تعداد بازدید: ۱۸
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۴۰
برانکو حتما برای کارهای خود دلیل دارد/ با رفتن به قطر "لژیونر" نمی‌شوید
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، تیم فوتبال پرسپولیس در هفدهمین دوره لیگ برتر توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد و به عنوان دومین تیم تاریخ لیگ برتر، از این مقام خود دفاع کند. ادموند بزیک، ستاره خط حمله یک دهه پیش سرخپوشان در خصوص این قهرمانی و شرایط فعلی پرسپولیس در لیگ و آسیا گفت و گویی با ما انجام داده است که به شرح زیر است:    قهرمانی زودهنگام از زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، اگر آن چند بازی ابتدایی را حذف کنیم، به بازه ای می رسیم که او خودش تیم را بست و به طور کامل به همه چیز احاطه داشت.
در این مدت 3 ساله هدف برانکو داشتن یک تیم آرمانی بوده و او توانسته ثبات و هماهنگی را در پرسپولیس جا بیاندازد. یکی از مهم ترین حسن های پرسپولیس این بود که پس از قهرمانی سال قبل، شاکله تیم حفظ شد و علاوه بر نفرات خوبی که حضور داشتند، چند بازیکن باکیفیت هم جذب شدند و آنها اکثرا به شکل مناسبی خود را با پرسپولیس وفق دادند و در مجموع این عوامل باعث شد قهرمانی این فصل هم به صورت خوب و مقتدرانه ای رقم بخورد.
    سبک بازی پرسپولیس محتاطانه شده؟ وقتی شما بازی های زیادی را می بری، توقعات بالا می رود. به خصوص در تیمی مثل پرسپولیس که همیشه نتایج زیر ذره بین است، قهرمانی مقتدرانه و ثباتی که در تیم وجود دارد، باعث بالاتر رفتن انتظارات می شود. شاید بتوان گفت که پرسپولیس نسبت به چند ماه قبل محتاط تر بازی می کند اما نکته مهم تر این است که روند نتیجه گیری تیم متوقف نشده است.
به نظرم پرسپولیس به اندازه ماه های گذشته عالی نیست و تا حدودی متعادل شده است ولی هدف های مربی در حال دستیابی هستند.     صعود تیم به عنوان سرگروه از آسیا رقابت های آسیایی خیلی با لیگ فرق دارد. در اکثر موارد می توان گفت برنده شدن در یک بازی آسیایی کافی است و نباید خیلی به دنبال سبک بازی ایده آل باشیم.
در آسیا به اندازه لیگ فرصت برای جبران اشتباهات وجود ندارد و بازی در کشورهای دیگر هم به سختی کار اضافه می کند. یک حسن در مسابقات آسیایی وجود دارد و آن هم بالاتر بودن انگیزه بازیکنان است که می خواهند خود را در این تورنمنت ها نشان دهند.     الجزیره قرعه مناسبی برای پرسپولیس است؟ تیم های عربی همه با توجه به سرمایه زیادی که دارند، به دنبال بازیکنان خوب خارجی می روند مثل الهلال که برای دو مهاجم خود 10 میلیون دلار هزینه کرده بود.
در کل این تیم ها از ما حرفه ای تر هستند. شاید از لحاظ جدولی الجزیره قرعه مناسبی به نظر برسد اما فکر می کنم بازی سختی پیش روی پرسپولیس است.     چرا استقبال هواداران از بازی های اخیر پرسپولیس کمتر شده است؟ در یک ماه اخیر تعطیلی زیاد داشتیم و شاید در روزهایی که همه به سر کار برگشته اند، امکان رفتن به ورزشگاه در روزهای وسط هفته میسر نباشد.
در بازی السد هم فکر می کنم چون صعود پرسپولیس به دور حذفی قطعی شده بود، ورزشگاه نصفه پر شد و اگر تیم در دوراهی حذف یا صعود قرار داشت، ورزشگاه پر می شد.    محرومیت نقل و انتقالاتی چقدر پرسپولیس را تحت تاثیر می گذارد؟ انگیزه بازیکنان مهم ترین مسئله درباره این موضوع است. بازیکنی که 2 سال قهرمان لیگ شده، باید در همین سطح نگه داشته شود و این کار بسیار سختی برای مربیان است؛ اما چاره ای نیست و تیم باید احتمالا 6 ماه منتظر باشد تا بتواند نفرات جدید را به ترکیب خود اضافه کند.
البته در نیم فصل هم هیچ تضمینی وجود ندارد که بازیکنان باکیفیت و در پست های مدنظر مربی قابل خریداری باشند. در کل باید گفت کار پرسپولیس در فصل بعدی خیلی سخت است و فاکتوری که می تواند به این تیم کمک کند، همان روح حرفه ای است که برانکو قبلا به مجموعه پرسپولیس تزریق کرده است.    رقیب سنتی پرسپولیس اخیرا روند خوبی داشته و شرایط ایده آلی دارد.
.. بله استقلال با شفر مشخصا پیشرفت کرده و بازی روان و خوبی در زمین انجام می دهد. ما هم از این روند خوشحالیم چون در آسیا مهم نیست کدام تیم بازی می کند و همین که نماینده ایران باشد، مورد تشویق و حمایت ما است. کاش استقلال و ذوب آهن در آسیا به هم نمی خوردند تا هر دو تیم شانس صعود به یک چهارم نهایی را داشتند.
    اگر استقلال در جام حذفی قهرمان شود، یک دربی در سوپرجام داریم سوپرجام به نظرم در کل خیلی بازی مهمی نیست اما به هر حال دربی همیشه حساس است و برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.     پیش بینی شما از لیگ فصل بعد چیست؟ به نظرم لیگ جذاب تر و قشنگ تری خواهیم داشت. طبیعتا همه تیم ها به دنبال نفرات خوب می روند.
پرسپولیس که مدافع عنوان قهرمانی است، کار خیلی سختی خواهد داشت چرا که از جذب بازیکن محروم است و انگیزه رقبا هم در مقابل این تیم خیلی بالاست. استقلال هم تیم خوبی دارد که در لیگ بعدی می تواند مدعی باشد.     بازیکنان جوان پرسپولیس بعد از قهرمانی هم زیاد از سوی برانکو بازی داده نشده اند... این جمله من کلیشه است اما واقعیت دارد.
وقتی ما در تیم نیستیم، نمی توانیم نظر قاطع و درستی در خصوص ترکیب و بازیکنان بدهیم. مثلا ممکن است عدم آمادگی در تمرینات دلیل بازی نکردن بازیکنان باشد در حالی که ما خبری از این مسئله نداریم. حتی در خصوص تیم های خارجی هم ما خیلی اوقات می گوییم چرا فلان بازیکن بازی نمی کند! اما حقیقت این است که سرمربی از همه اشراف بیشتری روی تیمش دارد و تصمیم منطقی تر و صحیح تری می گیرد.
   درباره بازی نکردن محسن مسلمان هم نظر شما همین است؟ مسلمان بازیکن خیلی خوبی است. من نمی دانم چرا در پرسپولیس دیگر به اندازه قبل بازی نمی کند؛ اما می توانم با قاطعیت بگویم که برانکو دلیل خود را برای چنین تصمیمی دارد. شاید اگر به تمرین پرسپولیس بروم، از برانکو بخواهم که به او فرصتی دوباره بدهد هرچند که این حرف درست نیست و احتمالا چون ما آماتور هستیم، اینگونه می گوییم.
   به عنوان یک مهاجم، خط حمله پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟ رفتن مهدی طارمی از پرسپولیس اتفاق مهمی بود؛ اما علیپور توانست به خوبی جای او را در تیم پر کند. تا زمانی که طارمی حضور داشت، بازی علیپور در کنار او معنا می شد و به نوعی حکم بازیساز برای طارمی را داشت. ولی بعد از اینکه طارمی رفت، مهاجم جوان پرسپولیس در زمین آزاد تر شد و نقاط قوت خود را کاملا نشان داد.
امیدوارم روند علیپور به همین شکل ادامه داشته باشد و همچنین گادوین منشا هم که هنوز خیلی خوب در ترکیب جا نیافتاده، خودش را به روزهای اوج برگرداند.     در پرسپولیس بازیکنانی هستند که شایسته لژیونر شدن باشند؟ بله حتما چند بازیکن پرسپولیس شایستگی این را دارند که لژیونر شوند. فقط در اینجا من یک نکته را بگویم.
لژیونر شدن نباید به هر قیمتی اتفاق بیافتد. اصلا من حضور در لیگ های عربی را نمی توانم لژیونر شدن بنامم. سطح این لیگ ها از فوتبال ما بالاتر نیست و فقط حضور در اروپا و رسیدن به تیم های اسم و رسم دار از نظر من نام لژیونر را برازنده یک بازیکن می کند. ما در فوتبالمان بازیکنانی مثل مهدوی کیا، دایی، کریمی و هاشمیان را داشته ایم و وقتی سطح بازی آنها را به یاد بیاوریم، نمی توانیم به لیگ های عربی خیلی توجهی بکنیم.
  ورزش سه 451

کد خبر: 1088252  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

سوپرایز برانکو برای هتریک پرسپولیس در قهرمانی لو رفت خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

سوپرایز  برانکو برای هتریک پرسپولیس در قهرمانی لو رفت به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سه فصل متوالی آقای گلی از دیگر رکورد‌های فاز تهاجمی تیم برانکو است. برانکو لیگ چهاردهم به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست و ۶ هفته پایانی با ترکیب مورد علاقه‌اش ۱-۳-۲-۴ بازی کرد و لیگ پانزدهم را هم با همین ترکیب آغاز کرد که موفقیت چندانی حاصل نشد...

بوکس با 3 ورزشکار راهی اندونزی می‌شود/سهمیه‌های ژیمناستیک به 4 نفر رسید خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، 21 خرداد ماه بود که سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه بازدید از اردوی قایقرانی در خصوص وضعیت سهمیه‌های ایران در بازی‌های آسیایی توضیح داد و تاکید کرد در خصوص وضعیت بوکس و ژیمناستیک و افزایش سهمیه‌های این 2 رشته کمیته‌ای متشکل از 4 نفر تصمیم‌گیری خواهد...

جام جهانی 2018| پتکوویچ: کسی باور نمی‌کرد که بتوانیم ورق را به سود خودمان برگردانیم تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی تیم ملی سوئیس پس از پیروزی شاگردانش مقابل سوئیس در دور دوم دیدارهای مرحله گروهی جام جهانی 2018 که در آن بازی یک بر صفر باخته را با گل دقیقه نودی 2 بر یک به سود خود به پایان رساندند، گفت: حداقل چیزی که می‌توانم بگویم این است که این یک بازی جالب بود....

جهانی: به خاطر هواداران در صنعت‌ نفت ماندم/ امیدوارم با سرجیو نتایج خوبی بگیریم تسنیم  ۳ ساعت پیش

میلاد جهانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تمدید قرارداد با صنعت‌نفت گفت: چند پیشنهاد دارم، اما اسمی از آنها نمی‌برم. با توجه به اینکه فصل قبل در صنعت‌نفت بودم، این تیم را در اولویت قرار دادم. با اینکه دوری از خانواده برایم سخت است اما به خاطر هواداران صنعت‌نفت...

واکنش سرمربی تیم ملی برزیل به اشک‌های نیمار آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : تیم ملی برزیل ساعتی پیش موفق شد با 2 گل دقایق پایانی کوتینیو و نیمار اولین پیروزی خود را در جام جهانی برابر کاستاریکا کسب کند و تیته معتقد است در جام جهانی حاشیه امنیت کمی برای هر تیمی وجود دارد.تیته گفت: "با توجه به شرایط بازی هر بازیکنی از جمله نیمار یا کوتینیو نیز ممکن است تعویض شوند....

انتقاد کی روش به شیوه برگزاری مسابقات جام جهانی؛ همه چیز به سود اروپایی‌هاست! خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از روسیه، کارلوس کی روش بعد از باخت یک بر صفر مقابل اسپانیا در گفت و گویی صمیمانه با یکی از خبرنگاران انگلیسی زبان از شیوه برگزاری مسابقات جام جهانی انتقاد کرد و گفت: واقعا همه چیز به سود تیم های اروپایی است.  آیا تیم های آسیایی مثل ایران می توانند 4 روز یکبار در چنین مسابقات...

اعزام 17 پزشک به بازی‌های آسیایی/رشته‌های مدال‌آور با پزشک و فیزیوتراپ مخصوص به اندونزی می‌روند خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کمتر از 2 ماه دیگر به بازی‌های آسیایی فرصت باقی است که مسئولان کمیته ملی المپیک و همین طور فدراسیون‌ها در تلاش هستند تا بهترین کاروان را راهی اندونزی کنند. در این بین فدراسیون پزشکی ورزشی نیز نقش مهمی را ایفا کرده و به عنوان یک فدراسیون فعال در تلاش است تا کاروانی...

ملی پوشان ایرانی تماشاگر بازی یاران نیمار و مارسلو (عکس) ایلنا  ۵ ساعت پیش

ملی پوشان ایرانی تماشاگر بازی یاران نیمار و مارسلو (عکس)به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان یک روز پس از دیدار برابر اسپانیا تمرینات آماده سازی برای بازی با پرتغال را در کمپ تمرینی مسکو آغاز کردند و روز گذشته با نظر کارلوس کی روش به استراحت و مسکو گردی پرداختند. مهدی طارمی، سامان قدوس و سعید عزت اللهی سه ملی پوش کشورمان بودند که در یکی از رستوران‌های...

اسامی گلزنان جام جهانی 2018: در جستجوی کفش طلایی ایلنا  ۵ ساعت پیش

اسامی گلزنان جام جهانی 2018: در جستجوی کفش طلاییبه گزارش ایلنا، کورس تصاحب کفش طلای جام جهانی 2018 با شروع هیجان انگیز کریستیانو رونالدو دنبال شد و او لواندوفسکی، مسی، نیمار و خامس رودریگز را که در سال 2014 این عنوان را کسب کرده بود به رقابت فراخواند. اسامی گلزنان برتر جام جهانی 2018 تا پایان روز نهم:  1. کریستیانو رونالدو (پرتغال)...

مصدومیت حاج صفی ؛ دردسر جدید کی روش نود  ۵ ساعت پیش

مصدومیت حاج صفی ؛ دردسر جدید کی روش در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - مصدومیت یکی دیگر از مدافعان تیم ملی فوتبال دردسر جدیدی برای سرمربی تیم ملی محسوب می شود.به گزارش وبسایت نود، به نقل از فارس، احسان حاج صفی در جریان بازی با اسپانیا به دلیل مصدومیت تعویض شد.او در مورد مصدومیتش بعد از بازی گفت: باید...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده