تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۶ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۸:۳۳
استفاده از تجارب کشورهای اروپایی در حوزه مدیریت گردشگری
به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان در دیدار با اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران گفت: «بسته‌ای که از سوی کشورهای اروپایی تهیه می‌شود باید برای مردم ایران مفید باشد و سطح اعتماد مردم ما را به اروپا افزایش دهد.» او تصریح کرد: «توافق برجام پس از سال‌ها مذاکره حاصل شد و پذیرفته نیست که کشوری به نام آمریکا به صورت یک جانبه توافق را بر هم بزند، از توافق خارج شود و به صورت ناعادلانه تحریم‌ها را بازگرداند، با این اقدام اعتماد به توافق‌های بین‌المللی از بین می‌رود، مردم ایران منتظر هستند ببینند اروپا به‌عنوان عضو برجام نقش خود را چگونه ایفا می‌کند.
» مونسان با اشاره به قدمت روابط فرهنگی و تجاری  بین دو کشور ایران و اتریش، افزود: «امیدواریم با روابط فرهنگی و گسترش تعاملات گردشگری مشکلات تلطیف شود و دنیا به جایی تبدیل شود که همه خوش‌اخلاق باشند، هیچ کشوری به‌دنبال زورگویی نباشد و مردم یک کشور به دلیل مستقل بودن تحت فشار قرار نگیرند، همه ما وظیفه داریم که به این موضوع کمک کنیم.
» معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه ایران جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوع و زیادی دارد و فضای همکاری و گسترش همکاری‌ها بین دو کشور در این حوزه وجود دارد، اضافه کرد: «موزه‌های ملی، منطقه‌ای و محلی بسیار غنی ایران می‌تواند مورد استقبال گردشگران اروپایی قرار بگیرد.
» رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: «استفاده از تجارب کشورهای اروپایی در حوزه مدیریت گردشگری برای ما حائز اهمیت است.» مونسان با اشاره به آثار فرهنگی و تاریخی بی‌شمار کشور، گفت: «ایران به عنوان کشوری که در تاریخ بشریت تمدن ساز بوده است دارای آثار تاریخی و فرهنگی بسیار باارزش و مهمی است و باید برای حفاظت و حراست از این آثار تلاش شود، افزایش ایمنی و حفاظت از آثار تمدنی از دیگر زمینه‌هایی است که دو کشور ایران و اتریش می‌توانند در این مورد نیز همکاری داشته باشند.
» معاون رئیس‌جمهوری افزود: «حفاظت از آثار در مقابل سرقت، تعویض اشیای اصل و تقلبی و حفاظت در مقابل بلایای طبیعی از جمله مواردی است که می‌توانیم از تجربیات و تکنولوژی کشورهایی همچون اتریش در این زمینه‌ها استفاده کنیم.» او ادامه داد: «۲۳ اثر جهانی ایران، محور ساسانی فارس، به تازگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و به این ترتیب فاصله زمانی که بین دوره هخامنشیان و دوره اسلامی وجود داشت با این ثبت جهانی از بین رفت، ثبت جهانی این پرونده به تاریخ معماری دنیا کمک می‌کند، حمایت کشورهای اروپایی در ثبت جهانی این اثر قابل تقدیر است.
» اروپا در حال تهیه بسته‌ای پویاست همچنین در این دیدار اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران گفت: «سفر رئیس‌جمهوری اتریش به ایران یک علامت بسیار قوی از سوی اتریش برای افزایش همکاری‌ها با این کشور است و همچنین سفر دکتر روحانی به اتریش در دومین دوره ریاست‌جمهوری برای ما بسیار حائز اهمیت بود.
» او تصریح کرد: «اتریش در تلاش است تا کانال‌های بانکی و نقل و انتقالات مالی را تاد حد امکان باز نگه دارد و متاسفانه در خلال این تلاش‌ها به این نکته رسیدیم که حاکمیت یورو محدود است.» او تصریح کرد: «کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند تا بسته‌ای جذاب برای ایران تهیه کنند، این بسته ساکن نیست، پویاست و با توجه به شرایط پویاتر می‌شود، ما باید اقدامات را به‌گونه‌ای اجرایی کنیم تا در برابر اقدامات ناعادلانه آمریکا قابلیت ایستادگی داشته باشد، این بسته مشمول پیشنهادهای دو جانبه کشورهای اروپایی با ایران خواهد بود.
» سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: «در بسته پیشنهادی به‌دنبال راه‌حل‌های نوآورانه برای ادامه همکاری با ایران هستیم از جمله برای پرداخت‌ها و نقل و انتقال‌ها یک سیستم دیجیتال در دست تهیه است، در این سیستم که در دست طراحی است تا ۴۰۰هزار یورو امکان نقل و انتقال مالی بین ایران و اتریش وجود دارد، البته این برنامه‌های به صورت آزمایشی و تا زمان پشت سر گذاشتن شرایط سخت فعلی اجرا می‌شود.
» شولتز افزود: «ما برای مردم و دولت ایران احترام بسیار زیادی قائل هستیم چراکه این بحران را یک فرصت قلمداد می‌کنند و با استفاده از این فرصت، طبقه متوسط پویا در جامعه ایران به وجود می‌آید، اتریش در این مرحله گذار از اقتصاد مصرفی و دستیابی به اقتصاد تولیدکننده در کنار ایران خواهد بود، با این فرآیند ایران می‌تواند نقش موثرتری در منطقه ایفا کند.
» او تصریح کرد: «ما به ایران به عنوان کشوری باثبات در منطقه‌ای بی‌ثبات نیاز داریم، مسائل مربوط به خرید نفت ایران بر عهده سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان است تا راه‌حل‌هایی برای حل موانع در این زمینه پیدا کنند.» سفیر اتریش در ایران گفت: «بسته پیشنهادی اروپا دارای عناوین مهمی است، این وظیفه دیپلماسی است که این عناوین را با محتوای مناسب و راسخ تکمیل کند، اتریش در حال کارکردن بر روی پلان B است و در عین حال همکاری با ایران برای تامین مواد غذایی و دارویی را ادامه خواهد داد.
» شولتز یادآور شد: «امسال به مناسبت ۷۰۰ سال تعاملات بین دو کشور، برنامه فرهنگی مشترکی با ایران خواهیم داشت، این برنامه همچنین به مناسبت صد و هفتاد و پنجمین سالگرد فتح قله دماوند توسط یک اروپایی برگزار می‌شود و می‌تواند نقطه آغازی برای افزایش همکاری‌های فرهنگی و گردشگری دو کشور باشد.
» سفیر اتریش در ایران افزود: «یکی از اهداف این پروژه فرهنگی، توجه به زیبایی‌های ایران است و سفرای چند کشور اروپایی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.» شولتز ادامه داد: «مراسم افتتاحیه برنامه صعود به قله دماوند روز جمعه برگزار می‌شود.» او همچنین به تدارک برنامه‌ای در حوزه میراث‌فرهنگی اشاره و اظهار کرد: «این برنامه با تلاش رایزنان فرهنگی در حال آماده‌سازی است، مجموعه‌ای از سازمان‌های فرهنگی که در کشورهای اروپایی حضور دارند تلاش می‌کنند تا منابع مالی این برنامه را تأمین کنند.
این تیم در سفر به ایران با مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی در مورد پیوستن به این برنامه و نقش موثر ایران در منطقه برای حفاظت از آثار تاریخی را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.»

کد خبر: 1202345  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

برای هشتاد و شش سالگی رومن پولانسکی شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

ایران آنلاین /بواسطه رنجی که به او وارد می‌کنند کارش در مدتی کوتاه به جنون می‌کشد و درنهایت نیز خودکشی می‌کند. صحنه خودکشی‌اش هرگز مابه ازای دیگری در سینما ندارد. جایی که ابتدا خودش را از بلندای ساختمان به بیرون پرتاب می‌کند و آسیب جدی می‌بیند، اما از نو بلند می‌شود...

طنین سنگین یک اسم شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

ایران آنلاین /برای ما مهم بود بدانیم در مملکت چه می‌گذرد و انجام تلاش‌های محمد مصدق برای ملی شدن صنعت نفت که از مدت‌ها پیش آغاز شده بود به کجا می‌رسد. بسیاری از مردم از دولت محمد مصدق و تلاش‌های او حمایت می‌کردند. من در اصفهان بودم و در روز کودتا، شهر صحنه درگیری مردم هوا‌خواه...

وصیت بی‌سابقه امام محمدباقر(ع) + صوت خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری فارس، حضرت ابو جعفر، باقر العلوم، در شهر مدینه تولد یافت و بر اساس نظریه بیشتر مورخان و کتاب‌هاى روایى، تولد آن گرامى در سال 57 هجرى بوده است. این نقل، با روایاتى که نشان مى‌دهد امام باقر (ع) به هنگام شهادت جد خویش ـ حضرت امام حسین بن على (ع) ـ در سرزمین طف حضور...

مجازات باند حفاران غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری صادر شد ایلنا  ۴ ساعت پیش

مجازات باند حفاران غیرمجاز در چهارمحال و بختیاری صادر شدبه گزارش ایلنا، بهمن عسگری سوادجانی با اعلام این خبر گفت: یک باند 6 نفره حفاری آثار تاریخی و فرهنگی زمستان سال 95 همراه یک‌دستگاه بیل مکانیکی در منطقه تاریخی سودجان از توابع شهرستان شهرکرد حین حفاری دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. وی افزود:‌ با پیگیری‌های موثر واحد حقوقی هر کدام از افراد...

تشکیل فوری کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما ایلنا  ۵ ساعت پیش

تشکیل فوری کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیمابه گزارش ایلنا، اجرای بسته جدید ارزی و خروج کالاها و خدمات وابسته به سفر از اولویت‌های پرداخت ارز دولتی که جهش قیمتی شدیدی را به دنبال داشت، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بر آن داشت تا در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، با شرح وضعیت موجود، پیشنهاد...

عکسی قدیمی که بهروز وثوقی از عزت‌الله انتظامی منتشر کرد آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  بهروز وثوقی تصویری از خود، عزت‌الله انتظامی و داوود رشیدی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و یادی از این هنرمند سرشناس کرد.

حضور رییس صداوسیما در منزل عزت‌الله انتظامی آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  رییس سازمان صداوسیما ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره این هنرمند پیشکسوت را گرامی داشت و برای خانواده ایشان به ویژه فرزند هنرمندش استاد مجید انتظامی طلب صبر و اجر کرد.به گزارش روابط عمومی صداوسیما، مجید انتظامی هم ضمن تشکر از حضور رییس سازمان صداوسیما، از زحمات رسانه ملی برای گرامیداشت...

بررسی تفاوت نوزاد انسان با میمون سانان را در شبکه سلامت ببینید شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

ایران آنلاین /به گزارش روابط عمومی شبکه سلامت سیما، مستند خارجی و جذاب"آنچه که انسان را می سازد" امشب ساعت 22 روی آنتن شبکه سلامت سیما می رود. این مستند که محصول سال 2013  است به بررسی تفاوت نوزاد انسان با میمون سانان می پردازد. در این مستند شما می بینید که برای پروفسور آلیس رابرت این...

همه رکوردهایی که توسط هزارپا شکسته شد شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

ایران آنلاین /* پر مخاطب ترین فیلم دهه ۹۰ با ۳ میلیون تماشاگر (با توجه به ادامه اکران این عدد افزایش خواهد یافت) * تبدیل شدن به اولین فیلم ۲۵ میلیاردی سینمای ایران (احتمالا "هزارپا" اولین فیلم ۳۰ میلیاردی سینمای ایران نیز خواهد بود) * رسیدن به رکورد ۳ میلیون تماشاگر تنها در ۴۵ روز اکران *...

واکنش گوگوش به یک جنجال تازه علیه خود/ رپرتاژ تدارکاتی بی بی سی برای سرحال شدن گوگوش +عکس جام نیوز  ۸ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، انتشار صحبت‌های فائقه آتشین (گوگوش) در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی باعث شد تا موجی از حملات مجازی علیه این خواننده مشهور ایرانی به راه بیفتد.   خانم گوگوش در این ویدیو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مخالفت خود را با انقلاب در ایران این گونه بیان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده