تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۸:۵۴
اوج تجمل و خوشگذرانی؛ گران‌ترین کشتی‌های تفریحی دنیا
به گزارش ستاره ها به نقل از برترین ها: تفریح و خوشگذرانی انتهایی ندارد و هر کسی در این دنیا روشی را برای تفریح انتخاب میکند اما در این بین افرادی پیدا می‌شوند که پولشان از پارو بالا می‌رود و تفریح معمولی آن‌ها دریانوردی با گران‌قیمت‌ترین کشتی‌های تفریحی دنیاست. این کشتی‌های گران‌قیمت و لاکچری به اندازه‌ای زیبا و جذاب هستند که حتی تماشای آن‌ها در عکس‌ها نیز انسان را به یاد تفریحات خوش و مسافرت‌های دریایی می‌اندازد. با این حساب خالی از لطف نیست اگر در ادامه نگاهی به بهترین و گران‌قیمت‌ترین کشتی‌های تفریحی دنیا داشته باشیم. 10. کشتی لِیدی مورا (Lady Moura)، قیمت ۲۱۰ میلیون دلار
این کشتی تفریحی بزرگ و باشکوه در سال ۱۹۹۰ به‌صورت اختصاصی برای ناصر الرشید، یکی از تاجرین عربستان توسط شرکت کشتی‌سازی Blohm + Voss ساخته شده است. بارزترین نماد این کشتی را می‌توان نوشته Lady Moura دانست که بر روی بدنه کشتی با طلای ۲۴ عیار حک شده است.
ویژگی‌های کشتی لیدی مورا به همین‌جا ختم نمی‌شود و داخل این کشتی یک استخر با سقف تاشو به همراه باند فرود هلی‌کوپتر و یک میز شام ۲۲ متری را می‌توان از مواردی دانست که نظر را به خود جلب می‌کند. در کنار تمامی این موارد در این کشتی عرشه‌ متحرکی با اهرم‌های هیدرولیک تعبیه شده است که بر روی این عرشه ماسه و درخت‌های نخل قرار دارد. به این ترتیب مسافرین و مالک کشتی می‌توانند بر روی این ساحل دست‌سازِ کوچک در وسط اقیانوس آفتاب بگیرند. این کشتی دارای یک هلی‌کوپتر است و ۳۰ مهمان را به همراه ۶۰ خدمه در خود جای می‌دهد.
9. کشتی المقرب (Al Magrab)، قیمت ۲۵۰ میلیون دلار
این کشتی توسط آلمانی‌ها برای نخست‌وزیر و وزیر امورخارجه سابق قطر آقای حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی ساخته شده است. ساخت کشتی المیرقاب در سال ۲۰۰۸ به پایان رسید و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از زیباترین‌ کشتی‌های تفریحی دنیا شناخته می‌شود. در این کشتی اشرافی ۱۰ سوئیت با اتاق پذیرایی، اتاق‌خواب دوبل و حمام تعبیه شده است. این سوئیت‌ها تعداد ۲۴ مهمان‌ را در خود جای می‌دهند. مالک این کشتی ۲ اتاق وی‌آی‌پی مخصوص برای خود دارد و ۵۵ اتاق دیگر به خدمه کشتی اختصاص یافته است. سالن سینما، عرشه مخصوص برای آفتاب‌ گرفتن، استخر، جکوزی و باند فرود هلی‌کوپتر را می‌توان از ویژگی‌های دیگر این کشتی زیبا و تفریحی دانست.
8. کشتی دیلبر (Dilbar)، قیمت ۲۵۶ میلیون‌ دلار
کشتی تفریحی دیلبار توسط شرکت کشتی‌سازی Lürssen در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است و متعلق به آلیشر عثمانُف روس است. وی نام این کشتی را با توجه به نام مادرش، دیلبار انتخاب کرده است. این کشتی لاکچری یکی از بزرگترین کشتی‌های لاکچری دنیا به حساب می‌آید و چیزی برابر با ۱۰۹ متر طول دارد. این میلیونر روس از این کشتی برای بازدید از جزایر شخصی خود استفاده می‌کند و چند استخر شنا، باند فرود هلی‌کوپتر و تجهیزات لوکس و گران‌قیمت را در این کشتی شاهد هستیم. کشتی دیلبار ۲۰ مهمان را در کنار ۴۸ خدمه در خود جای می‌دهد. 7. کشتی آل سعید (Al said)، قیمت ۳۰۰ میلیون دلار
شرکت کشتی‌سازی خوشنام Lürssen که ید طولایی در ساخت کشتی‌های تفریحی دارد کشتی آل سعید را برای قابوس‌ ابن‌ سعید، سلطان عمان ساخته است. به دلیل اصول امنیتی اطلاعات زیادی از این کشتی در دست نیست و تنها گفته می‌شود یک سالن بزرگ برای برگزاری کنسرت در این کشتی تعبیه شده است. این سالن کنسرت به اندازه‌ای بزرگ است که به راحتی ۵۰ نوازنده بر روی صحنه کنسرت قرار می‌گیرند. این کشتی در زمان ساخت خود که به سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ باز می‌گردد به عنوان دومین کشتی بزرگ تفریحاتی دنیا شناخته می‌شد. در کشتی آل سعید چیزی حدود ۷۴ مسافر به همراه ۱۵۴ خدمه جای می‌گیرند.
6. کشتی Motor Yacht A، قیمت ۳۲۳ میلیون دلار
در اولین نگاه به این کشتی تفریحی می‌‌توان گفت با کشتی طرف هستیم که طراحی اصیل و کلاسیکی دارد. این کشتی تفریحی ۱۲۱ متری توسط شرکت کشتی‌سازی Blohm + Voss، برای آندره و آلکساندر مِلنیچِنکو (Andrey and Aleksandra Melnichenko)، زن‌ و شوهر میلیاردر روس ساخته شده است. این کشتی نماد بازر اشرافیت و تجمل‌گرایی است و اتاق‌خواب‌های بزرگ، سالن رقص و شش اتاق بزرگ برای اِسکان مهمان‌ها را در آن شاهد هستیم. دیواره‌های این اتاق‌ها متحرک است و در صورت صلاحدید مهمانان به ۴ اتاق بزرگ‌تر تبدیل می‌شود. باند فرود هلی‌کوپتر، به همراه فضایی برای نگه‌داری یک قایق تندرو و سه استخر شنا که کف یکی از آن‌ها شیشه‌ای است را می‌توان از ویژگی‌هایی دانست که مالکین این قصر روی‌آب به آن دسترسی دارند. در این کشتی تفریحی ۱۴ مهمان به همراه ۴۲ خدمه جای می‌گیرند.
5. کشتی دبی، قیمت ۳۵۰ میلیون دلار
این کشتی محصول مشترک شرکت‌های Blohm + Voss و Lürssen است و محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم امارات مالک این کشتی است، وی نظرهای زیادی برای طراحی داخلی این کشتی اعمال کرده و در قسمت‌های بیرونی نیز شاهد چندین فضا برای آفتاب‌گرفتن هستیم. چندین جکوزی و استخر در قسمت‌های مختلف کشتی دبی تعبیه شده است و کاشی‌ و موزاییک‌های دست‌ساز به همراه پلکان‌های زیبا و اشرافی با پله‌هایی شیشه‌ای در داخل این کشتی خود‌نمایی می‌‌کند.
سالن بزرگ پذیرایی، اتاق‌های مختلف برای مهمانان وی‌آی‌پی و باند فرود هلی‌کوپتر را می‌توان از مواردی دانست که در این کشتی گران‌قیمت وجود دارد. این کشتی در کنار قیمت ابعاد بزرگی نیز دارد و به عنوان یکی از بزرگترین کشتی‌های تفریحی دنیا شناخته می‌شود. کشتی دبی ۱۱۵ خدمه را در خود جای می‌دهد.
۶. کشتی اعظم (Azzam)، قیمت ۶۵۰ میلیون دلار
شرکت کشتی‌سازی Lürssen این کشتی را برای شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان امیر ابوظبی با قیمت گزاف ۶۵۰ میلیون دلار ساخته است و سازندگان این کشتی مدعی هستند کشتی اعظم پیچیده‌ترین و چالش برانگیز‌ترین کشتی بوده است که آن‌ها تاکنون ساخته‌اند. این کشتی به لحاظ ابعاد نیز یکی از بزرگترین کشتی‌های تفریحی دنیا به‌حساب می‌آید و چیزی معادل ۱۷۹ متر طول دارد با این حساب می‌‌توان گفت انتخاب نام اعظم واقعاً برازنده این کشتی است. ویژگی‌های این کشتی به همین‌جا ختم نمی‌شود و با یکی از سریع‌ترین کشتی‌های گران‌قیمت و تفریحی دنیا سروکار داریم که حدود ۶۰ کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد. از قرار معلوم در قسمت‌های داخلی این کشتی نیز با تجهیزات اشرافی و گران‌قیمتی سروکار داریم که ساخت آن‌ها زیر نظر طراح معروف فرانسوی، کریستوفر لئونی انجام شده است. در حال حاضر اطلاعات زیادی از سایر تجهیزات کشتی تفریحی اعظم به بیرون منتشر نشده است اما با توجه به نمای بیرونی این کشتی می‌توان گفت مسافرت دریایی بی‌نظیری را به مسافرین عرضه می‌کند.
3. کشتی خیابان‌های موناکو، قیمت ۱.۱ میلیارد دلار
همان‌گونه که از نام آن پیداست با کشتی طرف هستیم که خیابان‌های موناکو در آن به زیبایی طراحی شده است. در‌واقع سعی شده مکان‌های تفریح و‌ خوشگذرانی میلیاردرها در خیابان‌های موناکو در این کشتی بازسازی شود. با این حساب کازینو معروف مونته کارلو و هتل De Paris را می‌توان از مواردی دانست که نمونه بازسازی شده آ‌ن‌ها در این کشتی حضور دارد. چندین استخر شنا و زمین بازی تنیس به همراه ۷ سوئیت که ۱۶ مهمان را در خود جای می‌دهند از دیگر ویژگی‌های بارز این کشتی به حساب می‌آیند. مدلی بازسازی شده از یک آبشار کوچک،‌ فضایی در زیر کشتی با نمایی به زیر آب،‌ هلی‌کوپتر و مکانی برای قرار گرفتن یک زیردریایی کوچک را می‌توان از دیگر ویژگی‌های کشتی خیابان‌های موناکو دانست. لازم به ذکر است که مراحل ساخت این کشتی هنوز به اتمام نرسیده است و هزینه ۱.۱ میلیارد دلار مبلغی است که برای ساخت آن برآورد شده است. 2. کشتی کسوف (Eclipse)، قیمت ۱.۵ میلیارد دلار
رومن آبراموویچ، میلیاردر روس مالک کشتی تفریحی کسوف است، هزینه ساخت این کشتی آنقدر سرسام آور بوده است که نمی‌توان قیمت واقعی آن را مشخص کرد. شرکت کشتی‌‌سازی Blohm and Voss ساخت کشتی کسوف را بر عهده داشته و این کشتی چیزی حدود ۱۶۳ متر طول دارد. چنین ابعاد بزرگی باعث شده است تا در کشتی کسوف شاهد حضور ۲۴ کابین بزرگ برای مهمان‌ها باشیم. ۲ استخر و یک سالن بزرگ دیسکو به همراه دو باند برای فرود هلی‌کوپتر را می‌توان از ویژگی‌های برجسته کشتی کسوف دانست. در داخل این کشتی سه قایق و یک زیردریایی نیز تعبیه شده که این زیردریایی تا عمق ۵۰ متر در زیر آب فرو می‌رود. از آنجایی که با یک کشتی بسیار گران‌قیمت طرف هستیم این کشتی به تسلیحات امنیتی مانند سیستم دفاع موشکی، امکان تشخیص ورود افراد بیگانه و پنجره‌های ضدگلوله مجهز است. جالب است بدانید در این کشتی یک سیستم برای دور کردن پاپاراتزی‌ها نیز تعبیه شده است، این سیستم با پرتوهای لیزر، جلوی عکاسی پاپاراتزی‌ها را می‌گیرد. کشتی تفریحی کسوف برای حرکت در دریا به ۷۰ نفر خدمه نیاز دارد.
1. کشتی هیستوری سوپرمی (History Supreme)، قیمت ۴.۵ میلیارد دلار
این کشتی که حدود ۳۰ متر طول دارد توسط طراح خوشنام انگلیسی استوارت هوگو طراحی شده است و ساخت آن ۳ سال به طول انجامیده، جزئیات خرید این کشتی برملا نشده و در نتیجه مالک آن مشخص نیست و تنها می‌دانیم تاجری مالزیایی این کشتی را خریداری کرده است. جالب است بدانید کشتی هیستوری سوپرمی ابعاد بزرگی ندارد و قیمت گزاف آن بیشتر به‌خاطر استفاده حدود ۱۰۰ کیلو طلا و سنگ‌های قیمتی در قسمت‌های مختلف این کشتی است. لایه‌ای از طلا در قسمت‌های مختلف سالن صرف شام، پله‌ها و حتی لنگر این کشتی کشیده شده است.
زیباترین قسمت این کشتی را نیز می‌‌توان اتاق خواب باشکوهی دانست که با تکه‌های شهاب سنگ و استخوان‌های واقعی تیرانوسوروس رکس که نوعی دایناسور است زینت شده. در مجموع می‌توان گفت به هر قسمت از کشتی هیستوری سوپرمی که نگاهی بیاندازید چشم شما به تکه‌ای گران قیمت از جواهر خواهد افتاد، جالب است بدانید حتی گوشی آیفونی که در این کشتی وجود دارد نیز با ۵۰۰ تکه الماس زینت شده است.
در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم علاقه‌ زیادی به زندگی لوکس و اشرافی دارید و کشتی‌های تفریحی را می‌شناسید که قیمت گزافی دارند در قسمت نظرات نام کشتی مورد نظر را به همراه ویژگی‌های آن با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

کد خبر: 1092424  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

خانه مد ژاپنی ایسی میاک(+عکس) پول نیوز  ۵۶ دقیقه پیش

پول نیوز؛ رکسانادانیالی-  ISSEY MIYAKE INC. یک کمپانی ژاپنی است که در نوامبر سال 1971 به عنوان یک شرکت تولیدی، عمده و خرده فروشی توسط طراحی مد به همین نام تاسیس شد. ایسی میاک موسس 80 ساله  این مجموعه (متولد 22 آوریل سال 1938) طراحی ژاپنی است که به واسطه لباس های متفاوت، نمایشگاه های حرفه ای...

اقتصاد جهانی در رسانه های امروز جهان پول نیوز  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین الملل پول نیوز، مهمترین عناوین اقتصادی برخی از رسانه های مطرح امروز جهان به شرح زیر است: رای – مدیرعامل کمپانی زیمنس از برنامه های مجموعه تحت مدیریت خود برای بروزرسانی زیرساخت های شبکه توزیع برق عراق خبر داد.   چاینا دیلی – صندوق بین المللی پول باردیگر بر نگرانی های...

موافقت رئیس‌جمهوری با تعویق دو ماهه برگزاری انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی پاسخ رئیس‌جمهوری به درخواست اکبر ترکان برای تعویق انتخابات هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی در استان‌ها را به اطلاع وی رساند. متن این نامه به شرح ذیل است؛ « نامه شماره ... مورخ 1397/6/27 مشاور...

آغاز داغ معاملات بورس تهران در اولین روز پاییزی/ شاخص 165 هزار واحدی شد آنا  ۲ ساعت پیش

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز فصل پاییز با فتح قله تاریخی 165 هزار واحدی افز ایش 4500 واحدی را تجربه کرد به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات اولین روز کاری هفته...

زمان عرضه مجدد بنزین سوپر مشخص شد تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از گذشت حدود دو ماه و نیم از آغاز ایجاد اختلال در تولید و عرضه بنزین سوپر، زمان عرضه مجدد بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت سراسر کشور اعلام کرد.زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام...

عجیب‌ترین مدل‌های مو که شاید ندیده باشید! +تصاویر اکو فارس  ۳ ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران نوشت: مو یکی از موهبت‌های خدادادی به انسان به شمار می‌رود و می‌تواند تاثیر بسزایی در چهره و زیبایی صورت فرد داشته باشد. اما یکی از نکات مهم نحوه آراستن و پیراستن مو است که می‌تواند موجب خوش تیپی یا حتی زشتی فرد شود. چه بسا افرادی که درای مو‌های خوب و پرپشتی...

«یبوست» از عوامل اصلی ابتلا به بیماری‌های پوستی اکو فارس  ۳ ساعت پیش

تسنیم نوشت: یکی از بیماری‌های شایع در میان بسیاری از افراد، "یبوست مزاج" یا همان خشکی مدفوع است، این بیماری هر چند تا زمانی که تبدیل به یک معضل نشود برای شخص بیمار چندان دردآور و آزاردهنده نیست، اما از تعادل خارج شدن میزان و نحوه دفع مدفوع در بلند‌مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به کل سیستم...

قیمت طلا، نرخ ارز، قیمت سکه و دلار امروز اول مهر + جدول آنا  ۴ ساعت پیش

قیمت امروز طلا، نرخ ارز، قیمت سکه و دلار در بازار آزاد را در این گزارش بخوانید. به گزارش خبرنگار بورس و بانک خبرگزاری آنا، امروز در بازار آزاد ارز، قیمت دلار نسبت به روز گذشته حدود 200 تومان افزایش داشت که این افزایش اثر خود را هم بر...

بنزین سوپر از هفته آینده مجددا در کشور تولید و توزیع می‌شود مرور نیوز  ۴ ساعت پیش

بنزین سوپر از هفته آینده مجددا در کشور تولید و توزیع می‌شودبه گزارش مرور نیوز به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، زیبا اسماعیلی، سخنگوی این شرکت درباره تولید و توزیع دوباره بنزین سوپر در کشور گفت: تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های امام خمینی شازند و اصفهان از هفته آینده از سر گرفته می‌شود. وی با بیان...

جزییات اعتبارات مصوب 1000 میلیاردی طرح جامع مالیاتی/ 740 میلیارد تومان تا پایان سال96 دریافت... تسنیم  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادیباشگاه خبرنگاران پویا، طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی کشور است و بی شک به عنوان موتور محرک نظام نوین مالیاتی محسوب می‌شود.گفتنی است، طرح جامع مالیاتی باتوجه به مشکلات موجود سیستم مالیاتی کشور بر سه فرآیند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالان اقتصادی کشور، پردازش اطلاعات...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده