تعداد بازدید: ۲۲
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۷:۱۴
حجت‌الاسلام رئیسی:دشمن از شدت عصبانیت از سپاه دچار سردرگمی شده‌ است
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم،  حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش فرماندهان و رزمندگان نیروی دریایی سپاه مستقر در بندرعباس، به مناسبت پاسداشت هفته عقیدتی سیاسی، در سخنانی، خشم و عصبانیت بی‌سابقه جریان سلطه جهانی از جبهه مقاومت و در صدر آن، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را واکنشی از روی استیصال به دلیل ناکامی و شکست‌های منطقه‌ای در برابر این جبهه عنوان کرد و گفت: امروز یکی از تأثیرگذارترین مجموعه‌هایی که نقشه‌های شوم دشمنان را به شکست کشانده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دلیل و مبنای هجمه‌ها و حملات سنگینی که متوجه این مجموعه است، دقیقا متأثر از همین موضوع است.
بیشتر بخوانید:سپاه نشان داد که می‌‌شود ظرف یک ماه منزل مسکونی برای زلزله‌زدگان ساختوی افزود: شدت عصبانیت دشمن از سپاه آن قدر بالاست که حملات آنان علیه سپاه، به‌ویژه در حوزه رسانه‌ای دچار نوعی پریشانی و سردرگمی است و بخشی از مخاطبان این رسانه‌ها به خوبی متوجه این پریشانی و سردرگمی و بعضا هذیان‌گویی شده‌اند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: سپاه در برابر جنایاتی که به اسم تشکیل خاورمیانه جدید در جریان است و این نکته از زبان یکی از وزاری خارجه آمریکا صراحتا اعلام شد، نمی‌تواند ساکت باشد.   وی خاطرنشان کرد: سپاه به‌عنوان یک محور اساسی جریان مقاومت و نیروهای انقلابی در منطقه، علاوه بر بهره‌مندی از بصیرت و صبر، اهل پایداری و ایستادگی و مجاهده است و یکی از دلایل اصلی دشمنان و تمرکز حملات آنان بر این نهاد به همین ویژگی این نهاد مقدس برمی‌گردد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: به گواهی تاریخ و مستندات مسلم تاریخی، رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی و جنایتکار در منطقه است که از بدو پیدایش تا به امروز از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است، اما همین رژیم مورد حمایت و پشتیبانی کامل آمریکا قراردارد؛ امروز در یمن و بحرین جنایات بی‌سابقه و هولناکی علیه کودکان، زنان و مردمان آن با سلاح‌های آمریکایی و انگلیسی در جریان است و یکی از حامیان اصلی جنایتکاران یمن و بحرین همین آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها هستند و از این منظر، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها شرکای اصلی در جنایات صهیونیست‌ها و آل‌سعود هستند.
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: امروز آل‌سعود به امتداد راهبردی آمریکا و اسرائیل در منطقه تبدیل شده است.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش اظهار داشت: داعش از تولیدات جریان صهیونیستی برای پیگیری منافع نامشروع آنان در منطقه بود.حجت‌الاسلام رئیسی افزود: اگر هیچ دلیلی برای اثبات ریشه، ماهیت و فسلفه وجودی داعش وجود نمی‌داشت، جنس جنایات و اقدامات داعش برای اثبات صهیونیستی – آمریکایی بودن آن کافی بود و جنس اقدامات این جریان به‌گونه ای است که با قاطعیت می‌توان گفت که این مولود جنایت‌پیشه نمی‌تواند جز از مادری به نام صهیونیسم متولد شده باشد؛ کما این که خود مقامات ارشد آمریکا چندین بار اعتراف کردند که خود آنها داعش را به‌وجود آورده، تقویت کرده و به جان کشورهای اسلامی منطقه انداخته‌اند.
وی با اشاره به تلاش خام و احمقانه برخی از رژیم‌ها در جعل عنوان خلیج فارس، گفت: از مصادیق جعل و کتمان حقایق یکی همین ماجرای هزینه‌های سنگین میلیون دلاری برای دستکاری و دستبرد در منابع و اسناد و رسانه‌ها و گذاشتن نام مجعول برای خلیج فارس است.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جعل رژیم غاصب صهیونیستی در دل جهان اسلام و کشور فلسطین یکی دیگر از مصادیق جعل و کتمان حقیقت در دنیای امروز است که می‌توان گفت پیشینه همین روندی است که به خود اجازه می‌دهد با کتمان و انکار یک تاریخ شناخته شده در خلیج فارس، نام و عنوان این منطقه را به خلیج عربی تغییر دهد.
حجت‌الاسلام رئیسی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جاهلیت، آن هم به شکل مدرن آن در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری نمود پیدا کرده و به مراتب پیچیده‌تر و گسترده‌تر از جاهلیت از نوع قدیمی آن است.عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نتیجه کنار گذاشتن  اعتقاد به خدا و معنویت از زندگی بشر امروز، تولید انبوه کلاهک‌های هسته‌ای و تولید نسل‌های جدید بمب‌های اتمی توسط کسانی است که قریب به اتفاق جنایات دنیا توسط آنان طرح‌ریزی و سیاست‌گذاری می‌شود و از سوی دیگر همه را برده و بنده خود می‌خواهند.
حجت‌الاسلام رئیسی خاطر نشان کرد: دشمن تلاش بی‌سابقه‌ای را برای کتمان حقایق عالم دنبال می‌کند، اما بر پایه سنت خدا، حقایق عالم برای همیشه مستور و پوشیده نخواهد ماند و مکشوف و معلوم خواهد شد؛ سنت و اراده خدا بر این تعلق گرفته است که آینده زمین توحیدی و سرشار از دلدادگی به خدا و میراث خوبان، مؤمنان و مستضعفان باشد، ان الارض یرثها عبادی الصالحون و نرید انمن علی الذین استضعفوا فی‌الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین.
وی افزود: تفاوت جاهلیت مدرن با نسخه قدیمی آن در این است که ابزار و امکانات بسیار پیشرفته‌تری را استخدام کرده، مجهز به رسانه است و قدرت‌های بزرگ دنیا در حال گسترش و توسعه این جاهلیت هستند و اسم‌هایی را نیز برای رونق کار خود ابداع کرده‌اند.رئیسی خاطرنشان کرد: جهل‌زدایی بخش مهم رسالت انبیا و اولیای الهی بود و یکی از برکات خون شهدا و از جمله شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، جهل‌زدایی است.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: این بیداری و توجه به هویت اسلامی که در منطقه اتفاق افتاده و مسیر رشد و گسترش را طی می‌کند در نتیجه تلاش نیروهای مخلص و انقلابی حاصل شده است.حجت‌الاسلام رئیسی گفت: جنگ، جنگ اراده‌هاست و اراده‌ای سعی دارد حقایق عالم را کتمان کند اما اراده خدا فوق همه اراده‌ها و قدرت خدا بالاتر از همه قدرت‌های عالم است؛ سنت الهی بر این تعلق دارد که حقایق بر همگان مکشوف شود.
وی افزود: دشمن در ماجرای عاشورا تلاش کرد واقعیت را به‌گونه‌ای کتمان و تحریف کند که حتی نامی از امام حسین(ع) باقی نماند و در ادامه برخی خلفای عباسی چندین بار مرقد مطهر آن امام را ویران و زمینش را به آب بستند، اما اراده خدا بر این تعلق دارد که امام حسین(ع) و مکتب و مرام او در دل‌ها و جان‌ها نفوذ کند و جای گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امروز جریان معاند تلاش وسیعی را برای به حاشیه کشاندن و تضعیف جبهه مقاومت به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیش گرفته و در این راه با بهره‌گیری از همه داشته‌ها و ثروت خود، امپراتوری رسانه‌ای را نیز برای مقابله با جبهه مقاومت استخدام کرده است.
وی افزود: علی‌رغم همه این دست و پازدن‌ها و تلاش‌ها قدرت و اقتدار و نفوذ نیروی‌های انقلابی به‌ویژه سپاه در حال افزایش است و رخدادهایی همچون دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی و انگلیسی در خلیج فارس از قدرت، صلابت، قاطعیت و عظمت این نهاد مقدس رونمایی می‌کند و این قدرت بر همه جهان مکشوف و معلوم می‌شود.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: شما و همه مجاهدان مخلص انقلابی که وظیفه حفظ اصل نظام را برعهده دارید، عملی در تراز اوجب واجبات انجام می‌دهید چرا که به فرموده ولی‌فقیه زمان حفظ اصل نظام اسلامی اوجب واجبات است.وی افزود: کار و اقدام شما از این منظر جنبه قدسیت پیدا می‌کند، چرا که ولایت‌فقیه امتداد ولایت انبیا و اولیای الهی است و نفس کار مخلصانه شما در این راه مقدس است.
انتهای پیام/

کد خبر: 1104218  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

آمار شهدای حادثه تروریستی در اهواز افزایشی نداشته است ایرنا  ۳۲ دقیقه پیش

جمال عالمی نیسی یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از نظر امنیتی تمهیداتی پیش بینی شده است تا آرامش در تمام مناطق اهواز برقرار شود و مردم از بابت حادثه تروریستی که دیروز در زمان برگزاری رژه نیروهای مسلح رخ داده بود، احساس ناامنی نداشته باشند.به گفته وی این حادثه تروریستی تا کنون 25 شهید و 60 مجروح...

استاندارهرمزگان حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد ایرنا  ۳۲ دقیقه پیش

به گزارش یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، فریدون همتی دراین پیام ضمن تسلیت به خانواده شهدا با بازماندگان و مجروحان این حادثه ابراز همدردی کرده است. وی ادامه داد: شهادت جمعی از هموطنان عزیز در حادثه حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز، موجب تاثر و تاسف عمیق ملت...

تساوی با ارزش نساجی برابر تیم پر مهره استقلال شمال نیوز  ۳۴ دقیقه پیش

شمال نیوز : در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور دو تیم پرهوادار نساجی قائمشهر و استقلال تهران در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف هم رفتند، ورزشگاهی که از ساعت ١٦ ظرفیت آن کامل شده بود.....شمال نیوز:  جدال نفس گیر نساجی و استقلال با تساوی بدون گل پایان یافت.به گزارش شمال نیوز ، در هفته هفتم...

الان بنزین نساجی تمام شد / من چاه نفت ندارم / من یک دانه جو از این استان نمی‌خواهم/زمینی که... شمال نیوز  ۳۴ دقیقه پیش

شمال نیوز : مالک باشگاه نساجی در پاسخ به این پرسش که اگر حمایتی انجام نشود چه تصمیمی خواهد گرفت،‌ گفت: هنوز راجع به این موضوع فکر نکرده‌ام. من در فوتبال با حمایت مردم و مسئولان استان پیش می‌روم و از جای خاصی کمک نمی‌گیرم. من استخراج نفت ندارم و تا حدی که بتوانم جلو می‌روم.....شمال نیوز:  مالک باشگاه...

حامیان تروریسم نمی توانند نقش خودرا درحادثه اهواز پنهان کنند نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز قاسمی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای حمله تروریستی در اهواز و با تسلیت ‌به مردم شجاع خوزستان و ملت بزرگ ایران اظهار کرد: اجیر شدگان و فرمان بردارانِ کانون های شناخته شده مولد خشونت و جنایت علیه جان انسان ها و حامیان فکری، مالی، تسلیحاتی و رسانه ای تروریسم در منطقه و فراسویِ آن...

اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  رایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بی بی سی گفته آمریکا حاضر است یک پیمان رسمی و پایدار با ایران ببندد اگر مقام‌های ایران حاضر باشند درباره کلیت 'تهدید‌هایی که از جانب ایران می‌آید' مذاکره کنند.این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوالی...

درگیری در شمال غرب پاکستان 16 کشته برجای گذاشت ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بیانیه می افزاید، در این درگیری هفت تن از نظامیان از جمله یک افسر کشته شدند و بقیه نیز افراد مسلحی بودند که با نیروهای امنیتی درگیر شدند.ارتش پاکستان جزئیات دقیقی در مورد این گروه مسلح و اعضای آن که در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده اند، ارائه نکرد.منطقه وزیرستان...

فرانسه حادثه اهواز را تسلیت گفت ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: فرانسه عمیقا حمله روز شنبه در اهواز را محکوم می‌کند.بیانیه می‌افزاید: ما با خانواده قربانیان حادثه و نیز مردم ایران ابراز همدردی کرده و تحولات را در لحظه و از طریق سفارت فرانسه در تهران دنبال می‌کنیم.افرادی مسلح که وابسته به گروهک تجزیه طلب «الاحواز»...

پیام تسلیت سران کشورها به ایران نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  در متن پیام الکساندر لوکاشنکو آمده است: «بلاروس، همیشه در کنار ایران و همراه با جامعه جهانی برای مقابله با افراط‌گری و مبارزه با تروریسم آماده است.»وی همچنین برای آسیب‌دیدگان در این حادثه آرزوی سلامتی زودهنگام و برای ایران، صلح و آسایش آرزو کرد.4بولیوی حادثه تروریستی اهواز را...

دستور رییس قوه‌قضاییه برای شناسایی سرشاخه‌های مزدوران حادثه تروریستی اهواز نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  در متن پیام آیت الله آملی لاریجانی آمده است: وقوع حادثه تلخ و تاسف بار تروریستی در مراسم رژه های نیروهای مسلح در اهواز که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان گردید، موجب اندوه و تاثر همگان شد.بیشتر بخوانید:پیام رهبر انقلاب در پی حمله تروریستی اهوازواکنش اینستاگرامی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده