تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۴ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۲:۲۱
داورزنی: تبعیضی در کار نیست، استقلال و پرسپولیس را به یک چشم نگاه می‌کنیم
  به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، محمدرضا داورزنی در خصوص دغدغه‌های هواداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: من فکر می‌کنم دوستان ما در هر دو باشگاه کمی در خصوص اطلاع رسانی اقدامات مهم ضعیف عمل می‌کنند و باید حتما اقدامات مثبت دو سال اخیر را بیشتر پوشش می‌دادند.
  معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اگر تاریخ ورزش کشور را بررسی کنیم در هیچ مقطعی سرخابی ها جایگاه و موقعیت کنونی را به صورت همزمان نداشتند. این بدان معناست که وزارت ورزش اقدامات مهمی در ساختار سازی و کمک به رفع موانع و مشکلات متعدد دو باشگاه داشته است. باید استقلال و پرسپولیس به سمت خودکفایی می رفتند که خوشبختانه از حدود سه سال پیش به این طرف مدل بازاریابی در این دو باشگاه شروع شد و در دو سال گذشته منابع مالی خوبی از طریق اسپانسر و کمک های مردمی به آنها تزریق شد.
  داورزنی افزود: از طرفی دیگر اصلاح ساختار دو باشگاه، سر و سامان دادن به اعضای هیئت مدیره و اصلاح وضعیت مجمع بسیار مهم بود. همچنین طلبکاران زیادی که این دو باشگاه داشتند و اصرار فیفا به شفاف سازی وضعیت مالی باعث شده بود استقلال و پرسپولیس در وضعیت بحرانی قرار داشته باشند و استانداردهای لازم را برای حضور در لیگ قهرمانان نداشته باشند.
  وی در خصوص بدهی‌های مالی دو باشگاه گفت: وضعیت به گونه ای بود که هر روز یک طلبکار جدید حقیقی یا حقوقی پیدا می شد و هر کدام هم نامه ای یا مدرکی داشتند و اصلا اعداد و ارقام مشخص نبود. مدیران قبلی هر کدام بدهی جدیدی اضافه کرده بودند و ساماندهی این موارد و رسیدن به عدد واقعی بدهی ها اصلا کار آسانی نبود.
از طرفی بعضی پرونده به فیفا کشیده شده بود و عامل تهدید کننده برای هر 4 باشگاه ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا بود. همه این موارد باشگاه های ما را در نیمه دوم سال گذشته در یک بلاتکلیفی و سردرگمی قرار داده بود.   داورزنی سپس با اشاره به ورود به موقع وزیر ورزش و جوانان به ساماندهی اساسی امور دو باشگاه در 3 ماه پایانی سال گذشته گفت: جلسات متعددی با مدیران دو باشگاه و کمیته تعیین وضعیت تشکیل شد و پرونده‌های مختلفی که شاید بعضی‌ها بیش از 15 سال باز بود بررسی شد.
حتی بعضی از پرونده‌ها رای فیفا را گرفته بود و اگر پیگیری‌های دکتر سلطانی‌فر، فدراسیون فوتبال و مدیران دو باشگاه نبود با مشکلات جدی مواجه می شدیم. از سوی دیگر روند تامین منابع از اسپانسرها به خوبی طی شد و وضعیت به گونه ای شد که این دو باشگاه بدون ریالی کمک از دولت هم به اداره امور جاری پرداختند و هم مبلغ عمده ای از بدهی های گذشته را پرداخت کردند و درصد کمی از بدهی ها به اشخاص حقیقی مانده است که آن هم در حال پیگیری و حل و فصل است.
از سوی دیگر نتایج بسیار خوبی هم توسط هر دو باشگاه کسب شد.   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: هر دو باشگاه سعی کردند تعهد جدیدی ایجاد نکنند و بدهی های گذشته را کاهش دهند و ما از مدیران دو باشگاه درخواست داریم اطلاع رسانی دقیق انجام دهند تا هواداران بتوانند وضعیت گذشته را با اکنون مقایسه کنند.
مشکلات و دغدغه بسیار زیادی که مدیران استقلال و پرسپولیس دارند نباید مانع از بازتاب این زحمات شبانه روزی خودشان بشود. در طول تاریخ به یاد نداریم همزمان این دو باشگاه به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان رسیده و چنین وضعیت آماده‌ای داشته باشند.   داورزنی گفت: به هیچ عنوان تبعیضی بین دو باشگاه در کار نیست و هر دو را به یک چشم نگاه می‌کنیم.
وزارت ورزش در قبال هر دوی این باشگاه‌ها مسئولیت دارد که البته امیدواریم که هر چه زودتر شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی فراهم شود و وزارت ورزش به نقش نظارتی و کلان خود بپردازد. کار ما اداره و نظارت کلی است و در مسائل داخلی مثل جذب بازیکن یا مربی دخالت نمی‌کنیم. این دو باشگاه به نوعی توسط هواداران اداره می شوند و ممکن است یکی مثلا 20میلیون و یکی 25 میلیون هوادار داشته باشند که خب در منابع درآمدی و قدرت جذب بازیکن بهتر آنان تاثیر دارد.
اما وزارت ورزش دخالتی در این درآمد نمی کند که بخواهد به یکی کمتر و به یکی بیشتر بدهد. این باشگاه با پول خود هواداران و با هدایت مدیران اداره می شود و ما فقط نقش حمایتی و کلان خود را به صورت یکسان برای هر دو انجام می دهیم. خیال هواداران از این بابت راحت باشد که نگاه وزارت ورزش به هردو یکسان است.   وی افزود: مشکل هر دو باشگاه مشکل وزارتخانه است و وظیفه داریم به هر نحوی برای حل مسئله ورود کنیم و برای ما مهم رفع مشکل است.
یک اصل کلی داریم که اگر حال استقلال و پرسپولیس خوب باشد حال فوتبال ملی خوب است و جا دارد به ملت بزرگ ایران بازی های درخشان تیم ملی فوتبال در جام جهانی را تبریک بگویم. اگر این دو باشگاه خوب اداره نشوند قطعا در تیم ملی ما اثر می گذارد و اگر الان مردم از فوتبال و عملکرد تیم ملی در جام جهانی راضی هستند چون این دو باشگاه با کمترین حاشیه اداره می شوند.
  داورزنی در خصوص حفظ سرمربیان موفق استقلال و پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات گفت: ما از تصمیم باشگاه ها حمایت می کنیم وظیفه ما فقط برطرف کردن مشکلات کلان در مباحث بین المللی است. مثلا در مواردی مثل سرباز قهرمان و تعامل با سایر وزارتخانه ها مثل وزارت امور خارجه و ارتباطات ما در کنار فدراسیون فوتبال و باشگاه ها هستیم.
منطق می گوید دو سرمربی موفق حفظ شوند و هر تصمیمی که مدیران دو باشگاه بگیرند ما حمایت می کنیم.   وی گفت: ما به احساسات هواداران احترام می گذاریم و حرفشان را می شنویم. نقد هیچ ایرادی ندارد و مدیران دو باشگاه هم گوش شنوا در مقابل خواسته های منطقی دارند. ما هم خواسته هایی که قابلیت اجرا دارند را با تمام وجود پیگیری می کنیم اما در مواردی مثل جذب و حفظ بازیکنان برای هیچ باشگاهی دخالت نمی کنیم.
این موارد ساز و کار خاص خودش را دارد و باشگاه منابع درآمدی سالانه و توان پاسخگویی به تعهدات را باید بررسی کند. تصمیم احساسی می تواند بعدها عواقب بدی برای مدیران داشته باشد و باید منطقی نگاه کرد. ضمن اینکه دغدغه هوادارن برای حفظ تیم را خوب درک می کنیم و هر دو باشگاه هم با مدیریت منابع خود حتما سعی در از دست ندادن بازیکنان کلیدی خود دارند.
مجددا تاکید می کنم ما نقش حمایتی خود را یکسان برای هر دو خواهیم داشت اما در تصمیمات دخالتی نداریم.   داورزنی در پاسخ به مشخص نبودن سقف رقم نقل و انتقالات و ساماندهی این مسئله گفت: ما نیاز به رفتار حرفه ای در حوزه باشگاه داری داریم. دنیا به چه مسیری رفته است؟ آیا فقط بازیکن از بیرون به هر قیمتی خریده است یا به جای نقش تیمداری واقعا سراغ باشگاه داری رفته اند؟ توجه به تیم های پایه و استعداد یابی هزینه نیست.
اگر باشگاهی در این مورد موفق عمل کند بعد از مدتی نه تنها هزینه ندارد بلکه هم در مورد بازیکن به خودکفایی می رسد و هم از فروش بازیکنان مازاد به سوددهی خواهد رسید. سرمایه هر باشگاه ترانسفر بازیکن است. باشگاه هایی که لقمه آماده می خواهند همیشه هزینه زیادی دارند. باید یک استراتژی درازمدت برای استعدادیابی و تامین درآمد داشته باشیم.
  وی ادامه داد: استقلال و پرسپولیس همه جای ایران طرفدار دارند و زحماتی در بحث تیم های پایه کشیده اند اما با شرایط مطلوب فاصله دارند.استعدادیابی، پرورش و رشد استعداد و پیوست آنان به تیم بزرگسالان باشگاه یک پروسه صفر تا صد است و نباید جزیره ای عمل شود.   داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه ها حاضرند 7 میلیارد تومان برای یک بازیکن بپردازند گفت: وقتی سقف بودجه یک فصل برای کل بازیکنان و کادر فنی بزرگسالان و جوانان یک باشگاه حداکثر 30 الی 40 میلیارد تومان است چگونه چنین چیزی ممکن است؟ ضمن اینکه پرداخت بالا به یک بازیکن روی عملکرد سایرین هم ممکن است تاثیر بگذارد و روحیه تیمی را دچار مشکل کند.
توصیه من به مدیران این است که به جوانان اعتماد کنند. استقلال در مقطعی دچار مشکل شد و با همین جوانان خودش را بالا کشید. هرجا ریسک روی جوانان کردیم برنده بودیم و پاسخ این اعتماد را گرفتیم.   داورزنی در پایان در خصوص ثبات حمایت مالی حامیان استقلال و پرسپولیس در سال های آینده گفت: خود حامیان دو باشگاه متقاضی هستند که در 2سال آینده هم این حمایت حفظ شود و مدیران دو باشگاه باید منابع حاصله از این طریق را خوب مدیریت کنند.
هواداران عزیز دو باشگاه دغدغه این مورد را اصلا نداشته باشند چون تقاضاهای زیادی در این خصوص مطرح است. 110  

کد خبر: 1198955  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

نتیجه بازی پرسپولیس و سپید رود/ پرسپولیس 1 سپید رود 0 مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

نتیجه بازی پرسپولیس و سپید رود/ پرسپولیس 1 سپید رود 0به گزارش مرور نیوز، دو تیم پرسپولیس و سپید رود در آخرین دیدار از هفته هفتم لیگ برتر هجدهم فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. این دیدار علی‌رفم فرصت‌های متعدد پرسپولیس تا دقیقه ۹۰ گلی در بر نداشت اما پرسپولیس توانست گل پیروزی بخش را به ثمر برساند و با یک گل...

تهیدست: مقابل پرسپولیس خوب بودیم/ زمان جبران گل خورده نداشتیم ایلنا  ۱ ساعت پیش

تهیدست: مقابل پرسپولیس خوب بودیم/ زمان جبران گل خورده نداشتیمبه گزارش ایلنا، میثم تهیدست بازیکن تیم سپیدرود عقیده دارد چیزی تا به دست آوردن یک امتیاز این بازی باقی نمانده بود. او به خبرنگاران گفت: بازی خیلی برای ما خوب پیش می رفت البته این را باید بگویم این نوع بازی آن بازی ای نیست که ما دوست داریم و بخواهیم مطلق دفاع کنیم ولی شرایط بازی طوری پیش رفت که ما...

فغانی داور دربی 88 شد ایلنا  ۱ ساعت پیش

فغانی داور دربی 88 شدبه گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، انتخاب داور دربی همیشه از چند روز پیش از این دیدار مورد بحث فوتبالدوستان بوده است و با توجه به حساسیت بالای این موضوع گمانه‌زنی‌ها پیش از اعلام گزینه نهایی شکل می‌گیرد. با وجود اینکه داور دربی 88 هنوز مشخص نشده است ولی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال با...

فروزینونه 0-2 یوونتوس؛ رونالدو جبران مافات کرد نود  ۱ ساعت پیش

فروزینونه 0-2 یوونتوس؛ رونالدو جبران مافات کرد در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - یوونتوس به لطف گل دقیقه 82 رونالدو موفق شد 2-0 از سد فروزینونه بگذرد.به گزارش وبسایت نود، یکشنبه شب در آخرین مسابقه هفته پنجم فوتبال ایتالیا تیم های فروزینونه و یوونتوس به مصاف هم رفتند. فروزینونه با وجود آن که تا پیش از این مسابقه،...

بارسلونا 2-2 خیرونا؛ توقف بارسای ده نفره در خانه نود  ۱ ساعت پیش

بارسلونا 2-2 خیرونا؛ توقف بارسای ده نفره در خانه در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - بارسلونا در خانه مقابل خیرونا با تساوی 2-2 متوقف شد.به گزارش وبسایت نود، بارسلونا بعد از پنج هفته رکورد بردهای خودش را در مقابل خیرونای رده ششمی از دست امتیاز داد، این تساوی در حالی رقم خورد که بارسلونا حدود 60 دقیقه ده نفره بازی...

برانکو: بخاطر آدام همتی از من انتقاد می‌شد/ کامیابی‌نیا را به خاطر داربی بازی ندادم آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : دیدار تیم‌های پرسپولیس و پدیده در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید.برانکو در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: از این برد خیلی راضی هستم. خیلی اذیت شدیم و به دنبال برد بودیم. پاداش این تلاش را در نهایت گرفتیم. تبریک...

گل‌محمدی:‌ اگر گناه نبود، به سمت بازیکنانم سجده می‌کردم آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از تساوی تراکتورسازی و پدیده اظهار کرد: فاجعه تلخ اهواز را به مردم خوب ایران و خوزستان را تسلیت می‌گویم. در کل بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. تراکتورسازی تیمی است که بازیکنان فوق‌العاده‌ای را جذب کرده و به دنبال پیروزی بود، اما بازیکنانم بازی خوب و هدفمندی...

مصاف ایران و برزیل در تورنمنت قطر همشهری آنلاین  ۲ ساعت پیش

مصاف ایران و برزیل در تورنمنت قطر مصاف ایران و برزیل در تورنمنت قطر ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:تیم ملی ایران بعد از جام ملت‌های آسیا در تورنمنت چهار جانبه قطر که برزیل هم شرکت دارد حاضر خواهد شد. به گزارش ایلنا، تیم ملی ایران...

پیروزی ارزشمند پرسپولیس قبل از داربی | کریمی و یارانش چند دقیقه کم آوردند همشهری آنلاین  ۲ ساعت پیش

پیروزی ارزشمند پرسپولیس قبل از داربی | کریمی و یارانش چند دقیقه کم آوردند پیروزی ارزشمند پرسپولیس قبل از داربی | کریمی و یارانش چند دقیقه کم آوردند ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:تقابل پرسپولیس و سپیدرود در آخرین دقایق با یک گل به سود یاران برانکو تمام شد. به گزارش ایسنا،...

عالیشاه: هرچه می‌زدیم به در بسته می‌خورد/ امیدوارم در دربی به مشکل نخوریم ایلنا  ۳ ساعت پیش

عالیشاه: هرچه می‌زدیم به در بسته می‌خورد/ امیدوارم در دربی به مشکل نخوریمبه گزارش ایلنا، امید عالیشاه پس از پایان دیدار تیم های پرسپولیس و سپیدرود گفت: بازی خوبی را انجام دادیم و در تمام مدت زمان بازی به حمله روی دروازه حریف پرداختیم اما متاسفانه بازی گره خورده بود و هر چه زدیم به در بسته خورد تا اینکه در آخرین دقیقه بازی گره بازی باز شد. او درباره تیم پیروز در دربی پیش...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده