تعداد بازدید: ۲۰
تاريخ انتشار: شنبه،۱۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۹:۲۴
راهپیمایی ضداسرائیلی در جهان عرب ممنوع است!
به گزارش خبرگزری شبستان به نقل از العالم، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنرانی خود که در گردهمایی اعضا و حامیان حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد، از حضور گسترده مردم در این روز ماه مبارک رمضان در زیر آفتاب سوزان تشکر کرد و گفت: ما در روز جهانی قدس طبق فرموده امام خمینی (ره) برای دفاع از ارمان های فلسطین همانطور که در جمعه آخر ماه مبارک رمضان اعلام کردند، گردهم می آییم.
وی افزود: این جمعه ارزش دینی، جهادی، فکری و انسانی دارد از همین رو ایشان با اعلام روز قدس، این روز مناسبتی را پایه گذاری کردند که همگان قدس را گرامی بدارند. سید حسن نصرالله تصریح کرد: حضرت امام خامنه ای در سخنرانی خود به زبان عربی از جوانان عرب خواستند که روز جهانی قدس را گرامی بدارند و مسئولیت خود را در قبال این روز برعهده بگیرند.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی اساس و نماد درگیری موجود از 70 سال پیش است. سید حسن نصرالله به توطئه ها علیه قدس از جمله اقدام ترامپ در دانستن شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر و نیز طرح موسوم به معامله قرن اشاره کرد و گفت که هدف از این طرح از بین بردن مسئله فلسطین است.
وی گفت: ما در مارون الراس در نزدیک مرز با فلسطین اشغالی نسیم فلسطین را استشمام می کنیم. دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: مارون الراس سمبل نزدیکی به فلسطین اشغالی و سمبل مقاومت و دلاوری مبارزان مقاومت در برابر تجاوزگری رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه است. سید حسن نصرالله گفت: وقتی امروز به داخل فلسطین و آنچه در جهان می گذرد یعنی روز جهانی قدس می نگریم، متوجه می شویم که دهها هزار نفر امروز آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی به پا کردند و در غزه هزاران نفر راهپیمایی بازگشت را برگزار کردند و وقتی به ایران نگاه می کنیم مردم این کشور روز جهانی قدس را گرامی داشتند.
وی افزود: در یمن و صنعا و الحدیده و عراق شاهدگرامی داشتن روز جهانی قدس به طور گسترده بودیم که این نشان می دهد روز جهانی قدس هر روز گسترده تر و باشکوه تر برگزار می شود. دبیر کل حزب الله لبنان بیان داشت: مسئله قدس با قدرت در وجدان و ذهن ها و ایمان و قلوب فرزندان امت اسلامی و امتداد جهان زنده است که این از نقاط قوت است.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه امروز شهر قدس با سه چالش روبرو است، اظهارداشت: اولین چالش بعد از اعلام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است که لازم است کشورهای جهان بویژه کشورهای عربی این اقدام را به رسمیت نشناسند. وی دومین چالش را چالش جمعیتی دانست و گفت: اسرائیل بدنبال تغییر ساختار جمعیتی شهر قدس هستند.
آنها از زمان اشغال قدس شرقی یعنی بیشتر از 40 سال تلاش می کنند که تغییر جمعیتی قاطعی در شهر قدس انجام دهند. اسرائیل از طریق الحاق شهرک های صهیونیست نشین به شهر قدس بدنبال ایجاد شهر اشغالی قدس هستند و آنها همچنین بدنبال شهرک سازی در قدس و از سوی دیگر وادار کردن فلسطینی ها به ترک این شهر هستند. دبیر کل حزب الله لبنان افزود:  رژیم صهیونیستی با تمام تلاش خود نتوانسته اند در بنیان جمعیتی قدس تغییری ایجاد کند.
سید حسن نصرالله ببیان داشت: صدها هزار فلسطینی با وجود ظلم و فشارهای رژیم صهیونیستی در شهر قدس زندگی می کنند و بقای اینها مانع از یهودی سازی شهر قدس می شود زیرا آنها حافظان قدس هستند. وی ادامه داد: امروز مردم قدس به نمایندگی از کل امت اسلامی با قدرت از حرم قدسی و مسجد الاقصی دفاع می کنند که خود صهیونیست ها هم به آن اذعان دارند.
مردم قدس در اطراف شهر قدس حضور قوی و موثر و جهادی داشتنه اند. امروز نیز این مردم قدس هستند که در وهله اول از قدس و مقدسات حمایت می کنند. دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: حضور زنان و مردان فلسطینی در نماز جمعه در مسجد الاقصی مهمترین جهاد و مقاومت آنها استکه مقابله با چالش جمعیتی و دفاع از مقدسات نیز محسوب می شود.
وی افزود: در مقابل باید از مردم شهر قدس حمایت مالی کنیم و از آنها برای مقاومت در برابر اشغالگران پشتیبانی کنیم اما برخی حکام و ثروتمندان عرب به جای کمک به شهروندان فلسطینی، برای خرید منازل در اطراف مسجد الاقصی به بهانه اینکه ما هم عرب هستیم، اقدام می کنند و مبالغ گزاف پیشنهاد می کنند که خطرناکتر این است که در نهایت این سرمایه گزاران خیانتگر عرب این منازل را به صهیونیست ها خواهند فروخت.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: کمک مالی به شهروندان قدس وظیفه همگان است. مردم شهر قدس عزم و آمادگی برای باقی ماندن و پایداری در این شهر دارند اما دیگر مسلمانان باید به آنها یاری برسانند. وی درباره در ابعاد معنوی و سیاسی و فرهنگی قدس گفت: همگان با وجود اختلاف درباره مسائل دیگر باید از این شهر و مردم آن  حمایت کنیم.
سید حسن نصرالله با اشاره به ادعاهای عربستان درباره قدس گفت: سعودی ها مدعی شده اند که اسرائیلی ها حق تاریخی یا دینی در فلسطین و قدس دارند. این سرآغازی خطرناک از نظر دینی است . دبیر کل حزب الله لبنان افزود: با کمال تاسف کسانی می خواهند تاج و تخت خود را در اینجا یا آنجا حفاظت کنند که آمریکا آنها را سرپا نگه داشته اند که خود ترامپ این را گفت.
آمریکا می خواهد در مقابل نگه داشتن تاج و تخت آنها، مسئله فلسطین را از بین ببرند. وی افزود: برخی می خواهند هزینه حفظ تاج و تخت خود را با از بین بردن مسئله فلسطین بدهند. نصرالله گفت: سعودی ها بعد از 70 سال کشف کرده اند که این صهیونیست ها حق تاریخی و دینی در شهر قدس دارند و همانطور که حق مکه مکرمه و مدینه منوره را از آن خود می دانند.
وی تصریح کرد: امروز مسئولیت علما و متفکران و فرهنگیان و رسانه ها و دانشگاهها و شبکه های اجتماعی و مراکز پژوهشی و هرکسی که قلم در دست دارد باید در برابر این فتنه بایستند و سر آن را بزند و آن را در نطفه خفه کند؛ قبل از اینکه این فکر گمراه کننده گسترش یابد. دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: آنها دل به مایوس شدن نسل های ما دارند.
سید حسن نصرالله با اشاره به راهپیمایی بازگشت در مرز نوار غزه و شمار شهدا و زخمی ها تصرح کرد: فلسطینی ها با زبان روزه و زیر آفتاب به مرزها رفتند تا اوج شجاعت و دلاوری و ایمان خود را بار دیگر نشان دهند. این بزرگترین نقطه قدرت است. نوار غزه بخشی اساسی از مسئله فلسطین است. اینها بیانگر نسل های آینده ملت فلسطین هستند که اکثریت آنها جوان هستند.
وی با اشاره به مقابله نسل های ملت فلسطین با دست خالی در برابر گلوله تاکید کرد: ملت فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه و اراضی اشغالی و در اردوگاه ها در خارج از فلسطین از مسجد الاقصی و فلسطین از حق بازگشت دست نخواهند کشید. دبیر کل حزب الله تصریح کرد:  تشکیلات خودگران برای پذیرش معامله قرن زیر فشارهای متعدد قرار دارد.
وی اظهارداشت: اگر ما در برابر یک ملت مایوس بودیم، آنها موفق می شدند اما بعد از 70 سال شهید دادن و جانفشانی می بینیم که عزم و حضور و قدرت ملت فلسطین بیش از پیش می شود که این قدرت مقاومت است. نصرالله با اشاره به راهپیمایی های گسترده در خارج از جهان عرب در سراسر جهان از آسیا گرفته تا اروپا وآمریکا در روز جهانی قدس گفت: نسل های اعراب مقیم کشورهای خارج از جهان عرب در سراسر جهان راهپیمایی برگزار کردند و از مسئله فلسطین  دفاع کردند.
دبیر کل حزب الله گفت: در خارج از جهان عرب ما هر سال شاهد حضور گسترده تر در دفاع از قدس هستیم اما در داخل جهان عرب نفس کشیدن ممنوع است چه برسد که راهپیمایی برگزار کند مگر کشورهایی که در خارج از محور آمریکایی سعودی قرار داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: اکثر رژیم های عربی جلوی تظاهرات مردم علیه انتقال سفارت آمریکا به قدس و به رسمیت شناخته شدن این شهر از سوی واشنگتن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را گرفتند زیرا زیر سلطه آمریکاییی - سعودی - اسرائیلی هستند اما ما شاهدیم که در یمن چطور با وجود همه تجاوزگری های سعودی ها صدها هزار نفر به خیابانها آمدند و آنها با این کار تاکید کرند که ایمان واقعی داریم.
این درحالی است که اعراب آنها را با هواپیماهای خود به قتل رساندند. صنعا و صعده و الحدیده مملو از جمعیت می شود اما در دیگر جاهای جهان عرب اینطور نیست و حتی اگر در عربستان کسی برای راهپیمایی روز قدس اقدام کند او را بازداشت و زندان و اعدام می کنند. دبیرکل حزب الله گفت: برخی کشورهای عربی با آمریکا و اسرائیل علیه قدس و مسئله فلسطین توطئه می کنند.
آیا بعد از این سالها روشن نشده است برای برخی که حق و باطل کیست ؟ وی با اشاره به اینکه دیشب نیز در مناطق بحرین تظاهرات برگزار شد که برخی از آنها را سرکوب کردند، تصریح کرد: هزارن نفر از جوانان و رهبران مردم بحرین در زندانها هستند اما دیشب دیدیم که آنها برای دفاع از قدس باز هم به خیابانها آمدند. همه کسانی که در جهان عرب و اسلام درقبال بحرین سکوت کرده اند می گویم آیا زمان آن فرا نرسیده است که ببینید که چه کسی حق و چه کسی باطل است.
مردم در سوریه به ویژه در شهر محاصره شد الفوعه و کفریا حمایت از قدس تظاهرات می کنند اما همانطور که گفته شد در برخی کشورهای عربی برپایی روز قدس ممنوع است. نصرالله تاکید کرد: از اولین روزی که انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد، از فلسطین با قدرت حمایت کرد و هزینه آن را هم  می دهد. دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: اگر ایران از فلسطین دست برمی داشت، با این دشمنی آمریکایی و صیهیونسیتی و از سوی برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس روبرو نمی شد.
وی تاکید کرد: هرکس با ایران دشمنی می کند، در دامن اسرائیل است. دبیر کل حزب الله لبنان بیان داشت: آنها تلاش می کنند که ایران را دشمن معرفی کنند اما اسرائیل دشمن واقعی است و باید دشمن واقعی امت اسلامی باقی بماند. سید حسن نصرالله با اشاره به تهدیدهای آمریکا علیه ایران گفت: آیا این تهدیدها اثری در مسئولان و ملت ایران داشته است، به طور قطع هیچ تاثیری نداشته است.
وی تصریح کرد: ایران از قدس و مقاومت و جنبش های مقاومت دفاع می کند و بر پایداری پافشاری می کند و تسلیم نمی شود و هرکسی که دل به سرنگونی نظام اسلامی در ایران دارد، به آنها می گویم که دل بستن های شما توهم و سرابی بیش نیست. دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ایران از 39 سال پیش همچنان بر موضع خود پافشاری می کند و هرگز تسلیم نخواهد شد.
ملت ایران از دین و نظام خود هرگز دست برنخواهد برداشت. وی با اشاره به تحولات عراق گفت: عراق زمانی در معرض خطر داعش بود که تفکر وهابی، آمریکایی و عربستان آنها را آوردند اما ملت عراق آنها را شکست دادند و ملت عراق امروز روز جهانی قدس را برگزار کردند. دبیرکل حزب الله گفـت: امروز عراقی ها با راهپیمایی با نیروهایی که با داعش مبارزه کردند، روز جهانی قدس را گرامی داشتند.
نصرالله با بیان اینکه، دولت سوریه کنترل اکثر مناطق این کشور را بازپس گرفته است، تصریح کرد: سران صهیونیست زمانی از سرنگونی بشار اسد رئیس جمهور سوریه سخن می گفتند و آن را به نفع خودشان می دانستند اما امروز نقشه هایشان شکست خورده است. وی خطاب به صهیونیست ها گفت: اذعان کنید که در سوریه شکست خوردید و نقشه های شما نقش برآب شد.
سید حسن نصرالله افزود: ما برای دو علت به سوریه رفتیم. اول ایمان و دیدگاه ما به این بود که آنچه در سوریه بود، توطئه ای علیه ملت، دولت و کشور سوریه و علیه محور مقاومت است و اگر سوریه سقوط کند، فاجعه ای برای لبنان و فلسطین و مقاومت روی خواهد داد. دوم اینکه با خواست دولت سوریه به سوریه رفتیم. وی تصریح کرد: حزب الله طرح خاصی در سوریه ندارد.
ما در سوریه تا زمانی که مسئولان سوریه براساس تحولات میدانی بخواهند، هستیم. دبیرکل حزب الله درباره حضور ایران در سوریه تاکید کرد: ما سخنگوی ایران و حضورش در سوریه نیستیم . سید حسن نصرالله تصریح کرد: اگر همه جهان جمع شوند که خروج از سوریه را بر ما تحمیل کنند، نخواهند توانست اما وقتی دولت سوریه بخواهد ما آن را انجام خواهیم داد.


کد خبر: 1151565  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای بين‌الملل

تلاش بی‌وقفه سازمان سیا برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی ایلنا  ۳۶ دقیقه پیش

تلاش بی‌وقفه سازمان سیا برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی به گزارش ایلنا به نقل از اسوتنیک، «جینا هاسپل» مدیر سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) امروز-دوشنبه- گفت که این سازمان به شدت به دولت ایالات متحده در روند خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی کمک می‌کند. هاسپل گفت: «سیا به شدت برای حمایت از دولت و وزیر امور خارجه آمریکا در روند خلع...

گذرگاه انساندوستانه بین صنعا و بندر الحدیده افتتاح می‌شود ایلنا  ۳۶ دقیقه پیش

گذرگاه انساندوستانه بین صنعا و بندر الحدیده افتتاح می‌شودبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که کنترل بزرگراه اصلی میان صنعا و بندر الحدیده-دو شهر مهم تحت کنترل دولت مردمی یمن- را در دست دارد، از افتتاح گذرگاه انساندوستانه میان این دو شهر خبر داد. «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان امروز-دوشنبه-...

نیویورک| رایزنی ظریف و همتای فرانسوی‌اش درباره برجام تسنیم  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در نیویورک با ژان ایوه-لودریان همتای فرانسوی خود دیدار کرد.بر اساس این گزارش، برجام از مهمترین محورهای گفتگوی دو مقام بود.ژان ایوه-لودریان، وزیر خارجه فرانسه پیش از در سخنانی بر ضروت حفظ توافق هسته‌ای با ایران...

پوتین خطاب به نتانیاهو: جنگنده‌های اسرائیلی عامل اصلی فاجعه هواپیمای روس بودند تسنیم  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، درپی گفت وگوی تلفنی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، کاخ کرملین در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: پوتین به نتانیاهو گفت که موسکو از این منظر نگاه می کند که رفتارهای هواپیماهای اسرائیلی...

پاسخ روسیه به حملات اسرائیل: طی دو هفته سوریه را به اس-۳۰۰ مجهز می‌کنیم جام نیوز  ۴۸ دقیقه پیش

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، یک هفته بعد از سقوط هواپیمای نظامی روسیه در سوریه، مسکو اعلام کرد که طی دو هفته آینده سیستم دفاع موشکی اس-۳۰۰ را تحویل سوریه خواهد داد.   روسیه حدود پنج سال پیش تحویل پدافند اس-۳۰۰ به سوریه را به درخواست اسرائیل متوقف کرده بود.   سرگئی شویگو، وزیر دفاع...

پاسخ روحانی به سوال رسانه آمریکایی در باره دیدار احتمالی با ترامپ/ العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم ـ ایران ـ سیاسی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دوشنبه و در پاسخ به پرسشی درباره دیدار احتمالی با رئیس جمهوری آمریکا، همانطور که میان رهبران کره شمالی و آمریکا بعد از یک سلسله لفاظی ها چنین دیداری انجام گرفت، گفت: تشبیه این دو مساله خیلی دقیق نیست. از سال گذشته تاکنون...

گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره استقرار "اس 300" در سوریه العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم _ اروپا به گزارش العالم به نقل از رویترز، کرملین اعلام کرد که پوتین و نتانیاهو درتماس تلفنی مساله استقرار سامانه موشکی اس 300 در سوریه را بررسی کردند

داستان‌سرایی جدید رسانه عربستان درباره ابوبکر بغدادی شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

روزنامه سعودی الشرق الاوسط، چاپ لندن، در ادامه داستان‌سرایی‌های قبلی رسانه‌های عربی-آمریکایی علیه ایران در گزارشی ادعا کرد ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، اخیرا پس از عبور از خاک ایران وارد ولایت ننگرهار در شرق افغانستان شده است. این روزنامه همچنین به نقل از منابع امنیتی ناشناس...

«راد روزنستاین» استعفا می‌دهد ایلنا  ۲ ساعت پیش

«راد روزنستاین» استعفا می‌دهدبه گزارش ایلنا به نقل از گاردین، «راد روزنستاین» معاون دادستان کل آمریکا به زودی استعفا می‌دهد. منابع آگاه امروز-دوشنبه- اعلام کردند روزنستاین به صورت کلامی «جان کلی» رییس کارکنان کاخ‌سفید را در جریان تصمیم خود قرار داده و به زودی رسما استعفای خود را ارائه می‌کند. این...

اولین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه در تهران برگزار می‌شود تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی کشورهای منطقه، روز چهارشنبه چهارم مهرماه در تهران برگزار می شود.این نشست یک روزه که کشورهای ایران، روسیه، چین، هندوستان و افغانستان در آن شرکت می کنند تحت عنوان گفتگوی امنیتی منطقه ای برگزار خواهد شد.در اولین نشست دبیران و مشاوران امنیت ملی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده