تعداد بازدید: ۲۳
تاريخ انتشار: شنبه،۲ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۰:۵۹
دومین پیروزی والیبال در آزادی
به گزارش ایران آنلاین، در ادامه دیدار های روز دوم هفته پنجم و پایانی لیگ ملت های والیبال تیم ملی ایران در سالن آزادی و در حضور تنها ۲ هزار تماشاگر ایرانی میزبان بلغارستان بود که در پایان موفق شد با نتیجه 3 بر یک به برتری برسد. شاگردان کولاکوویچ با کسب ششمین پیروزیشان مجموع امتیازاتشان را به عدد ۱۹ رساندند و به رده دهم جدول ده بندی صعود کردند.
بلغارها هم با پنج پیروزی و ۱۵ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفتند. در این دیدار برای تیم ملی والیبال ایران سعید معروف، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، صابر کاظمی، علی شفیعی و مرتضی شریفی وارد زمین شدند و برای بلغارستان مارینکوف، گوتسف، پنچف، اوچیکوف، سگانوف و جورجیف در ترکیب قرار داشتند. ست نخست؛ ۲۵-۲۲ ایران امتیاز نخست بازی را ایران پس از درخواست ویدئو چک کسب کرد و در امتیاز دوم نیز بازهم با ویدیو چک حریف اختلاف را به دو امتیاز افزایش داد.
پس از وقفه طولانی در زمان درخواست ویدیو چک بلغار ها اولین امتیاز را گرفتند اما در ادامه با امتیاز سرویس مستقیم کاظمی و توپ گیری در انتهای زمین ایران ۵ بر ۱ پیش افتاد. شاگردان کولاکوویچ برخلاف بازی روز گدشته برابر کره جنوبی امروز با تمرکز و دقت بیشتری بازی کردند و توانستند در زمان نخستین استراحت فنی ۸ بر ۲ از بلغار ها جلو بیفتند تا کار برای تیم خسته حریف برای جبران نتیجه سخت تر شود.
در حالیکه بلغارستان اسیر توپ گیری و دفاع های روی تور ایران بودند فائزی با تک دفاعی دیدنی ایران را به امتیاز ۱۰ رساند تا کنستانتینوف چاره ای به جز درخواست زمان استراحت برای متوفق کردن ایران نداشته باشد. با سرویس هدفدار معروف به جلوی زمین بلغارستان و دریافت حریف با مشکل مواجه شد و همین کافی بود تا مدافعان آماده ایران نتیجه را ۱۲ بر ۶ کنند.
در ادامه کولاکوویچ به محص آنکه بلغارستان دو امتیاز متوالی گرفت درخواست زمان استراحت کرد تا اختلاف حفظ شود. بازیکنان ایران تا اواسط ست نخست احازه نزدیک شدن را به حریف ندادند تا دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ وارد دومین زمان استراحت فنی شوند. با وجود آن که بلغارها تمام توانشان را به کار گرفته بودند اما توپ گیری های دیدنی حضرت پور و معروف این اجازه را به حریف نداد تا بازی همچنان با برتری ۲۰ بر ۱۶ ایران در جریان باشد.
در اوخر ست نخست بازیکنان بلغارستان با تمرکز بهتر و توپ‌ گیری خوب اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند تا در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ کولاکوویچ دومین زمان استراحتش را نیز بگیرد. در نهایت ایران موفق شد ست نخست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ از آن خود کند. ست دوم؛ ۲۵-۱۵ ایران بازیکنان ایران در این ست نیز همانند ست گذشته بازی را طوفانی آغاز کردند و توانستند با کسب چند امتیاز متوالی سه بر صفر پیش بیفتند.
در ادامه با امتیازی سرویس که بازیکن بلغارستان گرفت و آبشاری که عبادی پور به بیرون زد اختلاف به حداقل رسید اما این ایران بود که در نخستین زمان استراحت فنی ۸ بر ۶ از مهمانش جلو بود. پس از این وقفه فائزی با شناسایی مهاجم حریف و یک دفاع روی تور دیدنی نتیجه را ۱۰ بر ۷ به سود ایران کرد. در حالیکه بلغار ها تاکتیک خاصی برای مهار حملات متنوع ایران نداشته اند بازی ۱۴ بر ۱۰ شد تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحتش را بگیرد.
اما در ادامه باز هم عبادی پور یک امتیاز دیگر کسب کرد تا دو تیم‌در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود ایران وارد دومین زمان استراحت فنی شوند. این پایان کار نبود و ملی پوشان ایران توانستند با وجود درخواست ویدیو چک سرمربی حریف دو امتیاز دیگر بگیرند تا در اواخر ست دوم نتیجه ۱۸ بر ۱۱ شود تا ایران در آستانه پیروزی در این ست قرار گیرد.
با ادامه امتیاز گیری ایران بازهم کنستانتینوف در امتیاز ۲۰ بر ۱۲ زمان استراحت گرفت اما این وقفه نیز برای متوقف کردن روند خوب تیمی ایران کافی نبود و باز هم ایران‌ بود که اختلاف را به ۱۰ امتیاز افزایش داد تا حساب کار ۲۲ بر ۱۲ شود. در پایان نیز والیبالیست های ایران توانستند با نتیجه قاطع ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی برسند تا بازی در مجموع دو بر صفر شود.
ست سوم؛ ۲۳-۲۵ بلغارستان در ست سوم بلغار ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند در دریافت اول و حمله بسیار پر اشتباه ظاهر سدند تا در همان ابتدا ایران ۴ بر صفر جلو بیفتد و همین کافی بود تا کنستانتینوف نخستین زمان استراحت را بگیرد. پس از این وقفه باز هم ایران بود که با توپ گیری های دیدنی معروف و در چند رفت و برگشت به امتیاز پنجم رسید.
هرچند بلغار ها توانستند در لحظاتی بر بازی مسلط شوند اما بازیکنان ایران با ایجاد اختلاف چهار امتیازی ۸ بر ۴ از مهمانشان جلو افتادند. بازیکنان ایران که عزمشان را برای کسب پیروزی در این دیدار جزم کرده بودند اجازه کاهش اختلاف را به حریف ننی دادند و با دفاع روی تور میرزاجانپور نتیجه ۱۲ بر ۷ به سود ایران جریان داشت.
اما سپس بلغارها که دوس نداشتند دست خالی از این دیدار خارج شوند با سرویس های ریسکی دریافت عقب ایران را به مشکل انداختند  تا نتیجه ۱۲ بر ۱۱ شود و کولاکوویچ که خطر را بیخ گوشش می دید اولین زمان استراحت را درخواست کرد. در حالی که با کاهش اختلاف از سوی حریف بازی حساس تر شده بود کاظمی با یک سرویس قدرتمند نتیجه را ۱۴ بر ۱۲ به سود ایران کرد.
برتری دو امتیازی ایران تا اواسط ست سوم ادامه داشت و عبادی پور هم با آبشاری دیدنی نتیجه را ۱۸ بر ۱۵ به سود ایران کرد. در ادامه بتزیکنان بلغارستان با سرویس های پرشی و کم اشتباه دریافت ایران را دچار مشکل کردند و در حالی که توپ ها به خوبی به معروف نمی رسید حریف دو دفاع روی تور انجام داد و بازی را در امتیاز ۱۸ به تساوی کشاند.
تا کولاکوویچ دوباره زمان استراحت درخواست کند. خوشبختانه پس از وقفه به وجود آمده و توپ گیری حضرت پور، عبادی پور امتیاز ۲۰ را برای ایران کسب کرد تا اختلاف باز هم بیشتر شود. در حالی که نبرد پایاپای دو تیم در ست حساس سوم ادامه داشت  سرویس بازیکن بلعارستان به بیرون رفت تا نتیجه ۲۲ بر ۲۰ شود ولی گویا حریف که قصد باختن نداشت باز هم با سرویس های پر قدرت باعث شد تا ابشار کاظمی دفاع شود و نتیجه ۲۲ بر ۲۲ شد.
در لحظات حساس پایانی به محض آن که ایران به امتیاز ۲۳ رسید کنستانتینوف زمان استراحت گرفت و پس از بازگشت به زمین بازی به تساوی رسید و با جمع کردن آبشار کاظمی به امتیاز ۲۴ رسیدند و در نهایت این بلغارستان بود که ست سوم را ۲۵ بر ۲۳ از آن خود کرد. ست چهارم؛ ۲۵-۱۴ ایران در حالیکه ایران برای پیروزی بر کل بازی و بلغار ها برای کشاندن بازی به ست پنجم در تلاش بودند تا این ست را از آن خود کنن بازی تا امتیاز ۳ برابر پیش رفت اما در ادامه بازیکنان ایران با استفاده از اشتباهات فردی حریف ۸ بر ۴ پیش افتادند.
در ادامه با توپ گیری دریافت کنندگان ایران و پاسی که به کاظمی رسید او ایران ۹ بر ۵ پیش انداخت‌. با درخشش شریفی جوان در ست چهارم و عملکرد موفق او در توپ های برگشتی ایران توانست ۱۲ بر ۷ از بلغارستان جلو بیفتد و با خیال راحت تری بازی را ادامه دهد. در اوسط ست چهارم کاظمی که آمار موفق در سرویس داشت باز هم توانست مس از برخود توپ به تور یک امتیاز مستقیم سرویس بگیرد تا نتیجه ۱۴ بر ۸ شود تا ایران بسیار به پیروزی در این بازی نزدیک شود.
با تسلط کامل بازیکنان ایران بر جریان بازی اختلاف شش امتیازی تا دومین زمان استراحت فنی پابرجا ماند. پس از وقفه ایجاد شده بازهم شاگردان کولاکوویچ توانستند اختلاف را به هفت امتیاز افزایش دهند تا سرمربی بلغارستان را مجبور به گرفتن زمان استراحت کنند. دریافت های عالی بازیکنان ایران و نیز جا خالی دیدنی معروف باعث شد تا نتیجه ۱۹ بر ۱۱ شود و ایران در آستانه پیروزی بر بازی قرار بگیرد.
با دو آبشاری که مهاجمان بلغارستان به بیرون زدند حساب کار ۲۲ بر ۱۳ شد تا ایران با کسب ششمین بردش فاصله چندانی نداشته باشد. در پایان نیز تیم ملی والیبال ایران با برتری ۲۵ بر ۱۴ در ست چهارم موفق شد در مجموع سه بر یک از سد بلغارستان بگذرد و به رده دهم جدول رده بندی صعود کند. تیم ملی والیبال ایران فردا(شنبه) در آخرین دیدارش در لیگ ملت های والیبال ۲۰۱۸ باید از ساعت ۱۸:۳۰ از آلمان میزبانی کند.
نتایج دیدار های روز دوم هفته پنجم لیگ ملت های والیبال به شرح زیر است: استرالیا ۱ - آرژانتین ۳(۲۰-۲۵، ۱۹-۲۵، ۲۵-۲۰ و ۲۱-۲۵) ژاپن ۱ - صربستان ۳(۲۶-۲۸، ۳۵-۳۳، ۲۱-۲۵ و ۱۸-۲۵) برزیل ۳ - لهستان ۱(۲۵-۲۲، ۲۵-۲۳، ۲۳-۲۵ و ۲۵-۲۳) آلمان ۳ - کره جنوبی صفر(۲۵-۲۳، ۲۵-۱۸ و ۲۵-۱۹) چین صفر - کانادا ۳(۲۱-۲۵، ۲۳-۲۵ و ۲۲-۲۵) ایران - بلغارستان() آمریکا - روسیه(ساعت ۲۰) ایتالیا - فرانسه(ساعت ۲۳) کلمات کلیدی تیم ملی والیبال لیگ ملت های والیبال ورزشگاه آزادی

کد خبر: 1170617  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
▫ انگلیس با جادوی هری کین تونس را شکست داد  ایران اکونومیست - اقتصادي

آخرین خبرهای ورزشي

حذف تنیسورهای ایرانی از دور اول جدول اصلی مسابقات تنیس فیوچرز خبرگزاری برنا  ۱۶ دقیقه پیش

حذف تنیسورهای ایرانی از دور اول جدول اصلی مسابقات تنیس فیوچرز به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دو تنیس باز ایران در مسابقات فیوچرز ترکیه شرکت داشتند که در دور نخست جدول اصلی مسابقات با شکست برابر حریفان خود حذف شدند. حمیدرضا نداف ابتدا توانست در جدول مقدماتی حریفانش را شکست دهد و راهی جدول اصلی شود اما در دور اول شکست خورد.  شاهین...

صعود حسینی و یعقوبی به مرحله یک‌هشتم خبرگزاری برنا  ۱۶ دقیقه پیش

صعود حسینی و یعقوبی به مرحله یک‌هشتم به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، از ظهر امروز (چهارشنبه)، نخستین روز رقابت‌های مرحله سوم مسابقات پنج‌مرحله‌ای گرندپری تکواندو ۲۰۱۸ به میزبانی شهر "تائویوان" کشور چین‌تایپه آغاز شد که سه نماینده ایران به مصاف رقیبان خود رفتند و تا به این  لحظه،...

چینش دیوار دفاعی بازیکنان آیندهوون مقابل مسی سوژه رسانه‌ها+عکس خبرگزاری فارس  ۴۱ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ میزبان آیندهوون هلند بود و با 4 گل پیروز شد. در این دیدار لیونل مسی موفق به هت‌تریک شد تا بار دیگر بدرخشد. وی گل اول خود را از روی یک ضربه کاشته به زیبایی وارد دروازه شاگردان فان بومل کرد. قبل از زدن مسی، بازیکنان آیندهوون اقدام به بستن دیواره...

الرایه: گلر السد پیش از دیدار با پرسپولیس به تمرین مخصوص نیار دارد خبرگزاری فارس  ۴۱ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه الرایه قطر در گزارشی عنوان کرد که مشعل برشم، گلر دوم السد که به خاطر مصدومیت الهاجری در بازی‌های حساس پیش رو السد در چارچوب دروازه قرار می‌گیرد نیاز به تمرینات مخصوص دارد تا اشتباهات فاحشی دچار نشود. برشم در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال...

آغاز تمرینات استقلال با 4 غایب؛ شاگردان شفر ریکاوری کردند ایلنا  ۱ ساعت پیش

آغاز تمرینات استقلال با 4 غایب؛ شاگردان شفر ریکاوری کردندبه گزارش ایلنا، اولین جلسه تمرینی بازیکنان استقلال تهران پس از کنار رفتن از دور مسابقات لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 10:40 در مجموع ورزشی صنایع دفاع آغاز شد. * وینفرد شفر برای دقایقی با بازیکنان صحبت کرد و تمرینات زیر نظر کادرفنی آغاز شد. فرشید اسماعیلی برای ادامه روند درمانی خود در کلینیک استقلال...

چهار جلسه محرومیت برای هافبک برزیلی یوونتوس ایلنا  ۱ ساعت پیش

چهار جلسه محرومیت برای هافبک برزیلی یوونتوسبه گزارش ایلنا، طبق اعلام کمیته مسابقات سری آ ایتالیا، داگلاس کاستا به دلیل رفتار غیر ورزشی در دیدار روز یک شنبه برابر ساسولو مقابل فدریکو دی فرانچسکو چهار دیدار آینده یوونتوس را از دست داد. بدین ترتیب کاستا در دیدار برابر فروسینونه، بولونیا، ناپولی و اودینزه حضور نخواهد داشت.

رسن: پرسپولیس ذهنیت برد دارد/ مقابل السد کار سختی پیش رو داریم نود  ۱ ساعت پیش

رسن: پرسپولیس ذهنیت برد دارد/ مقابل السد کار سختی پیش رو داریم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - هافبک تیم ملی عراق و عضو باشگاه پرسپولیس پس از پیروزی مقابل الدحیل گفت: همه ما مصمم بودیم که نتیجه را برمی گردانیم، با تمام قوا کار کردیم و از فرصت‌های به دست آمده نهایت استفاده را کردیم. به گزار وب‌سایت نود و به نقل از فارس، تیم...

غیبت اسماعیلی و 2 بازیکن خارجی در تمرین استقلال/ چشمی تمرین نکرد نود  ۱ ساعت پیش

غیبت اسماعیلی و 2 بازیکن خارجی در تمرین استقلال/ چشمی تمرین نکرد در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - اولین تمرین تیم استقلال بعد از بازگشت این تیم از قطر در غیاب چند بازیکن این تیم برگزار شد. به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از فارس، تیم فوتبال استقلال اولین تمرین خود را بعد از بازگشت از کشور قطر از ساعت 10:30 صبح امروز در ورزشگاه...

مرحله سوم مسابقات گرندپری تکواندو| هادی‌پور رقبای خود را شناخت تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال 2018 در 4 وزن المپیکی مردان و زنان از ساعت 6:30 (به وقت تهران) امروز(چهارشنبه – 28 شهریورماه)در " تائویوان" چین تایپه آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. فردا (پنجشنبه – 29 شهریورماه)...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده