تعداد بازدید: ۲۲
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۰ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۳:۲۵
قیمت بلیت پروازهای کیش درایام نوروز تغییر نمی‌کند/ افزایش مسیرهای پروازی به کیش
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا قائدیان امروز در نشست خبری تسهیلات سفرهای نوروزی جزیره کیش اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی در کشور ستاد سفرهای نوروزی شکل می‌گیرد که در مورد جزیره کیش نیز از اوایل بهمن‌ماه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی جزیره کیش تشکیل شد. وی ادامه داد: در ۱۱ کمیته تخصصی فعالیت‌ها در این ستاد تعریف شد و برنامه‌ریزی‌های سفرهای نوروزی انجام شد.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش گفت:‌در این دو ماه تمهیداتی فراهم شد که مسافران با توجه به شرایط و ضوابط، امکانات ویژه‌ای در جزیره کیش داشته باشند. قائدیان بابیان اینکه از سه بندر اصلی به‌عنوان مبادی ورودی به جزیره کیش در سواحل خلیج‌فارس شناور مسافری وجود دارد، گفت: از بنادر چارک، آفتاب و بندرلنگه شناور مسافری به جزیره کیش و بالعکس وجود دارد، همچنین در تردد این سه بندر به جزیره کیش طی هماهنگی با سازمان بنادر و دریانوردی ۴ فروند شناور که قابلیت حمل مسافر و خودرو دارد به شناورهای برنامه‌ای این مسیرها افزوده شده است.
وی گفت: در تأسیسات بندری و بازدیدها امسال وضعیت مطلوب‌تری در ارائه خدمات در زمان انتظار مسافران در ورود به جزیره از بندر چارک خواهیم داشت، ضمن آنکه شرایط مناسبی در بندر آفتاب فراهم شده است. * ثبات قیمت بلیت تهران ـ کیش ـ تهران برای ایام نوروز دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش اضافه کرد: بر اساس رویکرد سازمان منطقه آزاد شرکت هواپیمایی کیش مأموریت تقویت و توسعه زیرساخت سفر به جزیره کیش را در دستورکار قرا داد و مسیرهای پروازی کیش‌ایر غیر از مسیرهای مرتبط به سمت کیش، از برنامه حذف می‌شود و به‌جای آن توسعه مبادی به جزیره کیش در دستورکار خواهد بود.
قائدیان گفت: از فرودگاه‌های کاشان، ‌آبادان و یزد پرواز به جزیره کیش توسط کیش‌ایر اضافه شد و در ادامه با مجوز سازمان هواپیمایی مسیرهای دزفول ـ کیش و همدان ـ کیش نیز به این چرخه اضافه می‌شود. وی با تأکید بر اینکه گسترش پروازها به کیش در دستورکار است، اظهار داشت: در تعطیلات نوروز تلاش کردیم با امکان برقراری پرواز فوق‌العاده تأثیرگذاری در کنترل عرضه و تقاضا داشته باشیم تا آنهایی که از طریق سیستم فروش بلیت هواپیمای کیش تهیه می‌کنند کمترین نوسان قیمتی را داشته باشند.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش ادامه داد: از ۱۲ فروند ناوگان شرکت هواپیمایی کیش روزانه ۴ هزار صندلی در اختیار مسیرهای با مبدأ و مقصد کیش قرار می‌گیرد، ضمن آنکه ۶۰ درصد پروازها به کیش با سایر خطوط هواپیمایی کشور انجام می‌شود. قائدیان افزود: تلاش کردیم با افزایش مبادی و تعداد پروازها به جزیره کیش قیمت‌ها را کنترل کنیم، در قیمت بلیت هواپیما یک شاخص قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و یک شاخص عرضه و تقاضا مدنظر است، باید نظام عرضه  و تقاضا را کنترل کنیم تا هزینه نهایی سفر به کیش زیاد نشود.
در آبان‌ماه امسال قیمت پروازها در مسیر تهران ـ کیش به صورت ثابت ارائه شد، البته نوسانات نرخ ارز نیز در این حوزه تأثیرگذار است چون هزینه تعمیر و نگهداری هواپیما ارزی است. وی همچنین بیان کرد: هواپیمای کیش تلاش می‌کند در مسیرهای با مبدأ و مقصد کیش از قیمت‌های مصوب عبور نکند. * جزئیات ورود خودرو مسافران نوروزی به منطقه آزاد کیش در نوروز دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش گفت: امسال مقرر شد در ضوابط ورود خودرو به جزیره کیش از طریق لندی‌کرافت‌ها فقط خودروهای تولید داخل که از سال ۹۰ تولید شده‌اند با در دست داشتن معاینه فنی معتبر و خودروهای خارجی که از سال ۱۳۸۵ شمسی تولید شده‌اند با در دست داشتن معاینه فنی معتبر امکان ورود به جزیره کیش داشته باشند.
قائدیان اضافه کرد: متقاضیان دیگر که این شرایط را ندارند اصرار به همراه داشتن خودرو نداشته باشند و خودرو را در پارکینگ بندر مستقر کنند و با شناورهای مسافری به کیش سفر کنند. وی افزود: یکصد دستگاه ون و مینی‌بوس برای جابه‌جایی مسافران نروزوی در جزیره کیش اختصاص یافته است و نیازی به استفاده از خودروی شخصی در این جزیره نیست.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش تأکید کرد: همچنین ورود خودروهای سنگین شامل کامیون، کامیونت، مینی‌بوس و وانت به جزیره کیش ممنوع است. قائدیان درباره قیمت ورود خودروها به جزیره کیش گفت: به ازای هر خودرو هزینه ورود ۲۰۰ هزار تومان است که در مبادی ورودی دریافت می‌شود،‌ضمن آنکه باید بلیت شناور هم توسط مسافران خریداری شود و دوره ماندگاری خودرو در جزیره کیش ۵ روز است.
* راه‌اندازی خط مسافری دریایی یکروزه جزیره کیش ـ جزیره هندورابی وی اظهار داشت: جزیره هندورابی از مقاصد گردشگری در مجموعه جزایر کیش است که امکان بازدید یکروزه فراهم شده است، جزیره هندورابی جزیره‌ای حفاظت‌شده و با رویکردی متفاوت با سایر مقاصد گردشگری همراه است. دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش افزود: شناورهای مسافری می‌توانند پس از تهیه بلیت توسط مسافران سفر یکروزه به هندورابی داشته باشند.
قائدیان همچنین اظهار داشت: ۵۲ واحد اقامتی ۲ تا ۵ ستاره در جزیره کیش وجود دارد که شامل ۱۲ هزار تخت اقامتی است. وی افزود: هتل‌ها معمولاً در ایام نوروز افزایش قیمت دارند اما امسال افزایش قیمتی نسبت به نرخ‌های مصوب پیشین در تعرفه هتل‌ها اعمال نشده است. وی افزود: علاوه‌بر واحدهای اقامتی رسمی در سطح جزیره برای اسکان مسافران کمپ خانوادگی الغدیر با ۲ هزار چادر اقامتی، کمپ مجردی المپیک با ۵۰۰ چادر اقامتی و ستاد اسکان فرهنگیان با ۱۰ مدرسه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: همچنین طی همکاری جامعه هتل‌داران و ستاد اسکان کیش مالکان واحدهای مسکونی در جزیره کیش که مایل به اجاره دادن واحدهای خود باشند می‌توانند طی هماهنگی با ستاد اسکان، واحدهای اقامتی خود را در فهرست این ستاد ارائه کنند. وی تأکید کرد: به هیچ عنوان مجوز نصب چادر در معابر و پارک‌های جزییره در ایام نوروز صادر نمی‌شود ضمن آنکه ه زینه اجاره کمپ هر شب ۴۰ هزار تومان است.
* پیش‌بینی پذیرش ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی در کیش وی یادآور شد: سال گذشته در ایام نوروز تعداد ۲۲۰ هزار نفر مسافر وارد جزیره کیش شدند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در نوروز ۹۷، به ۳۰۰ هزار نفر مسافر افزایش یابد. وی گفت: ستاد نظارت مستمر سازمان منطقه آزاد کیش نیز ۲۴ ساعته در ارائه خدمات نظارت دارد ضمن آنکه شماره تلفن ۴۴۱۴ از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۲۰ فروردین ۹۷ پاسخگوی مسافران نوروزی است.
وی افزود: همچنین امسال برای آنکه اطلاع‌رسانی از نرخ خدمات و بخش‌های گردشگری جزیره کیش ارائه شود، از ۱۵ روز پیش سامانه IKISH راه‌اندازی شد که روی تلفن همراه مسافران نصب می‌شود و اطلاعات راهنمای برنامه‌های نوروزی، وضعیت واحدهای اقامتی، شناورها و... از این طریق قابل دسترس است ضمن آنکه مسافران می‌توانند انتقادات و شکایات خود را از این طریق بیان کنند.


کد خبر: 1042047  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

تصاویر/ عزاداری تاسوعای حسینی در سراسر کشور اکو فارس  ۱ ساعت پیش

زنجان     قم       مشهد       اردبیل       خرم آباد       بروجرد   ...

قیمت روز مسکن تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یک واحد مسکونی 3 ساله در محله نارمک به مساحت 72 متر به قیمت 630 میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود 8 میلیون و 790 هزار تومان معامله شده است. یک واحد مسکونی 40 متری 18 سال ساخت واقع در آهنگ با قیمت 180 میلیون تومان (هر مترمربع حدود 4.7 میلیون تومان)، آپارتمان...

نتایج کامل روز پایانی مرحله نخست مسابقات قهرمانی جهان + جدول اکو فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش تسنیم، در پایان مرحله نخست مسابقات قهرمانی مردان جهان که به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان در حال برگزاری است، تنها تیم های ایتالیا و لهستان با 15 امتیاز کامل از 5 بازی به مرحله دوم صعود کردند. ضمن اینکه تمام نمایندگان قاره های آسیا و آفریقا به جز ایران از دور مسابقات کنار رفتند. نتایج کامل...

روزنامه قطری: پرسپولیس تیمی عادی و السد بهتر است اکو فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش تسنیم، روزنامه الرایه قطر در این تحلیل ابتدا به نبرد تیم فوتبال السد برابر استقلال در دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و نوشت: طبق انتظارمان السد به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. این بازی میان تیم قدرتمند السد و استقلال هیجان‌برانگیز در نهایت...

ترخیص ۵ هزار گوشی تلفن همراه از گمرک/آیا بازار تلفن همراه آرام می‌شود؟ نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  ترخیص ۵ هزار گوشی تلفن همراه از گمرک، رئیس­ فروشندگان دستگاه‌های مخابراتی و گوشی تلفن همراه کشور، با اشاره به انتظار 6 ماهه تلفن های همراه در گمرکات کشور افزود: طبق اعلام وزارت ارتباطات بیش از 600 هزار دستگاه تلفن همراه در گمرکات کشور دپو شده است که در­یک هفته گذشته تعداد محدودی...

رویترز: بیژن زنگنه در نشست اوپک در الجزیره حضور پیدا نمی‌کند همشهری آنلاین  ۴ ساعت پیش

رویترز: بیژن زنگنه در نشست اوپک در الجزیره حضور پیدا نمی‌کند رویترز: بیژن زنگنه در نشست اوپک در الجزیره حضور پیدا نمی‌کند اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:رویترز به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرده است که بیژن زنگنه در نشست نمایندگان اوپک و غیراوپک که در الجزیره برگزار می‌شود، شرکت نخواهد...

بازار جهانی | افزایش ۵ دلاری طلا همشهری آنلاین  ۴ ساعت پیش

بازار جهانی | افزایش ۵ دلاری طلا بازار جهانی | افزایش ۵ دلاری طلا اقتصاد > اقتصاد‌ جهان - همشهری آنلاین:قیمت طلا روز چهارشنبه ۴.۶ دلار افزایش یافت و هر اونس ۱۲۰۲ دلار معامله شد. به گزارش فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس...

حواله دلار به سراسر دنیا پول نیوز  ۷ ساعت پیش

پول‌نیوز -صرافی آینده روشن با تجربه 20 ساله‌  در زمینه‌‌ی راهکارهای امن و سریع انتقال پول و استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و فناوری های روز دنیا در زمینه بانکداری مشغول به فعالیت بوده است. همچنین این صرافی با به كارگيري نیروهای مجرب در کشورهای مختلف دنیا  به انجام ارسال حواله های ارزی مانند...

بسته اقتصادی چین برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا خبرگزاری فارس  ۷ ساعت پیش

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوت‌نیک، مقامات چینی به دنبال افزایش گسترده سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های جدید، ایجاد شغل و حمایت از رشد اقتصادی این کشور هستند. مقامات چینی تلاش می‌کنند تا با تکیه بر تولیدات داخل وابستگی به بازارهای خارجی را کمتر کنند. اگرچه کارشناسان معتقدند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده