تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۷ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۰:۲۶
کاویانی: پگاه زنگنه از نظر فنی شانسی در بازی‌های آسیایی ندارد/آشوری همه کاره تیم بانوان است/ بهرامی در اعتراض به ناعدالتی‌ها رفت
مبینا کاویانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد خود در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در اردن اظهار داشت: من در مسابقات قهرمانی آسیا در دور اول موفق به شکست نماینده میزبان شدم و در ادامه نیز از سد نماینده ازبکستان گذشتم. در دور سوم نیز مقابل نماینده ژاپن یک-یک شدم اما در هانتی نتیجه را واگذار کردم.
در جدول شانس مجدد نیز مقابل چین قرار گرفتم که پیش از این در آذرماه سال گذشته و در لیگ جهانی ژاپن مقابل او به پیروزی دست یافته بودم اما این بار با داوری مغلوب او شدم.وی تصریح کرد: فیلم مسابقه خودم را دارم و کاملا مشخص است که ضربه "چو دان گیری" حریف چینی به من نرسیده بود اما متاسفانه داوران به او امتیاز دادند و زمینه باخت من را فراهم کردند تا به مدال برنز دست پیدا نکنم.
من در دوره گذشته قهرمانی آسیا در اولین تجربه خود به مدال برنز دست یافته بودم و در اردن حاضر شدم تا فینالیست شوم اما این شرایط فراهم نشد. مدال برنز من نیز صد در صد بود اما به خاطر تقسیم مدال‌ها، مدال من را گرفتند و به حریف چینی دادند.ملی‌پوش تیم ملی کاراته بانوان با اعتراض به ترکیب اعزامی به بازی‌های آسیایی اندونزی عنوان کرد: پگاه زنگنه بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون  و مسابقات جهانی آلمان که در هر دو رویداد مغلوب شد دیگر در سه، چهار سال گذشته در کاراته حضور نداشت اما به یکباره در دوره گذشته قهرمانی آسیا سر و کله ایشان در کاراته پیدا شد و در کنار لیلا بهرامی و سمانه خوش‌قدم به عنوان مربی در مسابقات حضور داشت.
مسابقاتی که من موفق به کسب مدال برنز شدم اما ایشان همه جا عنوان کردند برای من مدال خریدند.کاویانی ادامه داد: بعد از قهرمانی آسیا دوره گذشته نیز ایشان مجددا تصمیم به بازگشت به کاراته گرفتند اما به بهانه حضور در مسابقات لیگ جهانی اسپانیا به همراه بهنوش نجفی در قهرمانی کشور حاضر نشدند اما به انتخابی دعوت شدند.
در انتخابی اول تیم ملی نیز مغلوب نفیسه گلشنی شد اما به نتیجه اعتراض کرد.  ضمن اینکه زنگنه خواستار عدم اعلام نتیجه انتخابی تیم ملی در سایت فدراسیون کاراته شد که من این موضوع را با گوش‌های خودم شنیدم . متاسفانه نتیجه نیز در سایت فدراسیون اعلام نشد و ما شب مرحله اول انتخابی متوجه شدیم اسم زنگنه به عنوان نفر اول انتخابی اعلام و نفیسه گلشنی با وجود برتری به عنوان نفر دوم مشخص شده است.
وی تصریح کرد:تا قبل از بازگشت مجددا زنگنه و اضافه شدن او به ترکیب تیم ملی برای حضور در تیم ملی، سن ملاک بود و تا رنج سنی مشخصی حق حضور در تیم ملی را دارند اما بعد از بازگشت زنگنه به تیم ملی سن یک عدد شد و او با 35 سال سن و بدون هیچ عملکردی به یک اسطوره تبدیل شد. ملی‌پوش تیم ملی کاراته بانوان در خصوص رقابت انتخابی خود با پگاه زنگنه گفت: در مبارزه اول انتخابی نیز من با نتیجه 2 بر صفر پیروز شدم اما بعد از مسابقه اعلام کرد به دلیل حضور جواد سلیمی پشت ویدیو چک من مسابقه را برنده شدم.
در بازی دوم نیز مسابقه ما 2-2 شد که در هانتی من را بازنده اعلام کردند. در مسابقه سوم نیز کاملا ایشان و اطرافیانشان من را به هم ریختند و باعث شکست من شدند.کاویانی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود که زنگنه با وجود برتری در انتخابی تیم ملی به کاویانی برای حضور در کومیته تیم ملی لطف کرده و او را جایگزین خودش کرده است، گفت: بعد از انتخابی تیم ملی  اعلام کردند من در ترکیب کومیته تیمی در اردن حضور خواهم داشت که من به دلیل حق‌خوری صورت گرفته در انتخابی قبول نکردم و وسایل خود را جمع کردم که اردو را ترک کنم اما زنگنه با من تماس گرفت که در اردو بمانم و اعلام کرد از حضور در قهرمانی آسیا انصراف داده است.
من این سوال را بارها از ستاره موسوی، سایر اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی پرسیدم که چطور می‌شود کسی که به عنوان نفر فیکس انفرادی و تیمی قهرمانی آسیا انتخاب شده و بعد از چند سال به کاراته بازگشته، نمی‌خواد در مسابقات آسیایی در بخش انفرادی مبارزه کند. اگر او به من لطف کرده است و جای خود را به من داده است چرا بعد از پایان مسابقات از اینکه من حق او را خوردن صحبت و منکر انصراف خود از حضور در مسابقات شده است.
وی تصریح کرد: عملکرد من در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص است و همه دیدند با حق‌خوری مقابل چه بازیکنانی مغلوب شدم تا به مدال برنز نرسم اما زنگنه در یک مسابقه با اختلاف 8 بر یک مغلوب کاراته‌کا هندی شد که جایگاهی در کاراته آسیا ندارد. با این وجود باز هم قرار است او در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد و بازیکنانی مانند من و نسرین دوستی که حق مسلم او نیز خورده شد باید به خانه برویم.
ملی‌پوش تیم کاراته بانوان خاطر نشان کرد: حق  نسرین دوستی  نیز واقعا در انتخابی‌ها خورده شد و همه سعی کردند این اتفاق را لاپوشانی کنند. او را در انتخابی تیم ملی با وجود مدال برنز اینچئون، طلای کشورهای اسلامی 2017 و طلای قهرمانی آسیایی ازبکستان هانسوکو کردند و حالا نیز قرار است کسی را به اندونزی ببرند که چند سال در خانه حضور داشته است.
واقعا اگر قرار نیست من را ببرند از خودم می‌گذرم اما واقعا حق نازنین دوستی حضور در بازی‌های آسیایی است.کاویانی  در خصوص اینکه واکنش بهرامی به اتفاقات انتخابی تیم ملی چه بود، گفت: من هیچ مشکلی با ستاره موسوی ندارم و واقعا بابت زحمات او در مدت 20 روز اخیر و در مسابقات قهرمانی آسیا از او تشکر می‌کنم اما دوست داشتم به دلیل زحمات بهرامی برای من و سایر بچه‌ها، او در اردن حضور داشت.
بهرامی نیز نه تنها پشت من بلکه پشت تیم بود. دلیل  رفتن او نیز فکر می‌کنم نپذیرفتن ترکیب او از سوی فدراسیون بود. بهرامی می‌دید که ناحقی شده است و تلاش می‌کرد از ناعدالتی‌ها جلوگیری کند اما وقتی دید ارنج بازی‌های آسیایی از روی عدالت بسته نشده ترجیح داد حضور نداشته باشد. البته این شاید از دید من باشد و از نظر خود او دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد.
وی در خصوص واکنش  افسانه باقری، نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته به اعتراضات انتخابی عنوان کرد: باقری مانند مادر تیم است و تمام تلاش خود را برای آرام کردن بچه‌ها دارد اما در تصمیم‌گیری‌ها  ندیدم نقشی داشته باشد و آشوری دبیر فدراسیون همه کاره هستند. روند انتخابی تیم ملی نیز فرمالیته بود و همه چیز از قبل مشخص شده بود.
ملی‌پوش تیم ملی کاراته بانوان در خصوص اینکه نگران عواقب مصاحبه خود نیست، گفت: نگرانی در این خصوص ندارم، چرا که همه عملکرد من و زنگنه را در اردن دیدند. من در اولین حضور آسیایی به مدال برنز آسیا رسیدم و در دومین حضور در لیگ جهانی نیز نفر اول رنکینگ جهانی را شکست دادم و به مدال برنز رسیدم اما چه می‌شود بازیکنی که آنقدر آماده است در لیگ جهانی فرانسه، هلند و ترکیه در زمین میخکوب باشد و نتواند هیچ کاری کند.
همه این‌ها به خاطر فشارهای روانی بود که در این مدت روی من وجود داشت و هر کسی من را می‌دید عنوان می‌کرد با حضور زنگنه هیچ شانسی برای حضور در تیم ملی در قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی نخواهم داشت.کاویانی در خصوص شانس موفقیت تیم ملی در بازی‌های آسیایی تصریح کرد: اصلا و ابدا با این شرایط این تیم در اندونزی موفق نخواهد شد.
کسی که 8 بر یک از هند می‌بازد شانس فنی برای موفقیت در بازی‌های آسیایی ندارد. در اردن عملکرد زنگنه برای همه مشخص بود و فیلم بازی او نیز وجود دارد. چقدر من باید فشار روانی را تحمل کنم. این فشارها باعث شد مدال لیگ جهانی فرانسه، هلند و ترکیه را از دست بدهم. من که قصد ترک اردو را داشتم اما مصمم خواستار بازگشت من شدند چون زنگنه نمی‌خواست در کومیته انفرادی اردن مبارزه کند.
وی در خصوص تاثیر جواد سلیمی، رئیس کمیته داوران در مسابقات نزدیک نمایندگان ایرانی در مسابقات بین‌المللی و اینکه با وجود او این بار او به داوری معترض است، گفت: بله سلیمی در داوری مسابقات نمایندگان ایران تاثیر گذار است اما به هر دلیلی ندیدم برای من در اردن کاری را انجام بدهد. زنگنه بعد از باخت در اردن و حتی روز باخت در انتخابی تیم ملی مقابل من با صدای بلند اعلام می‌کرد در قزاقستان و ژاپن برای من مدال خریدند.
واقعا از فرجی تشکر می‌کنم که حامی من بوده است و در اردن نیز با وجود شکست به من دلداری داد اما برخی افراد نمی‌گذارند کاراته بانوان موفق باشد و حق به حقدار برسد.انتهای پیام/ 

کد خبر: 1202679  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

خوش آمد گویی خاص کایپتان استقلال به ستاره جدید+عکس خبرگزاری برنا  ۸ دقیقه پیش

خوش آمد گویی خاص کایپتان استقلال به ستاره جدید+عکس به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، طارق همام به دلیل ثبت قرارداد روز گذشته هم تمرین خود را با استقلال آغاز نکرد اما این بازیکن در دقایق پایانی تمرین به زمین صنایع دفاع آمد و جلسه معارفه اش برگزار شد.   همام در هنگام ورود به زمین با استقبال مهدی رحمتی روبرو شد و کاپیتان استقلال...

تارتار: نباید انتظارات را از امیدهای کنونی در بازی‌های آسیایی بالا ببریم خبرگزاری برنا  ۸ دقیقه پیش

تارتار: نباید انتظارات را از امیدهای کنونی در بازی‌های آسیایی بالا ببریم به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهدی تارتار سر مربی تیم پارس جنوبی جم  ، در ارزیابی شرایط تیم فوتبال امید قبل از شروع رقابت‌های آسیایی اندونزی عنوان کرد: ما قبل از شروع رقابت‌های لیگ برتر در جریان تمرینات پیش فصل دیدار تدارکاتی با تیم امید داشتیم. در آن بازی تیم امید...

تارتار: سرمایه‌گذاری روی تیم امید می‌تواند طلسم ۴۴ ساله را بشکند آفتاب نیوز  ۱۲ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : مهدی تارتار درباره شرایط تیم فوتبال امید قبل از شروع رقابت‌های آسیایی اندونزی عنوان کرد: ما قبل از شروع رقابت‌های لیگ برتر در جریان تمرینات پیش فصل دیدار تدارکاتی با تیم امید داشتیم. در آن بازی تیم امید عملکرد خیلی خوبی داشت و حتی در نیمه اول دو بر صفر هم از ما پیش افتاد و در نیمه دوم...

وقتی لیورپولی‌ها محمد صلاح را به پلیس لو می‌دهند، علت: کارکردن با موبایل حین رانندگی!/ عکس آفتاب نیوز  ۱۳ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : یم فوتبال لیورپول امروز فیلم صحبت کردن محمد صلاح ستاره تیمش را با موبایل در هنگام رانندگی به پلیس ارجاع داد.یک فیلمی امروز از محمد صلاح بازیکن لیورپول پخش شد نشان می‌داد که در هنگام ترافیک داشت با موبایل خود صحبت می‌کرد.سخنگوی این باشگاه در این رابطه گفت: «ما با بازیکنمان امروز در این...

تارتار: تیم فعلی امید می‌تواند طلسم 44 ساله را بشکند خبرگزاری فارس  ۳۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی تارتار در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال، ارزیابی خود از شرایط تیم فوتبال امید قبل از شروع رقابت‌های آسیایی اندونزی عنوان کرد: ما قبل از شروع رقابت‌های لیگ برتر در جریان تمرینات پیش فصل دیدار تدارکاتی با تیم امید داشتیم. در آن بازی تیم امید عملکرد خیلی خوبی داشت و...

با دستور کادر فنی تیم ملی امید؛ تلفن همراه تمام بازیکنان جمع آوري شد خبرگزاری فارس  ۳۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از اندونزی، تیم فوتبال امید ایران در اولین مسابقه خود فردا ساعت ١٣:٣٠ به وقت تهران باید مسابقه حساسی را مقابل عربستان به نمایش بگذارد. با توجه به حساسیت این دیدار گوشی تلفن‌های همراه تمامی بازیکنان جمع آوری شد. برنامه کامل در اختیار ملی پوشان تا ساعت شروع مسابقه...

واکنش عضو هیات رئیسه فدراسیون به اقدام وکیل علی کریمی ستاره ها  ۱ ساعت پیش

واکنش عضو هیات رئیسه فدراسیون به اقدام وکیل علی کریمی به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، وکیل علی کریمی اخیرا از فدراسیون فوتبال به خاطر عدم ثبت قانونی و نداشتن تاییده از مراجع ذی صلاح شکایت کرده و قصد دارد این فدراسیون را منحل کند. قرار است ۱۹ آذر ۹۷ در دادگاه حقوقی ویژه امور بین الملل تهران به این شکایت رسیدگی شود. عبدالکاظم طالقانی عضو هیات...

استقلال نباید با ترس مقابل السد بازی کند/ شفر حاشیه‌ها را جمع کرد ستاره ها  ۱ ساعت پیش

استقلال نباید با ترس مقابل السد بازی کند/ شفر حاشیه‌ها را جمع کرد به گزارش ستاره ها به نقل از مهر؛ محسن گروسی با اشاره به بازیهای استقلال در لیگ برتر اظهار داشت: شانس آبی پوشان این گونه بود که لیگ را باید با تیم هایی آغاز می کردند که یا مدعی قهرمانی بودند یا مدعی کسب سهمیه. بازی اول با پیکان، بازی دوم با ذوب آهن و بازی سوم با تراکتورسازی. اما شاگردان شفر هرچه...

نساجی به اهواز رسید؛طلسم شکنی نکونام در غدیر؟ ایلنا  ۱ ساعت پیش

نساجی به اهواز رسید؛طلسم شکنی نکونام در غدیر؟به گزارش ایلنا، تیم فوتبال نساجی مازندران در چارچوب چهارمین هفته رقابت های لیگ برتر از ساعت 20:30 دقیقه پنجشنبه شب در ورزشگاه غدیر مقابل فولاد قرار می گیرد. نساجی هنوز در لیگ برتر به بردی نرسیده و نکونام امیدوار است بتواند در اهواز به نخستین برد خود دست پیدا کند. نساجی در سه هفته قبل به دو تساوی رسیده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده