تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۶:۵۷
۵ کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می دهند
به گزارش بهداشت نیوز، اگر قرار است هر روز چند قورباغه را با اکراه بخورید، سعی کنید اول بزرگترین و بدریخت و قیافه ترین قورباغه را قورت دهید تا کارهای دیگر به نظرتان آسان بیاید. شما هم می توانید مثل خورشید طلوع کنید و بدرخشید! صبح زود باید بهترین رفیق شما در راه پیشرفت باشد. چه خوش تان بیاید و چه خوش تان نیاید، استفاده از ساعات ابتدایی روز قبل از سر کار رفتن، یکی از نکات کلیدی داشتن زندگی موفق و سالم است.
استفاده از ساعات ابتدایی روز ویژگی بسیاری از مدیران اجرایی، مقامات دولتی و سایر افراد موفق و بانفوذ در سراسر دنیاست. مارگارت تاچر هر روز ساعت ۵صبح بیدار بود، فرانک لوید رایت معمار بزرگ آمریکایی ساعت۴ از خواب بیدار می شد و رابرت ایگر مدیرعامل کمپانی دیزنی هر روز ساعت ۴ونیم صبح بیدار بود. معمولا مشخص است که می خواهید در برابر این جملات چه بگویید: «من اصولا شب ها بهتر کار می کنم تا صبح ها»، براساس گزارشی که مجله «اینک» منتشر کرده است، کسانی که به قول دانشمندان «آدم های صبح» هستند و نه «آدم های شب» و صبح ها کارهای خود را انجام می دهند، فعال تر و مولد تر از شب کار ها هستند.
علاوه بر این، کسانی که قبل از رفتن به سر کار در صبح، زود تر از بقیه از خواب بیدار می شوند، زندگی سالم تری دارند و بهتر و بهتر کارهای خود را انجام می دهند. پس به سراغ کارهایی می رویم که هر آدم موفقی هر روز صبح قبل از رفتن به سر کار انجام می دهد: ورزش کنید مطمئنا بار ها این جمله را خوانده اید؛ اما یک بار دیگر هم بخوانید.
بیشتر افرادی که در بیرون از خانه کار می کنند، صبح ها به سر کار می روند. ورزش، چه انجام دادن حرکات یوگا در داخل خانه باشد و چه رفتن به باشگاه، در هر صورت باعث افزایش انرژی شما در طول روز شده و حس این که همین الان هم انسان موفقی هستید و لیاقت موفقیت را دارید، در شما تقویت می شود. البته ورزش کردن به معنای شوت کردن کاغذهای باطله در سطح آشغال نیست! هر کسی می تواند بعد از ۲۰۰بار تمرین، سرانجام در محل کار شوت فوق العاده ای داشته باشد! تمرین های جسمانی و ورزش صبحگاهی احتمال آسیب دیدن قلب بعد از یک روز کاری طولانی را نیز کاهش می دهد.
حتی اگر حس می کنید که نمی توانید هر روز صبح ساعت۵ از خواب بیدار شوید و بروید ورزش کنید، حداقل سعی کنید هر روز ۱۵دقیقه زود تر از خواب بیدار شده و کمی حرکات کششی در خانه انجام دهید. صبح که می شود، فقط ذهن آدم ها از خواب بیدار نمی شود بدن تان هم باید از خواب بیدار شود و حرکات کششی کمک می کند که زمان بیدار شدن جسم از خواب و آماده شدن برای انجام کارهای روزانه کمتر شود.
برای کارهای روزانه تان نقشه بکشید پتانسیل های کاری و توانایی تان را برای برنامه ریزی و نقشه کشیدن برای کارهایی که می خواهید در طول روز انجام دهید، بالا ببرید و اهداف خود برای روز در پیش رو و همچنین کارهایی که باید انجام دهید را جایی یادداشت کنید. از آنجا که اگر صبح زود تر از بقیه بیدار شوید، در آرامش بیشتری می توانید فکر کنید و شلوغی و مزاحمت اطراف دیگر وجود ندارد، صبح زود بهترین زمان برای برنامه ریزی روزانه است.
زمانی که اولویت های کاری خود را در ساعات ابتدایی روز مشخص می کنید، محیط آرام خانه کمک می کند که خلاقیت بیشتری داشته باشید و بهتر بتوانید برنامه ریزی های خاص شغلی تان را انجام دهید. توصیه دیگری هم داریم؛ زمانی که دارید برنامه ریزی های روزانه را انجام می دهید سلامت ذهنی و روحی را نیز از یاد نبرید. بعد از این که جلسه کاری تان تمام شد 10دقیقه زمان بگذارید و در خیابان اطراف محل کارتان قدم بزنید یا پشت همان میز کار چند دقیقه ورزش های ذهنی انجام دهید.
می خواهید زندگی سالمی داشته باشید؟ پس وقتی را هم برای این در نظر بگیرید که در خانه میان وعده برای خودتان درست کنید و سر کار ببرید. صبحانه سالم و مقوی بخورید همه ما تجربه این را داریم که هر روز از خواب بیدار شویم، آبی به سروصورت بزنیم و با معده خالی به سمت در بدویم! سر کارتان می نشینید و فکر می کنید چطور به اغذیه فروشی پایین خیابان بروید و چیزی برای خوردن پیدا کنید، اما این اصلا ایده خوبی نیست.
کمی زود تر بیدار شوید و به جسم تان زمان دهید تا انرژی که باید در طول روز مصرف کند را از یک صبحانه سالم، مغذی و مقوی تامین کند. این کار باعث می شود بیشتر به فکر انجام دادن کار باشید تا این که به معده خالی و وعده ناهار فکر کنید! وعده صبحانه نه تنها مواد غذایی مورد بدن و ذهن را آماده می کند، بلکه موقعیت و فرصت مناسبی برای دیدار و وقت گذراندن با خانواده است.
شاید شب دیر به خانه آمده باشید و بچه ها را ندیده باشید. با آنها صحبت کنید و راجع به کاری که قرار است طی روز انجام دهند و از برنامه ریزی هایی که انجام داده اید، بگویید تا آنها هم در آینده مثل شما انسان های موفقی باشند. این کار نه تنها به روحیه بچه ها کمک می کند، بلکه اعصابی آرام و روحیه ای قوی را برای شما هم به ارمغان می آورد.
تصویرسازی ذهنی را فراموش نکنید این روز ها همه ما به طرز عجیبی راجع به سلامت جسمی مان حرف می زنیم، اما در بسیاری موارد سلامت ذهنی را از یاد می بریم. صبح زود بهترین زمان برای مراقبه ذهنی و فکر کردن به سلامت ذهن و آرامش گرفتن و همچنین تصویرسازی آنچه که قرار است انجام دهیم و آنچه که قرار است باشیم، است.
لحظه ای را با آرامش به این فکر کنید که قرار است امروز چه کارهایی را انجام دهید و روی موفقیت هایی که قرار است از انجام چنین کاری داشته باشید، فکر کنید. حتی برای یک دقیقه فکر کردن و تصویرسازی های مثبت در ذهن، خلق وخوی آن روز و چشم انداز کاری تان و احساسی که نسبت به کار دارید را بهتر می کند. از کارهای سخت شروع کنید همه ما کارهایی برای انجام دادن داریم که به دلیل این که کار سختی هستند یا وقت زیادی می گیرند یا این که اصلا دوست نداریم انجام شان بدهیم، آن را به روز دیگر موکول می کنیم و در نهایت با اکراه تمام بعد از روز ها و شاید هم هفته ها تاخیر انجام شان می دهیم.
در اینجا راهی آسان برای خلاص شدن از دست استرس های این کار ارائه می دهیم. نامطلوب ترین، بد ترین و پراسترس ترین کار را در ابتدای روز انجام دهید و آن را در صدر فهرست کار هایتان بگذارید. به قول روان شناسان، اگر قرار است هر روز چند قورباغه را با اکراه بخورید، سعی کنید اول بزرگترین و بدریخت و قیافه ترین قورباغه را قورت دهید تا کارهای دیگر به نظرتان آسان بیاید.
به جای این که جای این کار نامطلوب را در صدر فهرست کارهایی که قرار است بعد از خوردن ناهار و چای بعد از آن انجام دهید، قرار دهید، آن را به صدر فهرست کارهای صبح بیاورید و از شرّش خلاص شوید. صبح و اول روز زمانی است که به اندازه کافی استراحت کرده ایم و سطح انرژی بدن مان در بالا ترین سطح مطلوب است. بنابراین کارهای سخت در صبح بهتر انجام می شوند.
وقتی می خواهید به این کار فکر کنید، به این مساله توجه داشته باشید که اگر این کار را در ابتدای روز انجام دهید، باقی روز راحت تر خواهید بود و با خیال راحت تری هم محل کار خود را ترک می کنید و فردا صبح با خیال راحت تری از خواب بیدار می شوید. موفق باشید!   منبع: همشهری آنلاین

کد خبر: 1087710  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بهداشت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

شرکت در دوره های مشاوره برای ثبت ازدواج الزامی شود بهداشت نیوز  ۳ دقیقه پیش

شرکت در دوره های مشاوره برای ثبت ازدواج الزامی شود به گزارش بهداشت نیوز: از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، محمدباقر الفت در نشستی که امروز یکشنبه با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در محل این معاونت تشکیل شد، با بیان اینکه کمبود مهارت­های زندگی­ مشترک عمده علت طلاق توافقی در سنین نخست ازدواج است، افزود:...

آیت الله خزعلی چه نظری درباره مهدی خزعلی داشت؟ بهداشت نیوز  ۳ دقیقه پیش

آیت الله خزعلی چه نظری درباره مهدی خزعلی داشت؟ به گزارش بهداشت نیوز: مهدی خزعلی اخیرا در گفت و گویی از خانواده پهلوی درباره خانه خانواده خود عذرخواهی کرده که نشان می دهد وی حتی ادعاهای کذبی درباره خانواده خود دارد. با نگاهی به سابقه عملکرد مهدی خزعلی و پرونده هایی که در دستگاه قضایی دارد نشان می دهد راه وی از خانواده اش و مرحوم آیت الله خزعلی جدا...

مرورگر واقعیت مجازی "موزیلا " رونمایی شد شبکه ایران  ۷ دقیقه پیش

این مرورگر برای نمایش محتوی معمول و ۲ بعدی وب طراحی شده اما شرکت تولید کننده امیدوار است با کمک فناوری واقعیت مجازی، قابلیت های وب را گسترش دهد. موزیلا هنگام مصاحبه با کاربران واقعیت مجازی متوجه شد یکی از نکات منفی این روند یافتن بازی های تازه و تجربه واقعیت افزوده است.  برای این منظور Firefox...

بهبودی معجزه‌آسای پسری با سیخی درون سر همشهری آنلاین  ۵۳ دقیقه پیش

بهبودی معجزه‌آسای پسری با سیخی درون سر بهبودی معجزه‌آسای پسری با سیخی درون سر دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:یک پسر ۱۰ ساله در ایالت میسوری آمریکا پس از جراحی برای خارج کردن سیخ گوشت فرورفته در صورتش در حال بهبودی است. به گزارش بی‌بی‌سی...

مجازات زندان برای غذا دادن به کبوترها در تایلند همشهری آنلاین  ۵۳ دقیقه پیش

مجازات زندان برای غذا دادن به کبوترها در تایلند مجازات زندان برای غذا دادن به کبوترها در تایلند دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:جریمه مالی و زندان در انتظار افرادی است که در پایتخت تایلند به کبوترها غذا بدهند. به گزارش ایسنا، شهرداری شهر...

پیش‌بینی چاقی با بررسی باکتری دهان کودکان سلامت نیوز  ۵۴ دقیقه پیش

پیش‌بینی چاقی با بررسی باکتری دهان کودکانسلامت نیوز:نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد باکتری‌های موجود در دهان کودکان خردسال می‌تواند به پیش بینی احتمال ابتلای آنان به چاقی کمک کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان دانشگاه دولتی پنسیلوانیا دریافتند ترکیب میکروارگانیسم‌های موجود در دهان کودکان دو ساله می‌تواند...

طبخ غذا با هیزم و خطر بیماری های تنفسی سلامت نیوز  ۵۴ دقیقه پیش

طبخ غذا با هیزم و خطر بیماری های تنفسیسلامت نیوز: محققان چینی دریافتند پخت و پز مستمر با استفاده از هیزم و زغال سنگ با افزایش خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ در اثر ابتلا به بیماری های تنفسی ارتباط دارد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، در این تحقیقات سوابق 280 هزار شهروند 30 تا 70 ساله چینی که در زمان آغاز مطالعه فاقد هرگونه بیماری...

این مکمل از پاک شدن حافظه جلوگیری می کند بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

این مکمل از پاک شدن حافظه جلوگیری می کند به گزارش بهداشت نیوز: کمبود ویتامینB12 که یکی از ویتامین‌های گروه B به‌شمار می‌رود، عوارض متعددی با خود به همراه می‌آورد و باید بدانید که در منابع گیاهی، هیچ ردی از این ویتامین را نمی‌توانید پیدا کنید.

تیم پیکان های ایرانی در رالی پکن-پاریس! + عکس بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

تیم پیکان های ایرانی در رالی پکن-پاریس! + عکس عکس زیر تیم ایران را در رالی پکن - پاریس در  روز بیست و هشتم شهریور ماه سال ۱۳۷۶ و در میدان کنکورد پاریس نشان می‌دهد. در این رالی ایران با ۳ خودروی پیکان شرکت کرد و توانست مقام‌های هفتم، هشتم و دهم را کسب نماید. 

نمایشگری هوشمند ویژه غواصان طراحی شد شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

این نمایشگر که بر روی عینک غواصی سوار می شود Shadow NAV نام دارد و اختلالی در فعالیت های عادی غواصان ایجاد نمی کند. مهم ترین مزیت این محصول تسهیل مسیریابی در حین غواصی در زیر آب است. واقعیت این است که بخش های زیادی از دنیای زیر آب تاریک است و در برخی بخش ها وجود جلبک ها و گل ولای و جانوران مختلف دریایی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده