تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: شنبه،۳۰ تیر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۹:۳۸
تشخیص برخی از بیماری ها با شکل پا
به گزارش بهداشت نیوز: می داند که هر یک از اعضای بدن می تواند به نوعی خبر از سلامت یا بیماری های پنهان داخل جسم را نشان دهد ، یکی از این اعضای فشا کننده بیماری ها پاها هستند پس بیایید به پا هایمان اندکی بیشتر ارزش بدهیم چگونه پاها بیمارهایی جدی ، مانند :دیابت، تیروئد و بیماری قلبی را قبل از اینکه حتی به مطب دکتر بروید نشان میدهند .
کاشت مو تغییر شکل پاها با ۱۰ بیماری ۱- پاهای خشک و پوسته پوسته شده :مشکل تیروئید یعنی اینکه ممکن است مشکل تیروئید داشته باشید مخصوصا اگر مرطوب کردن پاها به برطرف شدن خشکی کمک نکند و نمیتواندبه خوبی هورمون تیروئید که برای کنترل سوخت و ساز ,فشار خون, رشد بافت و بهبود سیستم اعصاب و اسکلتی لازم است را ترشح کند.
مارلن رید متخصص طب پا در شهرناپرویلِ ایلینوز میگوید:"وقتی ما ترکهایی در پاهامیبینیم و مرطوب سازی هم خشکی را در چند روز بهتر نمیکند،معمولا بیمار را برای تست اولیه تیروئید به پزشک متخصص ارجاع میدهیم تا مطمئن شویم که تیروید بیمار سالم هست یا خیر" . شکنندگی ناخن های پا نیز میتواند نشانه هایی از مشکلات تیروئید باشد.
۲ - پنجه ها و انگشتان بدون مو :بیمار های شریانی عروقی برای هر چیزی که تفاوت و یا تغییر در پای شما ایجاد میکند سریعا به پزشک پا و متخصص مراجعه کنید اگر موهای روی انگشتان پا شما به طور ناگهانی ازبین رفتند میتواند نشان دهنده، چرخش ضعیف خون بر اثر بیماری شریان محیطی (PAD) و بیمار های شریانی عروقی باشد ، در این وضعت حتما به پزشک مراجعه شود.
نشانه های بیماری PAD، کاهش در رشد موهادر انگشتان و مچ پا ,انگشتان کبود رنگ ، پوست نازک و براق را شامل می شود.علائم نامحسوس هستند,اما پزشکان می توانند پالس سالم را در پاها یا نقطه PAD در عکس اشعه ایکس بررسی کنند ، اگردر یک عکس اشعه ایکس از یک پای شکسته ، یک سخت شدگی در سرخرگها دیده شود، در ۹۹ درصد اوقات همین امر در رگ های خونی قلب اتفاق می افتد .
بیماری های پا ۳-ناخنهای پا دارای حفره و سوراخ می شوند:پسوریازیس اگر سوراخ های کوچک ، شیارها یا خط ها یی را در ناخن های پا پیدا کردید ،ممکن است پسورازیس داشته باشید اگرچه بسیاری از افرادی که پسوریازیس ناخن را تجربه می کنند ،پسوریازیس پوست ، نیز دارند. (یک بیماری خودایمنی ایجاد می کند که پوست را تکه تکه و تحریک می کند)، ۵ درصد از افراد مبتلا به پسوریازیس ناخن در جای دیگر تحت تاثیر قرار نمی گیرند.
پیچنی میگوید"اگر هرگز تشخیص داده نشده که شما پسوریازیس دارید ، اما در انگشتان پای خود کمی سوراخ و حفره مشاهده میکنید، شما بایدآنها را چک کنید" علائم دیگر شامل تکه های سفید و خطوط افقی در ناخن است. برای درمان پسوریازیس، پزشک ممکن است کرم موضعی دهد و یا استروئیدها رادر ناخن تزریق کند. ۴ -ناخن های قاشقی:کم خونی یا لوپوس آیا شما در ناخن پا گودی به اندازه ای عمیق که برای نگه داشتن یک قطره آب کافی باشد دارید؟ بیماری ای معروف به نام کایولونیچیا وجود دارد که ناخن ها قاشقی شکل می شوند که می تواند با کمبود آهن یا تولید بیش از حد آهن همراه باشد، ویا بیماری رینود (که بر خون رسانی به انگشتان دست و پا وارد می شود) و یا لوپوس (بیماری خود ایمنی که در آن سیستم ایمنی بدن به سلول ها، بافت ها و اندام ها حمله می کند) باشد.
بیماری ناخن قاشقی گاها در نوزادان ظاهر می شوند، و به طور طبیعی در چند سال اول زندگی ایجاد می شونداگر متوجه این بیماری شدید، با پزشک خود مشورت کنید، تا آزمایش خون را برای شناسایی علت دقیق انجام دهد. تشخیص بیماری از روی شکل پا ۵ -یک خط مستقیم زیر ناخن پا :سرطان پوست یک خط تیره و عمودی در زیر یک ناخن پا می تواند ملانوم آتلانتیس آکروال یا ملانوم مخفی باشد - یک نوع از سرطان پوست که در قسمت های بدن نامرئی ظاهر می شود.
(سایر ملانوم های پنهان شامل :ملانوم چشم و ملانوم دهان است.) این یک خط سیاه از پایه ناخن شما تا انتهای ناخن است که باید توسط یک متخصص طب سوزنی یا متخصص پوستی بررسی شود. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که این قارچ نیست، که معمولا در همه ناخن ها قهوه ای مایل به زرد و پراکنده است ، اگر چه تنها ۵ درصد از همه موارد تشخیص داده شده، نوع پنهان است، ملانوم پنهان شایع ترین نوع در افراد با پوست تیره است.
۶ -قوس زیاد ناگهانی :آسیب عصبی اکثر پاها با قوس زیاد در معرض شرایط خاصی از عصب-عضلانی قرار دارند.اگر کسی عضلات قوسی شکل در پا پیدا کند، می تواند نشانه ای از وضعیت عصبی به نام دندان شارکوت ماری (CMT) باشد. یک اختلال ارثی که به اعصاب محیطی آسیب می رساند (آن دسته که خارج از مغز و نخاع هستند) ،و یاCMT همچنین می تواند باعث تغییرات در راه رفتن، بی حسی در پا، تعادل دشواری، از دست دادن عضلات در پایین پا و بعدا علائم مشابه در بازوها و دست ها شود اگر ناهنجاری ها را متوجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید .
۷ -زخم هایی که درمان نمی شوند :دیابت سطح گلوکز کنترل نشده میتواند، به عصبها صدمه بزند و باعث چرخه ضعیف خون در بدن شود بنابراین خون به پاها نمیرسد.وقتی که خون به زخمهای ایجاد شده توسط کفشهای تحریک کننده و نامناسب نمیرسد،پوست نمیتواند به خوبی درمان شود. رید میگوید" بسیاری از مردمی که دیابت دارند اولین بار به دلیل مشکلات پاها تشخیص داده میشوند باقی نشانه های دیابت شامل سوزن سوزن شدن و بی حسی در پاها ست در این صورت از پزشک خود درخواست گرفتن تست میزان قند خون کنید.
۸ -انگشت پای بزرگ شده ، همراه با درد شدید:علت آنچه خورده اید است .پرخوری در استیک و ...؟ درد بعد از آن می تواند ناشی از نقرس باشد،( نوعی از آرتریت که معمولا بر مفصل انگشت پا تاثیر می گذارد.) و بعضی از داروهای طبیعی برای درد و تورم وجود دارند. مواد غذایی با پوریین بالا، یک ترکیب شیمیایی در گوشت قرمز، ماهی و الکل خاص، می تواند باعث افزایش سطح اسید اوریک در بدن شود.
اسید اوریک به طور معمول از طریق ادرار دفع می شود، اما در بعضی افراد بیش از حد تولید شده یا کمتر دفع می شود. ۹ -خطوط قرمز زیر ناخن پا :میتواند بدلیل عفونت قلبی باشد رگهای قرمز زیر ناخن های پا یا انگشتان دست میتواند رگهای خونی پاره شده معروف به خونریزیهای شکسته باشد.این اتفاق زمانی می افتد که لخته های کوچک خون به مویرگ های کوچک زیر ناخن آسیب میزنند.
می توانند اندوکاردیت، عفونت داخلی پوشش قلب رانشان دهد. افرادی که سیستم ایمنی بدنشان به طور مداوم سرکوب می شود (مانند بیماران مبتلا به سرطان که از شیمی درمانیاستفاده میکنند، بیماران مبتلا به اچ آی وی ویا بیماران دیابتی ) در معرض خطر ابتلا به اندوکاردیت هستند. عفونت ممکن است در صورت عدم درمان، به نارسایی قلبی منجر شود اگر این نوع خونریزی ها را روی ناخن های پا یا ناخنهای دست مشاهده می کنید و اخیرا هیچ آسیبی به ناخن شما وارد نشده است، به پزشک خود مراجعه کنید تا قلب و گردش خون خود را بررسی کنید.
۱۰ -زخیم و پهن شدن انگشتان پا:سرطان ریه یا بیماری های قلبی. علامت دیگری که در انگشتان پا و انگشتان دستان ظاهر می شود، کلابینگ یا ضخیم و پهن شدن است که اغلب با سرطان ریه، عفونت مزمن ریه، بیماری قلبی یا بیماری روده همراه است ، سرطان ریه و بیماری قلبی باعث کاهش مقاومت عروقی می شوند که به این معنی است که جریان خون به عروق کوچک در انگشتهای پا و نوک انگشتان دست افزایش می یابد.
بافت پوست متورم می شود و منجر به ظاهر شدن "کلوب" می شود (گرد تر شدن ،پهن تر شدن انگشتان دست و پا).   منبع: نمناک

کد خبر: 1206499  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بهداشت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

ورزشکاران یزدی، توانایی کسب مدال های آسیایی را دارند ایرنا  ۴۰ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا ، محمدعلی طالبی روز شنبه در آیین بدرقه ورزشکاران یزدی اعزامی به بازی های پاراآسیایی افزود: ورزشکاران استان از ظرفیت های موجود و توانایی خود برای افتخار آفرینی استفاده کنند.وی ادامه داد: حضور ورزشکاران در مسابقات پاراآسیایی یک فرصت مهم برای نشان دادن استعداد ورزشکاران یزد در رقابت های...

پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت حادثه تروریستی اهواز سلامت نیوز  ۴۳ دقیقه پیش

پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت حادثه تروریستی اهوازسلامت نیوز:وزیر بهداشت در پیامی ضمن تسلیت به ملت شریف ایران و به ویژه خانواده های داغدیده حمله تروریستی صبح امروز اهواز، از آمادگی کامل مراکز درمانی استان خوزستان برای ارائه خدمات به مجروحین این حادثه خبر داد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، وزیر بهداشت در پیامی ضمن تسلیت به ملت شریف ایران و به ویژه...

تقاضای دارو در داروخانه های هلال احمر 50 درصد افزایش یافت سلامت نیوز  ۴۴ دقیقه پیش

تقاضای دارو در داروخانه های هلال احمر 50 درصد افزایش یافتسلامت نیوز: رئیس جمعیت هلال احمر، از افزایش 40 تا 50 درصدی تقاضای دارو در داروخانه های هلال احمر خبر داد و گفت: این افزایش تقاضا نیاز واقعی بازار نیست بلکه به دلیل نگرانی بیماران از کمبود احتمالی دارو است.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،علی اصغر پیوندی اظهار داشت: این افزایش تقاضای دارو نیاز واقعی...

با خواص شنبلیله و تاثیر شگفت انگیز آن بر سلامت بدن آشنا شوید بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

با خواص شنبلیله و تاثیر شگفت انگیز آن بر سلامت بدن آشنا شوید به گزارش بهداشت نیوز: خواص شگفت انگیز شنبلیله برای سلامت شنبلیله با نام علمی Trigonella Foenum Graecum از خانواده Leguminosae، گیاهی است علفی و یکساله به ارتفاع ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر با گل‌هایی منفرد و به رنگ روشن که رنگ میوه‌های آن زرد تا قهوه‌ای است. این گیاه، بومی شبه قاره هند و منطقه...

زنان اجازه ورود به این روستا در طالقان را ندارند!! + عکس بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

زنان اجازه ورود به این روستا در طالقان را ندارند!! + عکس به گزارش بهداشت نیوز:روستای ایستا، ورود بانوان ممنوع روستای ایستا یا توقف در حومه‌ی طالقان، یکی از عجیب‌ترین روستاهای ایران است. اهالی این روستا اجازه ورود بانوان به روستای خود را نمی‌دهند و از استفاده از هرگونه وسایل مدرن پرهیز می‌کنند. گروهی از پیروان میرزا صادق مجتهد تبریزی،...

تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل پاییز با 9 پیشنهاد موثر سلامت نیوز  ۲ ساعت پیش

تقویت سیستم ایمنی بدن در فصل پاییز با 9 پیشنهاد موثرسلامت نیوز:محیط زندگی انسان هیچ گاه به ‌طور کامل عاری از عوامل بیماری ‌زا نیست و انسان نیز هر قدر تلاش کند، نمی ‌تواند به تنهایی محیط زندگی‌ اش را استریل و عاری از میکروب کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلالمت،در عين حال هیچ کس نمي‌ تواند خودش را ايزوله و از محيط دور كند،...

جوانان هم آلزایمر می‌گیرند سلامت نیوز  ۲ ساعت پیش

جوانان هم آلزایمر می‌گیرندسلامت نیوز:استادیار گروه نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه رابطه معناداری میان کاهش تعداد دندان و آلزایمر وجود دارد، گفت: نه تنها افراد مسن بلکه جوانان نیز ممکن است به آلزایمر مبتلا می شوند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پیام سعادت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شایع‌ترین...

برگزاری مرحله دوم «جشن عاطفه‌ها» در مدارس؛۱۱ مهرماه بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

برگزاری مرحله دوم «جشن عاطفه‌ها» در مدارس؛۱۱ مهرماه به گزارش بهداشت نیوز: علیرضا عسگریان با اشاره به برگزاری مرحله اول «جشن عاطفه‌ها» در ۱۵ و ۱۶ شهریورماه گفت: در مرحله اول نیازهای دانش‌آموزان محروم شامل ایتام، محسنین و سایر دانش‌آموزان مستضعف مدارس شناسایی می‌شود و سپس این افراد به خیرین در سطوح مختلف کشور متصل...

عروس جوان قربانی هوسرانی پدرشوهر شیطان صفت شد بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

عروس جوان قربانی هوسرانی پدرشوهر شیطان صفت شد به گزارش بهداشت نیوز: قربانی با مراجعه به اداره پلیس گفت که پدرشوهرش به دلیل این که وی خواستار مهریه و شیربهای بالایی بود، قبل از مراسم عروسی او را به جایی خلوت کشاند و از وی فیلم گرفت. وی به افسرپرونده گفت که پدرشوهرش از این رفتار زننده اش فیلمبرداری کرده و گفته اگر شیربها و مهریه کمتری انتخاب نکند...

جزئیات حادثه تروریستی اهواز از زبان سخنگوی ارشد نیروهای مسلح + فیلم العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم - ایران / سیاسی سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تصویری با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم ضمن تشریح آخرین جزئیات حادثه تروریستی اهواز،  درباره هویت تروریست‌ها و چگونگی عملیات تروریستی آنها توضیحاتی ارائه کرد که در ذیل قابل‌مشاهده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده