شهرآوردش یاد می‌کند من در تیم شاهین بودم. همزمان با آن دیدار ۲ بر صفر پاس را زدیم و حریف پرسپولیس شدیم که آن دیدار را هم با ضربه کاشته ناصر محمدخانی باختیم و دوم شدیم.
از طرف من بنویس بهترین خاطره‌ام گلزنی ناصر است. (ناصر و مجتبی هر دو می‌خندند)   * کدام‌یک از شماها بهتر کاشته می‌زدید؟ محمدخانی: مجتبی محرمی. محرمی: آقاناصر در کاشته‌ها بی‌نظیر بود. کاشته‌اش در جاکارتا به تیم اندونزی یا اصلاً خود تیم ملی چین و چند بازی باشگاهی دیگر از یاد هیچ‌کس نمی‌رود.
  * چطور پرسپولیسی شدید؟ محمدخانی: من عاشق پرسپولیس بودم و بعد از بازی در چند تیم وقتی علی‌آقا پیشنهاد داد بدون یک لحظه درنگ به پرسپولیس رفتم. محرمی: در نیروی زمینی بودم. علی‌آقا در امجدیه بازی‌های ما را می‌دید. بعد در راه‌آهن که بودم یک طرفدار به نام حسین راه‌آهنی داشتیم که خدابیامرزدش، علی‌آقا از طریق او خبر داد که مرا می‌خواهد.
من و نادر محمدخانی برای صحبت پیش علی‌آقا رفتیم. همان موقع علی‌آقا بحث این که یک پولی هم باید بدهید و بیایید پرسپولیس را پیش کشید. نادر محمدخانی گفت پیام به او ۴۰۰ هزار تومان می‌دهد و... و به پرسپولیس نیامد اما من با پرسپولیس قرارداد امضا کردم البته نادر هم چند سال بعد به پرسپولیس آمد.
  * از شهرآوردی بگویید که اصلاً فکر برد را نداشتید اما پیروز شدید؟ محمدخانی:‌ مجتبی تو بگو! محرمی:‌ آن سالی که ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، محمد پنجعلی و حمید درخشان به قطر رفته بودند و ما با کلی غایب به مصاف استقلال رفتیم. همه از این موضوع حرف می‌زدند که با ۳، ۴ گل به استقلال می‌بازیم.
انصافاً آن دوره هم استقلال از ما قوی‌تر بود اما با گل رضا عابدیان آن دیدار را بردیم.   * بهترین بازیکن شهرآورد از دید شما چه بازیکنی بوده؟ محمدخانی: مرحوم صفر ایرانپاک. محرمی: صفر ایرانپاک و مرحوم بهزادی.   * کمی بعدتر از چه بازیکنانی نام می‌برید؟ محمدخانی: مجتبی محرمی، البته مجتبی تو از من نام نبر چون فقط در شهرآوردها کتک می‌خوردم! محرمی: ناصر محمدخانی (الان می‌گویند نان به هم قرض می‌دهند.
)   * بین بازیکنان فعلی پرسپولیس و استقلال شهرآوردبازترها چه کسانی هستند؟ محمدخانی: در پرسپولیس علی علیپور،‌ وحید امیری و در استقلال امید ابراهیمی. محرمی: در پرسپولیس علی علیپور و وحید امیری در استقلال هم از بازیکنی نام نمی‌برم چون پرسپولیسی‌ام (می‌خندد).   * در مورد شفر و تأثیرش در استقلال چه صحبتی دارید؟ محمدخانی: انصافاً استقلال از زمانی که شفر آمده خوب بازی می‌کند و تبدیل به تیم بهتری شده است.
محرمی: شفر مربی خوبی است و استقلال با او بهتر شده اما به همان اندازه که شفر تأثیرگذار بوده برانکو دو برابر آن تأثیر گذاشته و در لیگ کولاک کرده و ان‌شاءا... در آسیا هم تیم با هدایت او از گروهش صعود می‌کند.   * کدام تیم شهرآورد را می‌برد؟ محمدخانی: شرایط روحی و روانی پرسپولیس بهتر است و به بازیکنان کمک می‌کند تا آنها راحت‌تر و بهتر بازی کنند در حالی که مثلاً زمان ما شهرآوردها سالی یا دو سال یک بار برگزار می‌شد و استرس خیلی بازیکنان ما را اذیت می‌کرد.
محرمی:‌ پرسپولیس شرایطش بهتر است اما شهرآورد همیشه حساسیت خاص خودش را دارد و دو تیم می‌آیند که بهترین بازی‌شان را ارائه دهند. استقلالی‌ها می‌آیند تا از آبرویشان دفاع کنند به همین دلیل شروع کردند به کلی کری‌خوانی و... اما کری را ما باید بخوانیم.   * برانکو حرف از سورپرایز برای شهرآورد زده؛ به نظرتان سورپرایز او چیست؟ محمدخانی: احتمالاً حضور محسن مسلمان در خط میانی خواهد بود.
محرمی:‌ سیامک نعمتی احتمالاً سورپرایز برانکو خواهد بود.   * از بهترین خاطره‌تان جدا از دیدار شهرآورد حرف بزنید؟ محمدخانی: جام در جام آسیا که در عربستان صفر- صفر شدیم و به زیارت خانه خدا رفتیم بهترین خاطره من است. بعد از آن هم قهرمان آسیا شدیم. محرمی: بازی‌مان با المحرق بحرین که با گل محمدحسن انصاری‌فرد قهرمان شدیم و جام در جام را کسب کردیم.
  * در حالی حرف از قهرمانی در جام در جام می‌زنید که استقلالی‌ها مدعی‌اند دوستاره‌اند چون دو بار قهرمان آسیا شده‌اند؟! محمدخانی:‌ ستاره اصلی متعلق به پرسپولیس است چون هم بیشترین قهرمانی سال‌های اخیر را در لیگ داشته و هم قهرمان جام در جام شده در حالی که قهرمانی‌های استقلال متعلق به خیلی سال پیش است.
محرمی:‌ آقا از قول من بنویس قهرمانی آنها متعلق به زمان هیتلر است. (می‌خندد) ما آن موقع قهرمان شدیم و همه تیم‌های قدر را در دیدار رفت و برگشت شکست می‌دادیم اما مسابقات استقلال متمرکز بود.   * یاغی چه بازیکنی بود؟ محمدخانی: یاغی کیه، به نظر من هیچ‌کدام از دو تیم سرخابی بازیکن یاغی نداشتند و من اصلاً این بحث را قبول ندارم.
محرمی: من نمی‌توانم در مورد خودم بگویم که یاغی بودم اما انصافاً مهدی هاشمی‌نسب یاغی اصلی بود که من خودم به او گفتم به استقلال برود. آقا از قول من حتماً این را بنویس اگر قرار است فحش بدهند اجازه بدهید این فحش را به من بدهند. بنده ‌خدا مهدی در آن مقطع در شرایط سختی قرار داشت. اوضاع مالی‌اش خیلی خوب نبود به همین دلیل به او گفتم برو استقلال و او هم رفت البته این را هم بگویم که وقتی گفت از پرسپولیس برگشته آن را از ته دلش نگفت! محمدخانی:‌ (دوست دارم وارد حرف مجتبی بشوم) مجتبی محرمی یاغی نبود، مجتبی غیرتی بازی می‌کرد و همه وجودش را خرج بازی می‌کرد.
محرمی: حالا که ناصر این حرف را زد اجازه بدهید من هم بپرسم چرا در شهرآورد دائم از درگیری من و امیر قلعه‌نویی حرف می‌زنند؟! بعد از من استیلی- نوازی یا چند دعوای دیگر هم اتفاق افتاد.   * از یک اتفاق جالب حرف بزنید؟ محمدخانی: بازی‌ای که مقابل ژاندارمری ۴ بر صفر پیروز شدیم و سه گلش را هم مجتبی محرمی زد و تک‌گلش را هم فرشاد پیوس عالی بود.
محرمی: در مسابقات سال ۱۹۹۶ وقتی پنالتی‌ام را به تیرک زدم دوست عزیز گزارشگر از این موضوع حرف زد که محرمی پنالتی خراب کرده و می‌خندد و بعداً هم گفتند من عمدی پنالتی را از دست دادم در حالی که این حرف‌ها واقعاً اذیتم کرد. در آن دیدار آقای مایلی‌کهن دقایق زیادی به من بازی نداد وقتی به زمین رفتم اصلاً انتظار نداشتم پنالتی‌ام را از دست بدهم و از ناراحتی خنده‌ام گرفت.
اصلاً اگر پنالتی‌ام را هم عمداً می‌خواستم از دست بدهم توپ را به بیرون می‌زدم نه به تیر دروازه.   * دوست داریم باز هم از خاطرات خاص شهرآوردتان حرف بزنید. محمدخانی:‌ بازیکنان استقلال خصوصاً اصغر حاجیلو و جعفر مختاری‌فر جزو رفیقانم بودند اما در بازی رفیق نمی‌شناختم و تا می‌توانستم دریبل‌شان می‌زدم و از آنها می‌گذشتم.
محرمی: شب یکی از شهرآوردها، شاهین بیانی مرا به خانه‌شان دعوت کرد جای شما خالی. شام سبزی‌پلو با ماهی سفید بود. غذا عالی بود اما روز شهرآورد تا می‌شد شاهین را کتک زدم و خیلی اذیتش کردم شاهین به من گفت، ماهی سفید چشمتو بگیره، من هم خندیدم و گفتم،‌ ماهی سفید برای قبل از شهرآورد است و شهرآورد قضیه‌اش فرق می‌کنه!   * نتیجه شهرآورد را چه پیش‌بینی می‌کنید؟ ناصر محمدخانی: پرسپولیس ۲ بر صفر پیروز می‌شود و علی علیپور و منشا گل می‌زنند.
مجتبی محرمی: پرسپولیس ۲ بر یک پیروز می‌شود و شجاع خلیل‌زاده و علی علیپور گل‌های پرسپولیس را می‌زنند.   * در بحث بین کریمی و کی‌روش حق را به کدام‌یک از طرفین می‌دهید؟ محمدخانی: علی کریمی دوره کی‌روش حضور داشته و ضعف‌ها را دیده و نظراتش را بیان کرد.
محرمی:‌ منظور کریمی فدراسیون فوتبال بود اما نمی‌دانم چرا کی‌روش خودش را وسط انداخت. علی کریمی حرف‌های درستی زد.   * علی کریمی در مربیگری موفق می‌شود؟ محمدخانی: علی کریمی حتماً موفق می‌شود و در سپیدرود هم این تیم را حفظ خواهد کرد. علی یکی، دو بار در نفت تهران هم که بود زنگ زد و از من مشاوره گرفت.
محرمی: علی کریمی می‌تواند در مربیگری هم یک استثنا باشد مثل بکن باوئر، یوهان کرویف و...   * دوست نداشتید قبل از شهرآورد مقابل فان‌باستن و اینفانتینو بازی می‌کردید؟ محمدخانی: چرا دوست داشتیم اما کسی از ما دعوت نکرد. محرمی: آقا مگر می‌شود جایی توپ، زمین خوب و تماشاگر باشد ما نباشیم اما به قول ناصرخان از ما دعوت نکردند.
  * تأثیرگذارترین مربیان‌تان چه کسانی بودند؟ محمدخانی: ناصر ابراهیمی، اردشیر لارودی و علی پروین. محرمی: نصرا... عبداللهی، علی پروین، عباس رضوی و پرویز دهداری.   * حرف خاصی اگر مانده... محرمی: آقا در آن دیدار که جمال شریف را زدم و محروم شدم به فرشاد پیوس گفتم، فرشاد پاتو باز کن و بعد از بین پاهای او جمال شریف را زدم.
بعد فرشاد گفته بود که آقا چرا مرا محروم کردند و... (می‌خندد) ناصر محمدخانی: مجتبی واقعاً فوتبالیست بی‌نظیری بود. او در همه مسابقات ملی و باشگاهی زحمات زیادی کشیده، فوتبالیست بی‌نظیری که بهترین شماره ۸ تاریخ پرسپولیس و تیم ملی است.   خبرورزشی 451

کد خبر: 1029378  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

منظمی: فعلا تکلیف کولاکوویچ برای دو سال آینده معلوم نیست ستاره ها  ۴۷ دقیقه پیش

منظمی: فعلا تکلیف کولاکوویچ برای دو سال آینده معلوم نیست به گزارش ستاره ها ؛ امیرحسین منظمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره نتایج ناامید کننده تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی جهان و ایستادن در جایگاه سیزدهم مشترک اظهار کرد: به نظرم تیم ملی بازی‌ها را بسیار خوب شروع کرد اما در آغاز دور دوم و پس از باخت ناباورانه پس از بلغارستان بازیکنان از نظر بدنی...

زندگی توپ جمع‌کن‌ها به روایت حاج‌رضایی ستاره ها  ۴۷ دقیقه پیش

زندگی توپ جمع‌کن‌ها به روایت حاج‌رضایی به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از روابط عمومی برنامه «هزار داستان»: در پانزدهمین قسمت از فصل چهارم برنامه «هزارداستان» که با اجرای امیر حاج رضایی به عنوان مجری و راوی قصه روی آنتن شبکه نسیم می‌رود، قصه مادری روایت می‌شود که با فرزند بیمارش هزینه یک تیم فوتبال را...

سومین شکست فصل برای سامره؛ آقای گل استقلال رفتنی شد؟! ایلنا  ۵۱ دقیقه پیش

سومین شکست فصل برای سامره؛ آقای گل استقلال رفتنی شد؟!به گزارش ایلنا، پیشکسوت و آقای گل سابق باشگاه استقلال تهران که فصل قبل برای اولین بار روی نیمکت تیمی قرار گرفت، نتایج نوسانی زیادی را با مس رفسنجان به دست آورد و مدیران باشگاه مس به امید فردایی بهتر، سامره را در این فصل نیز در سمتش ابقا کردند تا رفسنجانی‌ها نه به امید صعود بلکه در جمع مدعیان قرار...

کمترین آمار گلزنی از نقطه پنالتی در ده فصل اخیر نود  ۵۸ دقیقه پیش

کمترین آمار گلزنی از نقطه پنالتی در ده فصل اخیر در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - در هفته هفتم رقابت های لیگ برتر ایران دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید تا آمار گل های زده از نقطه پنالتی دو رقمی شود.به گزارش وب سایت نود، میثم کریمی بازیکن استقلال خوزستان در بازی برابر ذوب آهن اصفهان تنها گل تیمش را از روی...

شروع قهرمانانه رئال؛ استارت لوپتگی، مشابه با قهرمانی های مورینیو و زیدان نود  ۵۸ دقیقه پیش

شروع قهرمانانه رئال؛ استارت لوپتگی، مشابه با قهرمانی های مورینیو و زیدان در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - رئال مادرید بعد از 5 هفته 13 امتیاز اندوخته است.به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، در یکی از مسابقات هفته پنجم لالیگا رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان اسپانیول بود و در پایان موفق شد با تک گل مارکو آسنسیو از سد حریف...

تورنمنت چهارجانبه فوتسال تبریز| تساوی شاگردان ناظم‌الشریعه مقابل ژاپن تسنیم  ۵۸ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتسال کشورمان از ساعت 18 امروز (دوشنبه) در چهارمین دیدار تورنمنت چهارجانبه تبریز به مصاف تیم ملى ژاپن رفت که ملی‌پوشان کشورمان به تساوى 3-3 رسیدند.مهدی جاوید، ابوالقاسم عروجی و محمد شجری برای شاگردان محمد ناظم‌الشریعه و یوتا، موراتو و موریکا برای...

فوتبال جهان| لوچانو اسپالتی یک جلسه محروم شد تسنیم  ۵۸ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوچانو اسپالتی با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد.سرمربی اینتر پس از گل ثانیه‌های پایانی بروزویچ در دیدار مقابل سمپدوریا به شکل عجیبی خوشحالی‌اش را رو به دوربین بروز داد  اما در گزارش داور چهارم، خوشحالی اسپالتی رو به داور...

حمله به کی‌روش این بار به خاطر آدام همتی جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، ماجرا از این قرار است که کی‌روش در تاریخ ۶ تیر و در جنگ کلامی با برانکو گفه بود: «جذب آدام همتی نشان دهنده کیفیت تصمیمات فنی شماست.» همین مصاحبه که در کانال‌های پرسپولیس بازنشر شد، سوژه‌ای بود برای حمله دوباره به کارلوس کی‌روش. پرسپولیس،...

پیگیر بازگشت ساناک هستیم/ استقلال دنبال محرومیت منشا نیست جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، علی خطیر درخواست باشگاه استقلال از کمیته اخلاق در خصوص محرومیت گادوین منشا اظهار داشت: این موضوع به ما ارتباطی پیدا نمی‌کند و اگر لازم باشد کمیته اخلاق به پرونده شادی منشوری منشا ورود خواهد کرد. وی افزود: ما هم شادی منشوری منشا را دیدیم، اما خود را در مقامی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده