تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۴۰
برانکو حتما برای کارهای خود دلیل دارد/ با رفتن به قطر "لژیونر" نمی‌شوید
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، تیم فوتبال پرسپولیس در هفدهمین دوره لیگ برتر توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد و به عنوان دومین تیم تاریخ لیگ برتر، از این مقام خود دفاع کند. ادموند بزیک، ستاره خط حمله یک دهه پیش سرخپوشان در خصوص این قهرمانی و شرایط فعلی پرسپولیس در لیگ و آسیا گفت و گویی با ما انجام داده است که به شرح زیر است:    قهرمانی زودهنگام از زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، اگر آن چند بازی ابتدایی را حذف کنیم، به بازه ای می رسیم که او خودش تیم را بست و به طور کامل به همه چیز احاطه داشت.
در این مدت 3 ساله هدف برانکو داشتن یک تیم آرمانی بوده و او توانسته ثبات و هماهنگی را در پرسپولیس جا بیاندازد. یکی از مهم ترین حسن های پرسپولیس این بود که پس از قهرمانی سال قبل، شاکله تیم حفظ شد و علاوه بر نفرات خوبی که حضور داشتند، چند بازیکن باکیفیت هم جذب شدند و آنها اکثرا به شکل مناسبی خود را با پرسپولیس وفق دادند و در مجموع این عوامل باعث شد قهرمانی این فصل هم به صورت خوب و مقتدرانه ای رقم بخورد.
    سبک بازی پرسپولیس محتاطانه شده؟ وقتی شما بازی های زیادی را می بری، توقعات بالا می رود. به خصوص در تیمی مثل پرسپولیس که همیشه نتایج زیر ذره بین است، قهرمانی مقتدرانه و ثباتی که در تیم وجود دارد، باعث بالاتر رفتن انتظارات می شود. شاید بتوان گفت که پرسپولیس نسبت به چند ماه قبل محتاط تر بازی می کند اما نکته مهم تر این است که روند نتیجه گیری تیم متوقف نشده است.
به نظرم پرسپولیس به اندازه ماه های گذشته عالی نیست و تا حدودی متعادل شده است ولی هدف های مربی در حال دستیابی هستند.     صعود تیم به عنوان سرگروه از آسیا رقابت های آسیایی خیلی با لیگ فرق دارد. در اکثر موارد می توان گفت برنده شدن در یک بازی آسیایی کافی است و نباید خیلی به دنبال سبک بازی ایده آل باشیم.
در آسیا به اندازه لیگ فرصت برای جبران اشتباهات وجود ندارد و بازی در کشورهای دیگر هم به سختی کار اضافه می کند. یک حسن در مسابقات آسیایی وجود دارد و آن هم بالاتر بودن انگیزه بازیکنان است که می خواهند خود را در این تورنمنت ها نشان دهند.     الجزیره قرعه مناسبی برای پرسپولیس است؟ تیم های عربی همه با توجه به سرمایه زیادی که دارند، به دنبال بازیکنان خوب خارجی می روند مثل الهلال که برای دو مهاجم خود 10 میلیون دلار هزینه کرده بود.
در کل این تیم ها از ما حرفه ای تر هستند. شاید از لحاظ جدولی الجزیره قرعه مناسبی به نظر برسد اما فکر می کنم بازی سختی پیش روی پرسپولیس است.     چرا استقبال هواداران از بازی های اخیر پرسپولیس کمتر شده است؟ در یک ماه اخیر تعطیلی زیاد داشتیم و شاید در روزهایی که همه به سر کار برگشته اند، امکان رفتن به ورزشگاه در روزهای وسط هفته میسر نباشد.
در بازی السد هم فکر می کنم چون صعود پرسپولیس به دور حذفی قطعی شده بود، ورزشگاه نصفه پر شد و اگر تیم در دوراهی حذف یا صعود قرار داشت، ورزشگاه پر می شد.    محرومیت نقل و انتقالاتی چقدر پرسپولیس را تحت تاثیر می گذارد؟ انگیزه بازیکنان مهم ترین مسئله درباره این موضوع است. بازیکنی که 2 سال قهرمان لیگ شده، باید در همین سطح نگه داشته شود و این کار بسیار سختی برای مربیان است؛ اما چاره ای نیست و تیم باید احتمالا 6 ماه منتظر باشد تا بتواند نفرات جدید را به ترکیب خود اضافه کند.
البته در نیم فصل هم هیچ تضمینی وجود ندارد که بازیکنان باکیفیت و در پست های مدنظر مربی قابل خریداری باشند. در کل باید گفت کار پرسپولیس در فصل بعدی خیلی سخت است و فاکتوری که می تواند به این تیم کمک کند، همان روح حرفه ای است که برانکو قبلا به مجموعه پرسپولیس تزریق کرده است.    رقیب سنتی پرسپولیس اخیرا روند خوبی داشته و شرایط ایده آلی دارد.
.. بله استقلال با شفر مشخصا پیشرفت کرده و بازی روان و خوبی در زمین انجام می دهد. ما هم از این روند خوشحالیم چون در آسیا مهم نیست کدام تیم بازی می کند و همین که نماینده ایران باشد، مورد تشویق و حمایت ما است. کاش استقلال و ذوب آهن در آسیا به هم نمی خوردند تا هر دو تیم شانس صعود به یک چهارم نهایی را داشتند.
    اگر استقلال در جام حذفی قهرمان شود، یک دربی در سوپرجام داریم سوپرجام به نظرم در کل خیلی بازی مهمی نیست اما به هر حال دربی همیشه حساس است و برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.     پیش بینی شما از لیگ فصل بعد چیست؟ به نظرم لیگ جذاب تر و قشنگ تری خواهیم داشت. طبیعتا همه تیم ها به دنبال نفرات خوب می روند.
پرسپولیس که مدافع عنوان قهرمانی است، کار خیلی سختی خواهد داشت چرا که از جذب بازیکن محروم است و انگیزه رقبا هم در مقابل این تیم خیلی بالاست. استقلال هم تیم خوبی دارد که در لیگ بعدی می تواند مدعی باشد.     بازیکنان جوان پرسپولیس بعد از قهرمانی هم زیاد از سوی برانکو بازی داده نشده اند... این جمله من کلیشه است اما واقعیت دارد.
وقتی ما در تیم نیستیم، نمی توانیم نظر قاطع و درستی در خصوص ترکیب و بازیکنان بدهیم. مثلا ممکن است عدم آمادگی در تمرینات دلیل بازی نکردن بازیکنان باشد در حالی که ما خبری از این مسئله نداریم. حتی در خصوص تیم های خارجی هم ما خیلی اوقات می گوییم چرا فلان بازیکن بازی نمی کند! اما حقیقت این است که سرمربی از همه اشراف بیشتری روی تیمش دارد و تصمیم منطقی تر و صحیح تری می گیرد.
   درباره بازی نکردن محسن مسلمان هم نظر شما همین است؟ مسلمان بازیکن خیلی خوبی است. من نمی دانم چرا در پرسپولیس دیگر به اندازه قبل بازی نمی کند؛ اما می توانم با قاطعیت بگویم که برانکو دلیل خود را برای چنین تصمیمی دارد. شاید اگر به تمرین پرسپولیس بروم، از برانکو بخواهم که به او فرصتی دوباره بدهد هرچند که این حرف درست نیست و احتمالا چون ما آماتور هستیم، اینگونه می گوییم.
   به عنوان یک مهاجم، خط حمله پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟ رفتن مهدی طارمی از پرسپولیس اتفاق مهمی بود؛ اما علیپور توانست به خوبی جای او را در تیم پر کند. تا زمانی که طارمی حضور داشت، بازی علیپور در کنار او معنا می شد و به نوعی حکم بازیساز برای طارمی را داشت. ولی بعد از اینکه طارمی رفت، مهاجم جوان پرسپولیس در زمین آزاد تر شد و نقاط قوت خود را کاملا نشان داد.
امیدوارم روند علیپور به همین شکل ادامه داشته باشد و همچنین گادوین منشا هم که هنوز خیلی خوب در ترکیب جا نیافتاده، خودش را به روزهای اوج برگرداند.     در پرسپولیس بازیکنانی هستند که شایسته لژیونر شدن باشند؟ بله حتما چند بازیکن پرسپولیس شایستگی این را دارند که لژیونر شوند. فقط در اینجا من یک نکته را بگویم.
لژیونر شدن نباید به هر قیمتی اتفاق بیافتد. اصلا من حضور در لیگ های عربی را نمی توانم لژیونر شدن بنامم. سطح این لیگ ها از فوتبال ما بالاتر نیست و فقط حضور در اروپا و رسیدن به تیم های اسم و رسم دار از نظر من نام لژیونر را برازنده یک بازیکن می کند. ما در فوتبالمان بازیکنانی مثل مهدوی کیا، دایی، کریمی و هاشمیان را داشته ایم و وقتی سطح بازی آنها را به یاد بیاوریم، نمی توانیم به لیگ های عربی خیلی توجهی بکنیم.
  ورزش سه 451

کد خبر: 1088252  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

کامبک شاگردان کولاکوویچ/ ایران به سختی فنلاند را شکست داد خبرگزاری فارس  ۱۹ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت 18:30 به مصاف فنلاند رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 بر 19 ، 22 بر 25 ، 23 بر 25 ، 25 بر 23 و 15 بر 12  به سود ایران خاتمه پیدا کرد. ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب...

صعود با طعم پیروزی | ایران پیروز ماراتن والیبال برابر فنلاند سخت کوش همشهری آنلاین  ۲۰ دقیقه پیش

صعود با طعم پیروزی | ایران پیروز ماراتن والیبال برابر فنلاند سخت کوش صعود با طعم پیروزی | ایران پیروز ماراتن والیبال برابر فنلاند سخت کوش ورزش > توپ و تور - همشهری آنلاین:تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدارش از دور گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ از سد فنلاند گذشت و راهی دور دوم شد. ...

پس از حذف استقلال/ پیغام ستاره گلزن السد برای پرسپولیس ایلنا  ۵۷ دقیقه پیش

پس از حذف استقلال/ پیغام ستاره گلزن السد برای پرسپولیسبه گزارش ایلنا، اکرم عفیف ستاره السد که در دو بازی رفت و برگشت به استقلال دو گل زد درباره این دیدار اظهار داشت: بازی سختی را مقابل استقلال داشتیم. ما 7 بازیکن خود را به خاطر فیفا دی 4 روز مانده به بازی در تمرینات نداشتیم  و تیم کاملا آماده نشده بود ولی در نهایت موفق شدیم تا از این بازی با سربلندی...

اعتقاد جالب دنی آلوز درباره رئال بدون رونالدو ایلنا  ۵۷ دقیقه پیش

اعتقاد جالب دنی آلوز درباره رئال بدون رونالدوبه گزارش ایلنا، به اعتقاد دنی آلوس، در تیم کنونی رئال، همه بازیکنان خطرناک هستند. وی به مارکا گفت:من حرف آن دسته که می‌گویند رئال بعد از فروش کریستیانو رونالدو به یوونتوس، دیگر قوی نیست. بازیکن باتجربه افزود:در گذشته تیم رئال برمبنای حضور کریستیانو رونالدو بود. اما حالا وظایف بین همه تقسیم...

برنامه جذاب یوفا در سایت نود/ مجله لیگ قهرمانان اروپا با صدای عادل فردوسی‌پور نود  ۱ ساعت پیش

برنامه جذاب یوفا در سایت نود/ مجله لیگ قهرمانان اروپا با صدای عادل فردوسی‌پور در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - هم‌زمان با شروع فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا، می‌توانید مجله لیگ قهرمانان اروپا را در سایت نود تماشا کنید.به گزارش وب‌سایت نود، مجله لیگ قهرمانان اروپا، پرمخاطب‌ترین برنامه‌‌‌ تولید یوفا، ویژه‌ پربیننده‌ترین رقابت‌ باشگاهی جهان است...

آلوز: رئال مادرید بدون رونالدو خطرناک‌تر شده است نود  ۱ ساعت پیش

آلوز: رئال مادرید بدون رونالدو خطرناک‌تر شده است در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - مدافع برزیلی پاریسن ژرمن اعتقاد دارد رئال مادرید بدون رونالدو ضعیف تر نشده است. به گزارش وبسایت نود، دنی آلوز در آستانه بازی امشب پاریسن ژرمن با لیورپول در لیگ قهرمانان در مصاحبه با رسانه های اسپانیا عنوان کرده رئال مادرید بدون کریستیانو...

مخالفت نایب رئیس‌ WADA با عضویت مجدد روسیه تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، لیندا هلاند نخستین مقام ارشد مدیریتی WADA است که با بازسازی عضویت روسیه به صورت رسمی مخالفت می‌کند.نایب‌رئیس نروژی آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ (WADA) در این رابطه گفت: من علیه بازسازی عضویت روسیه رای خواهم داد. تا زمانی که گزارش...

کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان|کاویانی‌نژاد فینالیست شد/ شکست نجاتی در نیمه نهایی تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا نجاتی نماینده وزن 60 کیلوگرم تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان که در شهر ترنوا اسلواکی در جریان است به مصاف حریفی از هند رفت. نجاتی در حالی که در تایم اول4 بر صفر از حریف خود پیش بود در یک غافلگیری به پل رفت و با ضربه فنی...

وضعیت خطرناک مدافع پرسپولیس جام نیوز  ۱ ساعت پیش

   به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، تیم فوتبال پرسپولیس در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الدحیل رفت و  این دیدار با نتیجه سه بر یک به نفع قرمزها به پایان رسید.   محمد انصاری، مدافع پرسپولیس پایان بازی با پای بسته پاسخگو خبرنگاران شد. احتمال مصدومیت این بازیکن بسیار است. 110 ...

خبر مهم آسیایی برای پرسپولیسی ها/ استعلام از afc نیازی نیست جام نیوز  ۱ ساعت پیش

   به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پندار خمارلو  با اعلام این مطلب افزود: بعد از بازی شب گذشته مقابل الدحیل که با نمایش خیره کننده پرسپولیس همراه بود، بسیاری از هواداران در خصوص محرومان تیم سئوال پرسیدند که با بررسی گزارشات کنفدراسیون فوتبال آسیا که پس از پایان هر بازی رسما به باشگاه...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده