تعداد بازدید: ۱۳
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۷ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۲۱
سخنرانی بسیار مهم روحانی/ بوی خروج ایران از برجام می‌آید
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر روز(چهارشنبه، 6 تیر) در مراسم هم‌اندیشی مدیران اجرایی سراسر کشور در سخنانی، گفت: الان سه راه پیش پای ملت ایران است و دولت به عنوان نماینده مردم و رئیس‌جمهور به عنوان نماینده مردم و به عنوان نماینده‌ای که دیروز می‌گفت، متکی به 24 میلیون رأی هستم و امروز می‌گوید متکی به 81 میلیون رأی هستم، ما با اتکا به ملت ایران و با توجه به ارشادات رهبری دقیقا آنچه منافع ملی تقاضا می‌کند، با هماهنگی قوای دیگر حرکت می‌کنیم در برابر آمریکا تسلیم نمی‌شویم رئیس‌جمهور با بیان اینکه 3 راه پیش روی ماست، گفت: اول در برابر آمریکا تسلیم شویم و هر آنچه ترامپ می‌گوید بپذیریم، این راه را هیچ عاقل و وطن‌پرستی و ایرانی در برابر فشار، ظلم، سخن نابه‌جا، در برابر توهین نمی‌پذیرد، اگر بپذیریم به معنای پایان عزت تاریخی ملت ایران است، فکر نمی‌کنم یک نفر از 81 میلیون نفر رأیش این باشد که در برابر متجاوز، دروغ‌گو، توهین‌کننده به ملت ایران سرخم کنیم و تسلیم شویم.
حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: راه دوم این است که ما در برابر آمریکا بایستیم، اما دعوا و اختلافات درونی خودمان را هم ادامه دهیم، یکی بگوید برجام خوب بود، یکی بگوید بسیار بد بود، یکی بگوید هیچ بود، دیگری بگوید اگر هیچ بود چرا ناراحتی ... الآن موقع این حرف‌هاست؟ می‌شود روبه‌روی هم بایستم و در داخل دعوا کنیم، می‌شود یک عده هم مطالبات مردم را هر روز بالا ببرند، می‌شود گفت شرایط بسیار عادی است، چرا سکه و ارز و بازار اینچنین .
.. می‌شود، دعواهای داخلی را بیشتر کرد و به دولت توهین کنیم، خدای ناکرده دولت هم به دیگران توهین کند. نتیجه چه می‌شود؟ نتیجه این می‌شود که این مقاومت با بالاترین هزینه برای مردم ایران و بالاخص برای فقرا و برای اقشار کم‌درآمد بالاترین هزینه را مردم پرداخت می‌کنند. وی اضافه کرد: ما باید در تاریخ به ملت، به مردم و به خدایمان پاسخ بدهیم، می‌توانیم این کار را بکنیم و در هر فضایی روبه‌روی هم بایستیم، یعنی ایستادن در برابر آمریکا با بالاترین هزینه، وضع ما بدتر می‌شود، وحدت شکننده‌تر می شود، اقتصاد و فرهنگ بدتر می‌شود.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: راه سوم این است که تسلیم در برابر آمریکا نمی‌شویم، عزت‌مان را حفظ می‌کنیم و آمریکا را به زانو در می‌آوریم و ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان خواهند فهمید راه غلطی را انتخاب کرده‌اند، راه سوم، راهی است که ما با کمترین هزینه مقاومت می‌کنیم، هزینه باید پرداخت کنیم اما کمترین هزینه توقعات را کاهش می‌دهیم.
دست کسانی که بدترین اهانت‌ها را به دولت کردند می‌بوسم روحانی تأکید کرد: واقعیت امروز ایران را مدنظر قرار می‌دهیم، همه همکاری می‌کنیم، امروز دولت و نماینده ملت یعنی رئیس‌جمهور دست همه را می‌بوسد، در برابر تمام مردم و جناح‌ها و حتی کسانی که بدترین توهین ها را به من کردند، دست آنها را هم می‌بوسم، امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت و عظمت ملت ایران است، ما باید به دنیا نشان دهیم سختی و مشکلات را تحمل می‌کنیم و استقلال‌مان را معامله نمی‌کنیم، آزادی‌مان را معامله نمی‌کنیم، اسلامیت نظام را معامله نمی‌کنیم، اما سختی را تحمل می‌کنیم، با هم در کنار هم.
وی اضافه کرد: امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت ایران است. ما به دنیا نشان می‌دهیم که سختی را تحمل می‌کنیم، اما استقلال، آزادی، عزت، جمهوریت، اسلامیت و دین‌مان را معامله نمی‌کنیم، اما سختی را در کنار هم و با هم تحمل می‌کنیم، من امروز می‌گویم که دولت در خط اول این مبارزه است، آن کسی که در خط اول است، باید زیر پای خودش مین را هم ببیند، نه آتش توپخانه و هواپیما‌، بلکه باید آتش تفنگ و تیر مستقیم را هم باید ببیند چون در خط مقدم است، این همانی است که پیغمبر هم گفته است در خط مقدم بودن از شب قدر هم بالاتر است؛ ما به عنوان خط مقدم و همه نظام و همه مسئولان در کنار هم می‌گوییم که روز سخت است، من می‌گویم که از 18 اردیبهشت هر روز و شب ما یوم و لیله‌القدر است.
دولت نه میترسد و نه استعفا می‌دهد رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر کسی فکر می‌کند که دولت می‌ترسد،‌ استعفا می‌کند و یا کنار می‌رود، اشتباه می‌کند، گفت: همه ما در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم، ما به مردم وعده دادیم، ما امانت‌دار مردم هستیم، من به عنوان یک فرد می‌گویم که تا پای جان و آبرو و حیثیت با افتخار می‌ایستیم هیچ ترس و هراسی نداریم، اما شرطش این است که ما دولتی‌ها اول باید فشار را تحمل کنیم، اگر می‌خواهیم که بگوییم روز سختی و فشار است، اما برای دیگران است، حتما شکست می‌خوریم.
روحانی تصریح کرد: اگر تا امروز ما 8 ساعت کار می‌کردیم و فردا هم همان 8 ساعت را به همان سبک کار کنیم، موفق نمی‌شویم، شرایط ما امروز متفاوت است و باید به فکر کارشناسان جدید باشیم و از افکار همه استفاده کنیم. وی افزود: مقام معظم رهبری دیروز گفت چرا مصوبات جلسه سران سه قوه را می‌فرستید که من تصویب کنم هر چه تصویب کردید، ابلاغ کن، من حمایت می‌کنم.
رئیس جمهور یادآور شد: بیایید یک حرکت بزرگ در تولید ایجاد کنیم ما به حمایت تعهد می‌کنیم، من دیروز از قوه قضاییه خواهش کردم قوه قضاییه از فضای کسب و کار حمایت کند، مجلس از فضای کسب و کار حمایت کند. من قول می‌دهم هر چه لازم است در جلسه سران سه قوه تصویب خواهیم کرد و دنبال می‌کنیم. دیروز مقام معظم رهبری یک جمله‌ای به من فرمودند که شما مصوبات این دو جلسه را تصویب کردید و برای من فرستادید و صبر کردید تا من تأیید کنم هر چه تصویب می‌کنید همان لحظه ابلاغ کنید و من از شما حمایت می‌کنم.
بخش خصوصی امروز باید بیاید به میدان؛ ما در مبارزه با آمریکا نیاز داریم بخش خصوصی کنار دولت باشد روحانی ادامه داد: وقتی سه قوه با هم هستند مقام معظم رهبری حمایت می‌کنند ما می‌توانیم در این شرایط به راحتی مسیر را بپیماییم و از مشکلات راحت می‌توانیم عبور کنیم. سومین موضوع مبارزه با فقر است نگذاریم به فقرای ما سخت بگذرد و نگذاریم به اقشاری که درآمدشان پایین است این وظیفه بودجه ما است، وظیفه سازمان برنامه و بودجه ما است و وظیفه همه دستگاه‌های ما است، وظیفه وزارت کار ما که حمایت کنیم از اقشاری که در فشار هستند، بودجه‌ای و غیربودجه‌ای از هر طریقی چرا که وظیفه بزرگ ما است و آن را باید انجام دهیم.
وی ادامه داد: تنظیم بازار امروز به عنوان یک وظیفه بزرگ است، قیمت‌گذاری یک مرکزیت خواهد داشت یک جا قیمت تعیین می‌کند و محصولاتی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد اولین وظیفه، وظیفه دولتی‌هاست و شرکت‌های دولتی؛ شما باید کنترل کنید، استانداران، فرمانداران، بخشداران؛ مدیر کل‌ها و فرمانداران در همه سطوح خودمان باید نظارت کنیم و بالای سر آن بایستیم، نگذاریم جنس گران شود.
روحانی افزود: شرکت دولتی با سرمایه دولتی دارد تولید می‌کند و در این 51 روز وزیر مربوطه برود بررسی کند و ببیند قیمت را بالا برده یا خیر اگر نبرده ما دست آن تولیدکننده را می‌بوسیم و اگر بالا برده ما باید پاسخگو باشیم و به مردم بگوییم چرا این کار را کردید. نباید بگذاریم مردم در فشار قرار بگیرند، تنظیم بازار به عنوان یک رکن بزرگ امروز برای ما است.
بخش خصوصی امروز یک فرصت بزرگ دارد، بخش خصوصی امروز باید بیاید به میدان؛ ما در مبارزه با آمریکا بخش خصوصی کنار دولت باشد، خیلی از کارها است ممکن است آمریکایی‌ها برای ما سد و مانع درست کنند برای شرکت‌های دولتی و دولت و بخش خصوصی باید راه‌حل پیدا کند و باید راه‌حل جدید پیدا کند و نیازمندی‌های کشور و ملت بزرگ ما را تأمین کند.
روحانی افزود: ما در کنار بخش خصوصی هستیم، امروز روز گله‌گذاری نیست روز حمایت از همدیگر است باید همدیگر را کمک کنیم و تمام وزرایی که در زمینه تولید، واردات و صادرات نقش دارند از بخش خصوصی حمایت کنند و از بخش خصوصی کمک بگیرند چون آنها ممکن است راه‌حل‌های جدید داشته باشند و آن را اجرا کنند.
اگر کسی می‌خواهد اخلال کند و تشویش افکار عمومی کند و آنها را ناامید کند پاسخ دهیم رئیس جمهور تصریح کرد: الان که تابستان است و ما به مردم می‌گوییم در آب و برق صرفه‌جویی کنند ما باید در خط مقدم باشیم، دولت، ادارات و وزارتخانه‌های ما در خط مقدم باشند، من از وزرا خواهش می‌کنم و از آنها می‌خواهم و ابلاغ می‌کنم تمام زیرمجموعه‌تان امسال آب و برق‌شان را در سه ماهه تابستان کنترل کنند.
اگر بالاتر از پارسال بود مسئول آن بخش را عوض کنید و الان به آنها ابلاغ کنید. خودمان باید راه صرفه‌جویی را پیدا کنیم، ما همه دولتی‌ها به مردم اعلام کنند از امروز برای خدمت به مردم یک ساعت به کار موظفمان داوطلبانه اضافه می‌کنیم. بنا بود ساعت 3 بروم 4 می‌روم و اگر 4 بنا بوده 5 می‌روم.
اگر ما این کار را کردیم مردم پشت‌سر ما خواهند آمد اما اگر در این شرایط سخت بنا بود سر ساعت 4 اداره را ترک کنم 3:50 دقیقه ترک کردم معلوم است که احساس نمی‌کنیم در خط مقدم قرار داریم. وی ادامه داد: من می‌خواهم هم خدمات را بالا ببریم مخصوصاً آموزش و پرورش، آموزش عالی، بهداشت و درمان، وزارت کشور، استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف، خدمات را تسهیل کنیم و ارزان‌تر بدهیم.
اگر قیمتی می‌خواهد در خدمات بالا رود نباید امسال از حد تورم بالاتر رود. تورم ما باید تلاش کنیم تک‌رقمی بماند من می‌دانم در ماه‌های بعد خیلی سخت است اما می‌توانیم تلاش کنیم، تلاش کنیم و خدمات را بیش از تورم نباید بالا ببریم و این یعنی دولت از خودش آغاز کرده است. روحانی ادامه داد: من خواهش می‌کنم همه فرهیختگان، دانشگاهیان، هنرمندان، آنهایی که مراجع اجتماعی هستند، تمام ورزشکاران به حمایت بیایند.
امروز روزی نیست که چه ما و چه دیگران دنبال حاشیه‌سازی باشیم، من خواهش می‌کنم تمام دستگاه‌های دولتی با مردم مرتب حرف بزنید و از مردم کمک بگیرید اما به حاشیه‌ها جواب ندهید آنچه مربوط به اقتصاد می‌شود خوب جواب دهید چون روی اعتماد و زندگی مردم مؤثر است؛ حالا در فضای مجازی خوشی و تفریح می‌کنند و ممکن است یک مسئولی را با یک زبانی برخورد کنند نرنجیم مهم نیست مردم خودمان هستند اما اگر کسی می‌خواهد اخلال کند و تشویش افکار عمومی کند و آنها را ناامید کند پاسخ دهیم، روابط عمومی‌ها امروز یک مسئولیت سنگین‌تری بر دوش دارند.
همان لحظه که حرفی گفته می‌شود و نارواست آنی پاسخ و جواب دهیم. مردم بدانند و وقتی مردم بدانند حمایت می‌کنند و در کنار ما می‌آیند. اگر فشار خارجی با فشار داخلی توأم شود دیگر خطر و فشار نیست مهلک است رئیس جمهور ادامه داد: اگر مشکل ما و فشار ما فقط خارجی باشد که آمریکا و صهیونیسم به ما فشار می‌آورند و خارجی‌ها فشار می‌آورند حتماً ما موفق می‌شویم اما اگر فشار خارجی با فشار داخلی توأم شود دیگر خطر و فشار نیست مهلک است و می‌تواند ضربه سنگین به کشور وارد کند.
در داخل همه متحد باشیم کنار هم قرار بگیریم، گله‌ها را کنار بگذاریم. در این شرایط و با شجاعت کار کنیم ما الان در یک صحنه مبارزه قرار داریم نترسیم که فردا چه می‌شود. ما مصوبه‌ای را گذراندیم که دستگاه‌های نظارتی قبل از عمل دستگاه‌های اجرایی و حین عمل وارد نشوند و این ابلاغ شده است.
 

کد خبر: 1177101  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

معاون «خلیفه داعش» به اعدام محکوم شد نامه  ۱ ساعت پیش

دادگاهی در عراق، یکی از معاونان و اعضای اصلی «داعش» را به اعدام محکوم کرد.به گزارش نامه نیوز، دادگاه جنایی الکرخ (در بغداد) امروز چهارشنبه، «اسماعیل علوان العیثاوی» را که یکی از سران اصلی داعش است، به اعدام با چوبه دار محکوم کرد.العیثاوی مسئول کمیته تعیین «والیان» و «اُمرای دیوان‌های»‌ داعش، وزیر «صدور...

آمریکا: به دنبال امضای یک پیمان با ایران هستیم نامه  ۱ ساعت پیش

آمریکا: به دنبال امضای یک پیمان با ایران هستیمبرایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اندیشکده هادسن گفت: ایالات متحده به دنبال مذاکره درباره امضای پیمانی با ایران است که هم برنامه هسته‌ای و هم برنامه موشکی ایران را در بر بگیرد.به گزارش نامه نیوز، هوک افزود: "توافق تازه که ما امیدواریم بتوانیم...

مکرون و روحانی در نیویورک دیدار می‌کنند خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

مکرون و روحانی در نیویورک دیدار می‌کنند به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر ریاست جمهوری این کشور نوشت که «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه و حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حسن روحانی» همتای ایرانی وی سه شنبه آینده در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار...

وزارت خارجه انگلیس اتباع دوتابعیتی را از سفر به ایران منع کرد خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

وزارت خارجه انگلیس اتباع دوتابعیتی را از سفر به ایران منع کرد به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، لندن امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای به اتباع بریتانیایی - ایرانی توصیه کرد که جز در موارد ضروری از سفر به ایران خودداری کنند. در این بیانیه آمده است که وزارت خارجه انگلیس توصیه‌های خود را درباره مسافرت به ایران تشدید می‌کند و به اتباع...

مهاباد در تاسوعای حسینی به سوگ نشست ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، اقشار مختلف مردم سنی و شیعه این دیار امروز /چهارشنبه/ در قالب دسته های عزاداری و سینه زنی با حضور در خیابان های این شهر، تکایا و مساجد در غم جانگداز سید و سالار شهیدان (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و شهدای دشت کربلا به سوگواری پرداختند. دسته ها و هیات های سینه زنی و زنجیرزنی از اقشار مختلف...

نواز شریف، دختر و دامادش از زندان آزاد شدند ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش شامگاه چهارشنبه ایرنا، رسانه های پاکستان در خبری اعلام کردند که دادگاه تجدید نظر اسلام‌آباد، حکم زندان «محمد نواز شریف» نخست وزیر پیشین این کشور و دخترش را تعلیق کرده و به آزادی آنها حکم داده است.حکم تعلیق حبس، در جریان فرجام‌خواهی او صادر شده است. این دادگاه همچنین حکم زندان داماد نواز شریف...

دنبال توافقی هستیم که برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را پوشش دهد ایلنا  ۱ ساعت پیش

دنبال توافقی هستیم که برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را پوشش دهدبه گزارش ایلنا به نقل از رویترز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس گروه اقدام  ایران امروز -چهارشنبه- در سخنرانی در موسسه هادسون گفت که ایالات متحده آمریکا در حال تلاش برای مذاکره در مورد یک توافق با ایران است که موضوع موشک‌های بالستیک و برنامه هسته‌ای تهران را پوشش دهد. هوک...

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی در حضور رهبر انقلاب برگزار شد ایلنا  ۱ ساعت پیش

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی در حضور رهبر انقلاب برگزار شدبه گزارش ایلنا، مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از مردم دلداده اهل بیت علیهم‌السلام در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به عظمت حادثه کربلا، گفت: ایمان و یقین حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام...

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی دفتر نشر آثار رهبری  ۲ ساعت پیش

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله) با حضور هزاران نفر از مردم عزادار، جمعی از مسئولان کشور و رهبر انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.نسخه چاپی <br />
          </p>
          <div class=

ادعای برایان هوک درباره موشک‌های بالستیک ایران جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، برایان هوک، نماینده ویژه رئیس‌ جمهور آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه با شرکت در برنامه‌ای با عنوان «توسعه موشکی ایران» در اندیشکده هادسون بار دیگر ادعا‌های بی‌اساسی علیه برنامه موشکی ایران مطرح کرد. او در ابتدا ضمن دفاع از خروج یکطرفه...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده