تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: شنبه،۲۶ اسفند ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۹:۵۲
کی‌روش: با تفکر منتقدان برزیل هرگز نباید با ایران بازی کند/ چهار، پنج سال است نباخته‌ایم و تیم اول آسیا هستیم اما راضی نیستید
کارلوس کی روش بعد از پیروزی ۴ بر صفر ایران مقابل سیرالئون در نشست خبری اظهار داشت: بازی تمرینی خوبی را پشت سر گذاشتیم. امروز شاهد نگرش و رفتار خوبی از بازیکنان در تیم ملی بودیم. با در نظر گرفتن دشواری‌ها و مشکلاتی که همیشه داریم، بازیکنان نشان دادند آماده فداکاری برای تیم ملی هستند و این آمادگی را امروز نشان دادند و با سرعت بسیار زیاد، فوتبال خوبی را ارائه کردند.
به گزارش نامه نیوز، او ادامه داد: در درجه دوم تشکر بسیار گرم و با محبت به تیم ملی سیرالئون عرض می‌کنم چون سفر طولانی‌ای به ایران داشتند. تنها در شش روز این سفر طولانی را انجام دادند و در اختیار ما بودند و برای بازی تمرینی به ما کمک کردند. باید از تیم ملی فوتبال سیرالئون تشکر کنیم.سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: از طرف فدراسیون فوتبال مطمئن هستم، این سخنان من را تاج هم تاکید می‌کند.
باید از کادر تیم ملی تشکر کنم. افرادی که شبانه روز کار کردند. آنها قهرمان‌های پشت صحنه هستند. بدون زحمات کادر اداری امکان برگزاری بازی فراهم نبود. باید از شرکت EVOL و مسئول اجرایی تیم آقای بامداد میرزایی که در شش روز بازی را فراهم کردند تشکر کنم. طبق معمول یکسری افراد فقط صحبت می‌کنند اما ما راهمان را ادامه می‌دهیم.
کی روش درباره کیفیت تیم ملی سیرالئون و نظرش درباره سطح فنی این تیم و شیوع ویروس ابولا در این کشور و تعطیلی لیگ فوتبال سیرالئون گفت: مطمئنا این گونه نیست چون ما به تنهایی تصمیم نمی‌گیریم. فدراسیون فوتبال ایران، سیرالئون و کنفدراسیون فوتبال آسیا و آفریقا این مسائل را زیر نظر دارند. این گونه نیست که بقیه افراد گمراه باشند و ما فقط باهوش باشیم.
هیچ تهدیدی وجود ندارد. مطمئنا ما از بازی تمرینی امروز رضایت داریم. قدم بعدی ما رسیدن به سطح فوتبال بین‌اللملی است. اگر می‌خواهیم به آن سطح برسیم و بازیکنان ما حرفه‌ای عمل کنند، باید جلسات تمرینی را به این شکل پشت سر بگذاریم.او افزود: مطمئنا از این بازی خوشحال هستیم. نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که بازی‌ها به سمت و سوی ما برود.
وقتی بحرین به ایران آمد، ۷ بر صفر بازی را باخت یا وقتی برزیل با ایران بازی کرد، ۳ بر صفر برد. اگر این طور باشد، برزیل هیچ وقت نباید با ما بازی کند چون سطح فوتبال ما پایین‌تر است. باید از این فرصت‌ها استفاده کرد. باید جلوی این دوگانه‌گرایی را گرفت و حقایق فوتبال ایران را به درستی منعکس کرد. سرمربی تیم ملی ادامه داد: بازی امروز خارج از روزهای فیفا است.
به بیش از ۲۰ کشور دنیا برای هماهنگ کردن بازی امروز دعوت‌نامه فرستادیم. سیرالئون آمادگی خود را با بازیکنان داخلی اعلام کرد. آنها می‌خواستند فرایند یادگیری را داشته باشند. ما هم می‌خواستیم یک نوع فوتبال جدید را تجربه کنیم. این اتفاق امروز رخ داد و برای هر دو تیم فوتبال خوبی بود.کی‌روش تاکید کرد: ما می‌دانیم چطور برنامه‌های پیش روی خودمان را اجرا کنیم.
هر روز یک قدم جلو می‌رویم و شما باید از این موضوع رضایت داشته باشید. این گونه به نظر می‌آید که شما دوستان هیچ وقت راضی نیستید. به عنوان تیم دوم به جام جهانی صعود کردیم اما شما راضی نیستید. چهار، پنج سال است، نباخته‌ایم، تیم اول آسیا هستیم ولی شما راضی نیستید.او گفت: واقعیت مطلب این است که در ماه‌های گذشته مشکلات زیادی داشتیم  و تهمت‌های بزدلانه به تیم ملی زده شده است.
تهدیدهایی که در موبایل‌های ما رخ داده و برای ما ایمیل زدند. شما چه توقعی دارید. دیگر کافی است! باید کمی احترام بگذاریم و به دست آوردی که اتفاق افتاده و به جایگاه امروزمان افتخار کنیم. فرامش نکنیم کمتر از سه ماه دیگر جام جهانی شروع می‌شود اما ما هنوز با این جنگ‌های داخلی خودمان و دروغ‌ها و تهمت‌ها روبه‌رو هستیم.
آیا شما رفتار حرفه‌ای من را بعد از هفت سال زیر سوال می‌برید؟ آیا زحمات فدراسیون را زیر سوال می‌برید؟ آیا رفتار حرفه‌ای بازیکنان را زیر سوال می‌برید. دنبال چه هستید؟ حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که اجازه دهیم بازیکنان کار خود را به خوبی انجام دهند و باعث خوشحالی فوتبال ایران شوند.سرمربی تیم ملی درباره این که فکر می‌کند چند درصد از ترکیب اصلی تیم ملی در جام جهانی را بازیکنان داخلی تشکیل دهد، اظهار کرد: باید برنامه خودم را توضیح بدهم که چطور تیم ملی را آماده می‌کنیم.
تقریبا ۵۵ تا ۶۰ درصد از بازیکنان ما خارج از کشور هستند. بین ۴۰ تا ۴۵ درصد از آنها داخل ایران هستند. خود ما هم شگفت زده شدیم که در لیگ بلژیک تغییر برنامه رخ داد و کاوه رضایی و رامین رضاییان به تیم ملی آمدند چون لیگ‌های اروپایی به این راحتی برنامه خود را تغییر نمی‌دهند. مرتضی پورعلی‌گنجی و مهدی طارمی از لیگ قطر زودتر آمدند.
در حال حاضر با ۳۵ بازیکن کار می‌کنم در هر پست سه بازیکن داریم. پنج دروازه‌بان و ۳۰ بازیکن داریم. لیست ما هنوز باز است. کادر فنی تیم ملی تمام بازی‌ها را می‌بیند. تمام بازی‌ها ضبط می‌شوند و مجددا نگاه می‌کنیم.او افزود: تمام اعضای کادر فنی بازی تمام بازیکنان را می‌بینند. در ۳۰ روز آینده لیست ۳۵ نفره ما اعلام می‌شود.
لیست ۳۵ نفره ما هنوز بسته نیست و هر ماه امکان اضافه شدن بازیکنی وجود دارد. در تاریخ ۱۵ می ۲۰۱۸ باید لیست ۲۴ نفره ما به فیفا اعلام شود.کی‌روش خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۶ بازیکن داریم که در خارج از کشور هستند. این به این معنی نیست که همه آنها در لیست ما هستند اما به غیر از آن ۱۶ نفر بقیه بازیکنان از داخل لیگ برتر هستند.
بعد از هفت سال و پشت سر گذاشتن تجاربم، بین ۶۰، ۶۵ درصد از لیست ما بسته شده است. خدای نکرده امکان مصدومیت و افت فنی بازیکنان وجود دارد. باید با تک تک بازیکنان تا لحظه آخر کار کنیم. همه آنها مستحق کار و پیشرفت و توسعه هستند. برنامه‌های ما تا خرداد سال آینده به این شکل است.او گفت: بعد از هفت سال برای شما یک مثال می‌زنم.
وقتی هفت سال قبل به ایران آمدم، یک دروازه‌بان داشتیم. تقریبا بالای ۱۰۰ بازی ملی داشت و گلر دوم هیچ تجربه ملی نداشت. بعد از هفت سال تیم ملی ایران پنج دروازه‌بان آماده دارد که همگی می‌توانند در جام جهانی حاضر شوند. حتی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، اگر رضا قوچان‌نژاد در تیم ملی نبود، همه واهمه داشتند که چه اتفاقی رخ می‌دهد.
الان تیم ملی ایران بیش از شش مهاجم دارد. رضایی، علیپور، طارمی، انصاری فرد، آزمون و قوچان نژاد مهاجمان ما هستند اما هنوز هم شما خوشحال نیستید. نمی‌دانم چه چیزی شما را خوشحال می‌کند. تنها چیزی که شما را خوشحال می‌کند افرادی هستند که در پشت پرده دروغ پراکنی می‌کنند.کی‌روش ادامه داد: آقایان از زندگی لذت ببرید.
از بازی لذت ببرید. چرا شما کاری که ما در تیم ملی می‌کنیم را انجام نمی‌دهید؟ ما هم خوشحال هستیم. امروز دوست داشتم همه رسانه‌ها را به رختکن ببرم. جا دارد سال نو را هم به شما تبریک بگویم. از آقای جوادی و معتمدکیا خواهش می‌کنم همه اهالی رسانه را به رختکن بیاورند. ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. لطفا به داخل تیم ما بیایید.
ببیند چقدر ما خوشحال هستیم. بازیکنان حقوق نمی‌گیرند. من هم حقوق نگرفتم. هیچ ایرادی ندارد. می‌خواهید قراردادم را ببینید؟ از معتمدکیا، مدیر رسانه تیم ملی می‌خواهم قراردادم را کپی کند و به شما بدهد. یکسری افراد تهدید می‌کنند که قراردادم را منتشر می‌کنند. قرارداد من مورد تایید فدراسیون فوتبال و فیفا است.
فقط خواهش می‌کنم خوشحال باشید. اگر راجع به تعطیلات و مرخصی‌های من سوالی دارید، بپرسید.او در پاسخ به این سوال که در فاصله سه ماه تا جام جهانی آیا دغدغه‌ای دارد، گفت: واقعا می‌خواهید بدانید؟ من هیچ دغدغه‌ای ندارم. فقط شما دغدغه دارید چون شما به افرادی که فقط تهدید می‌کنند، گوش می‌دهید. افرادی که حمله‌های بزدلانه انجام می‌دهند.
اگر می‌خواهند صحبت کنند، بیایند، رودر رو بنشینیم. اگر راجع به همکارانم و ساختمان مرکز تمرینی تیم ملی می‌خواهید بدانید، می‌توانید امروز و فردا بیایید که توضیحات شفاف بدهیم. مدارک و تحصیلاتشان را نشانتان می‌دهم. کی روش تصریح کرد: در کادر تیم ملی هیچ برادر، پسرخوانده، پسر عمه، پسر خاله، پسر عمو، پسر دایی و اقوام نزدیکی ندارم.
من از ته دل می‌گویم کاش کسانی که کنار من هستند، خانواده من بودند. کاش پسر و برادر من بودند. ما در تیم ملی فوتبال یک خانواده هستیم و مانند یک خانواده کار می‌کنیم. به تک تک آنها افتخار می‌کنم. ما برادر نیستیم اما مثل برادر کار می‌کنیم. هیچ کدام پسر من نیستند اما کاش پسرم بودند چون خیلی خوب کار می‌کنند و زحمت می‌کشند.
آیا شما مطلبی در تضاد با خانواده دارید؟ آقای میرزایی و حمیسی هم از خانواده من هستند.او افزود: اعضای کادر من روزها بین هشت تا ۲۰ ساعت کار می‌کنند. تمام کادر بدون داشتن تعطیلات و آخر هفته کار می‌کنند. اگر کسی با این مطلب که ما اعضای یک خانواده هستیم مشکل دارد، با من مشکل دارد. کاش آقای تاج هم این‌جا بود که همه کنار هم باشیم.
سرمربی تیم ملی درباره این که گفته می‌شود تا جام ملت‌های آسیا با تیم ملی به توافق رسیده است، گفت: تنها چیزی که می‌گویم در درجه اول باعث افتخار من است که آقای تاج این پیشنهاد را به من دادند. چرا که این پیشنهاد معنای بزرگی دارد چون دستاوردها و زحمات ما دیده شده است. الان زمان این است که تمرکز ما روی آماده سازی جام جهانی باشد.
قدم به قدم پیش می‌رویم و هر چیزی در زمان خودش اتفاق می‌افتد. از طرف خانواده تیم ملی برای مردم آرزوی سالی خوب دارم. پیام ما را برسانید.کی‌روش گفت: بزرگ‌ترین آرزوی ما سلامتی و خوشحالی فراوان برای مردم است. آقایان خوشحال باشید. اگر قول بدهید خوشحال باشید، ما چیزی برای پنهان کردن نداریم. می‌توانید قرارداد من را در مرکز تیم ملی ببینید.
خانواده بسیار خوش‌رویی آن جا منتظر شما هستند. var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 1050475  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

پیشرفت گلزنی‌های برگ برنده مصری لیورپول + تصویر خبرگزاری فارس  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد صلاح گلزن توانمندی است که اکنون به عنوان «ابزار اصلی لیورپول» در راه گلزنی محسوب می‌شود. وی که امشب به  عنوان برگ برنده یورگن کلوپ در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود، از سال ۲۰۰۹ تاکنون همواره در گلزنی، روند رو به رشد و پیشرفت قابل لمسی داشته است....

افزایش 18 درصدی بودجه صندوق حمايت از ورزشکاران و پیشکسوتان خبرگزاری فارس  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، صندوق حمایت از ورزشکاران و پیشکسوتان در سال گذشته 100 درصد بودجه خود را از دولت دریافت کرد و برای سال جاری نیز افزایش بودجه داشته است. خرم رئیس صندوق در این باره گفت: دولت هم بودجه‌ای دیده و به صندوق می‌دهد. سال 96 صد درصد بودجه را گرفتیم. امسال نیز 17 - 18 درصد افزایش بودجه...

لیگ یک و جنگ برای صعود مرور نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

لیگ یک و جنگ برای صعودبه گزارش مرور نیوز روز گذشته هفته سی و سوم لیگ آزادگان برگزار شد و حالا تیم های مدعی صعود به کمتر از انگشتان یک دست رسیده اند. تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، نساجی مازندران، خونه به خونه بابل و بادران تهران تیم های مدعی صعود به شمار می روند؛ البته فجر سپاسی هم شانس صعود دارد؛ اما احتمال حضور آن ها...

آزمون در جمع 5 ستاره قاره آسیا در جام جهانی قرار گرفت مرور نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

آزمون در جمع 5 ستاره قاره آسیا در جام جهانی قرار گرفتبه گزارش مرور نیوز به نقل از سایت sportskeeda ، جام جهانی 2018 روسیه تقریبا ۵۰ روز دیگر در این کشور شروع می‌شود و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در ۸ گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند. در این بین قاره آسیا برای اولین بار ۵ تیم در جام جهانی دارد و امیدوار است تیم‌های...

برگزاری بازی دوستانه بین تیم‌های فوتسال منتخب ارتش و هنرمندان روزنامه جوان  ۴۶ دقیقه پیش

تیم‌های فوتسال منتخب ارتش و هنرمندان، صبح دوشنبه در دیداری دوستانه به مصاف یکدیگر رفتند. در این دیدار که تیم فوتسال منتخب ارتش با نتیجه ۴ بر ۳ از حریف پیش بود، تیم هنرمندان و ورزشکاران تنها هفت ثانیه مانده به پایان بازی کار را به تساوی کشاند و این دیدار با نتیجه ۴-۴ پایان یافت. در تیم منتخب هنرمندان...

قدیمی: فقط ۳ تیم به مسابقات جهانی بین دانشگاهی اعزام می‌شود روزنامه جوان  ۴۶ دقیقه پیش

رئیس فدراسیون ورزش‌های بین دانشگاهی جهان گفت: به دلیل کمبود بودجه فقط ۳ تیم به مسابقات جهانی بین دانشگاهی اعزام می‌کنیم.

نابودی تیم‌های تهرانی یکی پس از دیگری/ نفت در راه صبا و راه‌آهن ستاره ها  ۴۸ دقیقه پیش

نابودی تیم‌های تهرانی یکی پس از دیگری/ نفت در راه صبا و راه‌آهن به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، «نفرین شدگان» می‌تواند لقبی مناسب برای تیم هایی نظیر صبای و راه‌آهن باشد. تیم هایی که در گذشته اعتبار فراوانی برای خود در این فوتبال دست و پا کرده بودند اما درست از روزی که از بخش‌های دولتی جدا شده و وارد چرخه بخش خصوصی شدند و...

انتقادات از پرسپولیس مغرضانه است/ در کرواسی از ما تعریف می کنند! ستاره ها  ۴۸ دقیقه پیش

انتقادات از پرسپولیس مغرضانه است/ در کرواسی از ما تعریف می کنند! به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران درباره بازی با سپیدرود گفت: این آخرین بازی است و دوست داریم لیگ را با برد تمام کنیم. می خواهیم با برد جشنمان را شادتر کنیم. وی افزود: انتظار دارم هواداران هم بیایند و نهایت لذت را ببرند.تمام...

برگزاری آخرین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان ایلنا  ۵۱ دقیقه پیش

برگزاری آخرین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوانبه گزارش ایلنا، آخرین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان زیر نظر کادر فنی در مرکز ملی فوتبال از امروز صبح آغاز شد تا بازیکنان طبق برنامه های کادر فنی تمرینات خود را پیگیری کرده و با آمادگی کامل به رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا که در تایلند برگزار می شود، اعزام شوند. در این مرحله از اردو بازیکنان...

کیوسک؛ کاپیتان اروپایی! نود  ۵۹ دقیقه پیش

کیوسک؛ کاپیتان اروپایی! در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - تیتر روزنامه های ورزشی امروز اسپانیا از نظرتان می گذرد.به گزارش وبسایت نود، روزنامه های امروز به آخرین اخبار فوتبال اسپانیا پرداختند.  مارکاکاپیتان اروپاییبازگشت راموس به ترکیب رئال در اروپااو دو گل به بایرن پپ در آلیانز آرنا زدلواندوفسکی:...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده