تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۳ دی ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۷:۴۹
کسب و کار؛ از راهبرد تا موفقیت!
پول نیوز؛ سمیه علی اصغری-  قطعا ایده ها و تفکرات شما خاص و متفاوت هستند و در این هیچ جای شکی وجود ندارد اما همانطور که بارها گفته ایم برای دستیابی به چشم اندازها و اجرایی کردن ایده های ذهنی خود نیازمند یک فاکتور مهم به نام استراتژی خواهید بود. استراتژی در دانش مدیریت به مفهوم یک برنامه دقیق و بهترین روش های دستیابی به اهداف خاص در بازه های زمانی مختلف است.
استراتژی تدیون یشده می تواند شامل چشم اندازها و رویکردهای کوتاه مدت، بلند مدت و یا ترکیبی از هر دو حالت باشد. اما دستیابی به یک استراتژی مناسب کمی از این تعاریف دشوارتر بوده و نیازمند کسب پیش آمادگی در مسیر دستیابی به اهداف خواهد بود. شکل گیری استراتژی مناسب رویدادی مختص به یک روز یا چند ساعت نیست. بلکه باید زمان کافی بدان اختصاص داد تا از مسیر تخصصی و حرفه ای بتوان به یک نقشه راه مناسب دست یافت.
برای بحث امروز دستیابی به یک استراتژی مناسب و موثر در کسب و کار را در 10 نکته دنبال می کنیم.محصولات و خدماتمحصولات یا خدمات شما در واقع آن چیزی است که به منظور بهبود ارزش های زندگی به جهان ارائه می دهید. این خدمات رسانی می تواند به هر شکلی صورت گیرد اما نکته اساسی و مهم آن است که در مسیر فعالیت خود برای انسان های دیگر مفید باشیم.
ساده تر بگوییم چنانچه فعالیت ما موجب افزایش کیفیت زندگی و پیشرفت در سبک زندگی انسان شود، حس خوب و بازخوردی مثبت که از جامعه دریافت می کنیم به کسب و کار ما ارزش و اعتبار خاصی خواهد داد و این به مفهوم دریافت تایید از خارج(جامعه) است که بسیار اهمیت دارد.مشتریاندر تعاریف و استانداردهای پش روی خود لازم است تا همواره مشتریان را به هر چیز دیگر اولویت بدهیم.
این کار چندان دشواری نیست چون اساسا اگر مشتری و خواهان وجود نداشته باشد کسب و کار ما هم بی رونق خواهد بود. پس لازم است یک مرام نامه برای کسب و کار خود تعریف کرده و درآن مهمترین وظایف خود در رابطه با مشتریان را متذکر شویم. این مرام نامه بخشی مهم از استراتژی ما در ادامه مسیر خواهد بود.قواعد بازیدر این قسمت از مسی رتدوین استراتژی لازم است تا علاوه بر رویکردهای خودمان نگاهی نیز به قواعد و قوانین بازار داشته باشیم.
به هرترتیب قرار است در بستری فعالیت کنیم که رقبای متعددی در آن حضور دارند پس لازم است تا شرایط را به دقت مورد بررسی قرار داده و اطلاعات کاملی از فضای تهیه شود که قرار است وارد آن شویم. البته لازم نیست همیشه براساس این قوانین بازی کنیم بلکه می توانیم روش های خاص خود را داشته باشیم اما این روش ها براساس مطالعات قواعد کلی و در نظر گرفتن آنها قابل ادستیابی و اجرا خواهند بود.
دانش روزدر دنیای امروز شرایط کسب و کار به مانند دهه های گذشته نیست. این روزها ابزراک هایی به نام تلفن هوشمند و تبلت همه جا هستند و شبکه های اجتماعی نیز حکمرانی می کنند. پس باید تحقیق کنیم تا نوع مناسبی از بهره برداری را برای کسب و کار خود از این فضا تعریف کنیم. شاید لازم باشد تجارت شما نیز در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشد و از این تبلیغات مجانی و کارآمد بهره مند شود.
از خلاقیت تا تولیدهر چند در آغاز مسیر کمی دشوار به نظر می رسد اما همواره طی کار باید به فکر تغییر وضعیت خود به یک تولیدکننده تمام عیار باشیم. در کسب و کار هر اندازه در مسیر کاهش وابستگی به سایرین و نزدیکی به پروسه تولید گام برداریم به همان میزان بر ارزش نام تجاری و برند خود افزوده ایم. از سوی دیگر با این رویکرد برای اقتصاد کشور خود نیز عضویی مفیدتر خواهیم بود.
نیروی کاریک بخش مهم که باید در تدوین استراتژی بدان توجه داشته باشیم تعریف نیروی کار و جانمایی آن برای بخش های مختلف است. دسترسی به روش های درست گزینش نیرو اهمیت بسیاری دارد زیرا موفقیت عملکرد شما در این مرحله به مفهوم تضمینی محکم در پیشبرد امور خواهد بود.عرضه و فروشاین مرحله بسیار پراهمیت است زیرا در آستانه انتقال محصول و خدمات خود به مصرف کننده قرار دارید.
می توانید انواع خلاقیت ها و نوآوری ها را برای این مرحله متصور شوید. به هر میزان که با رقبا متفاوت باشید به همان مقدار در تسخیر ذهن مشتریان موفق تر خواهید بود. توصیه می کنیم برای عرضه به بازار تنها به یک روش اکتفا نکنید. این روزها فروش مجازی نیز اقبال خوبی دارد، از این رو می توانید بخشی از محصولات خود ار منیز در فروشگاههای آنلاین ارائه کنید.
نقطه پایان و شروع مجددچرخه کسب و کار نقطه توقف ندارد. هر گام به واقع پیش نیاز گام بعدی خواهد بود. از این رو زمانی که سود فعالیت اقتصادی در برابر شما قرار گرفت پیش از هرگونه برنامه ریزی به فکر تضمین و توسعه فعالیت خود باشید با دقت به برآورد هزینه ها و تلاش برای باثبات ساختن تجارت خود بپردازید. در این مرحله دریافت بازخوردها از بازار نیز بسیار اهمیت دارد.
باید به گونه ای عمل کنید که متشری تصور نکند پول خود را از دست داده و شما وی را رها کرده اید. محصولات خود را با قدرت پشتیبانی کنید، از نظرات مصرف کنندگان در راستای حذف نقایص بهره برداری کرده و بدین ترتیب اعتبار برند خود را افزایش دهید.آنچه در چارچوب نکات بالا گفته شد مهمترین اصولی است که در تدویت استارتزی کسب و کار باید بدان توجه داشت.
رعایت هر بند تضمینی بر موفقی شما در آینده خواهد بود.

کد خبر: 108701  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: پول نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

تورم ۹.۸ درصدی قیمت گوشت در دی‌ماه جام نیوز  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اخیرا مرکز آمار تورم دی‌ماه را اعلام کرد که نشان داد تورم ماهانه دو درصد، سالانه ۲۰.۶ درصد و نقطه‌ به نقطه (تغییرات شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل) ۳۹.۶ درصد بوده است که حاکی ازادامه روند افزایشی تورم است؛ به طوریکه تورم نقطه به نقطه ۲.۲ درصد و سالانه ۲.۶ درصد...

بهترین راهکار برای ثبات ارزی در اقتصاد چیست؟ جام نیوز  ۱۳ دقیقه پیش

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،«نرخ ارز» ارزش پول خارجی بر اساس واحد پول ملی را نشان می‌دهد. در این مقاله به بررسی روند کلی تحولات ارز (دلار) در کشور، قبل و بعد از انقلاب پرداخته شده است. ابتدا تاریخچه و مبانی نظری ذکر شده و سپس روند قبل از انقلاب به طور خلاصه بیان گردیده است. در طی...

وزیر اقتصاد: پوری حسینی استعفا نداده است اقتصاد ایران آنلاین  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش تسنیم، فرهاد دژپسند با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ممنوع‌الخروجی پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از رسانه‌ها این خبر را شنیده‌ام، اما همکاران بنده در وزارت امور اقتصادی و دارایی خبر ممنوع‌الخروجی پوری حسینی را پیگیری کرده‌اند که این خبر تکذیب شده است.  این...

9 قرارداد نفتی به ارزش یک میلیارد دلار با شرکت های ایرانی امضا شد اقتصاد ایران آنلاین  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، مراسم امضای این قراردادها با حضور «بیژن زنگنه» وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت عصر امروز (سه شنبه) در مرکز همایش های وزارت نفت برگزار شد. شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران 9 قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت را...

بورس انرژی در جزیره کیش راه اندازی می شود اکو فارس  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش اظهار داشت: صنعت نفت ایران در شرایط کنونی با چالش هایی مواجه است اما خوشحال هستیم که در این شرایط، 140 شرکت در این نمایشگاه حضور دارند. وی افزود: در کیش این پتانسیل وجود دارد که شرکت‌های...

شاخص بورس ۸۸۳ واحد رشد کرد اکو فارس  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش اکوفارس به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 2 میلیارد و 171میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 544میلیارد تومان در 139هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 883واحدی در ارتفاع 162هزار و 805واحد قرار گرفت. بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در...

انواع شاسی بلند تولید داخل + قیمت آفتاب نیوز  ۳۲ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : برای خرید انواع شاسی بلند تولید داخل بسته به مدل، کارکرد، سال تولید، آپشن و ... باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کرد.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پژمانفر: نان و غذای مردم روی هواست آفتاب نیوز  ۳۲ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : نصرالله پژمانفر در تذکری در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه) مجلس اظهار کرد: ما نسبت به خروج دام تذکر دادیم، اما به این موضوع بی توجهی شد و حالا قیمت گوشت بالای ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین قیمت خرید تضمینی گندم ۱۶۰۰ تومان است که معنایش این است که کشاورزان گندم خود را با این قیمت تحویل دولت...

مظنه واحد‌های ۷۰ متری در تهران؟ +جدول صبا ایران  ۳۴ دقیقه پیش

لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده