تعداد بازدید: ۲۰
تاريخ انتشار: جمعه،۴ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۰:۱۴
نصرالله: روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد‎/هم‌پیمانان سوریه اجازه سقوط آن را نخواهند داد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار،  سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله به‌مناسبت 25 می، هجدهمین سالروز عید مقاومت و آزادسازی و اخراج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان آغاز شد.دبیرکل حزب الله در آغاز سخنان خود گفت: با توجه به آنچه قدس با آن مواجه شده به ویژه پس از به رسمیت شناختن این شهر توسط ترامپ به عنوان پایتخت اسرائیل و فداکاری‌های بزرگی که ملت فلسطین در راهپیمایی‌های بازگشت نشان دادند، روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
‎در جشن مقاومت و آزادسازی، به همه شما این پیروزی و دستاورد را تبریک می‌گویم. این مناسبت که هر سال شاهد آن هستیم، بسیار مهم است و سرشار از درس و عبرت هست و در حال و آینده می‌توان به آن تکیه کرد.‎سید حسن نصرالله گفت: وقتی به مردم این مناسبت را تبریک می‌گوییم، باید در درجه اول از کسانی تشکر کنیم که این پیروزی بزرگ را محقق کردند.
بعد از خداوند باید از مردان مقاومت و مجاهدانی که برای آزاسازی سرزمین، نقش آفرینی و تلاش کردند، یاد کنیم.‎ وی افزود: باید به کمک‌های سوریه و ایران در آزادسازی جنوب لبنان در زمانی که همه دنیا در قبال حوادث جنوب لبنان سکوت کرده بودند، اشاره کنیم.‎ پیروزی در شرایطی محقق شد که با جنگی نابرابر روبرو بودیم، امکانات مقاومت از لحاظ نیرو و تجهیزات و کمی و کیفی، ضعیف بود.
‎دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: ارتش لبنان در آن مرحله حضور داشت و شهدای خود را تقدیم کرد و جانفشانى داشت و نیروهاى امنیتى و گروههاى فلسطینى و ارتش سورىه نیز جانفشانى کردند و همه کسانى که جانشان را نثار کردند از فضل خدا بهره‌مند خواهند شد.‎سید حسن نصرالله افزود: پیروزى بعد انسانى و اخلاقى دارد و با توجه به امکانات مقاومت، توفیقى از جانب خداست، این پیروزى است که خداوند به مردم و مقاومان مى بخشد زیرا شایستگى آن را دارند.
دبیرکل حزب الله گفت: کسی که می‌خواهد برای فرار از مسئولیت مبارزه با رژیم اشغالگر بهانه ترشی کند، می‌تواند این کار را انجام دهد ولی شما صبر پیشه کردید و مقاومت کردید و پیروز شدید و اسرائیل ترجیح داد بدون قید و شرط عقب‌نشینی کند.‎وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرد که شما شایسته پیروزی هستید، در 25 ماه می، خانواده و ملت ما ثابت کردند شایسته پیروزی هستند و برخورد متمدنانه آن‌ها هنگام ورود به نوار مرزی و عدم انتقامگیری آن‌ها، این را ثابت کرد.
سید حسن نصرالله گفت: در جنگ تابستان نیز شما شایسته پیروزى بودید و پس از جنگ نیز هنگامى که مردم به خانه های تخریب شده خود بازگشتند انان نیر ثابت کردند شایسته پیروزى هستند. امروز نیز با وجود تهدید نفعى نصیبشان نشد.من هنگامى که از اینده صحبت مى کنم مى گویم که به دنبال جنگ نیستیم اما ترسى از ان نداریم .
من با اطمینان پیروزى در هر جنگى در اینده را اعلام مى کنم زیرا ملت ما حضور دارند و شایسته هستند که خداوند پیروزى را نصیبشان کند‎.دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در انتخابات اخیر، هنگامی که موضوع به حفظ مقاومت و بر هم زدن معادلات دشمنان مربوط می‌شود، دیدیم که مردم برای تقویت مقاومت، همه ملاحظات را پشت سر گذاشتند و این نقطه قوتی است که می‌توان به آن تکیه کرد.
سید حسن نصرالله با اشاره به تحریم‌های آمریکا و کشورهای عربی خلیج فارس علیه مقاومت در لبنان و قرار گرفتن برخی از رهبران حزب الله در فهرست تروریسم، گفت: در گذشته اسامی برخی از رهبران حزب الله در فهرست تروریسم آمریکا و عربستان قرار داشت و اکنون فهرست‌های جدیدی صادر شده است. آنچه مربوط به من و برادرانم می‌شود، هیچ تاثیر مادی بر ما ندارد، ما پولی نداریم که آن را در بانک‌ها پس‌انداز کنیم بنابراین این هیچ تاثیری ندارد و هدف از این تحریم‌ها دور کردن مردم از ما است.
وی افزود: هنگامی که اسامی و شرکت‌ها در فهرست تروریسم قرار می‌گیرد، این مردم را آزار می‌دهد، برخی از بازرگانان در فهرست تروریسم قرار گرفتند. برخی از برادرانی که در فهرست تروریسم کشورهای عربی خلیج فارس قرار گرفتند، ممنوع‌السفر شدند و نمی‌توانند به حج بروند. دولت لبنان باید از منافع این افراد حمایت کنند، زیرا آن‌ها لبنانی هستند و برخی نباید از آمریکایی‌ها آمریکایی‌تر باشند.
نصرالله گفت: از دیگر اهداف این تحریم‌ها ترساندن متحدان و دور کردنشان از مقاومت و نیز از بین بردن حمایت مالى از مقاومت است و از دهه نود این کار را کرده‌اند و فشار بر ایران در همین راستا قرار دارد. این موضوع به یک یا دو نفر مربوط نمى شود بلکه یک مسیر و روند است و روشن است که ادامه دارد و اهدافى در پس ان نهفته است و از همه مهم تر اعمال فشار بر حامیان مقاومت است.
‎نصرالله افزود: این مسیر امریکایی و اسراییلى است و برخى کشورهاى عربی خلیج فارس نیز در آن مشارکت دارند و این موضوع باید بررسى شود زیرا دولت و حکومت لبنان در برابر لبنانى ها مسئول هستند.‎نصرالله گفت: از جمله خواسته‌های آن‌ها از ایران توقف حمایت از جنبش‌های مقاومت و فشار علیه هر کسی است که می‌تواند به مقاومت کمک کند.
این بخشی از نبرد و رویارویی است.دبیرکل حزب الله اظهار داشت: هنگامی که ارتشی شکست‌ناپذیر را تحقیر می‌کنی و او را از شهرت بیرون میرانی و در سال 2000 میلادی، دست به تغییری استراتژیک می‌زنی و در سال 2006 میلادی در برابر پروژه آمریکا می‌ایستی و هنگامی که در براندازی پروژه‌‎های آمرکیا و و اسرائیل شرکت می‌کنی و به کسی اجازه نمی‌دهی که به سرزمین و آب و نفتت دست درازی کند، طبیعی است که دشمن این را تهدیدی علیه منافع خود می‌داند.
نصرالله گفت: موضوع اصلى براى مقابله با این موضوع بی حاصل گذاشتن هدف مزبور یا همان اسیب رساندن به اراده ملت است اما تا زمانى که اراده ما پابرجاست این تلاش‌ها حاصلى ندارد. زیان ها بخشى از جانفشانى هاست و انان تا این لحظه کشتار و ترور و حمله به ما را ازموده اند اما این اقدامات حاصلى ندارد.وی افزود: تحریم، بخشى از نبرد است و کسانى که متضرر مى شوند باید ان را جزئى از ایثار بدانند، کاملا شبیه خانواده هایی که شهید یا مجروح داده اند.
‎دبیرکل حزب الله اظهار داشت: در بدترین حالت، اگر تحریم‌ها بتواند بخشی از بودجه ما را قطع کند، به آمریکا و اسرائیل می‌گویم که شما در فهم این مردم اشتباه می‌کنید. اشتباه در فرهنگ شما این است که مردم را فقط مزدور می‌بینید.وی گفت: این مقاومت در لبنان و منطقه مزدور نیست، بلکه آن‌ها مقاومان و ملی‌گراهایی هستند که برای مسئله خود و تحقق خواسته‌هایشان، آماده فداکاری و زندگی در سخت‌ترین شرایط هستند.
سید حسن نصرالله افزود: به دشمنان اعلام مى کنم با تحریم سیاسى و مالى و ایجاد ترس کارى نمى توانند بکنند، این مقاومت از قبل قوى تر و سرسخت تر است.دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: ما با پولیساریو رابطه نداریم و هدف از این تهمت قطع رابطه مغرب با ایران بود و وزیر خارجه مغرب نیز دلیلى براى این اتهام ارائه نکرد.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که این مردم را نمى توان با فهرست تروریسم شکست داد، این نبردى شکست خورده است اما باید به ابعاد آن توجه داشته باشیم ودر ان ایستادگى کرده و بر اهدافش خط بطلان بکشیم.‎انتهای پیام/

کد خبر: 1134340  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل بامداد یکشنبه با صدور بیانیه‌ای، حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد. «استفان دوژاریک» سخنگوی گوترش در این بیانیه گفت: «دبیرکل (سازمان ملل) حمله امروز (شنبه) در شهر اهواز در جنوب ایران را که تعداد زیادی کشته از جمله کودکان برجای...

زلزله 4.7 ریشتری جویبار را لرزاند خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان‌های زمین‌شناسی بین‌المللی از وقوع زلزله‌ای به قدرت 4.6 ریشتر در یکی از روستاهای توابع ساری در استان مازندران خبر می‌دهند. مرکز لرزه‌نگاری کشوری در موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران نیز دقایقی بعد اعلام کرد که این زلزله ساعت 2:04 بامداد به قدرت 4.7 ریشتر و عمق...

اکثر شهروندان آلمانی با نگرانی به آینده می‌نگرند تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "میتل دویچه سایتونگ"، نتایج یک بررسی نشان می دهد که بسیاری از آلمانی ها با نگرانی به آینده می نگرند.بر این اساس افراد کم سن و سال با خوش بینی بیشتری به آینده می نگرند. بر این اساس 14 درصد آلمانی هایی که بیش از 32 سال سن دارند معتقدند...

نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک مقام نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است وی در سخنرانی روز پنجشنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل می‌خواهد اطلاعاتی "شگفت انگیز، جالب و جدید" درباره ایران ارائه دهد که جهان متعجب خواهد شد.نتانیاهو قرار است سه شنبه به نیویورک...

واکنش‌‌های بین المللی به حمله ترویستی در اهواز خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پی اقدام تروریستی روز(شنبه) 31 شهریور ماه در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز که به شهادت 25 نفر و زخمی شدن 70 تن دیگر منجر شد، تعدادی از کشورها تا این لحظه واکنش نشان داده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند. علاوه بر این، جنبش حزب‌الله لبنان، انصارالله...

لغو سفر فرمانده نیروی دریایی چین به آمریکا آنا  ۲ ساعت پیش

وزیر دفاع چین از لغو سفر فرمانده نیروی دریایی چین به ایالات متحده در واکنش به وضع تحریم‌ها علیه ارتش این کشور خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از راشاتودی، وزیر دفاع چین اعلام کرد که به دلیل دخالت آمریکایی‌ها در...

احضار سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت انگلیس به وزارت خارجه تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت انگلیس در غیاب سفیر امشب به وزارت امور خارجه احضار شدند.بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق افزود: در جریان این احضارها که به‌صورت جداگانه توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه صورت گرفت به دیپلمات‌های ارشد هلندی و دانمارکی...

حمایت تمام‌عیار مشاور ترامپ از سرکرده منافقین+عکس تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رودی جولیانی مشاور و وکیل خصوصی دونالد ترامپ که در حمایت از گروهک تروریستی منافقین مشهور است 22 سپتامبر (31 شهریور) در گردهمایی هواداران این گروه در هتل شرایتون نیویورک حاضر شد و علاوه بر مطرح کردن لفاظی‌های ضدایرانی همیشگی خود در حمایت از سرکرده منافقین هم...

حزب‌الله: دستانی شیطانی در پشت پرده حمله تروریستی اهواز است خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  جنبش حزب‌الله لبنان شامگاه شنبه در بیانیه حمله تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد. حزب‌الله در این بیانیه تأکید کرد که «دستانی شیطانی و خبیث» در پشت این اقدام جنایت‌کارانه وجود دارد تا به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند. به گزارش وب‌سایت خبری جنبش...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده