تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۱:۵۷
چگونه لاغر به نظر برسیم؛ نکاتی که کمک می‌کند بدون ورزش ظاهرتان را حفظ کنید
به گزارش بهداشت نیوز، می‌خواهید بدون اینکه به باشگاه بروید لاغرتر به نظر برسید؟ البته که می‌توانید! روش‌های زیادی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید بدون اینکه رژیم سخت و خطرناکی بگیرید یا زیر تیغ جراحی زیبایی بروید باریک‌تر به نظر برسید. فقط باید برنامه‌ریزی کنید و با استراتژی جلو بروید.
این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه لاغر به نظر برسیم. بخش اول: لباس مناسب انتخاب کنید ۱. لباس‌های متناسب بپوشید همیشه باید لباس‌هایی بپوشید که دقیقا اندازه‌ی شما باشند. لباس‌های زیادی تنگ یا زیادی گشاد شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. لباس زیادی تنگ چاق‌ترتان می‌کند.
لباس زیادی گشاد هم با پنهان کردن فرم اندام‌تان باعث می‌شود چاق‌تر به نظر برسید. لباس باید دقیقا اندازه‌ی شما باشد: باید کمی به شما بچسبد، ولی تنگ نباشد. این نکته در مورد لباس‌ زیر هم درست است. لباس‌های زیر باید کاملا اندازه‌ی شما باشند. مثلا بسیاری از خانم‌ها سوتین‌هایی می‌پوشند که سایز آنها نیستند.
لباس‌ زیر نباید روی کمر شما خط بیندازد و سوتین باید سینه‌ها را سفت سر جای خود نگه دارد بدون آنکه چربی‌های اطراف آن آویزان شود یا کاری کند سینه‌ها از اطراف سوتین بیرون بزنند. ۲. لباس‌هایی بپوشید که از کمر جمع می‌شوند با پوشیدن لباس‌هایی که توجه را به گودی طبیعی کمر، یعنی لاغرترین بخش کمرتان جلب کند فورا لاغرتر به نظر می‌رسید.
بلوزی پبوشید که کمر تنگی دارد و طرح، کمربند یا گلدوزی‌ آن توجه را به کمرتان جلب می‌کند.     مثلا بلوزهای کمر چین‌ شما را لاغرتر نشان می‌دهند. ۳. لباس‌هایی انتخاب کنید که برجستگی سینه و باسن را نشان دهد با این کار کمرتان باریک‌تر به نظر می‌رسد. بلوز، دامن یا پیراهنی بپوشید که از پهلو گشاد می‌شود (اگر مرد هستید تا جایی که می‌توانید پیراهن را داخل شلوار نکنید).
تاپ‌هایی بپوشید که سینه‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. مثلا زن‌ها می‌توانند بلوز‌هایی با یقه چین‌دار یا یقه‌شل بپوشند. ۴. خط‌برش لباس را در نظر بگیرید با توجه به خط‌ برش لباس می‌توانید ظاهر خود را متفاوت نشان دهید. برش قسمت پایین دامن‌،‌ کت‌، بلوز‌ و هر لباس‌ دیگری می‌تواند ظاهر شما را تغییر دهد.
خوب است لباس خط‌های صافی در پهلو‌ها، سینه و کمر داشته باشد. خط‌ برش را تا جایی که می‌توانید نزدیک به نقاطی که ذکر شد در نظر بگیرید.     برای مثال، از لباس‌های «توریستی» دوری کنید. چون بیشتر این مدل‌ها شما را چاق نشان می‌دهند و خطوط نامناسب دارند: لباس‌هایی مثل شلوارک، دامن میدی و شلوارک‌های گشاد و بلند هیچ کمکی به شما نمی‌کنند.
    شلوار‌های راسته و لوله تفنگی بهترین انتخاب هستند. زنان می‌توانند دامن کلوش کوتاه تا زانو یا بالای زانو بپوشند. ۵. از زیور‌آلات بزرگ استفاده کنید می‌توانید زیورآلاتی انتخاب کنید که ظاهر دلخواه‌تان را به وجود آورند. زیورآلات خاص می‌توانند باعث شوند در چشم مردم متفاوت جلو کنید، و بلندتر و لاغرتر از آنچه هستید به نظر برسید.
مثلا گردن‌بندهای بلند، شما را بلند و باریک‌ نشان می‌دهند. زیورآلات چشمگیر، مانند دستبند‌های بزرگ با رنگ‌روشن توجه را به باریکی مچ شما جلب می‌کنند و باعث می‌شوند بدن شما در مقایسه با آن کوچک‌تر به نظر برسد.     گوشواره و تل‌مو هم حواس‌پرت‌کن‌های خوبی هستند، چون نگاه دیگران را از بخش‌هایی از اندام‌تان که دوست ندارید دور می‌کند.
این زیورآلات مخصوصا وقتی مفید هستند که احساس می‌کنید در مقایسه با بقیه بدن، سرتان خیلی کوچک‌تر است. ۶. از رنگ‌ها و طرح‌ها برای ایجاد ظاهری لاغر استفاده کنید می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که شما را لاغرتر نشان دهد. البته، همان پیشنهاد همیشگی از همه بهتر است: سیاه بپوشید.
سیاه دوست شماست. سیاه و رنگ‌های تیره‌ی سایه‌های دیگری که روی بدنتان دیده‌ می‌شود کمتر می‌کنند. این خطای دید باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید. می‌توانید رنگ سیاه را با سایه‌های روشن و زیورآلاتی روی کمر، مچ‌، گردن و پاها همراه کنید. این کار نیز کمک می‌کند لاغرتر به نظر برسید.
بعضی طرح‌ها نیز به کارتان می‌آیند:     خط‌های عمودی: خط‌های باریک عمودی خطای دیدی به وجود می‌آورد که باعث می‌شود لاغرتر و بلندتر به نظر برسید (باعث می‌شود دو طرف بدن‌ شما نزدیک‌تر به هم به نظر برسد).     از طرح‌های درشت (در واقع از بیشتر طرح‌های دیگر) دوری کنید.
این طرح‌ها شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. سخت است طرحی پیدا کنید که شما را چاق نکند، پس بهتر است اصلا سراغ طرح‌های دیگر نروید. ۷. از لباس‌هایی که شما را چاق نشان می‌دهند بپرهیزید از لباس‌هایی که قسمت‌های درشت بدن‌تان را درشت‌تر نشان می‌دهند، دوری کنید، مثل لباس‌هایی که سایز مناسبی ندارند.
بعضی طرح‌های خاصی نیز شما را چاق‌تر نشان می‌دهند، مثل تاپ‌های که کمر تنگ دارند و از زیر کمر چین‌دار می‌شوند. این لباس‌ها کمر شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، حتی بسیاری از زنان در این لباس‌ها باردار به نظر می‌رسند. ژاکت‌های ضخیم نوع دیگری از لباس‌هایی هستند که شما را چند سانت چاق‌تر نشان می‌دهند.
۸. از گِن استفاده کنید تا بدن‌تان واقعا کوچک‌تر شود با پوشیدن لباس‌های زیری به نام گِن می‌توانید بدن خود را واقعا باریک‌تر نشان دهید. این گن‌ها می‌توانند بلوز، شلوارک و بدن‌پوش باشند. جنس چسبان آنها باعث می‌شود محکم به قسمت‌های اصلی بدن بچسبند و این بخش‌ها را محکم نگه دارند.
می‌توانید با استفاده از آنها بخش‌های مختلف بدن خود را باریک‌تر کنید. درست است که این لباس‌ها، تنگ و اغلب اوقات ناراحت هستند، ولی می‌توانند بسیار مفید باشند. آنها در اغلب فروشگاه‌های لباس، یا اینترنتی به فروش می‌رسند.     می‌توانید گِن‌های مخصوص مردان را هم تهیه کنید که معمولا برای سینه هستند اما گن‌هایی برای بخش‌های پایین بدن هم داریم.
۲. تغییر حالت بدن ۱. حالت درستی داشته باشید ایستادن با حالت مناسب می‌تواند شکم را کوچک‌تر نشان دهد و باعث شود به راحتی ۵ کیلو لاغرتر به نظر برسید. پشت خود را صاف نگه دارید و شانه‌ها را عقب بدهید. گاهی اوقات حفظ این حالت چندان راحت نیست، مخصوصا اگر عادت دارید با حالتی نامناسب بایستید، ولی این مدل ایستادن تفاوت زیادی در اندام شما ایجاد می‌کند.
    خوابیدن روی پشت به شما کمک می‌کند در طول روز پشت صاف‌تری داشته باشید. ۲. کفش پاشنه‌دار بپوشید، حتی اگر مرد هستید وقتی کفش پاشنه‌دار می‌پوشید، حالت ایستان شما به صورت طبیعی تغییر می‌کند، پهلو‌هایتان می‌چرخند و باسن به داخل کشیده می‌شود، به این ترتیب کمر و شانه‌ها صاف‌تر می‌شوند.
کفش پاشنه‌دار، پاهای شما را هم بلندتر نشان می‌دهد، و باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید. اگر زن هستید بهر وقت که می‌توانید کفش پاشنه‌بلند بپوشید تا لاغرتر دیده شوید. اگر مرد هستید، خوب است بدانید بسیاری از کفش‌های مجلسی کمی پاشنه دارند، و می‌توانید از همان مقدار نیز به نفع خود استفاده کنید.
۳. چانه‌ی خود را بالا نگه دارید باید سر خود را بالا بگیرید و صاف بایستید تا چربی دور خط چانه‌تان جمع نشود (و در صورت شما پخش شود). با این کار لاغرتر به نظر می‌رسید. غبغب باعث می‌شود حتی افراد لاغر هم از آنچه هستند چاق‌تر به نظر برسند. ۴. اندام خود را در موقعیت درست قرار دهید از مدل‌ها تقلید کنید و بازو‌ها و پاهای خود را طوری نگه دارید که لاغرتر به نظر برسید.
مثلا وقتی نشسته‌اید پاهایتان را روی هم بیندازید. این کار خط‌های بدن را باریک‌تر و شما را لاغر‌تر نشان می‌دهد. دست‌هایتان را به بدن‌ نچسبانید، می‌توانید دست‌ها را به کمر بزنید تا نگاه‌ها را به کمر باریک خود جلب کنید و بدن‌تان حالت مربعی و چاق پیدا نکند.
۵. ژستی بگیرید که در عکس‌ها لاغرتر به نظر برسید اگر می‌خواهید عکس بگیرید، می‌توانید کارهایی انجام دهید تا دوربین چاقی اندام شما را نشان ندهد. می‌توانید زاویه بهتری انتخاب کنید، مثلا اگر از بالا عکس بگیرید بدن شما کمتر به چشم می‌آید و در عکس لاغرتر می‌افتید. باید نور عکس را نیز تنظیم کنید.
طوری عکس بگیرید که قسمت‌های چاق‌تر در سایه نباشند. اگر نمی‌توانید نور را تنظیم کنید عکس را در جاهای مختلف بگیرید تا بعدا بتوانید بهترین عکس را انتخاب کنید.     دقت کنید که عکس را خیلی از زاویه بالا نگیرید تا عکس‌هایتان شبیه عکس سلفی نشود. وگرنه مردم خیال می‌‌کنند دارید خودتان را می‌کشید تا لاغر به نظر برسید.
۶. غذای شور نخورید اگر غذای شور نخورید بدتان واقعا لاغر می‌شود. نمک زیادی باعث افزایش جذب آب در بدن می‌شود و به این ترتیب چاق و متورم به نظر می‌رسید، حتی اگر در واقع لاغر باشید. البته، این کار را باید از قبل انجام بدهید چون چند روز طول می‌کشد تا بدن‌تان به حالت عادی بازگردد.
    غذاهایی که نباید بخورید: گوشت‌فرآوری‌شده، بیکن و کالباس، چیپس، سوپ با آب گوشت، و غذاهای رستورانی و فست‌فود. ۷. غذاهای نفخ‌آور نخورید غذاهایی هستند که پس از هضم در بدن گاز تولید می‌کنند و باعث تورم بدن می‌شوند، به همین دلیل چاق‌تر به نظر می‌رسید.
این غذاها را نخورید تا واقعا لاغرتر شوید.     غذاهای نفخ‌آور: لوبیا، عدس، سیر، کلم‌بروکلی، کلم‌بروکسل و غیره. نکات نهایی     اگر گِن یا بلوز‌های تنگ می‌پوشید، هنگام نشستن قوز نکنید. این کار شکم‌تان را بزرگ و متورم نشان می‌دهد.     نوشابه نخورید.
نوشیدنی‌های گازدار حاوی شکر افزوده و کالری هستند و باعث ایجاد ورم در بدن‌تان می‌شوند.     دوچرخه‌سواری کنید یا هرروز به پیاده‌روی بروید تا واقعا بدن خود را روی فرم بیاورید. اگر حس خوبی داشته باشید ورزش برایتان به تفریح تبدیل می‌شود، مخصوصا وقتی نتیجه‌‌ی آن را روی بدن‌تان ببینید.
    غذاهای سالم بخورید و به اندازه‌ی کافی آب بنوشید. این کار به تناسب اندام کمک می‌کند. کتاب‌هایی در مورد تغذیه بخوانید تا بدانید چه چیزهایی برای شما خوب یا بد هستند. به‌خاطر داشته باشید غذاهای سالم حتما بدمزه نیستند. می‌توانید به راحتی غذایی درست کنید که برای شما مفید باشد.
فقط باید بدانید بدن‌تان به چه نیاز دارد.     حتما لازم نیست لاغر شوید تا ظاهری زیبا داشته باشید. تنها نکته مهم این است که لباس اندازه‌ی شما باشد و در آن راحت باشید. لباس ها را متناسب با سایز خود بخرید.     سعی کنید در رژیم روزانه فیبر بیشتری مصرف کنید. از غذاهای آب‌دار مانند خیار و هندوانه استفاده کنید.
این غذاها کمک می‌کنند «وزن آب» را از بدن خود خارج کنید، به این ترتیب تورم و چاقی به سرعت از بین می‌رود.     اگر می‌خواهید برای عکاسی یا مراسمی آماده شوید و باید فورا لاغرتر به نظر برسید، از آرایش استفاده کنید. سایه‌های صورتی رنگ را بیش از حد به کار نبرید.
در عوض در نزدیکی شقیقه‌ها و اطراف گردن از رنگ برنزی روشن استفاده کنید. این کار استخوان‌های شما را برجسته می‌کند و شما را لاغرتر و جوان‌تر نشان می‌دهد.     اگر گرسنه هستید آب بنوشید. گاهی اوقات تشنگی باعث احساس گرسنگی می‌شود.     کمربند را روی کمر ببندید.
بهتر است پیراهنی بپوشید که کمربند دارد. کمربند را تنگ کنید ولی نه آن‌قدر که اذیت‌تان کند. این کار باعث می‌شود خیلی خیلی لاغرتر به نظر برسید چون پهلوها و کمر را بیشتر نشان می‌دهد.     هر روز برقصید. با این کار هم خوش می‌گذرد، هم کالری‌های اضافی را می‌سوزانید، هم بدن‌تان روی فرم می‌آید.
لاغرتر نیز به نظر می‌رسید و در عین حال برای میهمانی رفتن هم آماده می‌شوید. هشدار     رژیم بگیرید، ولی زیاده‌روی نکنید. سعی کنید حتما غذاهای مفید بخورید. به اندازه بخورید. و البته می‌توانید کمی هم شکلات بخورید.     کارهایی نکنید یا با افرادی معاشرت نکنید که عزت نفس را در شما از بین ببرند.
مدل‌ها خوب به نظر می‌رسند چون روی عکس‌هایشان روتوش و ویرایش فراوانی انجام می‌دهد. پس تلاش نکنید مانند آنها به نظر برسید. اگر به باشگاه می‌روید که لاغر شوید، زیاده‌روی نکنید. ممکن است به خودتان آسیب برسانید. دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب وقت می‌گیرد. به خودتان فشار نیاورید.
اگر می‌خواهید ورزش کنید، قبل از شروع با پزشک مشورت کنید. ورزش شدید برای کسانی که شاخص توده بدنی بالایی دارند مناسب نیست. این کار ممکن است به قلب فشار زیادی بیاورد. پزشک می‌تواند برنامه‌ی ورزشی به شما بدهد که برایتان مناسب باشد.   منبع: چطور

کد خبر: 1097995  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بهداشت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خبر داد: ظرفیت سازی برای اتصال فیبر نوری به تعداد ۲/۵میلیون مشترک هموطن سلام  ۴۵ دقیقه پیش

مهندس سید مجید صدری با اشاره به لزوم تعرفه‌گذاری مناسب به‌منظور اتصال فیبر به اماکن ( FTTH) افزود: تأمین زیرساخت‌های موردنیاز بخش‌های مختلف حوزه ارتباطات و مخابرات و همچنین همکاری و تعامل گسترده با فعالان حوزه ICT از اولویت‌های مهم مجموعه مخابرات ایران در حال حاضر است. ،مهندس صدری در این جلسه ضمن خرسندی...

روحانی: برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارم العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم-ایران حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه (به وقت محلی) در این گفت وگو و در پاسخ این پرسش که 'آیا در نیویورک دیداری بین شما و ترامپ انجام می گیرد'، گفت: برنامه‌ای برای دیدار نداریم، اگر کسی علاقه به مذاکره، گفت و گو و پیشرفت در روابط دارد، از حربه تحریم...

آمریکا 330 میلیون دلار تجهیزات نظامی به تایوان می‌فروشد العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم-آمریکا وزارت خارجه آمریکا با فروش 330 میلیون دلار قطعات یدکی و تجهیزات دیگر مربوط به جنگنده‌های اف-16 و دیگر هواپیماهای نظامی به تایوان موافقت کرد و مجوز آن را برای پنتاگون صادر کرد. آژانس همکاریهای امنیتی و دفاعی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این مجوز...

چراغی که با فرمان صوتی روشن می‌شود همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

چراغی که با فرمان صوتی روشن می‌شود چراغی که با فرمان صوتی روشن می‌شود دانش > فناوری‌ - همشهری آنلاین:تصاویری از یک تبدیل دوشاخه برق هوشمند با قیمت ۱۲۵ دلار منتشر شده است که می‌تواند با دستور صوتی چراغ را روشن کند. به گزارش مهر به...

نامه رئیس جمهور به ۴۸ سازمان برای همکاری با کسب و کارهای فضایی همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

نامه رئیس جمهور به ۴۸ سازمان برای همکاری با کسب و کارهای فضاییرئیس سازمان فضایی خبر داد: نامه رئیس جمهور به ۴۸ سازمان برای همکاری با کسب و کارهای فضایی دانش > فضا - همشهری آنلاین:رئیس سازمان فضایی ایران گفت: درنامه‌ای به رئیس جمهور خواستار همکاری ۴۸ سازمان با کسب وکارهای فضاپایه شدیم و...

جان بولتون: انتظار ما تغییرات گسترده در رفتارهای ایران است العالم فارسی  ۵ ساعت پیش

العالم-آمریکا «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه‌ای روز دوشنبه مدعی شد تغییر نظام ایران در دستور کار دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» نیست. وی در مصاحبه‌ای با «دیلی‌بیست»، تصریح کرد: «تغییر نظام، سیاست دولت...

مورالس با رئیس جمهوری ایران دیدار کرد العالم فارسی  ۵ ساعت پیش

العالم-ایران اوو مورالس عصر دوشنبه به هتل محل اقامت رئیس جمهوری ایران آمد و با او درباره مسایل و همکاری های دو جانبه و منطقه ای تبادل نظر کرد. روحانی عصر یکشنبه به وقت محلی برای شرکت در نشست عالی رتبه هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد. وی پیش از این دیدار...

پرداخت میلیاردی برای خرید تصویر یک سیب زمینی +عکس بهداشت نیوز  ۶ ساعت پیش

پرداخت میلیاردی برای خرید تصویر یک سیب زمینی +عکس یک تاجر اروپایی عکس یک سیب‌زمینی را به قیمت یک میلیون یورو از یک عکاس مطرح خریداری کرده است. کوین اباش، عکاس ۴۶ سالۀ ایرلندی که تصویر این سیب‌زمینی ارگانیک را در زمینه‌ای سیاه در سال ۲۰۱۰ ثبت کرده بود، فروش آن را به قیمت ۱ میلیون یورو تایید کرده است. نام تاجر اروپایی‌ای که این تابلوی...

چطور صورتمان را چاق کنیم؟ بهداشت نیوز  ۷ ساعت پیش

چطور صورتمان را چاق کنیم؟ به گزارش بهداشت نیوز: شیر البته شیر بدون شک بهترین رژیم غذایی برای همه‌ی گروه‌های سنی است. شیر حاوی مواد مغذی بسیاری چون ویتامین‌ها، املاح معدنی و پروتئین‌هایی است که نیازهای رژیمی روزانه‌مان را تامین می‌کند. با مصرف روزانه‌ی دو لیوان شیر در عرض سه ماه می‌توانید...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده