تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۷ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۳:۵۴
پیش بینی ۸۰۰ عنوان برنامه برای کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سردار علی قاسمی امروز (7 تیر) در مراسم محوری گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر اظهار کرد: از روزهای بعد از پیروزی انقلای اسلامی، تفاوت بین آرمان های انقلاب و استکبار آغاز شد و ما 40 سال است که بر سر ارزش های خود ایستاده ایم. وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی در سراسر جهان رشد پیدا کرده و جلوی سلطه استکبار جهانی و آمریکا را گرفته است، گفت: امروز انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیای گذشته و در قلب آمریکا و اروپا نفوذ کرده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با بیان اینکه آمریکا به دنبال چپاولگری است و انقلاب اسلامی، افشاگر جنایات آمریکا شده، ادامه داد: امروز دشمن به شدت از انقلاب اسلامی عصبانی است. قاسمی با اشاره به اینکه راهبردهای انقلاب اسلامی امروز راهبردهای آمریکا را به تاکتیک تبدیل کرده و آمریکا به سطح درگیری های پایین رسیده، گفت: امروز دشمن با همه وجود وارد میدان شده است و می خواهد ایرانی که بین المللی شده را به داخل ایران برگرداند و درگیرهای داخلی ایجاد کنند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی بیان کرد: دشمن به دنبال تجزیه ایران و کشورهای اسلامی است و ما با چهل سال ایستادگی و مقاومت از ارزش های انقلاب دفاع کردیم و این برای دنیا مسئله ای عجیب شده که انقلاب اسلامی مسیری می رود که تاکنون هیچ انقلابی نرفته است. وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی تسلیم سلطه نشده و ملت ها را برای ایستادگی در برابر استکبار آماده کرده است، افزود: برداشت دیدگاه اسلام از حقوق بشر با دیگر ادیان و سلطه گران تفاوت دارد.
قاسمی با بیان اینکه سازمان ملل ابزار دست صهیونیست است، عنوان کرد: این سازمان 44 مصوبه در حمایت از جنایات اسرائیل داشته و تمام جنایات آمریکا را حمایت و جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرده در حالی که ما 17 هزار شهید قربانی ترور داریم. وی تاکید کرد: بزرگترین قربانی گروه های تروریستی ملت های مسلمان و ایران اسلامی است و اکنون ملت فلسطین 70 سال، افغانستان 47 سال و ایران حدود 40 سال است که قربانی تروریست است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: حکومت داری ایران بر اساس تعالیم اسلامی است اما آمریکا سیاست قلدر مابانه دارد و حقوق بشر امریکای با حقوق بشر اسلامی تفاوت دارد. قاسمی با اشاره به اینکه ایران از سال 1354 عضو معاهده «ان پی تی« است و به تمام تعهدات خود عمل کرده، افزود: کشور هند، پاکستان، چین، فرانسه و آمریکا سلاح هسته ای دارند اما از زمانی که این معاهده در سازمان ملل پذیرفته شده هنوز امریکا و اسرائیل معاهده ان پی تی را نپذیرفتند این در حالی است که بر ایران بخاطر داشتن انرژی هسته ای فشار وارد می کنند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرماید ما نیاز به سلاح هسته ای و سلاح کشتار جمعی نداریم، ادامه داد: دشمن می خواهد جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته ای تسلیم و تغییر رفتار دهد. فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه انقلاب نرم افزاری جمهوری اسلامی مناطق مختلف را گرفته و برخی ملت های اسلامی راه خود را برای استقلال و پیشرفت انتخاب کردند و حاضر نیستند در مقابل استکبار تسلیم شوند، افزود: بنابراین امریکا دارد این کشورها را به خاک و خون می کشد؛ قرار بوده است که مرز اسرائیل را از بلندی جولان و سوریه و شمال غرب عراق به شرق عراق بیاورد تا اسرائیل هم مرز جمهوری اسلامی شود و در گام بعدی ایران را اشغال کند.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با پیشرفت های خود جلوی سیاست های اسرائیل را گرفته و لذا می خواهند با تهدید و نفوذ و فشار اقتصادی و ایجاد درگیری مردمی به اهداف خود برسند و جمهوری اسلامی ایران را وادار به تسلیم کنند، گفت: اما کور خوانده اند و ما با توکل بر خدا و با هماهنگی و انسجام و حمایت و پشتوانه ملت پوزه استکبار را به خاک می مالیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با اشاره به مسئله برجام و تدوام مذاکره و قرارداد صد درصد استکباری «FATF »، بیان کرد: حلقه آخری که وزارت خارجه و جنگ امریکا در دستور کارد دارد پشتبانی از قرارداد FATF است. قاسمی عنوان کرد: امروز مجلس شورای اسلامی دو راه سخت را در پیش رو دارد و نباید در مقابل دشمن تسلیم شوند.
  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری یقین دارد که اروپایی ها مانند آمریکایی ها عمل می کنند، گفت: اما بعضی از مسئولان و نمایندگان مجلس به این یقین نرسیدند و هنوز شک دارند که آمریکا و اروپا باهم هستند. فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی تاکید کرد: اکنون اروپا برای امریکا بسترسازی می کند تا اسرائیل برنامه هایش را اجرا کند.
قاسمی با اشاره به اینکه شاید با نپذیرفتن قرارداد FATF دچار سختی ها و مشکلات فراوانی شویم و تاریخ اسلام و شعب ابی طالب تکرار شود، افزود: در جنگ اقتصاد ضررهایی خواهیم کرد اما در جنگ اعتقادی و ایستادن در صراط حق قطعاً پیروزهای عظیم به دست خواهیم آورد و ملت هایی که چشم امید به ایران دوخته اند امیدار می شوند.
وی در ادامه بیان داشت: فضای مجازی بیشترین کمک را به دشمن و کمترین کمک را به ما می کند و افرادی که در این فضا هستند بخاطر کم توجهی به زیرساخت های فضای مجازی تحت تاثیر نفوذ دشمن هستند. فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید مسئولان در خدمت مردم و پاسخگو آنان باشند، ادامه داد: باید مردم را به آینده انقلاب امیدوار کنیم و انقلاب اسلامی انقلابی نیست که با این فشارها و سختی ها بلرزد.
قاسمی با بیان اینکه در تمام 20 روز دی ماه 96 که در شهرهای کشور به بهانه گرانی ناامنی ایجاد کردند تعدادشان۹۶  هزار نفر بود، یادآورد شد: اما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی کمتر از دو میلیون نفر موظف و غیر موظف به جبهه رفتند و جنگیدند و در جنگ تحمیلی با همین تعداد افراد به پیروزی رسیدیم و امروز پاسخگوی متقاضیان مدافع حرم نیستم.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: آمادگی کامل داریم ای کاش امریکا امتحان کند اما جرأت حمله نظامی ندارد و آسیب تنها از تفرقه داخلی می خوریم لذا اگر پیرو و سرباز ولایت باشیم هیچ گاه کشور آسیب نمی بیند. وی بیان کرد: امسال کنگره ملی 2 هزار شهید استان را اجرا می کنیم و 800 برنامه برای این کنگره ملی پیش بینی شده است.
  قاسمی خاطر نشان کرد: با توکل به خدا و پیروی از مقام معظم رهبری که تاکید بر یادواره های شهدا دارند در نیمه دوم مهرماه سال جاری کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی را برگزار خواهیم کرد.      

کد خبر: 1177013  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای فرهنگي

کشف گور چکمه‌ای و بقایایی از دوره برنز تا آهن در کاشان+عکس آفتاب نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : محسن جاوری یکی از سرپرستان هیأت کاوش با اعلام این خبر گفت: فصل سوم کاوش محوطه استرک جوشقان کاشان در دو کارگاه در حال انجام است  که در این فصل از کاوش‌های باستانی محوطه استرک با سامر اسکول (مدرسه تابستانی )و با حضور اساتید بین المللی دانشگاه ورشو  مانند «آرکادیوش سولتیشیاک»،...

اتمام تعمیرات تئاتر محراب تا ماه آتی/ اجراها متوقف نمی‌شوند خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

ابراهیم گله‌دارزاده مدیر مجموعه تئاتر محراب ضمن بیان این خبر، در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس گفت: خوشبختانه ما به فازی که برای تعمیرات در محراب مدنظرمان بود، دست یافتیم و در این مدت سن فرش‌های مقابل سالن که شکسته و آسیب دیده بود، نوسازی شد. وی در ادامه افزود: قرار بر این بود که سرویس‌های بهداشتی نیز...

ناشران روشنفکر حاضر نیستند حتی خاطره‌ای از یک آزاده منتشر کنند خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

سیدقاسم یاحسینی، نویسنده ادبیات دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره داستان کوتاه، رمان و خاطره‌نویسی دفاع مقدس و سوق حوزه ادبیات به سمت خاطره‌نویسی اظهار داشت: به دلیل ضعف در نویسندگی و پژوهش و وفور راوی و خاطره‌گو در حوزه دفاع مقدس وضع به گونه‌ای شده که تعداد خاطره‌ها...

سینما مافیا ندارد / «داش آکل» طاغوتی نیست آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، نشست فیلم‌ سینمایی «داش آکل» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمد عرب دوم مهرماه با حضور کارگردان، فیلمبردار و نویسنده این اثر در سینما «ایران» برگزار شد.در ابتدای نشست محمد عرب کارگردان فیلم سینمایی «داش آکل» با انتقاد از همراهی نکردن برخی از بازیگران این فیلم سینمایی گفت:...

واکنش محمود دولت‌آبادی به حمله تروریستی اهواز آفتاب نیوز  ۹ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگاری در اتریش اظهار کرد: پیش از هر پاسخی عملیات تروریستیِ  رخ‌داده در کشورم، در شهرستان اهواز را محکوم می‌کنم؛ به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گویم و عمیقاً متأسف هستم که جوانان ایران یکدیگر را آماج مرگ می‌کنند بی آن‌که از فرایند فاجعه آگاه باشند.

یک آمریکایی جایزه «دستاورد هنری» جشنواره اسپانیا را دریافت کرد خبرگزاری فارس  ۹ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی، «دنی دیویتو» هنرپیشه، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی جایزه «دونوستیا» را برای یک عمر دستاورد هنری در عرصه سینما و تلویزیون را دریافت کرد. امسال در همین جشنواره «جودی دنچ» هنرپیشه بریتانیایی و «هیروکازو کوره‌اِدا» نویسنده و کارگردان شهیر ژاپنی هم این جایزه را...

روابط چین و ونزوئلا؛ دوستی در وقت بحران جام نیوز  ۱۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از بی بی سی، مقام های ونزوئلا از یک کشتی بیمارستانی چینی استقبال کرده اند. این کشتی قرار است به بیماران در ونزوئلا خدمات درمانی ارائه کند. وزیر دفاع ونزوئلا از چین تشکر کرده و گفته هر دو کشور از این کار سود خواهند برد.   گفتنی است مهاجران ونزوئلایی...

3 کتاب در حوزه مقاومت نقد می‌شود خبرگزاری فارس  ۱۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، همزمان با هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان 3 کتاب  درحوزه مقاومت رونمایی می‌شود . بر اساس این گزارش، در مراسمی که از ساعت 16 روز 4 مهرماه برگزار می شود از کتاب‌های «آبادان 351 روز» ، «گنجشک‌های بابا» خاطرات شهید مرتضی کریمی و «کتاب درعا» خاطرات شهید حسن غفاری اثر خانم...

سینما ذائقه مردم را تقلیل داده است/ بازیگران بی‌سواد را بزرگ نکنید! خبرگزاری فارس  ۱۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نشست خبری فیلم سینمایی «داش آکل» بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۲ مهر) با حضور محمد عرب کارگردان اثر، حسن پویا مدیر فیلمبرداری و منصور براهیمی نویسنده فیلمنامه در سینما ایران برگزار شد. * بازیگران «داش آکل» برای تبلیغ آن از ما پول خواستند وی در ابتدای این نشست گفت:...

۱۰ طرح در جلسه پیچینگ جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزیده شدند مرور نیوز  ۱۳ ساعت پیش

۱۰ طرح در جلسه پیچینگ جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزیده شدندبه گزارش مرور نیوز به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بر اساس اعلام محمد فهیمی مدیر کمیته روابط بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از میان ۳۷ طرح ارسالی به منظور حضور در جلسه پیچینگ این دوره از جشنواره، ۱۰ طرح توسط هیات انتخاب...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده