تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: جمعه،۱۸ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۹:۰۸
بزرگترین پیروزی‌های نظام از دل توطئه‌های دشمنان رقم می‌خورد
العالم _ ایران / سیاسی سردار سرلشکر قاسم سلیمانی شامگاه پنجشنبه در اجتماع رزمندگان لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس در بیت‌الزهرای کرمان که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان برگزار شد با تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) اظهارداشت: این جمع شدن‌ها که به مناسبت‌های مختلف با حضور رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود تاثیرات زیادی دارد.
وی با بیان اینکه امشب شب قدر است در تبیین سیره حضرت علی(ع) گفت: از افتخارات ما در بین همه ملل و چندین میلیارد انسان در دنیا تمسک، اتصال، ارتباط، علاقه و انتصاب به شخصیتی است که در طول تاریخ کسی نتوانسته سخنی غیر از ستودن، تجلیل، تعظیم و تعریف پیرامون شخصیت او بگوید و آن شخصیت کسی جز حضرت علی(ع) نیست.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه امام علی(ع) به عنوان محوریت و مرکزیت مذهب شیعه محور همه ارزش‌ها، پاکی‌ها و پیروزی‌های ما است افزود: یکی از کارهای خوبی که در جمهوری اسلامی ایران انجام شد ثبت نامه حضرت امیرالمونین علی(ع) در باب حکومت داری در سازمان ملل است که کار بسیار ارزشمندی بود.
وی با بیان اینکه عجیب‌تر آن است که در نوشته علمای برجسته و شخصیت‌های برجسته مسیحی، مطالبی در رابطه با حضرت علی(ع) بیان شده که بسیار با عظمت است خاطر نشان کرد: مهمترین تعریف از شخصیت حضرت علی(ع) را خود پیغمبر(ص) بیان کرده و فرمود خدا من و علی را از یک نور واحد خلق کرده است. سردار سلیمانی با اشاره به اینکه شیعه باید حداقل بخشی از وصیت‌نامه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن(ع)، نکاتی از دعای کمیل تا نامه حضرت علی(ع) به مالک‌اشتر را حفظ باشد گفت: بعضی مواقع مشاهده می‌شود که معرفت ما نسبت به معرفت یک مسیحی نسبت به امام علی(ع) و امام حسین(ع) و مذهب خودمان بسیار پایین‌تر است.
وی بیان کرد: یکی از معضلات مهمی که در تاریخ اسلام منشاء عدم بهره‌برداری عالم اسلام از شخصیت امیرالمومنین(ع) شد اول دوستانی بودند که از روی ترس عظمت امام علی(ع) را پنهان کردند و حرف نزدند و دوم دشمنانی بودند که از روی حسادت عظمت شخصیت حضرت علی(ع) را پنهان کردند. حکومت اسلامی ایران در استمرار حکومت علی‌ابن‌ابی‌طالب است فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه با این وجود کسی نتوانست خورشید وجود علی(ع) را زیر ابر پنهان کند و نور علی(ع) در همه عالم گسترده شده است گفت: حکومت اسلامی ایران در استمرار حکومت علی‌ابن‌ابی‌طالب است و اگر کتاب الغارات که از قدیمی‌ترین کتب شیعه است را بخوانید بدون تعصبات حزبی و سیاسی نسبت به حکومت اسلامی عمل می‌کنید و تصمیم می‌گیرید.
وی با بیان اینکه ماندن پای حق و ایستادگی و پایداری برای حق، خیلی معرفت می‌خواهد و با دنیاطلبی بسیار فاصله دارد افزود: آنچه که در تاریخ اسلام اتفاق افتاده برای همه ما عبرت‌آموز است. سردار سلیمانی با اشاره به اینکه خطوط قرمزی است که اگر آسیب ببینند دین ما آسیب می‌بیند گفت: معاویه با توجه به اینکه دشمن امام علی(ع) است بارها در مجالس مختلف نتوانست جلوی خود را بگیرد و مناقب امیرالمومنین(ع) را انکار کند.
امام خمینی(ره) مهمترین فرصت‌های انقلاب را در بحران‌ها به دست آورد وی با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) به عنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت: در ادامه بیان ویژگی‌های امام خمینی(ره) که بخشی از آنها را در سخنرانی راهپیمایی روز 22 بهمن در جمع مردم کرمان بیان کردم باید بدانید که سخنرانی و بیانی از مقام معظم رهبری ندیدم که در آن سخنرانی مهمترین بیان و استناد از امام خمینی(ره) نباشد.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های امام خمینی(ره) این بود که همیشه از دل وحشت، اضطراب، ناامیدی و ترس امید، فرصت و پیروزی تولید می‌کرد گفت: اگر به همه حوادث دوران انقلاب که هر کدام بسیار سخت و تکان‌دهنده بود و کشور را حتی در معرض نابودی می‌برد امام از دل آن ترس و وحشت‌ها مهمترین فرصت‌ها را ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه انقلاب ما در شرایطی ایجاد شد که کسی امید به پیروزی انقلاب نداشت با یادآوری دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی هم زمانی که گرفتار کردستان بودیم جنگ شروع شد، دشمن پشتیبانی وسیعی در دنیا می‌شد و نیمی از کشور زیر بمباران بود و هواپیماهای صدام تا اصفهان می‌آمدند و می‌رفتند اما امام از دل همین ترس و وحشت فرصت ایجاد کرد و عظمت آفرید به طوری‌که امروز هم بخش اعظمی از دستاوردهای کشور ناشی از دفاع مقدس است.
نترسیدن و نترساندن شرط عبور از بحران‌های انقلاب است سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امروز نیز در بحث انقلاب خیلی‌ها وحشت می‌کنند تاکید کرد: من با تجربه می‌گویم به آن میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست اما شرطش آن است که نترسید و نترسانید. وی با بیان اینکه ویژگی دیگر امام این بود که امام دین را از دل کتاب بیرون کشید و آن را به حکومت اسلامی تبدیل کرد گفت: جمهوری اسلامی ایران حاصل تلاش بیش از هزار ساله‌ای است که علمای اسلام نوشتند اما هیچ‌ کدام نتوانستند به انداره یک ده حکومت اسلامی تشکیل دهند اما امام این کار را کرد.
فرمانده نیروی قدس سپاه با تبیین پیام عاشورا و تشابه آن با نهضت امام خمینی(ره) افزود: در نهضت امام حسین(ع) چهار گروه نقش داشتند اولین گروه کسانی بودند که خوب شروع کردند و در آخر هم خوب تمام کردند و در رکاب امام حسین(ع) شهید شدند. وی بیان کرد: گروه دوم کسانی بودند که خوب شروع کردند اما بسیار بد تمام کردند و در کارنامه خودشان قتل پسر پیغمبر(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت را ثبت کردند در حالی‌که روزی از یاران علی‌ابن‌ابی‌طالب بودند که از جمله آنها می‌توان شمرابن‌ذی‌الجوشن و ابن‌سعد را نام برد.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه گروهی نیز بودند که کار را خوب شروع کردند و در میانه راه به بیراهه رفتند که خدا آنها را برگرداند مانند ظهیرابن قین که عثمانی مذهب بود اما امام او را دعوت کرد و عاشورایی شد و حربن یزید ریاحی نیز یکی از دیگر از این شخصیت‌ها بود. چقدر از صدای دوستان شهیدمان هنوز در گوشمان باقی مانده است؟ وی با بیان اینکه باید از خدا بخواهیم در این جایگاهی که هستیم خدا به ما رحم کند بیان کرد: معلوم نیست من سلیمانی تا آخر باشم و اینکه آرزوی عاقبت به خیری می‌کنیم برای همین است.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه در شب قدر هستیم و باید از آن بهره ببریم و بحث سوم من راجع به خودمان است چرا که ممکن است آخرین شب قدری باشد که آن را می‌بینیم اظهارداشت: همه ما رزمندگان دفاع مقدس تصاویر زیبایی در چشمانمان ثبت است و بهترین اصوات در گوش شما رزمندگان جای گرفته که مربوط به شهیدان است.
وی با بیان اینکه شاید مخابراتی‌های لشکر بیشتر بدانند و هنوز صدای علی ماهانی، علی حاجبی، صدای اتحادی، تاجیک، میرحسینی و همه شهدا در گوششان باشد تصریح کرد: امروز چقدر از این تصاویر از ذهن ما پاک شده و چه چیزهایی جایگزین آن شده است، هر کدام در خلوت خود بهتر می‌دانیم چه برسرمان آمده است. سردار سلیمانی با اشاره به اینکه آنچه که ما از شهدایمان فهمیدیم و برجسته‌ترین دلیل شهادت و بیتابی برای شهادت، حب به خدا بوده است گفت: اگر غیر از این بود چه معنی دارد که یک نفر با این همه دلبستگی به دنیا، همسر جوان و فرزندان خود را رها می‌کند و به جبهه می‌رود.
وی با بیان اینکه بهترین ویژگی شهدای ما چه شهدای دیروز و چه شهدای امروز حب به خدا بود خاطر نشان کرد: جهاد در راه خدا تبلور عشق است و مانند درختی که ثمره می‌دهد جهاد اوج شعله‌ور شئدن عشق است که مجاهد به آن دست پیدا می‌کند. فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان خاطراتی از شهید جعفرزاده از شهدای لشکر 41 ثارالله کرمان گفت: شهید جعفرزاده از عرفای بزرگ لشکر بود او نه حوزه رفته بود و نه دانشگاه را دیده بود اما معرفت دیده و عارف بود.
   "شب قدر" همه مشکلات را در خودمان جستجو کنیم وی با بیان اینکه امشب در شب قدر باید به این نکته توجه کنیم که همه مشکلات از خودمان است و همه خوبی‌ها می‌تواند به خودمان برگردد گفت: اگر نقصی وجود دارد نباید آن را به دیگران نسبت دهیم چرا که مهمترین دشمن انسان خود انسان است و در کلام معصوم هم آمده که خدایا من از خودم به تو پناه می‌برم.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه رسالت رزمندگان دوران دفاع مقدس بسیار بزرگ و مهم است و می‌توانیم گرمابخش و روشنی‌بخش یک نقطه باشیم افزود: اگر به رسالت خود عمل نکنیم می‌توانیم خاموش کننده شمعی باشیم. وی با بیان اینکه به خودمان بیاییم که چه عاقبتی را دنبال می‌کنیم اظهارداشت: اگر ما آرزومندیم که به دوستان شهیدمان ملحق شویم باید مصداق تعبیر شهید بزرگ احمد کازرونی باشیم که فرمود "کاری کنید که وقتی کسی شما را ملاقات می‌کند احساس کند که یک شهید را ملاقات کرده است".
تحولات منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم خورد فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد: اگر به دنبال راه دیگری به جز حق هستید و تظاهر می‌کنید، بدانید این زیرکی‌ها نمی‌ماند و هیچکس زیرک‌تر و مکارتر از معاویه نبود اما الان از او چه مانده است.   وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه افزود: انتخابات لبنان یک رفراندوم بود و در شرایطی برگزار شد که همه حزب‌الله را متهم به دخالت در امور کشور می‌کردند اما امروز با برگزاری انتخابات حزب‌الله از یک حزب مقاومت به یک دولت مقاومت تبدیل شده است.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه در عراق نیز نتیجه انتخابات این شد که نزدیک‌ترین دولت به حکومت اسلامی ایران تشکیل شده است گفت: مردم باید حس عزت از ذلت دشمنان خود بکنند و باید این پیروزی‌ها را مفسران بگویند چرا بعضی‌ها نادانسته سخنانی می‌گویند که حقیقت ندارد. وی با بیان اینکه به لطف خدا 14تصریح کرد: البته باید جایگاه خود را مقدس بشماریم و تمام تلاش خود را بکنیم.
فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به اینکه مطمئن باشید پیروزی از آن ملت اسلامی و اسلام ناب است خاطر نشان کرد: امروز همه آزادگان دنیا به جمهوری اسلامی ایران چشم امید دوختند. وی با آرزوی طول عمر برای رهبر معظم انقلاب گفت: از خدا می‌خواهم که از عمر من بکاهد و به عمر ایشان بیفزاید.

کد خبر: 1150485  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: العالم فارسی
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای علمي

آثار ظاهری نماز در زندگی بهداشت نیوز  ۴۶ دقیقه پیش

آثار ظاهری نماز در زندگی  به گزارش بهداشت نیوز، درباره نماز صدها آیه و روایت به دست ما رسیده که فواید نماز را که حدود هزار فایده می‌باشد، ذکر کرده‌اند که تعدادی از این فواید عبارتند از زینت اسلام، ستون مؤمن، پشتوانه عظیم در حل مشکلات، جلسه عاشق با معشوق ، سدی در برابر گناهان ، سلامتی بدن در نماز می باشد. ۱-...

۲۲ اصل اخلاقی در طب سنتی ایران بهداشت نیوز  ۴۶ دقیقه پیش

۲۲ اصل اخلاقی در طب سنتی ایران به گزارش بهداشت نیوز، سوگندنامه بقراط متنی است منسوب به بقراط، پزشک یونانی سده پنجم پیش از میلاد که دانش‌آموختگان رشته پزشکی در انتهای دوران تحصیل خود، سوگند می‌خورند به آن وفادار باشند. در این سوگندنامه، با شاهد گرفتن خدا به او قسم یاد می‌شود که نسبت به معلم و استاد نهایت قدردانی و...

پوتین: موضع من درباره سرنگونی هواپیمای نظامی روس همان موضع وزارت دفاع است العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم - اروپا «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو خبری مشترک با «ویکتور اوربن» نخست‌وزیر مجارستان در مسکو تأکید کرد، موضع من درباره سقوط ایلوشن، همان موضع وزارت دفاع است. بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»،...

با این آدم ها وصلت نکنید حتی اگر مومن باشند بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

با این آدم ها وصلت نکنید حتی اگر مومن باشند به گزارش بهداشت نیوز، نه فقط پول و زیبایی واین جور چیزها، بلکه دینداری هم به تنهایی نمی‌تواند ملاک کاملی برای ازدواج باشد. ائمه اطهار در جاهای مختلفی به اهمیت اخلاق نیکو به عنوان یکی از ملاک‌های ازدواج اشاره کرده‌اند و این تاکیدات حتی در فرازی از فرمایشات امام هشتم شیعیان به آنجا می‌رسد...

از چه سنی بچه‌ها را به مهد بفرستیم؟ بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

از چه سنی بچه‌ها را به مهد بفرستیم؟ به گزارش بهداشت نیوز، در واقع بچه‌ها از 6 ماهگی تا 18 ماهگی حساس‌ترین دوره عمر خود را می‌گذرانند و الگوهای دلبستگی در حال شکل‌گیری در آنهاست. بچه‌های زیر 2سال نیاز به یک مراقب تمام وقت دارند که همیشه کنارشان باشد و به همه نیازهای او پاسخ دهد. مراقبی که همیشه جلوی چشم باشد و...

کُدی که کاربران آیفون و آیپد را عصبانی می‌کند! هموطن سلام  ۲ ساعت پیش

یک محقق امنیتی روشی جدید کشف کرده که به ری استارت آیفون منجر می شود. این روش فقط شامل چندخط کد است. ۱۵ خط کوتاه کد در یک صفحه وب می تواند آیفون یا آیپد کاربر را ری استارت کند. همچنین بازدید از این صفحه در رایانه مک نیز سبب می شود مرورگر Safari فریز بماند. این کد را می توان به راحتی برای کاربران iOS...

توسعه شبکه کابل در 3 مرکز مخابراتی هموطن سلام  ۲ ساعت پیش

با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی ودیتای مشترکین در مرکز مخابرات شهید مدنی از ساعت 24 به مدت 5 ساعت و در مراکز مخابرات شهید رمضانی و شیخ بهایی از ساعت 2 بامداد به مدت 4 ساعت با اختلال همراه است.

وقتی چربی شکمی برای زنان مسن خطرناک می شود بهداشت نیوز  ۳ ساعت پیش

وقتی چربی شکمی برای زنان مسن خطرناک می شود به گزارش بهداشت نیوز: محققان دانشگاه آریزونا دریافتند در بین زنان ۷۰ تا ۷۹ ساله، اضافه وزن یا چاقی موجب کاهش عمر نمی شود، مگرآنکه چاقی در اطراف کمر و شکم متمرکز شده باشد.   ژائو چن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «چربی شکمی به مراتب مرگبارتر از وزن اضافی است.»   درحالیکه...

ریشه درد شما چیست؟ استخوان، مفصل یا عضله؟ بهداشت نیوز  ۳ ساعت پیش

ریشه درد شما چیست؟ استخوان، مفصل یا عضله؟ به گزارش بهداشت نیوز: دستگاه ‌اسکلتی- عضلانی بدن، ساختار محرکه در مهره‌داران است. این دستگاه شامل ۳ بخش اصلی استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و غضروف‌ها یا مفاصل می‌شود. تمامی این اجزا در همکاری با یکدیگر پشتیبانی، ثبات و جنبش را برای جانداران فراهم می‌آورند. بنابراین هرگونه...

ازسرگیری درگیری‌ها در پایتخت لیبی العالم فارسی  ۴ ساعت پیش

العالم _ لیبی درگیری‌های پراکنده در طرابلس که حدود دو هفته پیش با میانجی‌گری هیأت سازمان ملل متوقف شده بود، از سر گرفته شد. خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که صدای درگیری با سلاح سنگین در چندین منطقه طرابلس از جمله منطقه «شارع الخلاطات» در حومه جنوبی طرابلس...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده