تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۴:۲۷
نقدهای صریح دختر دانشجو در حضور رهبر انقلاب
مطابق رسم هر ساله، دانشجویان در ماه رمضان به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و نمایندگان تشکل های دانشجویی در این دیدار سه ساعته دیدگاه ها و نظرات خود را با ایشان مطرح کردند. این اظهارنظرها که گاه لحن صریحی نیز به خود می گیرد نمایانگر دیدگاه طیف های مختلف دانشجویان در سراسر کشور از سلیقه های مختلف است که در حضور حضرت آیت ا.
.. خامنه ای و جمعی از مسئولان کشور مطرح می شود. در ادامه برخی از محورهای مطرح شده از سوی نمایندگان تشکل های دانشجویی را مرور می کنیم. گلرومفرد: انقلابیون بازگشته از انقلابی‌گری با تبر اشرافیت، به جان همه تعاریف و معاریف افتاده‌اند به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، محمدرضا گلرومفرد، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در این نشست با اشاره به اولویت های انقلاب اسلامی در دهه پنجم انقلاب گفت: معتقدیم چالش امروز ما، ارتجاع نسبت به آرمان‌ها و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی یعنی استقلال، عدالت و آزادی است.
وی با اشاره به موضوع استقلال و عزت کشور گفت: «هزینه کردن از استقلال کشور» در مواجهه با استکبار جهانی ایده همیشگی یک جریان سیاسی برای رفع مشکلات کشور بوده است. گلرومفرد در ادامه اظهاراتش نوشت: ارتجاعی که یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های آن تجربه ناپذیری است. تجربه ناپذیری یعنی، روزی در سعدآباد و پاریس بخت خود را در توافق با اروپای بدون آمریکا آزمودند و نشد! بعد گفتند تا کدخدا نباشد نمی‌شود و حالا که آمریکا روی پنج سال تلاش دیپلماتیک آن ها پا گذاشته است، می‌گویند امیدمان به اروپایی هاست و بدعهدی آمریکا تجربه ای برای ملت ماست! اخگرپور: امروز فضای عمومی دانشگاه ها بی صاحب مانده است حسین اخگرپور دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در این دیدار با انتقاد از عملکرد وزارت علوم تصریح کرد: مسئولان امر هیچ استراتژی و برنامه ای برای فضای فرهنگی دانشگاه ها ندارند ،امروز فضای عمومی دانشگاه ها بی صاحب مانده ودانشگاه های ایران عملا دانشجویانی تربیت می کنند برای یک رژیم سکولار نه یک نظام اسلامی ، ولنگاری فرهنگی در دانشگاه ها موج می زند و روز به روز شاهد گسترش فساد اخلاقی و اعتیاد در دانشگاه ها هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش از صداوسیما انتقاد کرد و گفت: صدا و سیما به جای این که ملی رفتار کرده و از ظرفیت تمام استان ها بهره گیرد به صورت فاحش به تریبون افراد و هنرمندان و تهیه کنندگان ثابتی بدل شده است. معتمدی نژاد: چرا دادگاه مؤثری برای استیفای حقوق مال باختگان مؤسسات مالی برگزار نشده است؟ محمدجواد معتمدی نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با اشاره به آن چه عقب ماندگی ها در تحقق عدالت خواند، در انتقاد از قوه قضاییه گفت: چرا تاکنون هیچ دادگاه مؤثری برای استیفای حقوقِ کارگران شلاق‌خورده آق‌دره، کارگران جان باخته معدن یورت، معلمان معترض، مال باختگان مؤسسات مالی، دانشجویان آواره دانشگاه صنعت نفت، رانندگان و کامیون داران، کارگران فولاد و هپکو و المهدی و صدها مورد دیگر برگزار نشده است؟! اگر شده است چرا این مستضعفان احساس عدالت نمی‌کنند؟ وی درادامه ضمن انتقاد از نبود شفافیت در قوه قضاییه گفت: نبود شفافیت باعث شده مفسدان به‌جای مستضعفان احساس امنیت کنند و اعتماد عمومی به قوه قضاییه سلب شود.
واردی: «حسن باقری»ها می خواهیم تا بن‌بست شکنی کنند سید محمدعلی واردی نماینده بسیج دانشجویی نیز در این دیدار تأکید کرد: معتقدیم امروز همانند تجربه دفاع مقدس، نسخه‌های پوسیده "ژنرال های" خسته جنگ کلاسیک، پیامدی جز عقب نشینی ندارد و "حسن باقری ها" می خواهیم تا با تغییر در استراتژی جنگ اقتصادی و فرهنگی "بن بست شکنی" کنند و این تنها با ورود جوانانی با «تفکر انقلابی» و «روحیه جهادی» ممکن خواهد بود.
سحر مهرابی: راهکار خروج از بحران، در یک کلام تعمیق دموکراسی است در ادامه این جلسه سحر مهرابی نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی در وزارت علوم به طرح نظرات خود در این دیدار پرداخت که بیان صریح و حتی گاها تند نقدهای او در حضور رهبر انقلاب بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی یافت. مهرابی در ابتدای سخنان خود گفت: ایران امروز درگیر بحران‌های متعددی است؛ تشدید نابرابری سیستماتیک میان طبقات جامعه، کاهش میزان اعتماد عمومی، فروپاشی ارزش‌های اخلاقی، شیوع آسیب‌های اجتماعی، بحران‌های محیط زیستی، افزایش حاشیه‌نشینی و طرد اقلیت‌ها و وضعیت وخیم اشتغال، تاثیر مخربی بر همبستگی اجتماعی گذاشته است.
مهرابی افزود: تضعیف ساختارهای قانونی از طریق ایجاد نهادهای موازی سیاسی- امنیتی، مداخلات غیرقانونی نیروهای نظامی-امنیتی در وظایف نهادهای منتخب ملت، تضییع حق انتخاب مردم با رد صلاحیت‌های سلیقه‌ای و دخالت‌های فراقانونی قوه قضاییه در وظایف دیگر قوا، ناخواسته نتیجه‌ای جز تضعیف روزافزون حق حاکمیت ملت نداشته است.
مهرابی افزود: نقض مکرر حقوق متهمان مانند حق دفاع یا دسترسی به وکیل به ویژه در پرونده‌های سیاسی و محدودیت خودسرانه آزادی اشخاص مانند هشت سال حصر غیرقانونی، تنها نمونه‌هایی از تعرض به حقوق اولیه انسانی است که صیانت از آن، وظیفه بدیهی هر حاکمیتی و به ویژه حاکمیت دینی است. نماینده نشریات دانشجویی وزارت علوم تصریح کرد: عدم امکان عملی تحقیق و تفحص از برخی نهادهای تحت امر جناب عالی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، قوه قضاییه، صداوسیما، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در کنار ضعف روحیه پاسخ‌گویی در مسئولان به خودی خود مشکل‌آفرین است.
این فعال دانشجویی افزود: این سوال جدی مطرح است که رئیس دولتی که مسئولیت نهادهای اجرایی را بر عهده دارد یا رئیس قوه قضاییه‌ای که اختیارات نظارتی و قضایی دارد یا جناب عالی که برخی، اختیارات مندرج در اصل ۱۱۰ قانون اساسی را کف اختیارات‌تان می‌دانند، در برابر پرسش‌ها، انتقادات و اعتراضات مردم چه پاسخی دارید؟ وی ادامه داد: آقای خامنه‌ای! ایران، این روزها شرایط حساسی را تجربه می‌کند.
تصمیمات بزرگ را افراد بزرگ می‌گیرند. در یک کلام از نظر ما، راهکار تعمیق دموکراسی است؛ دموکراسی مبتنی بر مردم؛ همه مردم، همه اقلیت‌ها، همه قومیت‌ها، کارگران، معلمان، دانشجویان، قشرهای فراموش‌شده، کولبران، تهیدستان و حاشیه‌نشین‌ها. هدیه رهبر انقلاب به دانشجوی منتقد براساس گزارش میزان از حواشی دیدار دانشجویان از رهبر انقلاب، مهرابی مانند بقیه دانشجویان بعد از صحبتش پیش آقا می‌رود.
آقا می‌گویند متنی را که خواندید به من بدهید. متنش را می‌دهد. آقا می‌گویند «دانشجو‌ها همه بچه‌های من هستند». به آقا می‌گوید شیرازی است و درخواست یک هدیه می‌کند. آقا می‌گویند قرآن بهتان هدیه می‌دهم. جمشیدی: فرزندان شما به دنبال تحقق آرمان ما می توانیم هستند حسنا جمشیدی، مسئول گروه جهادی دندان‌پزشکی نیز در سخنان خود گفت: فرزندان شما به دنبال عبور از شعار، با شعور تحقق آرمان (ما می‌توانیم) هستند.
هر کدام از این گروه‌های کوچک تکه‌ای از پازل موفقیت انقلاب را در دست گرفته و رو به جلو در حرکت اند و برای اولین بار خدمتتان عرض می‌کنم که رویش‌هایی در دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال اخیر اتفاق افتاده است که نقطه عطفی است برای حفاظت از دستاوردهای شهدا و انقلاب. درس آزادی بیان در بیت رهبری اظهارنظر صریح دانشجویان در برابر رهبر انقلاب بازتاب مختلفی در شبکه های اجتماعی به خصوص با هشتگ «اوج دموکراسی» پیدا کرد.
علی علیزاده تحلیل گر سیاسی مقیم لندن با اشاره به سخنان سحر مهرابی در توئیتی نوشت: «دانشجوی زن بی قدرت مقابل رهبر۸۰ میلیون نفر می‌ایستد و سرتاپای نظام، سپاه، صدا وسیما، نهادها، امنیتی ها و مهم تر از همه شخص رهبر را به صریح ترین شکل انذار می دهد، نقد می کند و امر به معروف ونهی از منکر. کجای منطقه چنین چیزی ممکن است؟ همین تک دستاورد انقلاب می‌ارزد به کل تاریخ ۲۵۰۰ساله پادشاهی تان» کاربر دیگری نیز نوشت: «اوج دموکراسی یعنی همین که در کمال آزادی پشت تریبون از نبود آزادی، تضییع حقوق شهروندی و تضعیف دموکراسی در کشورت سخن بگویی!»

کد خبر: 1140629  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: چند ثانیه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اجتماعي

تربیت افسرانی در تراز انقلاب اسلامی، اولویت مهم دانشگاه امین ایلنا  ۹ دقیقه پیش

تربیت افسرانی در تراز انقلاب اسلامی، اولویت مهم دانشگاه امینبه گزارش ایلنا، سردار لطفعلی بختیاری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده دانشجویی و تربیت افسری و رئیس مرکز آموزش علوم پایه انتظامی (نصر) ضمن عرض تبریک فرا رسیدن دهه ارزشمند کرامت در جمع فرماندهان، مدیران، کارکنان و اعضای هئیت علمی این دانشگاه، گفت:  زمانی که مسئولیت به انسان واگذار می شود، موظف به...

۱۰۶ محله اعتماد به نهادهای حکومتی زیر ۵۰ درصد است/ باید جلوی طرح مسکن امید ایستاد ایلنا  ۹ دقیقه پیش

۱۰۶ محله اعتماد به نهادهای حکومتی زیر ۵۰ درصد است/ باید جلوی طرح مسکن امید ایستادبه گزارش ایلنا، در این نشست که سومین مورد از سلسله نشست های ارائه پژوهشهای مدیریت شهری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر با همکاری شورای اسلامی شهر تهران بود، پژوهش «چارچوب های توسعه محله ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر تهران و سازوکارهای تحقق» آن ارائه شد و مورد بررسی قرار گرفت. سخنرانان...

پیام تسلیت مادر شهیدان عبادی خطاب به مادر شهید یوسفی شبستان  ۱۷ دقیقه پیش

پیام تسلیت مادر شهیدان عبادی خطاب به مادر شهید یوسفیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، متن پیام تسلیت وحیده کفعمی خراسانی همسر آیت الله سیدمهدی عبادی و مادر شهیدان سیدمحمدعلی و سیدمحسن به شرح زیر است؛   بسم الله الرحمن الرحیم وَاعْلَمُوا أَنَّما اَمْوالُكُمْ وَاَوْلادُكُمْ فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللّهَ عِنْدَهُ اَجْرٌ عَظيمٌ. و بدانيد كه اموال...

تولید تریاک در افغانستان 32 برابر افزایش داشته است خبرگزاری برنا  ۳۵ دقیقه پیش

تولید تریاک در افغانستان 32 برابر افزایش داشته است به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سردار اسدالله هادی نژاد، معاون مقابله با عرضه تقاضا و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به همجواری ایران با بزرگترین تولیدکننده تریاک دنیا، گفت: «در زمان ورود نیروهای ائتلاف به افغانستان حدود ۲۰۰ تن تریاک در این کشور...

96 درصد اعتبارات آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایا می شود خبرگزاری برنا  ۳۵ دقیقه پیش

96 درصد اعتبارات آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایا می شود به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، علی الهیارترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: اگر وارد مسائل آموزش و پرورش کشور شویم، یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه کشور را هموار کردیم و هر جایی آموزش و پرورش دچار ضعف...

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امشب به پایان می رسد شبکه ایران  ۴۳ دقیقه پیش

ایران آنلاین / امیر رضا شاهانی درباره زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اظهار کرد: تاکنون ۱۴۵ هزار داوطلب کارشناسی ارشد در سامانه، انتخاب رشته خود را انجام دادند. وی تصریح کرد: آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد ساعت ۲۴ امشب، 28 تیرماه در نظر گرفته شده است. رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد...

لیست و قیمت اقلام دارویی را در سامانه دارو جستجو کنید شبکه ایران  ۴۳ دقیقه پیش

ایران آنلاین / سازمان غذا و دارو با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد لیست و قیمت مصوب تمام اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه‌های سراسر کشور در سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو قابل جستجو و بازیابی است. در متن این اطلاعیه آمده است: قابل توجه کلیه هم وطنان گرامی نظر به ضرورت اطلاع رسانی به...

قسط اول پاداش پایان خدمت فرهنگیان پرداخت شد خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توافق‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان شده بود، گفت: پرداخت این پاداش‌ها در سه قسط و در ماه‌های تیر، مرداد...

وانت‌های سد معبر کننده از معابر منطقه ۱۱ جمع‌آوری و توقیف شدند آنا  ۱ ساعت پیش

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به منظور رفع مشکلات شهروندان که به دلیل سد معبر و آلودگی صوتی وانتی‌ها در خیابان‌های بخش مرکزی شهر تهران ایجاد شده است؛ جمع‌آوری متخلفان با حکم دادستانی توسط نیروی انتظامی و شهرداری منطقه ۱۱ انجام شد. به گزارش...

ترافیک در محور هراز و آزادراه کرج نیمه سنگین است آنا  ۱ ساعت پیش

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک پرحجم در آزادراه کرج- تهران و همچنین محور هراز خبر داد. نادر رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اظهار کرد:...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده