تعداد بازدید: ۱۷
تاريخ انتشار: جمعه،۴ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۱:۲۸
سیدحسن نصرالله: ‎به دنبال جنگ نیستیم اما ترسى از آن نداریم /تحریم ها هیچ تاثیری بر ما ندارد، ما پولی نداریم که آن را در بانک‌ها پس‌انداز کنیم /فشارها علیه ایران با هدف انتقام از حامیان مقاومت است ‎/ روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد /همپیمانان سوریه، اجازه سقوط سوریه را نخواهند داد
به گزارش نامه نیوز به نقل از المنار،  سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله به‌مناسبت 25 می، هجدهمین سالروز عید مقاومت و آزادسازی و اخراج رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان آغاز شد.روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد‎دبیرکل حزب الله در آغاز سخنان خود گفت: با توجه به آنچه قدس با آن مواجه شده به ویژه پس از به رسمیت شناختن این شهر توسط ترامپ به عنوان پایتخت اسرائیل و فداکاری‌های بزرگی که ملت فلسطین در راهپیمایی‌های بازگشت نشان دادند، روز قدس امسال باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
‎ایران و سوریه در آزاد سازی جنوب لبنان نقش داشتنددر جشن مقاومت و آزادسازی، به همه شما این پیروزی و دستاورد را تبریک می‌گویم. این مناسبت که هر سال شاهد آن هستیم، بسیار مهم است و سرشار از درس و عبرت هست و در حال و آینده می‌توان به آن تکیه کرد.‎سید حسن نصرالله گفت: وقتی به مردم این مناسبت را تبریک می‌گوییم، باید در درجه اول از کسانی تشکر کنیم که این پیروزی بزرگ را محقق کردند.
بعد از خداوند باید از مردان مقاومت و مجاهدانی که برای آزاسازی سرزمین، نقش آفرینی و تلاش کردند، یاد کنیم.‎ وی افزود: باید به کمک‌های سوریه و ایران در آزادسازی جنوب لبنان در زمانی که همه دنیا در قبال حوادث جنوب لبنان سکوت کرده بودند، اشاره کنیم.‎ پیروزی در شرایطی محقق شد که با جنگی نابرابر روبرو بودیم، امکانات مقاومت از لحاظ نیرو و تجهیزات و کمی و کیفی، ضعیف بود.
‎دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: ارتش لبنان در آن مرحله حضور داشت و شهدای خود را تقدیم کرد و جانفشانى داشت و نیروهاى امنیتى و گروههاى فلسطینى و ارتش سورىه نیز جانفشانى کردند و همه کسانى که جانشان را نثار کردند از فضل خدا بهره‌مند خواهند شد.‎سید حسن نصرالله افزود: پیروزى بعد انسانى و اخلاقى دارد و با توجه به امکانات مقاومت، توفیقى از جانب خداست، این پیروزى است که خداوند به مردم و مقاومان مى بخشد زیرا شایستگى آن را دارند.
مقاومت اسرائیل را وادار به عقب نشینی از جنوب لبنان کرددبیرکل حزب الله گفت: کسی که می‌خواهد برای فرار از مسئولیت مبارزه با رژیم اشغالگر بهانه ترشی کند، می‌تواند این کار را انجام دهد ولی شما صبر پیشه کردید و مقاومت کردید و پیروز شدید و اسرائیل ترجیح داد بدون قید و شرط عقب‌نشینی کند.‎وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرد که شما شایسته پیروزی هستید، در 25 ماه می، خانواده و ملت ما ثابت کردند شایسته پیروزی هستند و برخورد متمدنانه آن‌ها هنگام ورود به نوار مرزی و عدم انتقامگیری آن‌ها، این را ثابت کرد.
به دنبال جنگ نیستیم اما ترسى از آن نداریمسید حسن نصرالله گفت: در جنگ تابستان نیز شما شایسته پیروزى بودید و پس از جنگ نیز هنگامى که مردم به خانه های تخریب شده خود بازگشتند آنان نیر ثابت کردند شایسته پیروزى هستند. امروز نیز با وجود تهدید نفعى نصیبشان نشد. من هنگامى که از آینده صحبت مى کنم مى گویم که به دنبال جنگ نیستیم اما ترسى از آن نداریم .
من با اطمینان پیروزى در هر جنگى در آینده را اعلام مى‌کنم زیرا ملت ما حضور دارند و شایسته هستند که خداوند پیروزى را نصیبشان کند‎.مردم لبنان در انتخابات معادلات دشمن را بر هم زدنددبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در انتخابات اخیر، هنگامی که موضوع به حفظ مقاومت و بر هم زدن معادلات دشمنان مربوط می‌شود، دیدیم که مردم برای تقویت مقاومت، همه ملاحظات را پشت سر گذاشتند و این نقطه قوتی است که می‌توان به آن تکیه کرد.
ما پولی نداریم که آن را در بانک‌ها پس‌انداز کنیم بنابراین این هیچ تاثیری ندارد و هدف از این تحریم‌ها دور کردن مردم از ما است.تحریم ها هیچ تاثیری بر ما ندارد سید حسن نصرالله با اشاره به تحریم‌های آمریکا و کشورهای عربی خلیج فارس علیه مقاومت در لبنان و قرار گرفتن برخی از رهبران حزب الله در فهرست تروریسم، گفت: در گذشته اسامی برخی از رهبران حزب الله در فهرست تروریسم آمریکا و عربستان قرار داشت و اکنون فهرست‌های جدیدی صادر شده است.
آنچه مربوط به من و برادرانم می‌شود، هیچ تاثیر مادی بر ما ندارد، ما پولی نداریم که آن را در بانک‌ها پس‌انداز کنیم بنابراین این هیچ تاثیری ندارد و هدف از این تحریم‌ها دور کردن مردم از ما است.از دیگر اهداف این تحریم‌ها ترساندن متحدان و دور کردنشان از مقاومت و نیز از بین بردن حمایت مالى از مقاومت است و از دهه نود این کار را کرده‌اند و فشار بر ایران در همین راستا قرار دارد.
دولت لبنان باید از منافع  افراد مورد تحریم حمایت کندوی افزود: هنگامی که اسامی و شرکت‌ها در فهرست تروریسم قرار می‌گیرد، این مردم را آزار می‌دهد، برخی از بازرگانان در فهرست تروریسم قرار گرفتند. برخی از برادرانی که در فهرست تروریسم کشورهای عربی خلیج فارس قرار گرفتند، ممنوع‌السفر شدند و نمی‌توانند به حج بروند.
دولت لبنان باید از منافع این افراد حمایت کنند، زیرا آن‌ها لبنانی هستند و برخی نباید از آمریکایی‌ها آمریکایی‌تر باشند.از جمله خواسته‌های آن‌ها از ایران توقف حمایت از جنبش‌های مقاومت و فشار علیه هر کسی است که می‌تواند به مقاومت کمک کند.فشارها علیه ایران با هدف دور کردن آن از مقاومت است نصرالله گفت:از دیگر اهداف این تحریم‌ها ترساندن متحدان و دور کردنشان از مقاومت و نیز از بین بردن حمایت مالى از مقاومت است و از دهه نود این کار را کرده‌اند و فشار بر ایران در همین راستا قرار دارد.
این موضوع به یک یا دو نفر مربوط نمى شود بلکه یک مسیر و روند است و روشن است که ادامه دارد و اهدافى در پس ان نهفته است و از همه مهم تر اعمال فشار بر حامیان مقاومت است.‎هدف تحریم ها انتقام گرفتن از حامیان مقاومت استنصرالله افزود: این مسیر امریکایی و اسراییلى است و برخى کشورهاى عربی خلیج فارس نیز در آن مشارکت دارند و این موضوع باید بررسى شود زیرا دولت و حکومت لبنان در برابر لبنانى ها مسئول هستند.
‎نصرالله گفت: از جمله خواسته‌های آن‌ها از ایران توقف حمایت از جنبش‌های مقاومت و فشار علیه هر کسی است که می‌تواند به مقاومت کمک کند. این بخشی از نبرد و رویارویی است.دبیرکل حزب الله اظهار داشت: هنگامی که ارتشی شکست‌ناپذیر را تحقیر می‌کنی و او را از شهرت بیرون میرانی و در سال 2000 میلادی، دست به تغییری استراتژیک می‌زنی و در سال 2006 میلادی در برابر پروژه آمریکا می‌ایستی و هنگامی که در براندازی پروژه‌‎های آمریکا و و اسرائیل شرکت می‌کنی و به کسی اجازه نمی‌دهی که به سرزمین و آب و نفتت دست درازی کند، طبیعی است که دشمن این را تهدیدی علیه منافع خود می‌داند.
نصرالله گفت: موضوع اصلى براى مقابله با این موضوع بی حاصل گذاشتن هدف مزبور یا همان آسیب رساندن به اراده ملت است اما تا زمانى که اراده ما پابرجاست این تلاش‌ها حاصلى ندارد. زیان‌ها بخشى از جانفشانى‌هاست و آنان تا این لحظه کشتار و ترور و حمله ما را آزموده اند اما این اقدامات حاصلى ندارد.وی افزود: تحریم، بخشى از نبرد است و کسانى که متضرر مى شوند باید آن را جزئى از ایثار بدانند، کاملا شبیه خانواده هایی که شهید یا مجروح داده اند.
‎دبیرکل حزب الله اظهار داشت: در بدترین حالت، اگر تحریم‌ها بتواند بخشی از بودجه ما را قطع کند، به آمریکا و اسرائیل می‌گویم که شما در فهم این مردم اشتباه می‌کنید. اشتباه در فرهنگ شما این است که مردم را فقط مزدور می‌بینید.وی گفت: این مقاومت در لبنان و منطقه مزدور نیست، بلکه آن‌ها مقاومان و ملی‌گراهایی هستند که برای مسئله خود و تحقق خواسته‌هایشان، آماده فداکاری و زندگی در سخت‌ترین شرایط هستند.
سید حسن نصرالله افزود: به دشمنان اعلام مىکنم با تحریم سیاسى و مالى و ایجاد ترس کارى نمى توانند بکنند، این مقاومت از قبل قوى تر و سرسخت تر است.هدف از اتهامات علیه حزب الله  قطع رابطه مغرب با ایران بوددبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اتهامات مغرب علیه حزب الله در خصوص ارتباط این جنبش با جبهه پولیساریو  گفت: ما با پولیساریو رابطه نداریم و هدف از این تهمت قطع رابطه مغرب با ایران بود و وزیر خارجه مغرب نیز دلیلى براى این اتهام ارائه نکرد.
سید حسن نصرالله تاکید کرد که این مردم را نمى توان با فهرست تروریسم شکست داد، این نبردى شکست خورده است اما باید به ابعاد آن توجه داشته باشیم ودر آن ایستادگى کرده و بر اهدافش خط بطلان بکشیم.‎همپیمانان سوریه، اجازه سقوط سوریه را نخواهند دادنصرالله تصریح کرد: ما به صورت علنی در نبرد سوریه مشارکت کردیم و آمریکا همه تکفیری‌ها را برای سرنگونی سوریه جمع کرد.
من قبلا گفتم که همپیمانان سوریه، اجازه سقوط سوریه را نخواهند داد.تشکیل دولت به تعویق نمی افتددبیرکل حزب الله افزود: گفته می‌شود که قرار گرفتن ما در فهرست تروریسم، تشکیل دولت را به تاخیر می‌اندازد، این صحیح نیست، زیرا ما از مدت‌ها قبل در فهرست تروریسم قرار داریم.دبیر کل حزب الله در ادامه سخنرانى خود اظهار داست: ما به هیچ وجه نگران نیستیم زیرا به ملت خود اطمینان داریم و براى منافع ملت نباید در تشکیل دولت تاخیر کرد.
روند تحولات به نفع مقاومت است وی افزود: برخى مى گویند حرب الله از بیم آینده در تشکیل دولت عجله مى کند، این درست نیست عجله ما به دلیل نگرانى براى کشور است. همه گروهها و نه فقط ما از تحولات اوضاع منطقه نگران هستیم و البته روند تحولات را به نفع خود مى بینیم.‎دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: الحمدلله رئیس پارلمان انتخاب شد و نخست‌وزیر مأمور به تشکیل دولت شد.
برخی می‌گویند که پیچیدگی‌هایی برای تشکیل دولت وجود دارد که این طبیعی است. برخی از رسانه‌ها عادت کردند که بگویند شروط حزب الله، مانع تشکیل دولت خواهد شد.تاکنون هیچ شرطی برای تشکیل دولت اعلام نکردیموی افزود: ما تاکنون هیچ شرطی برای تشکیل دولت اعلام نکردیم و به تشکیل دولتی جدی با مشارکت فراگیر چشم دوخته و خواهان چنین دولتی هستیم.
نصرالله گفت: من همه برنامه‌های انتخاباتی را خواندم و در این برنامه‌ها موارد مشترکی وجود دارد و از همه مهمتر این است که گروه‌های سیاسی به وعده‌هایی که به مردم می‌دهند عمل کنند.وی تاکید کرد: ما در دولت بر اهمیت ایجاد وزارت برنامه‌ریزی تاکید داریم. ما به دنبال وزارتی حاکمیتی نیستیم. ما به دنبال این هستیم که حضوری مؤثر در دولت داشته باشیم و در موضوع پست‌ها با جنبش أمل توافق داریم.
نصرالله ادامه داد: ما ترجیح دادیم یک نماینده براى این پرونده مهم انتخاب کنیم که همان سید فضل الله هستند که مرکز پستیبانى همه برادرانمان در حزب الله به شمار می ایند.دبیرکل حزب الله تاکید کرد: این نبرد ضرورى ست زیرا اگر این وضع در کشور ادامه داشته باشد به سمت فروپاشى خواهد رفت.وى در توضیح این مطلب افزود: فرماندهى حزب الله در روزهاى قبل تصمیم گرفت پرونده اى براى پیگیرى این نبرد تشکیل دهد و در روزهاى آینده رایزنى ها را با متحدانمان آغاز خواهیم کرد.
باید مبارزه ملى علیه فساد آغاز شود. نصرالله با بیان اینکه روند امور به خوبى پیش مى رود اظهار داشت: امیدواریم با همکارى همه دولت تشکیل شود.وى همچنین افزود: تاکید مى کنم که عزم خود را براى مبارزه با فساد جزم کرده ایم و این نبرد بزرگ ملى است.‎دبیرکل حزب الله گفت: فشارهای مستمر بر ایران به دلیل این است که ایران حامی اصلی مقاومت در لبنان و منطقه است.
هدف از فشارها علیه ایران این است که این کشور کمک‌های خود به مقاومت را قطع کند و همه طرف‌های حامی جنبش‌های مقاومت، خانواده‌های شهداء و مجروحان را تحت فشار قرار دهد.‎ منبع: تسنیم var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کلمات کلیدی:
کد خبر: 1134396  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

سیا جاسوسی از ایران را افزایش می‌دهد نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  «جینا هاسپل» رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز دوشنبه در نخستین سخنرانی خود پس از تصدی این سمت اعلام کرد قصد دارد تعداد جاسوس‌های این سازمان در کشور‌های خارجی و آموزش زبان‌های خارجی را افزایش دهد. هاسپل گفت در زمان ریاستش بر سیا بر سخت‌ترین مسائل تمرکز خواهد کرد....

رئیسان جمهوری ایران و فرانسه با هم دیدار کردند ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و امانوئل مکرون در حالی با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند که هر دو در سخنرانی نشست عالی رتبه هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به سیاست های دولت ترامپ علیه برجام و همچنین یکجانبه گرایی این کشور، موضع گیری کرده بودند.رئیس جمهوری تا کنون...

پربازدیدترین اخبار سیاسی در روز سه‌شنبه + لینک تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، اخبار و گزارش‌های متعددی در 24 ساعت گذشته توسط گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم منتشر شده که تعدادی از این اخبار، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و جزو پربازدیدترین اخبار سیاسی تسنیم شناخته شده است.👈هویت عاملان حمله تروریستی اهواز کشف شد👈تصاویر خانه تروریست‌های...

آخرین خبرها از طرح استیضاح "آخوندی" در مجلس تسنیم  ۲ ساعت پیش

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز (یکشنبه اول مهر) به هیئت رئیسه پارلمان تقدیم شد، گفت: هیئت رئیسه نیز روز (سه شنبه 3 مهر) طرح استیضاح وزیر را جهت بررسی به کمیسیون عمران به...

نخست وزیر نروژ با روحانی دیدار کرد نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه ینوز  ارنا سولبرگ عصر سه شنبه با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی درباره روابط دوجانبه و مسایل مورد علاقه دیدار و گفت و گو کرد.رئیس جمهوری اسلامی ایران، عصر یکشنبه به وقت محلی وارد نیویورک شد.وی تا کنون با نخبگان سیاست خارجی آمریکا، رئیس جمهوری بولیوی، رئیس جمهوری ترکیه، رئیس کمیته...

توییت روحانی درباره دعوت دولت آمریکا برای سرپیچی از قانون بین المللی خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

توییت روحانی درباره دعوت دولت آمریکا برای سرپیچی از قانون بین المللی به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حسن روحانی  "رییس جمهور" درباره دعوت دولت آمریکا برای سرپیچی از قانون در توییتر نوشت؛ آمریکا کشورها و سازمان های بین المللی را تهدید می کند که اگر به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت عمل کنندو برجام را نقض نکنند، مجازات خواهند شد! این...

السیسی: بحران سوریه و یمن باید از طریق سیاسی حل شود ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری مصر که برای پنجمین سال متوالی در سازمان ملل سخنرانی می کرد، افزود، تکه تکه شدن کشورها به دلیل گرایش های قومی خطری بزرگ است که جهان را تهدید می کند.السیسی گفت، کشورهای عربی با این خطر مواجه هستند و به همین دلیل حفظ قوام کشورها اولویت اصلی سیاست مصر در منطقه است. وی اظهار کرد،...

بازتاب گسترده سخنرانی روحانی در رسانه های روسیه ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، برخی از رسانه های روسیه همچون تاس و ریانووستی چندین خبر جداگانه از اظهارات رئیس جمهوری اسلامی ایران بر روی خروجی های خود منتشر کردند و اکثر شبکه های خبری روسیه نیز به تحلیل و تفسیر سخنان رئیس جمهوری کشورمان پرداختند و آن را پاسخی به اظهارات ضد ایرانی ترامپ...

اعتماد در عرصه بین‌المللی موضوعی نسبی است مرور نیوز  ۳ ساعت پیش

اعتماد در عرصه بین‌المللی موضوعی نسبی استبه گزارش مرور نیوز، حسن روحانی رئیس جمهور شامگاه دوشنبه به وقت نیویورک در دیدار با نخبگان و صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام فرصت سوزی تاریخی بود گفت: در رابطه با آمریکا در همان ماه‌های اولیه ریاست جمهوری، با وجود مسایل و مشکلات گسترده میان دو کشور تصمیم...

نشست یک لابی ضد ایرانی/الجبیر: ایران دست تعامل ما را رد کرد/مقام آمریکایی: برجام توافق نبود... نامه  ۴ ساعت پیش

«یوسف العتبیه»، سفیر امارات در واشنگتن، «برایان هوک»، دستیار ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران و «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان روز سه‌شنبه در نشست یک لابی ضدایرانی درباره ایران شرکت کردند. «عادل الجبیر»، وزیر خارجه عربستان در نشست سالانه گروه آمریکایی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» گفت: «هر...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده