تعداد بازدید: ۵۶
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۶ فروردین ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۳:۴۶
پیشکسوتها از جان برانکو چه می خواهند؟
پرسپولیس توانسته در این فصل با رکوردشکنی‌های خود قهرمانی در لیگ برتر را محتمل کند و در فاصله یک بازی مانده به پایان مرحله گروهی صعود خود را قطعی کرده است. با این حال شیوه بازی و نتیجه‌گرایی برانکو ایوانکوویچ مورد بحث منتقدین قرار گرفته است. ضیا عربشاهی، هافبک سابق پرسپولیس و پیشکسوت این باشگاه یکی از منتقدین شماره یک این تیم محسوب می‌شود که این روزها روی مواضع خود پافشاری دارد و در گفتگو با ورزش سه به دفاعیه در این زمینه پرداخته است.
به گزارش نامه نیوز ، عربشاهی در خصوص نتایج پرسپولیس در این فصل گفت: پرسپولیس سال 96 با فراز و نشیب همراه بود. چرا که نیم فصل اول با نیم فصل دوم قابل قیاس نیست. در اوایل بازی تماشاگرپسندی بود و بچه ها کارایی که در زمین اجرا می دادند. شرایط به نحو احسن بود ولی متاسفانه در نیم فصل دوم و بعد از سه بازی اول نسبت به دیگر بازی ها نزول کردند.
این برمی گردد به برانکو ایوانکوویچ و ارنجی که می کردند. اتفاقی که باعث شد تا پرسپولیس عملکرد تماشاگرپسندی را به نمایش نگذارد. درست است که برنده می‌شد اما با اما و اگرها. پرسپولیس باید فوتبال تماشاگرپسند انجام دهد، اگر به خوبی از مهره‌ها کار بگیرد این پرسپولیس تماشاگرپسند می‌شد اما با تغییر و تحولاتش در ترکیب از این مساله دور و دورتر شده است.
وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: اکنون با نتیجه‌ای که برابر نماینده ازبکستان گرفته درست است که به مرحله بعدی صعود کرده اما یک مقدار ترس را به دل تماشاگران گذاشته. با این نمایش مقابل تیم ازبکی در ادامه به مشکل خواهیم خورد. برانکو باید از لجاجت و خودستایی خارج شود. این مساله ملی است و لیگ قهرمانان آسیا بحث ملی است.
برانکو باید از سرمایه ای که باشگاه در خصوص جذب بازیکنان و هزینه برای آنها در نظر گرفته سود ببرد و از لجاجت خارج شود.عربشاهی در واکنش به اینکه باید این مساله را در نظر گرفت که نسف در زمین خودی همچون دو دیدار گذشته برابر السد و الوصل به دنبال پیروزی و بالا بردن شانس صعود بود و پرسپولیس توانست با برنامه مناسب تاکتیکی آنها را از این هدف ناکام بگذارد و همچنین موقعیت‌های خوبی نیز نصیب این تیم شد و داوری (پنالتی نادیده برای پرسپولیس و همچنین موقعیت سوزی) مانع از دستیابی به نتیجه پیروزی شد گفت: کجای بازی را می‌گویید؟ من بازی را کامل و دقیقه به دقیقه دیدم.
بعد از آن هم یک بار دیگر بازی را دیدم. در طول نود دقیقه یک توپ به علیپور رسید. زمانی که مسلمان در زمین بود اینقدر توپ به منشا و علیپور می داد که آنها را خسته می‌کرد از ایجاد موقعیت و برانکو اکنون اشتباه می‌کند که تیم را با یک مهاجم به زمین می‌فرستد.وی در واکنش به اینکه او در کنار تیم نیست و مسلما مربی تیم با در نظر گرفتن تمامی جوانب بهترین سیستم و نفرات را برای بازی‌ها در نظر خواهد گرفت و تاکنون از بُعد نتیجه نیز بهترین شرایط را در طول سالیان اخیر پشت سر گذاشته‌اند گفت: ما خودمان مربی هستیم، درست است که تیم نداریم اما همین امسال چهار تیم دسته اولی پیشنهاد دادند اما گفتم مجانی بازی نمی کنیم.
تمام مدارک روز دنیا را دارم. من مثل دیگران نیستم که با هر شرایطی پیشنهاد را قبول کنم. اکنون همه می‌گویند ربیع خواه نباید باشد اما همچنان روی استفاده از دو هافبک دفاعی اصرار دارد. مگر تیمی که تنها کمال را به عنوان هافبک دفاعی داشت و سه مهره هجومی جلوی خود داشت بد نتیجه می‌گرفت؟ضیا عربشاهی با اشاره به مهره‌های این فصل پرسپولیس گفت: شما می‌گویید دوران گذشته پرسپولیس و نتیجه نگرفتن‌های آن را هم در طول سال‌ها به خاطر دارید و برانکو خوب عمل کرده اما مهره‌هایی که اکنون تیم در اختیار دارد کدام مربی سابق داشته؟ برانکو اکنون در هر پست دو مهره شاخص دارد، صادق محرمی و ماهینی در سمت راست، شجاع و انصاری و سیدجلال حسینی در دفاع وسط، کمال و نوراللهی در هافبک، بشار و مسلمان و .
.. . خود برانکو ایوانکوویچ نمی‌داند کدامیک را در زمین بگذارد و همیشه در چیدن ترکیب مشکل داشته، چه از زمانی که در تیم ملی بود و چه اکنون و او تمرین دهنده خوبی است!هافبک سابق پرسپولیس در پاسخ به اینکه منتقدانی مثل او تنها در فرصت‌هایی که تیم در اوج نیست اینگونه می‌تازند و مصاحبه‌هایی از او وجود دارد که در دوران موفقیت برانکو و پرسپولیس به ستایش او پرداخته و از بازگشت غرور به تیم حرف زده بودند وجود دارد گفت: من ضیا عربشاهی 13 سال در این تیم حضور داشتم و معلوم است که از موفقیت تیمم خوشحال می‌شوم و به تمجید آن می‌پردازم و اکنون هم به عنوان دلسوز تیم حرفم را بدون خرده و برده از کسی می‌زنم.
من انتظار پرسپولیس تهاجمی دارم و پرسپولیس با این فلسفه بازی کرده و باید بازی کند.وی ادامه داد: اکنون برانکو ایوانکوویچ 11 نفر اصلی خود مشخص کرده و شاید تنها 4 بازیکن دیگر از لیست پرسپولیس در ترکیب او جابجا شوند و این مساله باعث شده تا تعویض‌های او هم قابل پیش بینی باشد و حتی دقایق آن را هم بتوان حدس زد.
من بعنوان سرمربی باید اینقدر در بحث روان‌شناسی قوی باشم که بتوانم کاری کنم بازیکن برای موفقیت جان خود را هم بدهد. او را به خاطر اشتباه کنار گذاشتم قبول اما دیگر چند بازی کنار گذاشتن بازدارنده نخواهد بود و تنها سرمایه باشگاه را می‌سوزاند. رامین رضاییان چه کرد و چطور رفت؟ قتل کرده؟ آیا باید قصاص می‌شد؟ مسلمان وقتی آمد مشکل داشت چرا که همش کنار تتلو بود! اما بعد از آن حرف زدیم و برانکو ایوانکوویچ هم او را آماده کرد.
الان چرا باید این مهره به کار پرسپولیس نیاید وقتی یک پاس که می‌دهد قند در دل آدم آب می‌شود! اما نه اینکه مسلمان را بیرون بگذاریم و بیرون بگذاریم و بیرون بگذاریم!عربشاهی در خصوص اینکه تیم تحت اختیار برانکو با نظم و تاکتیک خاصی شکل گرفته و پیش از این نیز مربیان پرسپولیس می‌توانستند بازیکنان خوبی را جذب کنند اما به طور مثال با سرمایه بالا تنها پرونده مالی علیه باشگاه شکل دادند و نمونه آن جذب دو بازیکن ناکارآمد توسط مربی سابق و پرونده میلیاردی این دو بازیکن برای باشگاه است، ولی برانکو به طور مثال محرمی و بشار را با مبالغ پایین جذب کرده گفت: من کاری به آنها ندارم و آنها هم اشتباه کردند! نباید این کار را می‌کردند.
علیپور را همان آقا به پرسپولیس آورد. درست می‌گویید که آنقدر از این بازیکن استفاده نکرد اما وقتی آن را می‌گویید باید این را هم بگویید! علی دایی هم بازیکن نداشت وگرنه همین الان ببینید با سایپا و 4 تا بازیکن چطور بازی می‌کند. دایی هم آن زمان بازیکن نداشت. یک مربی زمانی می‌تواند خودش را نشان دهد و از کیفیتش بگوید که زمانی که بازیکن ندارد بتواند موفق شود.
در شرایطی عربشاهی نسبت به مهره چینی و تعویض‌ها انتقاد دارد که سرمربی پرسپولیس طی مدت اخیر چندین بار نیز با تغییر شیوه و تعویض‌هایش بازی را به سود خود تغییر داد که اوج آن جدال با الاهلی عربستان و صعود این تیم به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود: نه اینطور نیست. آنها برابر استقلال در بازی برگشت اشتباه کردند و برانکو با مهره‌چینی اشتباه خود باعث شد تا علیپور در میان مدافعان استقلال کاری از پیش نبرد در حالی که در بازی رفت در کنار منشا توانسته بود به خوبی ضعف دفاعی استقلال را نشانه بگیرند.
همین بازی با نسف قارشی، ازبک ها تا صبح هم نمی‌توانستند به پرسپولیس گل بزنند اما پرسپولیس نتوانست از خلاقیت بازیکنانش سود ببرد و هیچ موقعیتی در اختیار مهاجمانش قرار نداد. ما اما اینقدر در زمان فوتبال‌مان توپ به مهاجمان می‌دادیم که آنها خسته می‌شدند و می‌گفتند دیگر پاس ندهید!عربشاهی در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد انتقادات او در این مقطع به خاطر حضور افشین پیروانی در این تیم و مشکلاتی خصوصی‌اش با سرپرست جدید پرسپولیس که زمانی حکم شلاق او را گرفته باشد، انجام می‌شود گفت: من افشین پیروانی را دوست دارم و مثل داداش من است.
وقتی که روی نیمکت آمد به او تبریک هم گفتم. اولین نفری بودم که به او تبریک گفتم. من منتقد نیستم،من تیمم را دوست دارم و عاشق آن هستم. 13 سال در آن بازی کردم، جای سه نفر بازی کردم و عاشق آن هستم. دوست دارم فوتبالی بازی کند که تماشاگر عشق کند.هافبک سابق پرسپولیس در پایان درباره اینکه به نظر می‌رسد دوران ناکامی باشگاه را فراموش کرده‌اند که و حتی در زمان بازی آنها هم که فوتبال دو قطبی بود و تمام مهره‌های سرشناس هم در استقلال و پرسپولیس حضور داشتند چنین موفقیت‌هایی با قهرمانی زودهنگام، خط دفاعی قدرتمند و موفقیت در آسیا را تجربه نکرده بودند گفت: اتفاقا برعکس! فوتبال اکنون آسانتر هم شده و من هم اگر انتقاد می‌کنم می‌خواهم پرسپولیس فوتبال تهاجمی انجام دهد و اینکه می‌گویید رئال قهرمان فصل گذشته اکنون شاید بدون جام فصل را تمام کند هم مساله نیست و فلسفه پرسپولیس فوتبال تهاجمی است! منبع: ورزش سه var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 1070107  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

برتری یاران پورعلی‌گنجی در جام حذفی بلژیک ایلنا  ۱ ساعت پیش

برتری یاران پورعلی‌گنجی در جام حذفی بلژیکبه گزارش ایلنا، امشب (سه‌شنبه) در چارچوب مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی بلژیک تیم یوپن رو در روی تیم دسته‌دومی توبیز قرار گرفت و با کسب پیروزی 3 بر صفر صعود کرد. گل‌های تیم یوپن در دقایق 9، 37 و 90 به ثمر رسیدند. مرتضی پورعلی‌گنجی، ملی‌پوش ایرانی در فهرست 18 نفره...

ماموریت بزرگ الکساندر نوری؛ مانع شادی حریفان شو! ایلنا  ۱ ساعت پیش

ماموریت بزرگ الکساندر نوری؛ مانع شادی حریفان شو!به گزارش ایلنا، مربی ایرانی - آلمانی جانشین استفان لیتی می‌شود که در شروع فصل نتایج خوبی با اینگولشتات نگرفت تا برکنار شود. این تیم در آخرین بازی در خانه با یک گل مغلوب سن‌پائولی شد و با تنها پنج امتیاز در رده پانزدهم است. آلکساندر نوری شروع سختی دارد و تیمش سه‌شنبه باید در خانه کلن بازی...

طرح روز؛ وقتی مودریچ به حکمرانی یازده ساله پایان می‌دهد! نود  ۱ ساعت پیش

طرح روز؛ وقتی مودریچ به حکمرانی یازده ساله پایان می‌دهد! در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - مودریچ بالاتر از رونالدو و صلاح بهترین بازیکن جهان شد.به گزارش وبسایت نود، لوکا مودریچ موفق شد با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو و محمد صلاح، برای اولین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کند. او دوشنبه شب جایزه The Best Fifa...

مورینیو: پوگبا دیگر بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد را نخواهد بست نود  ۱ ساعت پیش

مورینیو: پوگبا دیگر بازوبند کاپیتانی منچستریونایتد را نخواهد بست در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی منچستریونایتد تایید کرده بازوبند کاپیتانی دیگر به ستاره فرانسوی این تیم نخواهد رسید. به گزارش وبسایت نود، ژوزه مورینیو پس از حذف تیمش به دست دربی کانتی در جام اتحادیه انگلیس درباره گزارش رسانه های انگلیس مبنی بر عصبانیتش از...

خوش شانسی پرسپولیس بعد از برد تاریخی ایلنا  ۲ ساعت پیش

خوش شانسی پرسپولیس بعد از برد تاریخیبه گزارش ایلنا، پرسپولیس مقابل سپیدرود به در بسته خورد و تا دقیقه 90 منتظر گل برتری ماند اما این پیروزی دیرهنگام و نمایشی که شاید در برخی دقایق کمتر از حد انتظارمان بود، دلیل مشخصی دارد. واقعیت این است که پرسپولیس بعد از آن بازی سخت و سنگین مقابل الدحیل به لحاظ فنی و روانی تخلیه شده بود.شکست تیم پرستاره...

خاطره خوب شجاع خلیل زاده در بازی شماره 50 ایلنا  ۲ ساعت پیش

خاطره خوب شجاع خلیل زاده در بازی شماره 50به گزارش ایلنا، در شرایطی که برانکو برای تشدید نشدن مصدومیت حسین ماهینی به این بازیکن استراحت داده بود، شجاع نقش دفاع راست را به خود گرفت تا حضور در این پست را هم در پرسپولیس تجربه کند. اتفاقا در امور تدافعی کاملا موفق بود و هیچ اشتباهی نداشت. هر چند سپیدرود در فاز حمله آنقدر ضعیف بود که تقریبا هیچ فشاری...

توقف بایرن مونیخ در خانه و شکست دوباره شالکه در هفته پنجم بوندس لیگا نود  ۲ ساعت پیش

توقف بایرن مونیخ در خانه و شکست دوباره شالکه در هفته پنجم بوندس لیگا در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - بایرن مونیخ موفق نشد در خانه مقابل آگسبورگ به پیروزی برسد.به گزارش وبسایت نود، هفته پنجم بوندس لیگا با برگزاری 4 دیدار آغاز شد که در مهم ترین آن شاگردان نیکو کواچ در آلیانز آرنا مقابل آگسبورگ متوقف شدند. آرین روبن در دقیقه 48 موفق...

آغاز هفته ششم سری آ با پیروزی اینتر مقابل فیورنتینا نود  ۲ ساعت پیش

آغاز هفته ششم سری آ با پیروزی اینتر مقابل فیورنتینا در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - هفته ششم سری آ با پیروزی خانگی اینتر آغاز شد. به گزارش وبسایت نود، تیم های اینتر و فیورنتینا از هفته ششم سری آ در ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه ۲-۱ به سود اینتر به پایان رسید. شاگردان اسپالتی با این نتیجه...

فوتبال جهان| سن‌اتین 3 امتیاز خارج از خانه کسب کرد/ موناکو در زمین خودش شکست خورد تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آغاز هفته هفتم رقابت‌های لیگ دسته اول فرانسه (لوشامپیونه) تیم سن‌اتین در خانه تولوز به برتری 3 بر 2 رسید و موناکو در زمین خودش به آنژی باخت.سن‌اتین توسط دیونی در دقیقه 23، کابیا در دقیقه 66و سالیبور در دقیقه 75 به گل رسید و تولوز به وسیله ژاردل در دقیقه...

فوتبال جهان| لیورپول - چلسی؛ قدرتمندان در پیچ خطرناک تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هر نبرد چلسی و لیورپول در جام‌های حذفی یادآور ماراتن‌های پیاپی 2 تیم در اوایل هزاره جدید است؛ جایی که هر فصل حداقل 4 بازی بین طرفین انجام می‌شدو هیچکدام هم برتری مطلقی به یکدیگر نداشتند. در این شرایط، جدیدترین نبرد آبی و قرمز انگلیس یک تک بازی در دور سوم جام...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده