تعداد بازدید: ۱۷
تاريخ انتشار: شنبه،۱۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۳:۳۶
بیانه حزب موتلفه اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)
به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: ملت آگاه ایران؛ بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی را در حالی برگزار می‌کنیم که جمهوری اسلامی آماده می شود تا در بهمن ۵۷ جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را به کوری چشم دشمنان اسلام و ایران برگزار کند. امروز نام و یاد امام(ره) به پایمردی رهبر معظم انقلاب اسلامی زنده‌تر و حیات‌بخش‌تر از همیشه در ایران، منطقه و جهان زنده است و خط مبارک امام(ره) چون مشعلی فروزان فرا راه میلیونها مسلمان و نیز آزادیخواهان جهان می‌باشد.
امام خمینی (ره) بنده صالح خدا بود و به این بندگی افتخار می‌کرد. تاریخ پس از ظهور انبیاء و اولیا و پیامبر خاتم و جانشینان برحقش ظهور چنین شخصیتی هوشمند، دارای حلم، صبر، متانت، صفا و زهد انقلابی، شجاع و عادل سراغ ندارد. او در مرز عصمت حرکت می‌کرد. نام او لرزه بر اندام دشمنان اسلام و ایران می‌انداخت.
او بود که اقتدار استبداد جهانی و استعمار جهانخواران و سردمداران کفر، الحاد و شرک در قرن ما را به زیر کشید. او امروز چون خورشید فروزان در تاریخ ایران و جهان می‌درخشد و نورانیت آن نه تنها کاستی نگرفته بلکه در اثر هدایت‌های مقام معظم رهبری و پاسداشت خط گرامی خط امام(ره) مضاعف هم شده است. امام(ره) علمدار اسلام ناب محمدی(ص) در عصر ماست و این علم به پایداری ملت و رهبری تا قیام امام زمان(عج) همچنان در اهتزاز است.
عصر ما عصر امام خمینی(ره) است جنایات آمریکا و شرکای غربی آن در محو انقلاب اسلامی نتوانسته است نام این عصر را تغییر دهد. امروز بیداری اسلامی و گرایش بشریت به اسلام مدیون تلاشهای مردانه اوست. امام(ره) شاگرد مکتب قرآن بود. قیام او قرآن را به عرصه جامعه، اجتماع و حکومت آورد و مردم طعم شیرین اجرای احکام اسلامی و قرآنی را در عصر تباهی و مادیگری چشیدند.
امام(ره) اسلام بدور از تحجر و انفعال را به جهانیان معرفی کرد و همین جاذبه باعث شد میلیونها جوان در عصر ما در کشورهای اسلامی بازگشت به اسلام و قرآن را در دستور کار خود قرار دهند و از افتادن در دام مکتب‌های مادی نجات پیدا کنند. او اسلام را احیاء و روح عزت را به مسلمانان برگرداند و یک جامعه بزرگ اسلامی به نام امت اسلام در قرن ما پدید آورد.
او نشان داد می‌شود بر مبنای اسلام حکومت تشکیل داد و ابرقدرتها را به خاک مذلت انداخت. او روحیه خودباوری و غرور را در ملت ما زنده کرد تا ملت ما بتواند احساس عزت و اقتدار کند و با این احساس اقتدار در برابر جهان کفر شرک و نفاق بایستد. سّر پیروزی و موفقیت امام(ره) بصیرت و صبر انقلابی و اتکال به خداوند متعال بود.
او ثابت کرد در جنگ و صلح اگر به خدا متکی باشیم پیروزی حتمی است. حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت یاد امام(ره) به مناسبت بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی نکاتی را در یادآور می‌شود: ۱- ملت ما با پیروی از امام و رهبری قله‌های پیروزی را در چهل سال گذشته یکی پس از دیگری طی کرده‌ است.
قدرت ملت وقتی در برابر دشمن تجلی می‌کند که وحدت و یکپارچگی ملت در اطاعت از امام و رهبری به عنوان اقتدار ملی به ظهور برسد. رمز موفقیت جمهوری اسلامی همین است. حزب موتلفه اسلامی بر وحدت همه گروه‌های اجتماعی حول محور رهبرانقلاب، برای عبور از گردنه‌های سختی که در پیش داریم، تاکید می‌کند.
۲- رهبری ۲۹ ساله مقام معظم رهبری پس از ارتحال امام(ره) نشان داد خبرگان امت در نگاه به ماموریت تاریخی خود پس از امام(ره) درست تصمیم گرفتند. آیت الله العظمی خامنه‌ای امانت‌دار بزرگ تاریخ معاصر است. او امانت خط امام را که همان خط عظمت اسلام و مسلمین و دفاع از محرومان و مستضعفان است حفظ کردند؛ گویی او با امام یک روح اند در دو بدن.
رهبری معظم انقلاب پس از امام(ره) انقلاب را از فراز و نشیب‌های بزرگی عبور دادند و علی‌رغم بی مهری تجدید‌نظرطلبان و فتنه‌گران در صیانت از خط امام(ره) تا پای جان ایستادند. شکر نعمت رهبری هوشمندانه و حکیمانه شرط اصلی تداوم انقلاب است و این شکر منوط به درک حقیقت این نعمت الهی است. ۳- امروز انقلاب در برابر تهدیدهای بزرگی قرار دارد.
آمریکا و متحدان غربی او سطح شرارت، خصومت و اسلام‌ستیزی خود را در قالب ایران ‌ستیزی دنبال می‌کنند. تجربه برجام نشان داد هر قدر در برابر دشمن نرمش و انعطاف صورت بگیرد آنها در مسیر دشمنی راسخ‌تر و فشارها را افزون‌تر می‌کنند.  ما از دولت جمهوری اسلامی می‌خواهیم بعد از بدعهدی آمریکا در برجام، بدعهدی‌ اروپا را مجدداً تجربه نکند.
دولت باید تعیین کند که آبی از این نوع مذاکرات گرم نخواهد شد. کشور باید بدون برجام و بدون نگاه به آمریکا و اروپا اداره شود. عزت ملت ایران حکم می‌کند لحن دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی تغییر کند و آمریکا و اروپا پاسخ انقلابی و محکمی در ازای بدعهدی و نقض پیمان خود دریافت کنند. ۴- پیشرفت‌های هسته‌ای نباید متوقف شود.
کمترین واکنش دولت در برابر بدعهدی آمریکا به تعلیق درآوردن تعهدات برجامی از سوی ایران است. غنی‌سازی ۲۰درصد باید از سر گرفته شود. اگر آمریکا به شرارت خود ادامه داد دولت باید عزم خود را برای خروج از معاهده (ان پی تی) به طور راسخ اعلام نماید. ۵- آمریکا امروز خود را درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ملت ایران کرده است.
همانند سالهای دفاع مقدس باید یک قرارگاه هوشمند، دشمنی‌های آمریکا و اقدامات عملی آنها را رصد کند. بیش از نیمی از تولید ناخالص ملی کشور بدون اتکاء به واردات به طور خودجوش و خودکفا اداره می‌شود. پیوند ۵۰ درصد بقیه را هم باید با صبر انقلابی و اقتصاد مقاومتی و تدبیر و امید به آینده، قطع کرد تا دشمن برای همیشه پرچم تسلیم در برابر ملت ایران در جنگ اقتصادی را بالا ببرد.
۶- نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران بیش از هر چیز دشمن را به هراس انداخته است. فرزندان                   امام خمینی(ره) امروز در داخل مرزهای جمهوری اسلامی و فراتر از آن پیشانی دشمن را برای ضربه نهایی نشانه گرفته‌اند.
میلیونها جوان مشتاق شهادت منتظر یک فرمان اند تا پاسخ شرارت احتمالی آمریکا را در لحظه بدهند. دولت باید آماده چنین فضایی باشد، تا بتواند شور انقلابی را در ایران و منطقه نمایندگی کند. ۷- نهال نوپای جمهوری اسلامی امروز تبدیل به درختی تنومند شده است. دشمن نه در ابتدای انقلاب و نه در چهل سالگی هرگز جرأت کندن نهال اندیشه پویای انقلابی امام خمینی و رهبری را بدست نیاورد.
دشمن امروز ضعیف‌تر از همیشه است. دولت باید اقتدار و عزمت ملت ما را نمایندگی کند و با صبر انقلابی بر مشکلات فائق آید. رئیس جمهور باید اطمینان داشته باشد ملت پشتیبان اوست و نخبگان و علما و دانشمندان و احزاب از ایستادگی دولت در برابر جهانخواران حمایت می‌کند. لذا نباید کمترین ضعف و سستی در این ایستادگی نشان داده شود.
۸- دولت هجوم دشمن را در عرصه مسایل فرهنگی، اجتماعی رصد کند. مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و نیز مبارزه با فساد اقتصادی را در دستور کارخود قرار دهد. نباید این مشکلات مثل موریانه از درون مشروعیت مردمی و الهی دولت را بخورد و بپوساند. در این رهگذر همه ملت از اقدامات عملی دولت حمایت خواهند کرد.
۹- دولت باید مواظب تروریستها در داخل و خارج کشور باشد و مجال حمایت را از آنها سلب کند. امروز منافقین درکاخ سفید در صف اول مشاوره با ترامپ دیوانه ایستاده‌اند. نباید اجازه داد منافقین اقدامات تروریستی و تبهکارانه دهه ۶۰ را تکرار کنند. دولت و دستگاه قضایی و مجلس هوشمندانه در برابر این پدیده بایستند.
حکومت داعش با تدبیر فرزندان انقلابی ایران اسلامی سرنگون شد. باقی مانده‌های این گروهک تبهکار نباید با کمک‌های آمریکا دوباره احیا شوند. لذا گفتگو درباره اقتدار موشکی و نفوذ منطقه‌ای را با هیچ قدرتی جایز نمی‌دانیم و دولت از ورود به این مسایل باید پرهیز کند. ۱۰- مراسم گرامیداشت امام خمینی(ره) در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی فرصتی برای بازخوانی خط امام و رهبری است.
حضور امت انقلابی ایران را در این مراسم غنیمت می‌شماریم و در کنار مردم و پا به پای آنها، گوش جان به بیانات رهبری می‌سپاریم. یاد شهدای۱۵ خرداد را گرامی می‌داریم و آرزو می‌کنیم با شهدای انقلاب در قیامت محشور شویم. حزب موتلفه اسلامی  

کد خبر: 1144156  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

فردا از سوی هیئت دولت عزای عمومی اعلام شد تسنیم  ۱۸ دقیقه پیش

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، هیئت دولت با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی روز شنبه گذشته به مردم و مدافعان امنیت مردم در اهواز را محکوم و روز دوشنبه(دوم مهر) را عزای عمومی اعلام کرد.کشف سرنخ‌های جدیدی از عوامل پشت‌پرده حادثه تروریستی اهوازمتن این بیانیه به شرح زیر است:حمله تروریستی...

امارات دست‌داشتن در حمله تروریستی اهواز را رد کرد نامه  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، «انور قرقاش» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی امروز-یکشنبه- مدعی شد کشورش هیچ ارتباطی با عاملان حمله تروریستی اهواز نداشته است.قرقاش مدعی شد: «اتهام‌های مطرح شده توسط ایران علیه امارات مایه تاسف است و این اتهام‌ها پس از حمله‌های اهواز بیشتر شده است.»وی در ادامه اظهارات بی‌اساسش،...

انتقاد آشنا از شوخی عجیب وزیر بهداشت با یک پیرمرد نامه  ۳۵ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، حسام‌الدین آشنا در واکنش به شوخی عجیب وزیر بهداشت با پیرمردی که از هزینه بالای فیزیوتراپی گلایه داشت، نوشت: با مردم دردمندمان بهداشتى‌تر سخن بگوییم. ‌شوخى‌هاى بامزه‌مان را بگذاریم براى محافل خودمانى‌تر. بر زخم‌ها نمک نپاشیم.»وزیر بهداشت در شوخی عجیبی با پیرمردی که نیاز به فیزیوتراپی...

با گلوله و ترور نمی‌شود از آزادی دم زد خبرگزاری برنا  ۳۷ دقیقه پیش

با گلوله و ترور نمی‌شود از آزادی دم زد به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: روز گذشته در حالی که سراسر ایران اسلامی به استقبال گرامیداشت هفته دفاع مقدس رفته بود بار دیگر ایادی خودفروخته تجزیه‌طلب با حمایت و راهبری برخی کشورهای منطقه و دولت‌های غربی و با هدف ایجاد رعب و وحشت، مردم خونگرم...

30 رقم جدید زراعی و باغی به کشاورزان معرفی شد ایرنا  ۵۵ دقیقه پیش

کاظم خاوازی شامگاه یکشنبه در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در البرز افزود: ارقام جدید بایستی در کمترین زمان ممکن توسط کشاورزان و زارعان مورد استفاده قرار گیرد. وی بیان داشت: در صورت ورود این ارقام به عرصه ها ضمن صرفه جویی در مصرف...

تنش لفظی مقامات فدراسیون فوتبال اسپانیا و لالیگا بالا گرفت ایرنا  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، نشریه معتبر فورفورتو روز یکشنبه نوشت: بازی تیم های لوانته و سویا از سری مسابقات فصل جدید لالیگا امروز (یکشنبه) در ساعت 12 ظهر به وقت محلی برگزار شد و گرمای بیش از حد هوا چندین بار موجب توقف آن شد، این در حالی است که به گفته روبیالس تعدادی از هواداران هم به دلیل گرمازدگی تحت درمان قرار...

بررسی طرح پارلمان اصلاحات در دستور کار حزب همبستگی ایران اسلامی قرار گرفت ایلنا  ۵۷ دقیقه پیش

بررسی طرح پارلمان اصلاحات در دستور کار حزب همبستگی ایران اسلامی قرار گرفتبه گزارش ایلنا، محمد سالاری قائم مقام دبیرکل حزب همبستگی ایران اسلامی با بیان اینکه طرح پارلمان اصلاحات طی جلسات متعددی در کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مورد بحث و تبادل نظر جدی قرار گرفت گفت: نتیجه نهایی بررسی شده در کمیته سیاسی، به موجب تصمیم جلسه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در اختیار...

حمایت از دولت و نیروهای نظامی کشور دو مولفه اقتدار نظام است خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حزب همبستگی ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز و تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های شهدای این حادثه، خواستار برخورد سریع و قاطع نیروهای نظامی و امنیتی با عاملان این حادثه و حامیان داخلی و خارجی آنان شد. متن این بیانیه به این شرح است:...

اعضای هیئت تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها انتخاب شدند+ اسامی تسنیم  ۱ ساعت پیش

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیات نشست عصر امروز(یکشنبه، اول مهر) این کمیسیون، گفت: در این جلسه اعضای هیئت تحقیق و تفحص از عملکرد خودروسازی‌ها با رأی اکثریت اعضای کمیسیون انتخاب شدند.موافقت مجلس...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده