تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: یکشنبه،۳ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۰:۳۵
امریکا دیوار مجازی را جایگزین دیوار بتنی با مکزیک می‌کند
ایران آنلاین / «پالمر لاکی» یکی از مشهورترین پیشگامان عرصه واقعیت مجازی سال 2017 میلادی شرکت فیس‌بوک را ترک و شش ماه بعد مشخص شد او به‌ صورت مخفیانه یک پویش تبلیغاتی موافق «دونالد ترامپ» راه‌اندازی کرده است که به صورت ویژه بر انتخابات ریاست جمهوری امریکا تمرکز دارد تا با تأکید روی پست‌ها و تصاویر اجتماعی، ترامپ را رئیس جمهوری امریکا کند.
این جوان 25 ساله که شرکت «آکیولِس» از بزرگترین توسعه‌دهندگان سیستم‌های واقعیت مجازی درجهان را تأسیس کرد و پس از مدتی شرکت او به فیس‌بوک فروخته شد، هم‌اکنون مرکز جدیدی را با نام «آندوریل اینداستریز» راه‌اندازی و مدیریت می‌کند و این بار تصمیم دارد در این استارتاپ به‌صورت مستقیم از سیاست‌های ترامپ درعرصه مهاجرت پشتیبانی کند و یک سیستم نظارتی ویژه را برای شناسایی افراد هنگام عبورغیرقانونی از مرزامریکا و مکزیک ارائه دهد و از این طریق به ترامپ کمک کند به جای ساخت دیوار بتنی بین دو کشور، یک سد مستحکم مجازی در اختیار داشته باشد.
مرزهای فناورانه میان امریکا و مکزیک «آندوریل اینداستریز» یکی از چندین شرکت تازه‌ تأسیس محسوب می‌شود که فعالیت‌های خود را به صورت مستقیم با فعالیت‌های سیاسی دولت هماهنگ کرده و به مقامات امریکا کمک می‌کند که با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، یک دیوار قدرتمند و غیرقابل نفوذ را جایگزین دیوار بتنی بین امریکا و مکزیک کنند.
این دیوار مجازی آخرین فناوری‌های کاربردی را در اختیار دارد و از پهپادهای هوشمند گرفته تا حسگرهای هوش مصنوعی و سیستم‌های تشخیص چهره افراد حاضر در خطوط مرزی را مورد استفاده قرار می‌دهد. تمامی سیستم‌های نظارتی مذکور این امکان را برای ترامپ فراهم می‌کنند تا او با هزینه بسیار کمتر بین مرزهای امریکا و مکزیک دیوار بکشد و مابقی پول به دست آمده را به اصطلاح صرف آزادی‌های مدنی کند.
«جای استَنلی» مدیر سیاستگذاری اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا در این خصوص گفت: «این سیستم‌ها که پیشرفت‌های گسترده فناوری درعرصه حسگرها و فناوری‌های تحلیلی را نشان می‌دهند، قادرند به میزان قابل ملاحظه و به صورت کاملاً جدی به حفظ حریم خصوصی امریکایی‌ها بپردازند.
استفاده از مجموعه فناوری‌های هوشمند در مرز مکزیک و امریکا می‌تواند ما را به یک جامعه نظارتی هوشمند تبدیل کند تا در آن هرگونه حرکت مردم ردیابی شود.» بر اساس گزارش جدیدی که خبرگزاری وایرد به نقل از منابع آگاه خود منتشر کرد، شرکت آندوریل در نظر دارد عینک‌های هوشمند و منحصر به فردی را در اختیار نیروهای نظامی و مرزبانان امریکا بگذارد تا آنها براحتی با مشاهده چهره افراد مختلف بتوانند خوب‌ها را از بدها تشخیص دهند.
استارتاپ» آندوریل» که به یکی از پیمانکاران جدید ارتش امریکا تبدیل شده است و هیچ گونه سابقه همکاری سیاسی ندارد، ازاین طریق می‌تواند طی دوره زمانی کوتاه به موفقیت‌های مالی فراوان برسد و با تأکید بر فناوری نظارتی هوش مصنوعی، به‌صورت مجازی به گشت‌زنی در خطوط مرزی امریکا و مکزیک بپردازد و خیال دولت ترامپ را از این منطقه جغرافیایی راحت کند.
این کمپانی توسط شخصی به‌ نام «پیتر تایل» پشتیبانی می‌شود که مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری «فاندرز فاند» را برعهده دارد و مشاور ترامپ درعرصه فناوری است. آقای تایل در شرکت سرمایه‌گذاری خود به‌عنوان یکی از جدیدترین اقدامات برج‌هایی را راه‌اندازی کرده است که به دوربین‌های هوشمند پیشرفته با فناوری لیزر مجهز شده‌اند و یک سیستم ارتباطی ویژه دارند.
این دوربین‌ها می‌توانند تا شعاع دو مایل را زیر نظر بگیرند و کوچک‌ترین حرکات در این بازه را به دقت تحلیل کنند. تصاویر ضبط شده در دوربین‌ها با استفاده از فناوری هوش مصنوعی مورد تحلیل قرار می‌گیرد تا حرکات انسان‌ها یا حیوانات از یکدیگر تشخیص داده شود و دیگر ابزارهای متحرک نیز به طور کاملاً دقیق شناسایی شوند.
فناوری مذکور که با نام «لاتیس» شناخته می‌شود طی دوره آزمایشی 10 روزه خود در تگزاس امریکا به مأموران سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CPB) کمک کرد 55 مورد عبور غیرقانونی از مرزها را شناسایی کنند تا بر اساس آن 445 کیلوگرم ماری جوانا کشف شود. شرکت آندوریل تنها کمپانی برای تأسیس دیوار مجازی محسوب نمی‌شود.
یکی از شرکت‌های رژیم صهیونیستی به‌ نام «البیت سیستمز» در پروژه مجزا، ده‌ها برج ساخته است که هر کدام از آنها می‌توانند انسان را از فاصله 7.5 مایلی تشخیص دهند. این کمپانی با به‌ نمایش گذاشتن توانایی‌های خود در فناوری‌های امنیتی و دفاعی قرارداد نصب و راه‌اندازی «فَنس‌های هوشمند» را با رژیم اشغالگر منعقد کرد تا به کمک حسگرها، دوربین‌ها و پهپادها حرکت کوچک‌ترین جنبنده‌ها را هم زیر نظر بگیرد.
بر اساس این قرارداد شرکت مذکور سیم‌خاردار هوشمند خود را در مرز میان دارالسلام و نوار غزه راه‌اندازی می‌کند. شرکت آندوریل در مرزهای امریکا و مکزیک از اشتباه های چندین میلیارد دلاری پروژه دیگری به نام SBInet درس گرفته است. این پروژه در اصل یک دیوار مجازی 53 مایلی محسوب می‌شود که شرکت تولیدکننده هواپیماهای بوئینگ بین سال‌های 2006 تا 2011 میلادی آن را راه‌اندازی کرد و به‌دلیل هزینه‌های بسیار زیاد پروژه، توسعه آن متوقف شد.
وزارت امنیت داخلی امریکا در جریان ارزیابی‌های خود از سیستم SBInet توضیح داد: «اگرچه این دیوار مجازی توانست فناوری‌های نظارتی را به صورت ویژه مورد استفاده قرار دهد و گشت‌زنی را در مناطق مرزی دقیق‌تر کند، ولی پروژه مذکور به موفقیت قابل ملاحظه‌ای دست پیدا نکرد. این دیوار هوشمند قابلیت شناسایی، تشخیص هویت، جلوگیری از ورود و تهدید در نقاط مرزی را دارد و با وجود این نمی‌تواند به‌عنوان یک راه حل کاربردی فناورانه برای برقراری امنیت در نقاط مرزی به کار رود.
» ولی برای «جای استَنلی» مدیر سیاستگذاری اتحادیه آزادی‌های مدنی امریکا این مسأله با جذابیت‌های فراوان دنبال می‌شود و او معتقد است پروژه‌های مذکور با هرهزینه‌ای که به اتمام برسد، درنهایت می‌تواند جلوی مهاجرت‌های غیرقانونی به امریکا را بگیرد. او گفت:«فناوری امروزه تمایل فراوانی دارد به همه چیز به‌عنوان «داده» نگاه کند و فکر می‌کنم ما می‌توانیم با تحلیل همین داده‌ها مرزهای امریکا را بیش از هر زمان دیگر تقویت کنیم.
مرزهای ما به طول هزاران مایل شکل جغرافیایی ایالات متحده را مشخص می‌کنند و جهان بسیار پیچیده مرزبندی شده است. مردم تلاش زیادی می‌کنند تا زندگی خود را از شرایط نامناسب به شرایط مناسب برسانند. ولی باید توجه داشته باشند که این اتفاق باید از مسیر قانونی دنبال شود و ما اجازه هرگونه مهاجرت غیرقانونی را نخواهیم داد.
» فناوری‌هایی که هم‌اکنون شرکت آندوریل با صرف چندین میلیون دلار در خطوط مرزی امریکا مورد استفاده قرار می‌دهد و بواسطه بهره‌مندی از حسگرهای کاربردی و هوش مصنوعی تقویت شده است، با تأکید دولت ایالات متحده برای تأسیس دیوار بتنی بین دو کشور امریکا و مکزیک دنبال می‌شود و ترامپ این اتفاق را کاربردی‌ترین روش برای جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی می‌داند.
البته دولت امریکا این روزها متوجه شده است که دیوار مجازی بیش از دیوار بتنی می‌تواند کاربرد داشته باشد تا سیستم‌های هوشمند تشخیص چهره با ضبط تصاویر و تحلیل لحظه به لحظه آنها بتوانند جلوی بروز هرگونه خطای انسانی را بگیرند و ظرف مدت کوتاه، پناهندگان غیرقانونی را بیرون کنند. آزمایش‌های محرمانه شرکت آندوریل در آریزونا و تگزاس امریکا مقامات دولت امریکا را بر آن داشته است تا بیش از هر زمان دیگر روی این پروژه سرمایه‌گذاری کنند وحتی این فناوری را درنقاط غیرمرزی کشور امریکا هم مورد استفاده قراردهند.
کلمات کلیدی امریکا دیوار مجازی مکزیک

کد خبر: 1170803  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

شایع ترین مشکلات پوستی خانم ها بهداشت نیوز  ۱۵ دقیقه پیش

شایع ترین مشکلات پوستی خانم ها به گزارش بهداشت نیوز، احتمالاً شما هم یکی دو مشکل پوستی دارید که همیشه اذیتتان می‌کند، لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن یا واریس روی ساق پاهایتان. لازم نیست که این مشکلات را تحمل کنید. در زیر توصیه‌ها و راهکار‌های متخصصین برای ۱۰ مشکل پوستی اصلی را گرد آورده‌ایم که می‌تواند...

ارتباط سلامت روان و پوشیدگی بهداشت نیوز  ۱۵ دقیقه پیش

ارتباط سلامت روان و پوشیدگی  به گزارش بهداشت نیوز، غلامعلی افروز، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به تشریح ارتباط بین پوشیدگی و سلامت روان پرداخت و اظهار کرد: پوشیدگی، کمال، رفاقت و سلامت روان را باید در امتداد هم دید این مفاهیم ارتباط کاملا مستقیمی با هم دارند. وی تصریح کرد: سلامت روان در معنای حقیقی آن در گرو رشد هماهنگ و...

اندازه گیری کورتیزول با گجت پوشیدنی شبکه ایران  ۱۹ دقیقه پیش

ایران آنلاین /این محققان گجت پوشیدنی هوشمندی ابداع کردند که حسگرهای آن قادر به اندازه گیری سطح کورتیزول موجود در عرق انسان هستند. کورتیزول یک هورمون مرتبط با استرس و نگرانی است که اغلب به عنوان یک شاخص دقیق برای بررسی عملکرد قهرمانان ورزشی و احتمال ابتلای افراد به بیماری های مختلف مورد استفاده قرار...

نکاتی که برای لاغری شکم باید به آن توجه کنید مجله سلامت  ۱۹ دقیقه پیش

نکاتی که برای لاغری شکم باید به آن توجه کنیدهدف از بکارگیری انواع روش‌ها و دستورالعمل‌های لاغری شکم ، رسیدن به یک وزن مناسب و ماندن در آن وزن است. تمام دستورالعمل‌های لاغری شکم همراه با تغییر عادات غذایی و افزایش فعالیت‌های بدنی است. انتخاب روش کاهش وزن هر فرد به میزان چاقی، سلامت عمومی و میزان انگیزه فرد بستگی دارد.کاهش کالری ورودی و مصرف مواد...

تاثیر فضای سبز شهری در کاهش افسردگی سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

تاثیر فضای سبز شهری در کاهش افسردگیسلامت نیوز:کارشناسان آمریکایی در مطالعه‌ای تاکید کردند فضاهای سبز شهری با کاهش افسردگی در شهروندان مرتبط است.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان می‌گویند: فضاهای شهری می‌تواند به طور چشمگیری احساس افسردگی را کاهش دهد و وضعیت سلامت روانی ساکنان شهر را بهبود بخشد.محققان آمریکایی...

افزایش حافظه و تمرکز کودکان با دانه های غنی شده با آهن سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

افزایش حافظه و تمرکز کودکان با دانه های غنی شده با آهنسلامت نیوز: مطالعات جدید محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد استفاده از دانه های غنی شده با آهن منجر به بهبود حافظه و تمرکز کودکان می شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، کمبود آهن شایع ترین فقر مواد غذایی در سراسر جهان است. کمبود آهن بسیاری از شرایط سلامت را تحت تاثیر قرار می دهد. به گزارش پایگاه...

ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل‌های ویتامینی بر سلامت بدن بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل‌های ویتامینی بر سلامت بدن به گزارش بهداشت نیوز: لایف رو نوشت: انجمن قلب امریکا در مطالعه‌ای در مقیاس بزرگ تاثیر ویتامین‌های موجود در بازار را بر روی بدن انسان بررسی کرد.

از عقیم شدن آقایان تا ابتلا به سرطان با مصرف این محلول آبی رنگ بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

از عقیم شدن آقایان تا ابتلا به سرطان با مصرف این محلول آبی رنگ به گزارش بهداشت نیوز:  تعداد کمی از مردم از اثرات طولانی مدت قرار گرفتن در معرض فلوراید آگاه هستند. فلوروزیس دندانی آشکارترین عارضه ناشی از مصرف طولانی مدت فلوراید است، فلوروزیس دندانی منجر به تغییر رنگ دندان و دندان های مردم می‌شود، در سال‌های اخیر از مزایای فلورایداسیون آب (افزودن فلوراید...

کنترل خستگی ورزشکاران با محافط هوشمند شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /به گزارش سایت ساینتفیک امریکن، یکی از عوامل بروز خستگی ورزشکاران به دنبال فعالیت های ورزشی سنگین، انباشته شدن بیش از حد اسید لاکتیک در خون است. با آغاز چنین فرایندی توانایی عضلات برای انقباض کاهش یافته و عملکرد ورزشکار با اختلال همراه می شود. آزمایش خون یکی از راه های مطمئن برای اندازه...

شکستگی استخوان در اواخر عمر با افزایش خطر مرگ همراه است همشهری آنلاین  ۲ ساعت پیش

شکستگی استخوان در اواخر عمر با افزایش خطر مرگ همراه استمحققان استرالیایی می‌گویند؛ شکستگی استخوان در اواخر عمر با افزایش خطر مرگ همراه است دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:به گفته محققان، شکستگی استخوان در دوره سالمندی موجب افزایش ریسک مرگ در طول ۱۰ سال بعد می‌شود. ...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده