تعداد بازدید: ۱۲
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۲:۵۴
۵ کاری که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می دهند
به گزارش نامه نیوز ، اگر قرار است هر روز چند قورباغه را با اکراه بخورید، سعی کنید اول بزرگترین و بدریخت و قیافه ترین قورباغه را قورت دهید تا کارهای دیگر به نظرتان آسان بیاید.شما هم می توانید مثل خورشید طلوع کنید و بدرخشید! صبح زود باید بهترین رفیق شما در راه پیشرفت باشد. چه خوش تان بیاید و چه خوش تان نیاید، استفاده از ساعات ابتدایی روز قبل از سر کار رفتن، یکی از نکات کلیدی داشتن زندگی موفق و سالم است.
استفاده از ساعات ابتدایی روز ویژگی بسیاری از مدیران اجرایی، مقامات دولتی و سایر افراد موفق و بانفوذ در سراسر دنیاست. مارگارت تاچر هر روز ساعت ۵صبح بیدار بود، فرانک لوید رایت معمار بزرگ آمریکایی ساعت۴ از خواب بیدار می شد و رابرت ایگر مدیرعامل کمپانی دیزنی هر روز ساعت ۴ونیم صبح بیدار بود.معمولا مشخص است که می خواهید در برابر این جملات چه بگویید: «من اصولا شب ها بهتر کار می کنم تا صبح ها»، براساس گزارشی که مجله «اینک» منتشر کرده است، کسانی که به قول دانشمندان «آدم های صبح» هستند و نه «آدم های شب» و صبح ها کارهای خود را انجام می دهند، فعال تر و مولد تر از شب کار ها هستند.
علاوه بر این، کسانی که قبل از رفتن به سر کار در صبح، زود تر از بقیه از خواب بیدار می شوند، زندگی سالم تری دارند و بهتر و بهتر کارهای خود را انجام می دهند. پس به سراغ کارهایی می رویم که هر آدم موفقی هر روز صبح قبل از رفتن به سر کار انجام می دهد:ورزش کنیدمطمئنا بار ها این جمله را خوانده اید؛ اما یک بار دیگر هم بخوانید.
بیشتر افرادی که در بیرون از خانه کار می کنند، صبح ها به سر کار می روند. ورزش، چه انجام دادن حرکات یوگا در داخل خانه باشد و چه رفتن به باشگاه، در هر صورت باعث افزایش انرژی شما در طول روز شده و حس این که همین الان هم انسان موفقی هستید و لیاقت موفقیت را دارید، در شما تقویت می شود. البته ورزش کردن به معنای شوت کردن کاغذهای باطله در سطح آشغال نیست!هر کسی می تواند بعد از ۲۰۰بار تمرین، سرانجام در محل کار شوت فوق العاده ای داشته باشد! تمرین های جسمانی و ورزش صبحگاهی احتمال آسیب دیدن قلب بعد از یک روز کاری طولانی را نیز کاهش می دهد.
حتی اگر حس می کنید که نمی توانید هر روز صبح ساعت۵ از خواب بیدار شوید و بروید ورزش کنید، حداقل سعی کنید هر روز ۱۵دقیقه زود تر از خواب بیدار شده و کمی حرکات کششی در خانه انجام دهید. صبح که می شود، فقط ذهن آدم ها از خواب بیدار نمی شود بدن تان هم باید از خواب بیدار شود و حرکات کششی کمک می کند که زمان بیدار شدن جسم از خواب و آماده شدن برای انجام کارهای روزانه کمتر شود.
برای کارهای روزانه تان نقشه بکشیدپتانسیل های کاری و توانایی تان را برای برنامه ریزی و نقشه کشیدن برای کارهایی که می خواهید در طول روز انجام دهید، بالا ببرید و اهداف خود برای روز در پیش رو و همچنین کارهایی که باید انجام دهید را جایی یادداشت کنید. از آنجا که اگر صبح زود تر از بقیه بیدار شوید، در آرامش بیشتری می توانید فکر کنید و شلوغی و مزاحمت اطراف دیگر وجود ندارد، صبح زود بهترین زمان برای برنامه ریزی روزانه است.
زمانی که اولویت های کاری خود را در ساعات ابتدایی روز مشخص می کنید، محیط آرام خانه کمک می کند که خلاقیت بیشتری داشته باشید و بهتر بتوانید برنامه ریزی های خاص شغلی تان را انجام دهید. توصیه دیگری هم داریم؛ زمانی که دارید برنامه ریزی های روزانه را انجام می دهید سلامت ذهنی و روحی را نیز از یاد نبرید. بعد از این که جلسه کاری تان تمام شد 10دقیقه زمان بگذارید و در خیابان اطراف محل کارتان قدم بزنید یا پشت همان میز کار چند دقیقه ورزش های ذهنی انجام دهید.
می خواهید زندگی سالمی داشته باشید؟ پس وقتی را هم برای این در نظر بگیرید که در خانه میان وعده برای خودتان درست کنید و سر کار ببرید.صبحانه سالم و مقوی بخوریدهمه ما تجربه این را داریم که هر روز از خواب بیدار شویم، آبی به سروصورت بزنیم و با معده خالی به سمت در بدویم! سر کارتان می نشینید و فکر می کنید چطور به اغذیه فروشی پایین خیابان بروید و چیزی برای خوردن پیدا کنید، اما این اصلا ایده خوبی نیست.
کمی زود تر بیدار شوید و به جسم تان زمان دهید تا انرژی که باید در طول روز مصرف کند را از یک صبحانه سالم، مغذی و مقوی تامین کند. این کار باعث می شود بیشتر به فکر انجام دادن کار باشید تا این که به معده خالی و وعده ناهار فکر کنید! وعده صبحانه نه تنها مواد غذایی مورد بدن و ذهن را آماده می کند، بلکه موقعیت و فرصت مناسبی برای دیدار و وقت گذراندن با خانواده است.
شاید شب دیر به خانه آمده باشید و بچه ها را ندیده باشید. با آنها صحبت کنید و راجع به کاری که قرار است طی روز انجام دهند و از برنامه ریزی هایی که انجام داده اید، بگویید تا آنها هم در آینده مثل شما انسان های موفقی باشند. این کار نه تنها به روحیه بچه ها کمک می کند، بلکه اعصابی آرام و روحیه ای قوی را برای شما هم به ارمغان می آورد.
تصویرسازی ذهنی را فراموش نکنیداین روز ها همه ما به طرز عجیبی راجع به سلامت جسمی مان حرف می زنیم، اما در بسیاری موارد سلامت ذهنی را از یاد می بریم. صبح زود بهترین زمان برای مراقبه ذهنی و فکر کردن به سلامت ذهن و آرامش گرفتن و همچنین تصویرسازی آنچه که قرار است انجام دهیم و آنچه که قرار است باشیم، است. لحظه ای را با آرامش به این فکر کنید که قرار است امروز چه کارهایی را انجام دهید و روی موفقیت هایی که قرار است از انجام چنین کاری داشته باشید، فکر کنید.
حتی برای یک دقیقه فکر کردن و تصویرسازی های مثبت در ذهن، خلق وخوی آن روز و چشم انداز کاری تان و احساسی که نسبت به کار دارید را بهتر می کند.از کارهای سخت شروع کنیدهمه ما کارهایی برای انجام دادن داریم که به دلیل این که کار سختی هستند یا وقت زیادی می گیرند یا این که اصلا دوست نداریم انجام شان بدهیم، آن را به روز دیگر موکول می کنیم و در نهایت با اکراه تمام بعد از روز ها و شاید هم هفته ها تاخیر انجام شان می دهیم.
در اینجا راهی آسان برای خلاص شدن از دست استرس های این کار ارائه می دهیم. نامطلوب ترین، بد ترین و پراسترس ترین کار را در ابتدای روز انجام دهید و آن را در صدر فهرست کار هایتان بگذارید. به قول روان شناسان، اگر قرار است هر روز چند قورباغه را با اکراه بخورید، سعی کنید اول بزرگترین و بدریخت و قیافه ترین قورباغه را قورت دهید تا کارهای دیگر به نظرتان آسان بیاید.
به جای این که جای این کار نامطلوب را در صدر فهرست کارهایی که قرار است بعد از خوردن ناهار و چای بعد از آن انجام دهید، قرار دهید، آن را به صدر فهرست کارهای صبح بیاورید و از شرّش خلاص شوید.صبح و اول روز زمانی است که به اندازه کافی استراحت کرده ایم و سطح انرژی بدن مان در بالا ترین سطح مطلوب است. بنابراین کارهای سخت در صبح بهتر انجام می شوند.
وقتی می خواهید به این کار فکر کنید، به این مساله توجه داشته باشید که اگر این کار را در ابتدای روز انجام دهید، باقی روز راحت تر خواهید بود و با خیال راحت تری هم محل کار خود را ترک می کنید و فردا صبح با خیال راحت تری از خواب بیدار می شوید. موفق باشید! منبع: همشهری آنلاین var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 1088050  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

واکنش روابط عمومی وزارت ارتباطات به اظهارات فیروزآبادی: مطابق قانون به جمع بندی و رای مرکز... هموطن سلام  ۵۱ دقیقه پیش

سید جمال هادیان طبائی رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با اظهارات اخیر سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در برنامه «۱۰:۱۰ دقیقه» باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، مرکز ملی فضای مجازی، مرکز هماهنگی...

معاون وزیر از واحدهای ستادی و اجرایی مرکز ملی پردازش و مبادله پستی بازدید کرد هموطن سلام  ۵۱ دقیقه پیش

مهندسی نعمتی در جریان این بازدید که به همراه احمدی معاون فنی و بازرگانی، قنبرزاده رییس مرکز ملی پردازش و مبادله پستی، مقصودی مدیر کل پست استان تهران، وطن پرست مدیر کل کیفیت و امور مشتریان و هادی مدیر کل پستی منطقه پستی جنوب غرب انجام شد، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات موزعین در انجام وظایف و مسئولیت ها،...

برای پیشگیری از دیابت کنترل را زمین بگذارید بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

برای پیشگیری از دیابت کنترل را زمین بگذارید به گزارش بهداشت نیوز، در این بررسی پزشکان مشاهده کردند که هر ساعت اضافه‌ ای که فردی در معرض خطر ابتلا به دیابت در مقابل تلویزیون می‌نشیند احتمال آنکه به دیابت نوع دو مبتلا شود، 3/4 درصد افزایش می‌یابد . محقّقان معتقدند افرادی که در تلاش هستند از طریق تغییر در نوع سبک زندگی از ابتلا به...

بررسی تاثیرات بی‌نظیر درمانی آب گل رز بر انسان بهداشت نیوز  ۳ ساعت پیش

بررسی تاثیرات بی‌نظیر درمانی آب گل رز بر انسان به گزارش بهداشت نیوز، آب گل رز معمولا بدون هیچگونه عوارض جانبی استفاده می­‌گردد.آب گل رز حاوی آنتی اکسیدان­‌های قوی و قدرتمندی می‌­باشد.تحقیقات اخیر نشان داده است که به سیستم عصبی مرکزی بدن بسیار کمک خواهد کرد. مزایای آب گل رز در این قسمت ما به برخی از مزایای آب گل رز و استفاده...

ورزش درمان چه بیماری‌هایی است؟ بهداشت نیوز  ۳ ساعت پیش

ورزش درمان چه بیماری‌هایی است؟ به گزارش بهداشت نیوز،  مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی انجمن پزشکی نشان داده است یک دهم افراد دیابتی مورد بررسی محققان توانسته بعد از دو سال شرکت کردن در یک برنامه ورزشی خاص و تغییر دادن رژیم غذای یخود داروهای دیابت را کنار بگذارند. به گزارش science daily،ورزش‌های قدرتی می‌تواند به...

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (ع) برگزار شد العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم - ایران / سیاسی این مراسم با مرثیه‌سرائی علی انسانی آغاز شده ‌است و در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی و محمود کریمی به سخنرانی و مداحی خواهند پرداخت.

خوشرو: توافق سوچی نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک در اجلاس سران روند آستانه در تهران است العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم - ایران / سیاسی غلامعلی خوشرو نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نشست امروز شورای امنیت گفت: توافق سوچی بین روسیه و ترکیه نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک هفته‌های اخیر، از جمله در قالب نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران است. وی که در جلسه شورای امنیت برای بررسی...

بین چاقی و بیماری آسم ارتباط متقابل وجود دارد همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

بین چاقی و بیماری آسم ارتباط متقابل وجود داردمحققان اسپانیایی پی بردند؛ بین چاقی و بیماری آسم ارتباط متقابل وجود دارد دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:محققان از سالیان قبل به این نتیجه رسیده‌اند که چاقی موجب افزایش ریسک ابتلا به آسم می‌شود، اما تحقیق جدید نشان می‌دهد ممکن...

طوفان فیلیپین؛ ۱۰۰ کشته و مفقود تاکنون همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

طوفان فیلیپین؛ ۱۰۰ کشته و مفقود تاکنون طوفان فیلیپین؛ ۱۰۰ کشته و مفقود تاکنون دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:سخنگوی دولت فیلیپین آمار قربانیان ابرطوفان منگخوت را در شمال و مرکز این کشور، تاکنون ۱۰۰ نفر کشته و مفقود اعلام کرد. به...

شخصیت شما از کدام نوع است؟ بهداشت نیوز  ۴ ساعت پیش

شخصیت شما از کدام نوع است؟ به گزارش بهداشت نیوز،  محققان دانشگاه نورث‌وسترن با استفاده از اطلاعات بیش از 1.5 میلیون نفر توانستند چهار نوع شخصیت متمایز که شامل شخصیت معمولی، محتاط، خود محور و رل‌مدل(اسوه) را شناسایی کنند.نتایج این بررسی برای استخدام مدیران و ارائه‌کنندگان خدمات درمانی در بخش روان موثر است....

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده