تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۳ خرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۸:۰۵
تاثیر بی نظیر و باورنکردنی “آب خیارشور” در درمان معده درد و دیابت
به گزارش نامه نیوز ، خیارشور، قرن ها است که به عنوان یک دسر محبوب در نظر گرفته شده اند به طوریکه جولیوس کایسر گفته است که از آن برای تغذیه نیروهایش استفاده میکرده است تا قدرت آنها را تقویت کند و کلئوپترا آنها را به عنوان کمک کننده زیبایی ترجیح داده است اما بحث ما در مورد مزه یا طرز تهیه خیارشور نیست بلکه بررسی فواید آب خیارشور است که مزایا و کاربرد های زیادی برای سلامتی دارد ؛گفته شده است که، به افزایش عملکرد ورزش و تنظیم قند خون بیشتر کمک میکند هرچند که نمک زیادی دارد ولی آیا آب خیارشور همانطور که ادعا شده است، مفید و سالم است؟ارزش تغذیه ای آب خیارشورچیزهایی که انتظار دارید،در 100میلی لیتر آب خیارشور یافت شود:    کربوهیدرات0.
4 گرم    کلسیم1-5% از RDL    سدیم 115-50% از RDL    پتاسیم3% از RDL    منیزیم 3%از RDLارزش تغذیه ای  آب خیارشور چقدر استآب خیارشور، شامل مقدار کمی از کربوهیدرات,مواد معدنی و گاهی اوقات باکتری های پروبیوتیک است و همچنین دارای مقدار زیادی سدیم است.
ادعاهایی در مورد خواص و فواید آب خیارشورگفته شده است که آب خیارشور دارای مزایا و کاربرد های بسیار مختلفی است در اینجا چند مورد از ادعاهای رایج را آورده ایم که برخی از آنها ثابت شده و برخی هرگز نتیجه ی مورد نظر را نداشته اند و در کل تمامی این فوایدی که از زبان افراد مختلف بیان شده است را به عنوان ادعا می دانیم برای همین توصیه می کنیم اگر قصد امتحان آن را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید ؛ در حقیقت این مطلب مجموعه ای است از آنچه برخی از افراد در مورد فوایدآب خیارشور باور دارند پس نمی توان آنها را کاملا علمی و تایید شده دانست به جز برخی از موارد .
آب خیارشور برای عملکرد ورزشی مفید است :سیاری از مردم معتقد اند که سدیم بالای موجود در آب خیارشور، می تواند جذب آب بدن را قبل از تمرین افزایش دهد و عملکرد را بالا ببرد ، با این حال مطالعات در این مورد مختلف است ؛ در یک تحقیق, شرکت کنندگان قبل از ورزش کردن 32میلی لیتر آب خیار شور را برای هر 100 پوند وزن بدن مصرف کردند اما تاثیری بر روی عملکرد در حال اجرا, عرق کردن و یا دمای بدن نداشت.
علاوه بر این,آب خیارشوری که بعد از تمرین مصرف شود ،میتواند مفید باشد ؛ برخی از تحقیقات نشان داده است که مصرف آب خیارشور بعد از تمرین باعث افزایش مصرف آب و افزایش سطح سدیم خون میشود,در حالی که برخی دیگر گفته اند ،که هیچ تاثیری ندارد بعید است که مصرف مقدار کم آب خیارشور، تاثیر قابل توجهی بر روی عملکرد ورزش داشته باشد.
 آب خیارشور چه فوایدی داردادعا:آب خیارشور گرفتگی عضلات را درمان میکند :گرفتگی عضلات، شما را در طول تمرین کردن و یا زمانی که در شب دراز کشیده اید اذیت میکند,گرفتگی عضلات هیچوقت خوشایند نیست جالب توجه است که ،تحقیقات اخیر نشان داده است که با نوشیدن 1.5 اوز آب خیارشور برای هر 100 پوند (1میلی لیتر/کیلوگرم) وزن بدن,میتواند در یک دقیقه و نیم ،گرفتگی عضلات را برطرف کند.
پس از مصرف آب ساده، بهبودی 36% سریعتر انجام میشود و 45% سریعتر میشود ،در زمانی که هیچ مایعاتی مصرف نمیکنید. محققان میگویند؛ که در آب خیارشور چیزی است که باعث ایجاد یک رفلکس در دهان میشود و این رفلکس پیامی به اعصاب میفرستد که گرفتگی عضلات را متوقف می کند با این حال، برای تایید این یافته، تحقیقات بیشتری لازم است.
دفعه بعد، اگر احساس گرفتگی عضلات به سراغتان آمد,نوشیدن مقدار کمی از آب خیارشور را امتحان کنید محققان میگویند که به طور قابل توجهی کمک میکند.  ادعا:آب خیارشور درد معده را کاهش میدهد :سرکه یک درمان خانگی معروف برای کاهش درد معده است همچنین به عنوان عنصر اصلی ترشی های تجاری تولید شده است باتوجه به شواهد بی نظیر , مصرف یک لیوان آب خیارشور میتواند به تسکین درد معده شما کمک کند که ممکن است برخی از موارد، درد معده به علت ترشح اسید معده غیر طبیعی و کم باشد در این مورد، ممکن است اسیدیته آب خیارشور بتواند به بازگشت اسید معده به حالت طبیعی اش کمک کند بااین حال,در حال حاضر هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که این نظریه را تایید کند این میتواند یک افسانه باشد,اما ارزش امتحان کردن را دارد.
فراموشنکنید که افرادی که زخم معده دارند ،نباید این کار را انجام دهد.ادعا:آب خیارشور آفتاب سوختگی را تسکین میدهد :آب خیارشور یک درمان خانگی آفتاب سوختگی است است ،که شما میتوانید آب را به طور مستقیم برروی پوست آفتاب سوخته بمالید ،یا یک کیسه کاغذی را در آب خیس دهید و سپس آن را به مناطق سوخته شده استعمال کنید بااین حال، درمورد بسیاری از درمان های خانگی,هیچ تحقیق علمی اثربخشی برروی این درمان ها انجام نشده است.
بااین وجود,زمانی که هیچ آلوئه ورایی در دسترس نیست,با انجام این روش جایگزین ،امتحان کنید علیرغم کمبود تحقیق درمورد این موضوع, آب خیارشور یک درمان خانگی محبوب برای آفتاب سوختگی است.فواید آب خیار شور در تسکین درد گرفتگی عضلات در  قاعدگیادعا :آب خیارشور گرفتگی عضلات در هنگام قاعدگی را تسکین میدهد :هیچ تحقیق علمی درمورد اینکه آیا آب خیارشور باعث کاهش گرفتگی قاعدگی میشود, وجود ندارد,اما یک جستجوی ساده در گوگل نشان میدهد که بسیاری از مردم این را باور دارند میگویند,آب خیارشور ممکن است گرفتگی عضلات قاعدگی وانواع دیگر گرفتگی های عضلانی را به همان شیوه ای که تصور میشودتسکین دهد.
همچنین سطوح بالای سدیم در آب خیارشور ،ممکن است به کاهش میل به غذای شور کمک کند، که اغلب در طول pms گزارش شده است. آب خیار شور، میتواند به کاهش گرفتگی عضلات کمک کند و به همان شیوه گرفتگی های عضلانی را باتمرینات مربوط تسکین دهد.فواید آب خیارشور در تسکین درد قاعدگیادعا:آب خیارشور ، هضم و عملکرد سیستم ایمنی راافزایش میدهد و همچنین خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش میدهد :چنین مزایای سلامتی که فکرمیکنید درآب خیارشور پیدامیشود, اغلب با آنتی اکسیدان ها وپروبیتیک ها مرتبط است اگرچه ممکن است آب خیارشور اثر آنتی اکسیدان داشته باشد,هیچ تحقیقی درمورد محتوای آنتی اکسیدان آب خیارشور وجود ندارد.
سبزیجات شوری که در آب سرکه تبدیل به پروبیوتیک ها میشوند، خوشمزه هستند,اما احتمالا استریل بدون باکتری مفید است فقط ترشی شورمخمرشده،حاوی باکتری مفید است. شما به طور معمول ترشی مخمرشده را دریخچال های فروشگاه موادغذایی پیدا میکنید,درحالی که احتمالاترشیجات سرکه را در قفسه های یخ زده حفظ میکنند بااین حال,ترشیجات مخمرشده، ماست و دیگر موادغذایی پروبیوتیک را بسته بندی نمیکنند.
فواید عجیب آب خیار شور در کنترل قند خونادعا:آب خیار شور به کنترل کردن قند خون کمک میکند :افزایش قندخون به طور مداوم میتواند، به دیابت نوع 2ومجموعه گسترده ای از بیماری های دیگر منجر شود جالب است که سرکه موجود در آب خیارشورکه به صورت تجاری آماده شده، ممکن است به کاهش سطح قند خون کمک کند.نشان داده شده است که ،سرکه به بهبود پاسخ بدن به انسولین و به طور قابل توجهی به کاهش قندخون پس از وعده غذایی کمک میکند بااینحال تا امروز ،تنها یک تحقیق نشان داده است که مصرف آب خیارشور پس از وعده غذایی میتواند قند خون را کاهش دهد.
مصرف آب خیارشور،پس از وعده غذایی میتواند با کاهش هضم غذا سطح قند خون را کاهش دهد اگر در حال حاضر دارو مصرف میکنید که قند خون شمارا کاهش دهد,قبل از مصرف آب خیارشور حتما با پزشک خود مشورت کنید ؛ آب خیارشور مانند سرکه میتواند قند خون را پس از وعده غذایی کاهش دهد.فواید آب خیارشور در کنترل قند خوناثرات جانبی و عوارض آب خیار شورباوجود بسیاری از مزایا و کاربرد های ادعا شده,قطعا آب خیارشور برای همه نیست چند عاملی که باید قبل از اضافه کردن آن به وعده های روزمره ی خود در نظر بگیرید:1.
اسیدیته :ممکن است باتوجه به اسیدیته,برای کسانی که سابقه نقرس دارند، مشکل ایجاد کند.از عوارض آب خیارشور چه می دانید2.سدیم بالا :نمک بیش از حد،میتواند باعث احتباس آب, تورم و نفخ شود.آب خیار شور چه عوارضی دارد3.فشار خون بالا :زمانی که آبی که مقدار زیادی نمک دارد را مصرف میکنید,ممکن است فشار خون شما افزایش یابد.
 آب خیارشور مفید یا مضر4.سوءهاضمه :مصرف بیش از حد آب خیارشور میتواند منجر به گاز,درد معده و اسهال شود.عوارض آب خیار شور5.گرفتگی :برخی از پزشک ها نگران این هستند که مصرف آب خیارشور میتواند باعث عدم تعادل الکترولیتی شود و گرفتگی را بدتر کند درحالی که تحقیقات این موضوع را تایید نمی کنند. نوشیدن مقدار کمی آب خیارشور، به طور کلی ایمن است اما در صورتی که یکی از نکات بالا در مورد شما صادق باشد، باید با پزشک خود مشورت کنید.
 آب خیارشور برای چه کسانی مضر استتحقیقات نشان داده است که، آب خیارشور میتواند بر تسکین گرفتگی و کنترل قند خون موثر باشد در حالی که,شواهدی وجود ندارد که تایید کند این تاثیرات منحصرا برای آب خیار شور است.برای ادعاهای دیگر در مورد آب خیار شور ,شواهد بهترین مدرک است که ممکن است عمل کند یا نه شما باید آزمایش کنید و ببینید که بر روی شما تاثیر دارد یا نه.
منبع: نمناک var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 1157206  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

دعوت ترامپ از پوتین برای سفر به آمریکا العالم فارسی  ۴۳ دقیقه پیش

العالم-آمریکا در حالی که فشارها به دولت «دونالد ترامپ» در آمریکا به دلیل دیدار اخیر او با همتای روس خود تشدید شده است، کاخ سفید خبر داده که او «ولادیمیر پوتین» را برای سفر به واشنگتن دعوت کرد. سخنگوی کاخ سفید، بامداد جمعه از دعوت رئیس‌جمهور آمریکا از...

نامه "مشاط" به رئیس‌جمهور روسیه العالم فارسی  ۴۳ دقیقه پیش

العالم-یمن "مهدی مشاط" رئیس شورای عالی سیاسی یمن با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که "جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن بدون هیچ مجوز قانونی صورت گرفته است و با قوانین منشور سازمان ملل مغایرت دارد." رئیس شورای عالی سیاسی یمن در ادامه نامه خود...

نخستین مرجع آنلاین حقوق و دستمزد ایران رونمایی شد تلنا  ۲ ساعت پیش

نخستین مرجع آنلاین حقوق و دستمزد ایران رونمایی شد به گزارش خبرنگار تلنا، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت ایران تلنت تاکید کرد: با ایجاد فضای امن برای ارتباط آنلاین کارفرمایان و کارجویان تلاش کردیم بتوانیم، شفافیت و در نهایت عدالت بیشتری در حوزه حقوق و دستمزد در رده های مختلف شغلی ایجاد کنیم. آسیه حاتمی مدیرعامل و بنیانگذار شرکت ایران تلنت...

اعتماد مردم به پیام رسان‌های داخلی خوب بود شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

ایران آنلاین /محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه سفر خود به شهرستان باغملک در خصوص استقبال مردم از پیام رسان های داخلی اظهار کرد: من چنین اعتقادی ندارم که عنوان می شود مردم از پیام رسان های داخلی استقبال نکرده‌اند. وی با بیان این‌که ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی برای استفاده مردم مطلوب بوده...

روش های کاهش درد بدون مصرف دارو بهداشت نیوز  ۴ ساعت پیش

روش های کاهش درد بدون مصرف دارو به گزارش بهداشت نیوز، در این مقاله برخی شیوه‌های طبیعی موثر و بدون نیاز به دارو را برای تسکین و کاهش درد به شما معرفی می‌کنیم: – اندروفین خود را آزاد کنید. هورمون اندروفین یک مسکن طبیعی است که توسط بدن ترشح می‌شود و قدرت اثربخشی آن می‌تواند به اندازه بسیاری از مسکن‌های...

بهترین حالت بدن برای فکرکردن، چه زمانی است؟ بهداشت نیوز  ۴ ساعت پیش

بهترین حالت بدن برای فکرکردن، چه زمانی است؟ به گزارش بهداشت نیوز، مطالعات محققان هلندی نشان می دهد که تصمیم گیری با معده خالی و در حالت گرسنگی می تواند ریسک و همینطور اتخاذ تصمیم نادرست را کاهش دهد. گاهی اوقات تصمیماتی هر چند کوچک گرفته می شود که می تواند در آینده مسیر زندگی را تغییر دهد. احساسات شتاب زده، استرس، افسردگی و گرسنگی جزو مواردی هستند...

یافته‌های تازه درباره سیارک ریوگو همشهری آنلاین  ۵ ساعت پیش

یافته‌های تازه درباره سیارک ریوگو یافته‌های تازه درباره سیارک ریوگو دانش > فضا - همشهری آنلاین:سازمان فضایی ژاپن می‌گوید که کاوشگر هایابوسا ۲ این سازمان مشخصات بیشتری از سیارک ریوگو را روشن ساخته است.  این سازمان می‌گوید...

قاعدگی زودرس دختران نتیجه مصرف زیاد این ماده غذایی بهداشت نیوز  ۶ ساعت پیش

قاعدگی زودرس دختران نتیجه مصرف زیاد این ماده غذایی به گزارش بهداشت نیوز، پژوهشگران بریتانیایی با انجام تحقیقاتی درباره اثر مواد غذایی بر سلامت جنسی زنان متوجه شدند برخی مواد خوراکی در قاعدگی زودرس دختر‌ها اثرگذار است. پژوهش‌های این محققان نشان می‌دهد دخترانی که در دوران کودکی رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز دارند، دچار قاعدگی زودرس می‌شوند. برای...

رونمایی از نسل جدید شیشه های تلفن همراه شبکه ایران  ۶ ساعت پیش

ایران آنلاین /شرکت Corning که شیشه نمایشگرهای آیفون را می سازد، در یک کنفرانس خبری از طراحی جدید خود رونمایی کرد که بافتی واقعی به شیشه می افزاید.  نسل جدید شیشه های این شرکت Vibrant Gorilla Glass نام دارد و نخستین بار در ۲۰۱۶ معرفی شد. «کرونینگ» وعده داده بود تولیدکنندگان موبایل...

وجود حفره امنیتی در محصولات اوراکل شبکه ایران  ۶ ساعت پیش

ایران آنلاین /مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای اعلام کرد: طبق گزارش منتشر شده توسط شرکت اوراکل (Oracle)، این شرکت تعداد ۳۳۴ آسیب­ پذیری امنیتی را شناسایی کرده است. در فهرست این آسیب ­پذیری­ ها، مواردی با درجه آسیب پذیری ۹.۸ از نظر cvss۳ نیز وجود دارد. این آسیب پذیری...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده