تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: دوشنبه،۱۱ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۲:۲۶
شجاع پوریان: 70 درصد آسیب‌های اجتماعی پایتخت مربوط به غیر تهرانی‌هاست
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ولی‌الله شجاع‌پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نشست خبری اظهار کرد: در حوزه مدیریت شهرداری رویکرد جدیدی در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در اجرای برنامه‌ها وجود دارد.وی افزود: در همین راستا آسیب‌شناسی در خصوص برنامه‌های گذشته توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی صورت گرفت به طوریکه ما یک شورای راهبردی و اتاق فکری در معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران راه‌اندازی کردیم که در این شورا صاحب‌نظران حوزه فرهنگی و اجتماعی از دانشگاه‌ها حضور دارند و جلسات متعددی نیز برگزار شده است.
شجاع‌پوریان ادامه داد: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بنا دارد هزینه‌های اجرای برنامه‌ها را کاهش دهد و در این زمینه از ظرفیت ان جی او‌ها و سازمان‌های غیر دولتی استفاده و آنها را مشارکت دهد.معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: در همین راستا ما تلاش کردیم بخش‌های هزینه‌ای معاونت فرهنگی و اجتماعی را کاهش دهیم و علیرغم اینکه اعتبارات ما در بودجه 30 درصد کاهش یافته است اما راهکارهای جدیدی برای اجرای برنامه‌ها پیش‌بینی شده است.
یکی از مواردی که مورد انتقاد اهالی رسانه و نخبگان بوده برگزاری برنامه‌های بی‌کیفیت در دوره گذشته بوده است و بر همین اساس ما تلاش کرده‌ایم برنامه‌ها را کیفی و به تعدد و تکثر برنامه‌ها توجهی نخواهیم داشت.شجاع‌پوریان ادامه داد: صرفه‌جویی در منابع مالی برنامه‌ها مهم بوده و ما برنامه‌هایمان باکیفیت‌تر از گذشته و با یک دهم هزینه‌ها اجرا خواهد شد چراکه ما امانتدار منابع و اعتبارات شهروندان در شهرداری هستیم و باید بتوانیم مدیریت منابع مالی را داشته باشیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: قطعا از همه پتانسیل‌های درونی و بیرونی سازمان استفاده خواهیم کرد و این در حالیست که در گذشته یکی از مشکلات این بوده که در شهرداری و معاونت فرهنگی و اجتماعی این انسجام وجود نداشته است و امروز همه معاونت‌ها و ادارات شهرداری تهران همکاری نزدیکی را با یکدیگر دارند و کارهای مشترکی را نیز انجام می‌دهند.
امسال برای نخستین بار کار ویژه‌ای را برای تکریم پیشکسوتان حوزه قرآن با همکاری سازمان فرهنگی و هنری برگزار کردیم. ضمن اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی ارتباط خوبی را با مجموعه خارج از شهرداری دارد که از آن جمله می‌توان به همکاری با سازمان تبلیغات و وزارت ارشاد اشاره کرد.شجاع‌پوریان افزود: در نوروز امسال برنامه‌های متنوعی برگزار شد که از آن جمله می‌توان به اجرای برنامه نوروزگاه در نقاط مختلف تهران اشاره کرد که در همین راستا معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران لوح تقدیری را از معاون اول رئیس جمهور دریافت کرد ضمن اینکه حضور پررنگی را نیز در برگزاری نمایشگاه کتاب و برنامه‌های متنوع در ماه رمضان داشت.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه برنامه‌های تابستان امسال از امروز و به مدت 83 روز و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت گفت: تابستان زمان تداعی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف است و یک میلیون و 100 هزار دانش‌آموز و 600 هزار دانشجو می‌توانند از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‌های مشترکی را با خانواده‌های تهرانی اجرا خواهیم کرد گفت: تابستان یک فرصت طلایی است  و با توجه به شرایط جامعه و فشار اقتصادی بر مردم بنا داریم برنامه‌هایی با رویکرد نشاط اجتماعی و شادی شهروندان اجرا کنیم که این موضوع مورد تاکید شهردار تهران نیز بوده است.
شجاع‌پوریان در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد یک‌صدایی در معاونت‌های شهرداری تهران و در بین مدیران این مجموعه هستیم گفت: امسال برنامه‌های تابستان قطعا با کیفیت‌تر و با برنامه‌تر از گذشته اجرا خواهد شد. در همین راستا برنامه‌های متنوعی برای گروه‌های مخاطب جامعه از جمله دختران تهرانی - بانوان تهرانی، سالمندان، جانبازان، کودکان و سایر اقشار پیش‌بینی شده است.
برنامه‌های تابستان امسال تحت عنوان جشنواره تابستانی شادستان تهران برگزار خواهد شد و واژه شادستان با دوستان اساتید دانشگاه و مشورت با این افراد تهیه شده است و شادستان هم محل و هم زمانی برای شادی است.شجاع‌پوریان افزود: طبق زمانبندی صورت گرفته دوشنبه‌های هر هفته در تابستان برنامه‌های ویژه‌ای برای سالمندان در بوستان‌ها، پردیس‌های سینمایی، مجموعه‌های ورزشی اجرا خواهد شد.
بر همین اساس چهارشنبه‌های هر هفته در تابستان امسال برنامه‌هایی برای جانبازان و معلولان پیش‌بینی شده است.وی همچنین با اشاره به اجرای برنامه‌های ویژه برای کودکان بیان کرد: در همین راستا شعار "کودکان خود را به ما بسپارید" در تابستان طراحی شده است و با اجرای برنامه‌های مختلف بنا داریم فرصت و زمانی را برای کودکان فراهم کنیم.
وی با تاکید بر اینکه برای اجرای همه برنامه‌های تابستان مبلغی از خانواده‌ها دریافت نخواهد شد گفت: تمامی برنامه‌های در نظر گرفته شده به صورت رایگان و در سطح 22 منطقه تهران اجرا خواهد شد.معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: جشنواره دختران تهرانی برای این قشر از جامعه نیز برگزار خواهد شد ضمن اینکه همزمان جشنواره فراغتی برای دختران و مادران و نمایشگاه دستاوردهای دختران موفق و خلاق و در ادامه جشنواره هنر زنان در 4 بوستان ویژه بانوان در سطح شهر تهران اجرا می‌شود.
بر همین اساس طبق هماهنگی‌های صورت گرفته و اخذ مجوز از دستگاه‌های مسئول، برنامه دوچرخه‌سواری دختران در چیتگر برگزار خواهد شد.شجاع‌پوریان گفت: برگزاری مکانی برای گفت‌وگوی سالمندان در 22 منطقه (22 بوستان) دیگر برنامه‌ای است که در تابستان اجرا می‌شود ضمن اینکه اجرای برنامه دورهمی سالمندان، برنامه دیگر معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران است.
وی گفت: برگزاری جشنواره تفریحی برای سالمندان، جشنواره‌های ورزشی ویژه معلولان و برگزاری جشنواره معلولان خلاق در بخش‌های مختلف و همچنین حضور معلولان در پردیس‌های سینمایی و ورزشی، برگزاری جشنواره بازی‌های سرگرمی ویژه کودکان، تورهای گردشگری برای کودکان از دیگر برنامه‌های معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: امسال 300 هزار نفر از دانش‌آموزان تهرانی از موزه و بخش‌های میراثی تهران در ایام تابستان بازدید خواهند داشت. ضمن اینکه همکاری نزدیکی نیز بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با پایگاه‌های تابستانی در مدارس صورت گرفته است و بر همین اساس آموزش و پرورش 4 هزار معلم و 4 هزار مدرسه را برای همکاری و همراهی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهر تهران پیش‌بینی کرده است.
وی تصریح کرد: توجه به آسیب‌های اجتماعی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و تاکید شهردار تهران است از برنامه‌های اصلی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است و بر همین اساس تلاش داریم طرح جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر تهران را ادامه دهیم و انشاءالله در آینده تهرانی بدون متکدی داشته باشیم.
وی گفت: بر اساس پایشی که صورت گرفته است 70 درصد از آسیب‌های اجتماعی در تهران مربوط به افرادی است که از خارج از پایتخت وارد شده‌اند.شجاع‌پوریان ادامه داد: اداره کل فرهنگی شهرداری تهران 22 جشنواره برای شب‌های تهران را پیش‌بینی کرده است که یکی از برنامه‌ها احیاء شب‌های تهران است که در همین زمینه با شهرداران مناطق 22 گانه هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است و بنا داریم در هر منطقه یک خیابان و یا یک راسته را به عنوان بخش فرهنگی آن منطقه مشخص و شب‌های تهران را برگزار کنیم که در این زمینه نیز مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه اخذ شده است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: برگزاری جشنواره بازی‌های ملی و سنتی در 374 محله، جشنواره ایده‌های هنری و فرهنگی برنامه‌ دیگر در نظر گرفته شده در تابستان امسال است.وی افزود: اداره کل سلامت شهرداری تهران نیز برنامه‌های متعددی را برای سلامت شهروندان پیش‌بینی کرده است به طوریکه از آن جمله می‌توان به پایش سلامتی به خصوص افراد آسیب‌پذیر و راه‌اندازی کانون‌های اجتماعی محور اشاره کرد.
شجاع‌پوریان گفت: همچنین پاتوق‌های گفت‌وگو در هر منطقه در دو بوستان و در کل در 44 بوستان در سطح شهر تهران در تابستان پیش‌بینی شده است.معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد: برگزاری این پاتوق‌ها به دعوا و جنجال منجر نشود.وی گفت: همچنین سازمان ورزش شهرداری تهران برنامه‌های متعددی را در محلات مناطق تهران پیش‌بینی کرده است که از آن جمله می‌توان به همایش دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و برگزاری تفریحات سالم اشاره کرد.
شجاع‌پوریان تصریح کرد: برج میلاد همزمان در تابستان برگزاری جشنواره‌های فرهنگی استان‌ها را برای 31 استان در دستور کار خود قرار داده است. ضمن اینکه جشنواره عکاسی در برج و ستاد گردشگری و تورهای تهران‌گردی از سایر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: در تابستان امسال 124 برنامه در 8 بخش اصلی برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه تهران سرریز آسیب‌های اجتماعی است و شهرداری تهران در این آسیب‌ها نقشی ندارد اما هزینه پرداخت می‌کند گفت: در موضوع آسیب‌های اجتماع 40 دستگاه وظیفه دارند ضمن اینکه در سنوات گذشته اقدامات مناسبی در فراهم کردن زیرساخت‌ها، نگهداری و درمان افراد آسیب‌دیده انجام شده است اما متاسفانه از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده است.
شجاع‌پوریان همچنین به راه‌اندازی شورای راهبردی آسیب‌های اجتماعی در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: اخیرا این موضوع مطرح شده و مورد موافقت شهردار تهران نیز قرار گرفته است. ضمن اینکه قرار است دبیر این شورای راهبردی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران باشد و برنامه‌ها و طرح‌های برخورد با آسیب‌های اجتماعی تبیین و تدوین شود.
انتهای پیام/

کد خبر: 1181927  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اجتماعي

ضرورت اجتناب از تکالیف تکراری در مدارس ابتدایی آنا  ۱ ساعت پیش

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: معلمان دوره ابتدایی باید از ارائه تکالیف تکراری به‌عنوان مشق شب اجتناب کنند. رضوان حکیم‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا درباره جزئیات اجرای طرح...

نتانیاهو: به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیم چند ثانیه  ۳ ساعت پیش

نتانیاهو: به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیمنتانیاهو گفت اسرائیل باید «هر اقدامی که برای پیشگیری از جنگ لازم است، انجام دهد، اما اگر جنگی به ما تحمیل شد، ما با قدرت تمام علیه کسانی که می‌خواهند ما را بکشند، اقدام می‌کنیم.» با وجود حادثه‌ای که این هفته برای یک هواپیمای روس در مدیترانه رخ داد، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه...

هند موشک بالستیک هسته‌ای آزمایش کرد چند ثانیه  ۳ ساعت پیش

هند موشک بالستیک هسته‌ای آزمایش کردوزارت دفاع هند روز پنج‌شنبه یک فروند موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را با موفقیت آزمایش کرد. رسانه‌های دولتی هند از آزمایش موفقیت‌آمیز یک فروند موشک بالستیک هسته‌ای این کشور خبر می‌دهند. وزارت دفاع هند روز پنج‌شنبه یک فروند موشک بالستیک هسته‌ای تاکتیکال را با موفقیت آزمایش کرد. این موشک قابلیت...

نخستین رئیس دارالفنون که بود و چه کرد؟ تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نادر کریمیان سردشتی - عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در نشست بررسی اسناد و مدارک تاریخی عزیز خان مکری (سردار کل) اظهار داشت: نخستین رییس رسمی دارالفنون، به گزارش احوال، آثار و زندگی نامه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی عزیز خان مکری به عنوان سردار کل...

رنج انتظار بیماران دیالیزی کمتر می‌شود تسنیم  ۳ ساعت پیش

داریوش آرمان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید وحضور خود از مراکز دیالیز استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه براساس مشاهدات - وضعیت دستگاههای همودیالیز این استان در شرایط مطلوبی نیست، و ساعت کاری این دستگاهها براساس آمار بیماران دیالیزی - سه شیفت و چهار شیفت شده است.بیشتر...

آتش «میانکاله» را سوزاند آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  این آتش سوزی عصر دیروز چهارشنبه در حوالی دامداری مستقر در منطقه روی داد و خاموش کردن آن تا نیمه های شب ادامه داشت.این ششمین بار در سال 97 است که زمین های منطقه حفاظت شده میانکاله دچار آتش سوزی می شود. آخرین بار بیستم مرداد گذشته در این منطقه آتش سوزی شد و بیش از 200 هکتار پوشش گیاهی...

پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 28 شهریورماه خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته (‌پنجشنبه 29 شهریورماه ) در قسمت پایین قابل مشاهده است آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه در واکنش به اظهارات اخیر وزیرخارجه نوشت: ما هم معتقدیم که پیوستن به FATF شفافیت...

محکومیت 2 شکارچی به کاشت 400 اصله درخت در هامون آنا  ۴ ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یکی قاضی دوست‌دار محیط زیست شهرستان زابل دو شکارچی غیرمجاز را محکوم به کاشت مجموع 400 اصله نهال سازگار با منطقه هامون کرد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان محیط زیست،...

هدیه عجیب رهبر کره‌شمالی به رئیس جمهور کره جنوبی چند ثانیه  ۴ ساعت پیش

هدیه عجیب رهبر کره‌شمالی به رئیس جمهور کره جنوبیرهبر کره‌شمالی پس از دیدار با رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در پیونگ‌یانگ به او ۲ تن قارچ گرانقیمت ویژه موسوم به "قارچ کاج" هدیه داد. دفتر مطبوعاتی مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امروز پنج‌شنبه اعلام کرد: ۲ تن قارچ که هدیه کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی است به پایگاه هوایی سئول رسید. براساس این بیانیه،...

هشدار جدی نتانیاهو به حزب الله چند ثانیه  ۴ ساعت پیش

هشدار جدی نتانیاهو به حزب اللهدر صورت رویارویی نظامی حزب الله، اسرائیل ضربه سختی به او می زند. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در روز پنجشنبه در محل اقامت خود، در صورت رویارویی "حزب الله"، اسرائیل ضربه سنگینی به این کشور وارد می کند. نتانیاهو در این خصوص گفت: "اگر حزب الله خواهان رویارویی به ما باشد، آنچه را که حتی تصورش را...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده